adcc3d16b6eefc68ecf335327cc406e2.html Wadowice nagrodzone za rynek

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowice nagrodzone za rynek

Email Drukuj
W Krakowie urbaniści dyskutują o tym jak zmieniać i unowocześniać miasta. Międzynarodowy Kongres Rewitalizacji Miast miał też wadowicki akcent. Jako przykład dobrze wydanych pieniędzy na odnowę centrum miasta wymieniono także nasze miasto, a nagrodę odebrała burmistrz Ewa Filipiak.


W Krakowie trwa III Międzynarodowy Kongres Rewitalizacji Miast. O tym jak zmieniać i unowocześniać miasta dyskutują urbaniści, architekci, naukowcy, przedstawiciele władz. 3-dniowie spotkanie służy wymianie wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami wielu różnych instytucji zaangażowanych w proces odnowy i przekształceń miast.

W Kongresie udział biorą m.in. naukowcy z Politechniki Gdański, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Państwowej Akademii Nauk, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Instytutu Rozwoju Miast, Związku Miast Polskich, a także reprezentacji miast i regionów.

Przykładem zmian, jakie przynosi odnowienie przestrzeni miejskiej może być ekspozycja, która towarzyszy Kongresowi. W Nowohuckim Centrum Kultury można już podziwiać wystawę konkursową „Najlepsze projekty rewitalizacji w Małopolsce”. Podczas jej otwarcia autorzy najlepszych projektów odebrali z rąk marszałka Marka Sowy nagrody, a wśród nagrodzonych były także Wadowice. Nagrodę odebrała burmistrz Ewa Filipiak.
Dzisiaj widać doskonale, że środki przeznaczone na rewitalizację miast były jednymi z najbardziej efektywnie wykorzystywanych w poprzedniej perspektywie – przekonywał marszałek Marek Sowa.
Organizatorzy kongresu wierzą, że zderzenie różnych punktów widzenia animatorów, praktyków, ekspertów i naukowców pozwoli wypracować szerokie ujęcie problemu, co znacząco wzbogaci wiedzę na temat rewitalizacji i polityki miejskiej.

Docelowo debata może stać się inspiracją do wyznaczenia kierunków polityki rewitalizacyjnej na wszystkich poziomach zarządzania (regionalnym oraz krajowym). Ważnym punktem kongresu będzie więc przedstawienie i dyskusja nad rządową propozycją Narodowego Planu Rewitalizacji.

Organizatorem kongresu jest Instytut Rozwoju Miast w Krakowie. Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Związek Miast Polskich, Polska Akademia Nauk oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

(kp)
Źródło:malopolskie.pl

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (29)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... terapeuta komentuje +14
Czyli wszystko się wyjaśniło. Rynek jest ładny i funkcjonalny, tylko został zawiedzione chore ambicje pana doktora Klinowskiego. Jak tu z tego wybrnąć? Bo, że nastąpił Cud Lewicowy wątpliwości nie ma. Rynek wszystkim się podoba(tak wynik z wpisów i wiadomo skąd ta lewicowa krytyka). Może wybudować na koszt podatnika pomnik Klinowskiego Budowniczego Rynku Wadowickiego. Stanął, by on w miejsce starego pomnika Armii Czerwonej wyzwoliciela Wadowic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2014
... ROLERSS z mago komentuje +3
tak faktycznie to zasługa Pana Klinowskiego ze mamy taki ładny rynek , ten Pan czynił starania od lat by połozyc nowa płyte i zamontowac fonntane

TERAZ NIKT MU NAWET NIE POWIE DZIEKUJĘ ,,

ALE MY LUDZIE Z WADOWIC DZIEKUJEMY PANU KLINOWSKIEMU ZA TE STARANIA ZE DOPROWADZIŁ REMONT RYNKU DO KOŃCA ,,, MOWA TU O STARANIACH PRZY POZYSKIWANIU FUNDUSZY UNIJNYCH DLA WADOWIC NA REWITALIZACJE STARÓWKI , MAŁO KTO WIE ŻE TO DZIEKI PANU KLINOWSKIEMU ODNOWIONE ZOSTAŁY KAMIENICE W RYNKU NR. 10 I NR 5 - POD LIPKĄ

PANIE KLINOWSKI DZIEKUJEMY PANU

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... arik komentuje +4
a za poziom bezrobocia w wadowicach to by dostali złoego wiktora

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 06 - 2014
... terapeuta komentuje +19
Stajesz się mało modny.Wymyśl coś nowego, a tak pozostaje - idź do terapeuty. Wiem, że prawda boli ? Wtedy brakuje argumentów i się obraża, bo nic innego nie pozostaje. Trzeba jakoś wybrnąć z sytuacji. Bardzo trudnej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 06 - 2014
... samson komentuje +4
Nagroda dla wadowickiego rynku z rąk marszałka Sowy, który wyłożył pieniądze na ową inwestycję wzbudza uśmiech... politowania. W ten sposób próbuje się ratować wizerunek porażki i przykryć smród skandalu i prokuratorskiego śledztwa. Ale o tym na tej stronie oczywiście nie przeczytamy, przecież dziennikarz jest na etacie w UM...

Ja jednak o czymś innym...

Na rynku nie da się siedzieć z uwagi na blask odbity od granitu, wielce szkodliwy dla oczu. Ale i w parku nie posiedzicie w cieniu szanowni państwo, bo w 2012 roku usunięto większość ławek. Podobno na którejś z sesji rady miasta burmistrz twierdziła, że wszystkie ławki w parku są. Rynek jest piękny, ławki są...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 06 - 2014
... @terapeuta komentuje +6
Idz do terapeuty, coraz gorzej z tobą, kapelusik na łepetynkę, bo słońce na rynku chyba w główce ubytków narobiło, pierwsza ofiara rynku, nowoczesny kombatant granitowy :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 06 - 2014
... terapeuta komentuje +19
Rynek zbudowany dzięki Klinowskiemu - dobry żart, że boki zrywać. Powinien dostać nagrodę. No ale jak się dalej zastanowić to czego tak pilnował. Po co budował ten Rynek, skoro teraz jest totalna krytyka lewicowa. Myślę, że aby zamknąć usta I W W, komuchom raz krytykom, przebudowy rynku trzeba nagrodzić Klinowskiego za wielki trud? Wtedy skończy się bezsensowna krytyka komuchów a rynek nagle wypięknieje i stanie się funkcjonalny. Nastąpi cud lewicowy? Wtedy dowiemy się o co naprawdę chodzi I W W i Klinowskiemu. Tak się składa, że znam odpowiedź - o osobiste zawiedzione chore ambicje. Rynek jest tylko przykrywką. Jak i wiele innych rzeczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2014
... Kubek komentuje +2
Ładnie brzmi. Nowy rynek... A gdzie miejsca pracy? Nie piszą ile osób z naszego powiatu jest na emigracji. Rynek poprawiony-ale dlaczego choinka została ścięta? Teraz trzeba co rok przywozić

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2014
... Jankes Socjalista komentuje +6
OK, rynek robi wrażenie. Teraz, kiedy przydano mu trochę zieleni, działa fontanna, otoczenie (fasady kamienic z Kremlem na czele) ulegly znaczącej poprawie estetycznej. Oceniając sam rynek należy się pochwała... Ale tutaj przypomina mi się analogia do sytuacji ludu Francji w przeddzień rewolucji francuskiej, gdy przymierali głodem a Królowa Maria Antonina im na to, skoro przymierają głodem, to niech przecież jedzą ciastka...
I ten rynek to takie ciastko dla Królowej i dworu a zwykły mieszkaniec, który jakoś musi związać koniec z końcem za 1682 zł brutto to ciastko ma w poważaniu i liczy, że za cenę tego ciastka można było poczynić inwestycje dla ogółu i szczegółu.
Niestety tak to jest, że na estetykę i kulturę społeczeństwo musi najpierw zarobić... Osobiście wolałbym laur dla Gminy za innowację inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy a nie drogi zbytek, choć ładny, ale to jest zbytek.
Kałakolczik - trafiasz w sedno :-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2014
... Pievny komentuje +1
I tak jak pisałem w pierwszym komentarzu jad się leje kiedy pojawi się hasło "rynek". Jak ktoś chce cienia i lubi siedzieć w krzakach może sobie iść do parku. Rynek ma spełniać inne zadania

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2014
Oto pytanie o fundamentalnym znaczenie:

Dlaczego sukcesy Wadowic wywołują wściekłość lewicy i IWW ?

Kto wie dlaczego ich "krew zalewa" ze złości i bezradności?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2014
... kałakolczik komentuje +8
Rynek w Wadowicach został przebudowany i tak jakby od " początku zrobiony '' przede wszystkim dzięki polskim robotnikom i chłopom. Dzięki podatkom przez nich płaconym i odprowadzanych do Unii Europejskiej. Unia Europejska to dzieli i dała Wadowicom jakieś pieniądze - może nawet ochłapy. Nie Urząd Miejski przebudował ten rynek a jeno polscy robotnicy i chłopi. Ci ludzie tworzą materialne i namacalne dowody swojej pracy. Co taki urzędnik może wyprodukować ? - papierów kupę i intryg bądź ile - co nie , hę ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... mrb komentuje +9
Krakow - lotnisko Balice
Wadowice- lotnisko Dziadowice

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... kontrabas komentuje +9
"Wadowice nagrodzone za rynek"
To chyba jakiś żart. To nie jest żaden rynek tylko betonowa pustynia przystosowana do spędzania i strzyżenia tam owiec przez wielebnych pasterzy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... waszka komentuje +25
Rynek Wadowicki porażka , wystarczy autem się przejechać masakra opony można zniszczyć jaki ruch jest ulica Spadzistą ? dobrze się mówi komuś kto tu nie mieszka rynek jak on jest wyremontowany pieniądze w błoto wyrzucone jaka fuszerka brak słów tak zmarnować kasę no ale dla władzy jest super idealnie i nie można skrytykować miasto bez szans na normalne życie brak pracy , wysokie ceny same apteki cukiernie ciucholandy i banki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... zakrĘcony komentuje +4
Dobra, dobra... A nagrody za te cuda urbanistyczne jakimi niewątpliwie są wadowickie ronda, to kiedy będą?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... $ komentuje +6
To ile na tym czeku jest zer, bo marszałek ma minę jak milion dolarów, a pani burmistrz jakby przyjmowała weksel dłużny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... bileter komentuje +10
bawmy sie dalej za nasze pieniadze!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... @zyx komentuje +12
Komuchy mają dobry gust i kulturę, która nie pozwala kobiecie kłaść torebki na stole obrad więc i rynek by zrobiły gustowny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... ZYX komentuje +2
No, ale gdyby tą rewitalizację przeprowadziły komuchy to byłoby wszystko cacy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... Brawo dla Pani Burmistrz komentuje +11
Klinowskiego musi ściskac, biedny chłopczyk
Należało sie nam bo jesteśmy jednym z lepiej prosperujacych miasteczek

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... kałakolczik komentuje +19
Według mojego rozeznania to duże tutaj zasługi położył Mateusz Klinowski i osoby związane z jego działalnością. Obywatel radny Klinowski często doglądał tych spraw rewitalizacyjnych, chodził i kamerował, pisał, zapytywał, monitorował, piętnował [ w/g jego oceny ] niegospodarność. Przede wszystkim dbał o to aby nawet jedna złotówka nie została zmarnowana. Często z władzami miał pod górkę o czym szeroko było komentowane w mediach lokalnych i chyba nawet ogólnopolskich. Wielki szacunek i uznanie dla tego wytrwałego i niestrudzonego radnego. Dziękujemy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... karolla komentuje +4
no właśnie o czymś takim mówię. Zamiast kulturalnie to zaraz ad persona wyjeżdżacie. Banda frustratów, którym tylko marne klikanie pozostało w życiu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... @karolla komentuje +15
Przez taką urzędową kamerkę to nawet twoja babcia by wyglądała jak Marilyn Monroe :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... karolla komentuje +7
jasne, jakich komentarzy się można soodziewać jak najbardziej aktywni w internecie sa hejterzy. Ci którym się podoba rynek, jego drzewka które niebawem urosną, pięknie wykonanie rabaty i inne nasadzenia, nie odzywają sie bo i tak wiedzą, ze z hejtem nie ma co rozmawiać. Jest pięknie, na kamerze w internecie też to widać. Na stronie miasta mają taką specjalną kamere , nawet moja babcia się zachwyca, która tylko w ten sposób może popatrzeć na rynek w Wadowicach. Ludzie weźcie na wstrzymanie z tymi hejtami

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... m1 komentuje +24
Tak cudowny rynek, wszystkie spędy katolickie się zmieszczą, albo orkiestry nadęte tak jak włodarze tego biednego miasta :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... urbanista komentuje +23
@ pievny

Dokładnie jest tak jak mówisz. Beton i pustynia w dodatku podczas słonecznej pogody nie da się tam przebywać. Nie oszukujmy się, rynek to dziadostwo źle wykonane i ze skandalami w tle.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... Pievny komentuje +6
I zaraz rozlegną się komentarze że plac lotnisko beton że chaszcze wycięte i nie ma gdzie się podziać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był