bd15294050b7911a02b687165fb87f9d.html Przyjazne Wadowice już dla 385 rodzin

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Przyjazne Wadowice już dla 385 rodzin

Email Drukuj
385 rodzin otrzymało karty członkowskie programu Wadowice Przyjazne Rodzinie. Oblicza się, że pomocą objęto już ponad 2155 osób. Każda z takich rodzin może skorzystać ze specjalnych zniżek w wielu organizacjach kultury i społecznych, ale nie tylko.


Już po raz ósmy  na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego wręczono kolejnym osobom Wadowickie Karty Rodzinne. Program pomocy rodzinom wielodzietnym uruchomiono dziesięć miesięcy temu. Jak podaje urząd, korzysta z niego obecnie  385 rodzin, a karty otrzymało już ponad 2155 osób. Już dawno w Wadowicach nie było takiej akcji, która skierowana była aż do tylu mieszkańców.

Gmina Wadowice jest jedną z pierwszych w Polsce, które postanowiły pomagać w ten sposób swoim mieszkańcom. Szacuje się bowiem, że dopiero nieco ponad 150 samorządów z 2 500 wprowadziło u siebie karty "dużej rodziny".  Wadowicki pomysł został doceniony przez Kancelarię Prezydenta RP, która zaprosiła gminę do udziału w ogólnopolskim projekcie "Dobry Klimat dla Rodziny", któremu patronuje para prezedencka Bronisław i Anna Komorowscy.

Przypomnijmy. Burmistrz Ewa Filipiak i wspierający ją radni koalicji Wspólny Dom, PiS oraz PO postanowili wyjść naprzeciw potrzebom rodzin wielodzietnych mieszkających w gminie. Koalicja w Radzie Miejskiej podjęła specjalną uchwałę przygotowaną przez burmistrz, dzięki której możliwy jest do przeprowadzenia projekt pod nazwą Wadowice Przyjazne Rodzinie.
Celem programu jest zmniejszanie różnic pomiędzy mieszkańcami oraz tworzenie warunków do korzystania z różnych form udogodnień, ulg i preferencji, które będą wspierać rodziny - informuje Ewa Filipiak.
Na terenie całej gminy Wadowice zamieszkuje około 500 rodzin, które mogą zostać objęte programem Wadowice Przyjazne Rodzinie.

W jego ramach rodziny mające troje i więcej dzieci, zamieszkałe na terenie gminy otrzymają karty uprawniające do korzystania z ulg i rabatów w jednostkach podległych gminie oraz w sklepach, aptekach, księgarniach, punktach usługowych, gastronomii, szkołach językowych i innych podmiotach, które włączą się do programu.

Ponadto takie rodziny mogą skorzystać również z becikowego. Wadowice mają takie świadczenie dla rodzin, którym własnie urodziło się trzeciecie, czwarte, piąte itd. dziecko. Becikowe wynosi 1000 zł, a w przypadku bliźniaków 2000 zł.

Zapraszamy do składania wniosków o wydanie Wadowickiej Karty Rodzinnej (WKR). Wnioski można pobrać z linku na stronie wadowice.pl lub bezpośrednio w Biurze Obsługi Mieszkańca, którego pracownicy udzielają również szczegółowych informacji na temat programu: Urząd Miejski w Wadowicach, pl. Jana Pawła II 23, pokój 7 (parter), telefon: 33 873 18 11,e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - zachęcają w Urzędzie Miasta.

}} Lista aktualnych partnerów programu Wadowice Przyjazne Rodzinie:
- Kryta Pływalnia "Delfin":
promocyjne ceny dla osób objętych programem:
1. Cena dla rodzica:
a) 4 zł od wejścia na basen;
b) 2 zł od wejścia do sauny - jako dopłata do wejścia na basen
2. Cena dla dziecka i młodzieży uczącej się do 24 roku życia:
a) 1 złoty od wejścia na basen
b) 1 złoty od wejścia do sauny - jako dopłata do wejścia na basen

- Zespół Obsługi Placówek Oświatowych:
a) dodatkowe punkty w kryteriach dodatkowych przy rekrutacji do przedszkola
b) zwolnienie z opłaty za godziny ponad podstawę programową w przedszkolach

- Wadowickie Centrum Kultury:
a) symboliczna opłata 1 zł za zajęcia stałe (koła zainteresowań, zespoły artystyczne, zajęcia plastyczne itp.)
b) symboliczna opłata 1 zł za wstęp do Muzeum Miejskiego
c) ulgowe bilety do kina dla wszystkich członków rodziny objętej programem

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej:
przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego:
a) przy urodzeniu trzeciego i kolejnego dziecka w rodzinie w wysokości 1 000 zł na dziecko,
b) przy urodzeniu dwojga dzieci przy jednym porodzie w wysokości 2 000 zł na dziecko,
c) przy urodzeniu trojga i więcej dzieci przy jednym porodzie w wysokości 3 000 zł na dziecko.

- Wadowicka Biblioteka Publiczna:
zniżka 10-12% na usługi reprograficzne

- Rada Miejska:
wspieranie rodzin wielodzietnych poprzez dostosowanie do wieloosobowych gospodarstw domowych stawek opłat za wywóz odpadów komunalnych (pierwsze cztery osoby – 5,7 zł, piąta i kolejne osoby – 2 zł)

- Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej – Klub Absynentów "Victoria":
a) dodatkowe punkty przy zapisach na półkolonie
b) 1 zł za 1 godz. korzystania z kortu tenisowego w Parku Miejskim w sezonie (maj – październik), tj. 90% zniżki

- Gabinet okulistyczny, dr n.med. Barbara Huczyńska-Bujnicka, Wadowice, ul. Krakowska 8:
a) wizyta pierwszorazowa (wg cennika 100 zł) dla osób objętych programem – 40 zł, tj. 60% zniżki,
b) wizyta kontrolna (wg cennika 50-60 zł) dla osób objętych programem – 30zł, tj. 40-50% zniżki.

- sklep "CONRAD", Wadowice, ul. Zatorska 7:
rabat 8% na cały asortyment (artykuły dla dzieci, obuwie, odzież, zabawki)

- sklep Dziewiarsko - Obuwniczy Zofia Kulig, Wadowice, ul. Zatorska 4:
rabat 8% na cały asortyment (odzież i obuwie)

- Firma Handlowa Mirosław Stuglik - sklepy "Niko" Wadowice, pl. Kościuszki 2, ul. Lwowska 2, Andrychów, ul. Rynek 34:
rabat 8% na obuwie przy płatności gotówką, rabat 4% na obuwie przy płatności kartą (nie łączy się z innymi promocjami czy przecenami)

- Sklep Przem. - Obuwniczy Małgorzata Ciepły, Wadowice, ul. Zatorska 15:
rabat na obuwie 8% (nie łączy się z innymi promocjami czy przecenami)

- WadowiceNET:
rabat 10% na wszystkie usługi

- Lodowisko w Wadowicach, ul. Sienkiewicza:
promocyjne ceny dla osób objętych programem:
1. Cena dla rodzica: 5,00 zł za 1 godz., tj. 37,5% zniżki,
2. Cena dla dziecka i młodzieży uczącej się do 24 roku życia: 5,00 zł za 1 godz., tj. 16,7% zniżki.

- Centrum Korepetycji i Kursów "Ewart" Ewa Adamus, Wadowice, ul. Piłsudskiego 23:
rabat 10% na wszystkie usługi

- Ośrodek Szkolenia Kierowców "el" Dariusz Byrski, Krzysztof Byrski, Wadowice, pl. Kościuszki 4 (II p.):
a) rabat 10% na kurs prawa jazdy kat. B,
b) rabat 10% na jazdy doszkalające na kat. B.

- zwiedzanietorunia.pl – Marcin Łęcki (tel. 697 256 210, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ):
rabat 10% na usługę: "Rodzinne zwiedzanie Torunia z przewodnikiem"

- Restauracja "Nova Plus", Wadowice, ul. dr Józefa Putka 2 (Centrum Handlowe Filar, II p. ):
a) rabat 20% na dowolne danie w restauracji,
b) rabat 10% na dania z dowozem do klienta.

- Apteka Magiczna (całodobowa), Wadowice, ul. dr Józefa Putka 7 (Centrum Handlowe Jan):
rabat na: leki pełnopłatne, leki "OTC" (dostępne bez recepty lekarskiej), kosmetyki, suplementy diety, inny asortyment znajdujący się w aptece (rabat nie obejmuje: leków refundowanych przez NFZ, leków recepturowych oraz nie łączy się z innymi promocjami)

(kp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (21)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... @ tez rodzina komentuje +0
Każde dziecko jest ważne, każde to przyszłość Polski, ale powinniśmy zdać sobie sprawę z różnicy jaką jest wychowywać jedno czy dwoje dzieci, a wychowywać troje i więcej. Czasami rodziny wielodzietne to nawet ośmioro dzieci i jest to piękna sprawa.

Nie powinniśmy nikogo oceniać przez pryzmat stereotypów czy naszych mylnych wyobrażeń. Zobaczmy na zdjęcia tutaj czy na stronie Urzędu Miejskiego, na te radosne dzieci, na normalnych, ciężko pracujących rodziców. Każda rodzina powinna mieć wsparcie, ale zdajmy sobie sprawę z tego, że od czegoś trzeba zacząć. W Krakowie czy Tarnowie Karty Dużej Rodziny otrzymują rodziny od 4 dziecka, u nas w Wadowicach pomyślano mądrzej, lepiej i karty są od 3 dziecka. Cieszmy się, że Wadowice są tak dobrze zarządzane.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... tez rodzina komentuje +6
A ja z mężem zapier.......am po 10 godzin dziennie i mamy 2 dzieci i na miesiąc mamy 2200 musimy opłacic mieszkanie media kupic jedzenie leki i co nam sie nic nie należy , ja pytam czy moje dzieci sa gorsze temu ze uczciwie pracujemy z mężem od miasta nie dostaja nic tylko ci którzy umieja zakombinować, pijackie rodziny wielodzietne , patologia i pseudo samotne mamusie jak długo ta niesprawiedliwość będzie lepiej w tym kraju nie robić siedzieć na utrzymaniu MOPSU bo na wszystko zniżki dostanie sie na wszystko pierwszeństwo do przedszkoli dużo by wymieniać a dzieciaki z takich rodzin rozwydrzone oklęte bija inne dzieci masakra , ale wybory ida to nawet z pod ziemi wyborców trza zdobyć żal mi tych dzieci które sa tak dyskryminoane jak moje przez władze miasta tak jak by nasze dzieci były inne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 05 - 2014
... Baśka L. komentuje +0
Ja z rodziną już od przeszło pół roku korzystam z programu. Świetne są te zniżki na basen, do kina czy internet lub kursy nauki jazdy. Dziękuję pani burmistrz Ewie Filipiak i panu Piotrowi Hajnoszowi za pomyślenie o nas, wychowujących przyszłe pokolenia :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... Furjat. komentuje +1
@Biedny

Nie ciesz się wyłączą wyłączą Ci...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... Dominik komentuje +0
Ja np.krytykuję nie z zawiści.Dla mnie każda forma socjalizmu jest zła.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... Żarowska komentuje +2
Tylko zawistni i mali ludzie krytykują tak wielkie dobro jakim jest ten program.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... Biedny komentuje +0
Pragnę podziękować firmie wadowicenet bo dzięki nim mamy neta i temu programowi w naszej rodzinnie. Śmiga ze aż kompem z urzędu miasta mi podrzuca. Tez za free i za wsze zazdrosnyicy co dzień korzystam z życia bom narobił dzieck popijoku a teraz nie chće mi sie robić

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... Pulsacja komentuje +3
Dzieci są przyszłością Polski. Im ich więcej w Wadowicach tym lepiej. Dobrze, że ktoś o rodziny wielodzietne pomyślał. W innych gminach takiego programu nie ma i próżno go szukać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... wwo komentuje +4
hahahahahahaha obiad w restauracji :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... Zapracowana. komentuje +5
Ja tyram u prywaciarza od 5 rano po dziesięć godzin mam dwoje dzieci i nie stać mojej rodziny na obiad w restauracji .
A tu biedni wielodzietni dostają rabat 20% na dowolne danie w restauracji, 10% na dania z dowozem do klienta, basen , kawiarnia i teatr ,
Pytam z skąd oni mają kasę na takie luksusy ?
W tych dziadowicach nie opłaca się pracować tylko dziadować.
Proponuje jeszcze żeby na tace nie musieli dawać........ kiełbasa wyborcza a nie
Wadowice Przyjazne Rodzinie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... Dominik komentuje +0
socjalizm - odebrać jednemu aby dać drugiemu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... poczwara komentuje +4
Witam!
Ja z innej beczki. Wadowice stoją w miejscu.. Ciągle jeszcze wiszą banery o kanonizacji.
Czy w Wadowicach są kompetentni urzędnicy? Czekam na dyskusję.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... very good idea komentuje +2
Fajna sprawa z tym programem. Oby nasza pani burmistrz rządziła dalej Wadowicami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... :) komentuje +1
ktosiu!!! szkoda, że nie wziąłeś pod uwagę tego, że za kilka lat te jak to nazwałeś "króliki" będą pracować też na Twoją emeryturę...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... arik komentuje +1
głosuję na PiS oby burmistrz nie wygrałą!!!! Nie badzmy durni!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
W takiej gminie jak Wadowice chce się żyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... Antośka komentuje +7
Świetnie, że gmina Wadowice promuje i wspiera rodziny, które są przyszłością naszego Narodu. Dziękuję pani burmistrz Ewie Filipiak za ten program!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... pcc88 komentuje +5
jak będzie praca to i będą dzieci

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... ktosiu komentuje +16
bzdura .... do kwadratu promować wielodzietność.... jak się chce mieć dużo dzieci to trzeba mieć swiadomość że to trzeba utrzymać i trzeba pracowac na to a nie mnożyć się jak króliki, a potem do państwa ręce wyciągać po wspólne pieniądze, POMAGAĆ to trzeba sierotom, niepełnosprawnym , chorym i pokrzywdzonym przez los a nie tym co lubią ten sport a potem kolejne dziecko bo państwo da kase, zastanówcie się nad sobą !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +6
Obszar biedy, alienacji, czasami wręcz nędzy na terenie naszego regionu pogłębia się. Objęcie tak zwaną pomocą w zakresie zniżkowego wejścia na basen i muzeum tak znacznej rzeszy osób tę gorzką prawdę potwierdza. Pana Boga proszę na kolanach aby zesłał światło dobroci na księży katolickich i żeby oni nie pobierali opłat od niezwykle biednych ludzi za wejście do muzeum, pogrzeby, chrzty i inne czynności kościelne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... Milenka komentuje +4
I tak będę głosowała na Palikotowców.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był