4cac8517d3f3f80eff6b6cadd26240fd.html Prezydent Bronisław Komorowski posadził w Wadowicach Dąb Wolności

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Prezydent Bronisław Komorowski posadził w Wadowicach Dąb Wolności

Email Drukuj
Prezydent Rzeczpospolitej Bronisław Komorowski odwiedził w środę Wadowice. Przyjęty ciepło przez mieszkańców zwiedził wraz z małżonką Anną nowe Muzeum Jana Pawła II i dokonał uroczystego posadzenia Dębu Wolności.


W środę (9.04) jeszcze przed południem i oficjalnymi uroczystościami związanymi z otwarciem Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach papieskie miasto odwiedził Prezydent Rzeczpospolitej Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną.

Swoją obecnością para prezydencka chciała uczcić ważny, także dla kraju, okres przygotowań do kanonizacji Papieża Polaka, który urodził się w Wadowicach.

Parę prezydencką witała na rynku burmistrz Ewa Filipiak w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Szczura. Wśród rozstawionych na centralnym placu wozów transmisyjnych, sceny koncertowej i wielu gości, Bronisław Komorowski złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

Następnie razem z żoną Anną odwiedził bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a potem zwiedzał nowo otwarte Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.
Jak zaznacza dyrektor muzeum ks. Dariusz Raś, para prezydencka była pierwszą, która zobaczyła w pełni przygotowaną wystawę. Turyści będą mieli taką okazję po oficjalnym otwarciu, które zaplanowano w środę (9.04) o godz. 17.

Na koniec symbolem upamiętniającym tę wizytę było posadzenie dębu na placu Solidarności w Wadowicach.
Drzewko nazwano Dębem Wolności  ma przypominać o 25 latach, które minęły od pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w naszym kraju i przemianach 1989 roku.  Sadzonkę przygotowano specjalnie na tę okazję, przywieziono ją z lasów niepołomickich. Będzie rosnąć dokładnie dwa metry od wadowickiego Pomnika Katyńskiego i tablicy upamiętającej katastrofę samolotu rządowego w Smoleńsku. W pobliżu rośnie również Dąb Jana Pawła II posadzony tutaj w maju 2006 roku.
To niezwykły rok dla Polski, 25-lecia polskiej wolności. To także rok niezwykłego wydarzenia, jaką będzie kanonizacja Jana Pawła II, na którą czekamy szereg lat i którą będziemy wspólnie przeżywali - powiedział Bronisław Komorowski.
Prezydent już od kilku miesięcy apeluje do mieszkańców kraju jak i mediów o zaangażowanie w "tworzeniu klimatu sprzyjającemu wspólnym obchodom odzyskania wspólnej wolności i solidarności".

W rozmowie z dziennikarzami głowa państwa podzieliła się swoimi wrażeniami na temat nowego muzeum. Zdaniem prezydenta każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Jest cały szereg ciekawych i niezwykłych eksponatów, pamiątek, nie tylko materialnych, ale i duchowych, z jego nauczania. Każdy ma szanse znaleźć coś dla siebie. Jest miejsce na refleksję, skupienie. Są też możliwości przeżywania wielu myśli w sposób współczesny, nawet przez zabawę, co uatrakcyjnia to szczególne miejsce - podkreślił.
Wizycie pary prezydenckiej w Wadowicach towarzyszyło ciepłe przyjęcie przez mieszkańców. Prezydent kilkakrotnie zatrzymywał się, by z nimi porozmawiać. Jedną z osób, którą wśród tłumu  wychwycił sam Bronisław Komorowski był wadowicki radny Kazimierz Kuzon. Obaj panowie wpadli sobie w objęcia.
Znamy się od lat, jeszcze z czasów dawnego SKL. Współpracowaliśmy razem przez pięć lat w Warszawie. Te kontakty są nadal utrzymywane. Para prezydencka zawsze na święta wysyła nam życzenia - mówi nam Kazimierz Kuzon.
To nie jedyny ważny przedstawiciel władz państwa, który odwiedzi w środę (9.04) Wadowice. Po południu na oficjalnych uroczystościach związanych z otwarciem papieskiego muzeum pojawi się także premier Donald Tusk, ministrowie, przedstawiciele samorządów lokalnych.Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(kp), (mp), (tam)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (34)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... tuskobus komentuje +2
ten nieuk na zdjęciu to faktycznie ino do łopaty się nadaje:) ...dołki kopać, dołki -hrabio bul...!


p.s.
a tutaj macie jego prawdziwą gębę : tymi samymi łapami odznacza szpiegów SB niszczących Jana Pawła II i Kościół co teraz dołki kopie... jutro będzie pchał dupsko w pierwszy szereg przed ołtarze... jak widzę taką obłudę i fałsz to się zastanawiam kiedy wreszcie piorun trzaśnie...

niezalezna.pl/54538-arcybiskup-zidentyfikowany-jako-komunistyczny-agent-w-watykanie-przechodzi-na-emeryture

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... OSTRZEŻENIE DO @ JAM,,,,,,, komentuje +2
człwieku odwołaj to natychmiast co napisałeś ,,, jak mozesz nazwać capem naszego Prezydenta

przepros tu publiczne i przyznaj ze to najwieksza twoja zyciowa pomyłka medialna i pros o łaske

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2014
... arik komentuje +1
precz z PO!!!!!Lech kaczyński był moim pezydentem!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2014
... wkurzona komentuje +2
jestem chora jak czytam obecne przepisy o emeryturach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2014
... Józef Zenon komentuje +2
Moderatorze dlaczego nie usuwasz wpisów nieznieważających głowy Państwa, jesteś współudziałowcem tego. Zgłaszam ten fakt o Pprokuratury.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2014
i zacisnął piesc lewą , na widok młodej cycatej niewiasty , która mu coś tam szepneła ,
chciałbym wiedzieć co ona mu powiedziała , pewnie jak by tam był maciarewicz to by było z dziesieć hipotez , pierwsza to , że tam miał miejsce zamach


czy wiecie co ona chciała mu powiedziec , kto wie niech powie , to bardzo wazne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2014
... maxim komentuje +17
PROPONUJĘ ABY ŚRODKI UZYSKIWANE Z BILETÓW DO DOMU PAPIEŻA PRZEKAZYWAĆ NA DOŻYWIANIE DZIECI !!!
To było by miłe i zgodne z wolą Jana Pawła II!
Który nie chciał pomników (a w Polsce jest ponad 1000) tylko chciał by jego nauka i postępowanie zgodnie z nią było pomnikiem i uwielbieniem dla wielkiego Polaka!!!
Tylko, że łatwiej postawić pomnik z kamienia, nazwać szkołe itp. niż pomóc biednym i potrzebującym!!!
Przykre, ale taka jest prawda o Polsce - wiele osób w kościele udaje świętych, a zaraz po mszy drugiego obgaduję i epatuję wrogością...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2014
... Timi komentuje +3
Płatne pachołki watykanu!Głosuje na LEWICĘ!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2014
... wer komentuje +14
Komorowski,Tusk,Dziwisz...,to już wiem co tak szybko bratki wzdłuż ronda sadzili i trawę na zielono malowano !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Józef Zenon komentuje +3
do fakja :
nie obrażałbyś przynajmniej tych, którzy naprawdę z różnych powodów cierpią nędzę. Nie jest Ci tak źle, jeżeli masz komputer i stać Cię na internet.Czytając Twoją wypowiedź wynika, że jesteś trochę wykształcony, więc chyba pracować Ci się nie chce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... jam komentuje +3
14 zdjęcie powinno skłonić do refleksji, czy oby staż małżeński pierwszej w RP pary nie ulega rozpadowi. Takie miny nie wróżą nic dobrego. Miłości z tych twarzy wyczytać nie można- tak w skrócie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Zdjęcie nr 24 komentuje +5
Brutalna prawda!!Czarny jednak nie wyszczupla;D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... xixi xix komentuje +17
Jak można mówić takie brednie że dom Papieża został taki sam jak był tylko powstało muzeum dla Turystów i dzisiejszych władz Państwa to śliczna bajka , ale dla nas Wadowiczan to jest żenujące , a po za tym co my z tego będziemy mieli NIC!!! miejsc pracy nie przybędzie , będą wyższe ceny na żywność a juz mamy kosmiczne , ile dzis kosztował ta wizyta prezydenta władze miasta , ?? dziwne to miasto sie zrobiło bardzo juz nie żyje sie tu tak dobrze jak kiedyś jak wspominam sobie dawne czasy z dzieciństwa to tak ciepło sie robi na sercu a teraz to serce pęka jak widzi sie to co sie wyprawaia w tym jak że świętym mieście

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... jam komentuje +21
narzekacie narzekacie a żaden z was nie rzucił jajem czy pomidorem w tego capa
ani żaden z was nie pójdzie walczyć za swój głód ulice tacy jestescie polacy
cykory zawsze umierają z głodu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... dd komentuje +4
To ile kosztowało takie przybycie B.Komorowskiego do Wadowic to mini mini kropeleczka do tego jaką kasę (naszą euro-podatnika) marnotrawi rozkrada unia europejska czasami kapiąc tzw.dotacją na drogę ,most czy inna inwestycję. Wymyślają coraz to nowe sztuczne problemy i w bardzo drogi sposób "bohatersko" je zwalczają

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... andreas komentuje +16
Tak sobie siedzę myślę i czytam komentarze!!! Wszędzie widać wszystkich na pierwszych miejscach!!! I w KOŚCIELE!!! NA PIERWSZYCH MIEJSCACH PRZY OKAZJI UROCZYSTOŚCI PAŃSTWOWYCH I KOŚCIELNYCH!!! a w życiu draństwo!!! obłuda!!!!!!!!!!!! i i chuligaństwo!!! PROSZĘ MI PODAĆ PRZYPADKI ABY WIDAĆ BYŁO BRATERSTWO , UPRZEJMOŚĆ I POMOC DRUGIEMU ON Z KOŚCIOŁA WYJDZIE TEN WSPANIAŁY KATOLIK Z SAKRAMENTEM KOMUNIJ, A ZADZGAŁ BY CIĘ NA ŚMIERĆ NIECH WRÓCI TA UPRZEJMOŚĆ I GRZECZNOŚĆ DO DRUGIEGO BO INACZEJ TO JUŻ KONIEC NAS TYLKO WIĘZIENIA ALE TYLKO DLA BIEDNYCH!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... FREDO komentuje +15
NIEMA TO JAK POWOZIĆ SIĘ BEEMAMI I MEROLAMI I POROBIĆ ZAMIESZANIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW .ILE TEN WYPAD MUSIAŁ KOSZTOWAĆ SIĘ PYTAM .ONI WSZYSCY BYLI DZIS TAK POTRZEBNI JAK ROSTOWSKI POLSKIEJ GOSPODARCE

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... fakja komentuje +7
Ja i moja rodzin a i rodzina mojego sąsiada wspólnie cierpimy wielki głód:/ roboty ni ma kraść nie wypada a tu widze takie rarytasy w muzeum ciekawe czy zabrali prezydenta do tej ekskluzywnie drogiej restauracji na rynku napewno smakocie wcinali, a u nos 2 tydzień z rzędu placki ziemniaczane jak się lepiej co wiedzie to i cukrem sie okrasi obiecałem kiedyś żonie i dzieciakom że zabiorę ich na PKP na kotleta+zestaw i może jaką colke się uda utargować,ale to tylko moje kosmate marzenia :/ rzeczywistość jest o wiele trudniejsza dziś wieczorem z sąsiadem przygotowaliśmy prowizoryczne dzidy na polowanie ze sztyla od łopaty solidny kawał drzewa jeszcze tylko naostrzyć i z rana ruszamy na polowanie do lasu może uda się jeszcze jakieś runo leśne pozyskać, jeść coś trzeba a kraść nie wypada. PS rzuć mi pieniążka do fontanny w parku w ten sposób wesprzesz mnie i moją rodzinę oraz rodzinę mojego sąsiada pozdrawiamy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... bieda komentuje +14
Elita przyjechała bawić sie za naszą kasę, a czarnuchy wylot z miasta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... dd komentuje +15
Dąb wolności. No drzewko jak drzewko,tylko szkoda,że Polska nie posiada tej wolności .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... ale jaja komentuje +3
nie wiedziałem, ze Kuzon jest na ty z prezydentem. Ale jaja. Ma facet wtyki!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... . komentuje +3
a gdzie tusk?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Emil z ulicy komentuje +20
Zasadził Prezydent drzewo na placu
Dęba-konkretnie w mieście pajaców
I szepty tylko słuchać wokoło:
"Mateusz sadziłby zioło"Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... bron komentuje +12
Nich chamy patrzą jak się szlachta bawi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Gosia i już komentuje +9
Ludzie wam nic nigdy nie pasuje jesteście nie do życia, jak by nie było i tak będzie dla was źle, Polak to jest taka menda , która wiecznie narzeka na wszystko, nawet wam przeszkadza to że na poczcie numerki wprowadzili żeby była sprawniejsza obsługa ,mówią że przedtem było lepiej , lepiej to znaczy jak , trochę nowości i już im nic nie pasuje, wy to nie umiecie iść naprzód z duchem czasu tylko wiecznie narzekac i narzekac, wstyd mi że jestem Polakiem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... ghod komentuje +6
kurde, daliby sobie ludzie spokój z tymi zdjęciami
mega wieśniacko wygląda jak wszyscy wyciągają te komórki i robią fotki, oszpeca to każde wydarzenie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... dendrolog komentuje +36
Całe szczęście że nie posadził Brzozy.Jarek z maciarem nigdy by mu tego nie wybaczyli.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... oleczek komentuje +16
ciekawe jak szybko ktoś zakosi kwiatki z pod pomnika, albo wykopie dąb.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... hxf komentuje +2
a popołudniu Donald przyjedzie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... jam komentuje +21
no to niezle dzisiaj w wado swieto złodziei co z tą polską :O

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... ozi komentuje +2
ale dzieciarnia z tych harcerzy..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... krytykant komentuje +21
z deklami to nie ma co dyskutować. Nic im nie pasuje! No cóż Wadowickie cwaniaczki potrafią tylko walić w jakikolwiek przypadek "ponadprzeciętności". A wizyta prezydenta kraju w takiej pipidówie jak Wadowice do zwykłych nie nleżała. Wieśniaku - jakby była inna godzina odwiedzin to na pewno byłoby więcej ludzi!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... wieśniak komentuje +41
Więcej ochroniarzy niż zwykłych ludzi.Jaki prezydent takie tłumy!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... Pawel222 komentuje +45
Super klika się bawi a pół miasta sparaliżowane !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był