4955cceec9762b847064e8597d363b0a.html Zrobili mu z konia hucuła

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zrobili mu z konia hucuła

Email Drukuj
Michał Balon, rolnik z Babicy musi walczyć w sądzie o godność swojego konia. „Z mojego Karino zrobili hucuła, a to był angol czystokrwisty” – skarży się rolnik. Przypadek Michała Balona z Babicy jest wyjątkowy. Przyznają to nawet w sądzie w Wadowicach.

Temida zmuszona jest rozstrzygnąć, czy jego koń Karino był hucułem, czy też nie. Sprawa Karino trafiła na wokandę sądu w Wydziale Cywilnym w Wadowicach. Koń należał do Michała Balona. Los rumaka zakończył się tragiczne.

W zeszłym roku na moście na Skawie w Wadowicach w furmankę, którą powoził Balon, wjechał rozpędzony volkswagen. Jedyną ofiarą tego wypadku był właśnie koń Karino, który ciężko poraniony trafił z kraksy na moście prosto do rzeźni. Dla Balona była to tragedia, bo rolnik bardzo był przywiązany do swojego rumaka.

Ale dla bezdusznych urzędników z zakładu ubezpieczeniowego w Sopocie to żaden argument. Zakład pokrył szkody z ubezpieczenia komunikacyjnego i wypłacił Michałowi Balonowi 2200 złotych za stratę. Urzędnicy z agencji ubezpieczeniowej z Sopotu stwierdzili, że to sprawiedliwy ekwiwalent za utratę... hucuła.

„To potwarz. Mój koń nie był żadnym hucułem, a angolem czystokrwistym, koniem pociągowym. Dowiodę tego” — mówi Michał Balon. Teraz domaga się on sprawiedliwości w sądzie. Aby przekonać sędziego, Michał Balon odnalazł klacz Kaśkę, która jest potomkiem Karina.

„Skoro ona nie jest hucułem, to ogier, który ją spłodził, też nim nie był” — uważa rolnik z Babicy. Przed sądem domaga się od firmy ubezpieczeniowej wypłaty 3400 złotych za utratę konia. Sędzia postanowił zasięgnąć opinii biegłego. Będą też przesłuchani świadkowie. Szykuje się wyjątkowo skomplikowany proces.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był