Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Jak Mateusz Klinowski tropił układ

Email Drukuj
Samorządowe kolegium nie doszukało się uchybień w decyzji urzędników z Wadowic w sprawie biznesmena, w imieniu którego występował radny Mateusz Klinowski. Gdy biznesmen stracił koncesję na alkohol, radny domagał się ukarania urzędników.


Sprawa zrobiła się polityczna, gdy w lutym tego roku sympatyzujący z Ruchem Palikota radny Mateusz Klinowski na sesji Rady Miasta wystąpił z głośną interpelacją w obronie Pawła K.  Biznesmena, który stracił koncesję na sprzedaż alkoholu w dwóch sklepach w Wadowicach.

Mateusz Klinowski utrzymywał, że biznesmen nie zdążył w terminie opłacić koncesji, bo na stronie Urzędu Miasta odczytał zły numer konta. Termin minął, a Paweł K. koncesji nie zapłacił. Z powodu braku wpłaty na konto Urzędu Miasta, koncesja automatycznie wygasła z mocy prawa, ale dla radnego Klinowskiego sprawa nie była tak oczywista.

Radny domagał się od burmistrz Ewy Filipiak ukarania urzędników, przez których jego zdaniem Paweł K. źle odczytał numer konta. Doszukiwał się też z ich strony działania celowego, które miało zaszkodzić biznesmenowi. Dla Mateusza Klinowskiego Paweł K. był w tej sprawie osobą poszkodowaną.

Urzędnicy tłumaczyli, że zarzuty Klinowskiego są na wyrost i nie zna on szczegółów sprawy. Problemów z zapłatą i z właściwym numerem konta nie miało tymczasem 120 innych przedsiębiorców, którzy w terminie opłacili koncesje.

W Gazecie Krakowskiej i w Kronice Beskidzkiej rozżalony biznesmen twierdził, że działanie urzędników doprowadziło do tego, że musi zwolnić pracowników i straci firmę.

Rozdzieranie szat i tropienie układu przez radnego Mateusza Klinowskiego na nic się jednak zdało. Gdy sprawa trafiła na wokandę, prawnicy nie mieli wątpliwości.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krakowie, które rozpatrywało przypadek biznesmena z Wadowic, uznało, że koncesja na sprzedaż alkoholu wygasła zgodnie z prawem w dniu, którym minął termin wniesienia opłaty. SKO nie doszukało się uchybień w postępowaniu pracowników Urzędu Miasta w Wadowicach.

Co więcej, w toku postępowania administracyjnego okazało się, że biznesmen nie miał kłopotów z płaceniem koncesji w przeszłości, a na wezwaniu wysłanym do niego przez Urząd Miasta widniał właściwy numer konta.

Tymczasem przypadkiem wadowickiego biznesmena zainteresowała się policja. Zaistniało bowiem podejrzenie, że w lutym tego roku przedsiębiorca mimo iż nie posiadał już aktualnej koncesji na sprzedaż alkoholu, to nadal nim handlował w swoich punktach. Policja sprawdza, czy nie doszło tutaj do nielegalnej sprzedaży alkoholu. Podczas rewizji w sklepach mundurowi zabezpieczyli alkohol w znacznej ilości. Ale to nie koniec.

Jak się okazuje, radny Mateusz Klinowski i biznesmen Paweł K. to dobrzy znajomi. Obaj są członkami założycielami politycznego stowarzyszenia o nazwie Inicjatywa Wolne Wadowice, które miało tropić tzw. "układ wadowicki" i ujawniać nieprawidłowości w mieście.

Z tropienia układu nic nie wyszło. Zamiast sukcesu politycznego mamy natomiast kompromitującą porażkę radnego, który wykorzystując funkcję publiczną bronił prywatnego interesu biznesmena handlującego alkoholem, w dodatku znajomego.

Mateusz Klinowski znany jest z tego, że łatwo przychodzi mu obwiniać innych o przestępstwa i łamanie prawa. Żarliwości w oskarżaniu podczas wystąpień publicznych mu nie brakuje. Tyle tylko, że jak dotąd żadne z jego mniej lub bardziej głośnych oskarżeń nie zostało potwierdzone.

Jednocześnie coraz częściej na jaw wychodzą nowe, dziwne fakty z działalności radnego. Przypomnijmy. Mateusz Klinowski już dwukrotnie musiał wycofywać się w sądzie z nieprawdziwych zarzutów, które stawiał m.in. Stanisławowi Kotarbie, kandydatowi do Sejmu i wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu. Przepraszał go za rozpowszechnianie o nim kłamstw.

Ponadto jak ujawnił w styczniu tego roku serwis Wadowice24.pl, Mateusz Klinowski dwukrotnie nie wpisał w oświadczeniach majątkowych w 2010 i 2011 wysokiej pożyczki 100 tysięcy złotych, jaką otrzymał od profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego na zakup prywatnego mieszkania. Zrobił to dopiero po tym, jak wezwał go do usunięcia braków w oświadczeniu Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (120)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... korneliusz komentuje +3
Chciałbym odwiedzić to moje rodzinne miasto,w którym nie byłem długie lata spędzone za granicą,czy tam jest naprawdę tak parszywie?Może ktoś bez złości mi o tym napisze.I jeszcze mi doradzi,gdzie mogę bezpiecznie pomieszkać kilka dni.Nie szukam przygód ,tylko bezpiecznego pobytu, w miarę spokojnego,bo chcę odpocząć i trochę powędrować po okolicach.Pozdrawiam mieszkańców.Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2012
... Mariobałoteli komentuje +9
Jesteście niekumaci: Kolega radnego jest ponad wami i prawem. bo jest kolega radnegego pochwalonego przez red. Paradowską i dlatego moze być ponad wami czyli motłochem wg niego i według radnego. Byle kmiot od rektora kasy nie pożyczy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 06 - 2012
... Mariobałoteli komentuje +1
Podzieiliby się chłopaki urobkiem ze sprzedania alko szmuglowanego z pepików i było by ok. Na samej pożyczce od rektora człowiek daleko nie zajedzie. Zioło podrożało

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 06 - 2012
... katolik komentuje +1
czas apokalipsy dla betonu wadowickiego nadejdzie ... to tylko czas lub jak kto woli kwestia czasu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 06 - 2012
... terapeuta komentuje +4
Kto w '' Drogerii '' ma koncesje na sprzedaż alkoholu. To jest czysta manipulacja społeczeństwem. Zgadza się, że prawo obowiązuje każdego, ale prawo ustalone nie wymyślone. Okradał '' MNIE '' , bo nie płacił ustalonego podatku i jak każdy obywatel poniósł konsekwencje. I dość tego PŁACZU nad radnym i biznesmenem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 06 - 2012
... loki komentuje +6
Najwyższy czas aby pan Klinowski zajął się sobą i zaczął uczciwie pracować, a nie tylko innych oskarżać. Intrygi, szukanie dziury w całym, nie świadczą o pracowitości.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2012
... linka98 komentuje +2
Tak handlował spirytusem salicylowym w drogerii zgłoś na do organów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... yrek komentuje +3
To w drogerii alkohol sprzedawał?
Nieźle.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... zaba komentuje +1
nie zgadzam sie z klientka drogerii nie ma juz tych dziewczyn co byly pierwsze zatrudnione umialy doradzic a teraz to sami klienci nie wiedza czego chca..........

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... pali...co? komentuje +0
...sympatyzujący z ruchem...? kogo co pali?... bo nie wiem....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzejg Głownia komentuje +4
@ dred
Jesteś bystry gość, zaimponowałeś mi ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... klientka Drogerii komentuje +5
Biedne w tej sprawie to są pracownice Pana K. - nie sami zainteresowani , już zniknęły dwie bardzo sympatyczne dziewczyny z drogerii na ul. Obrońców Westerplatte , dwie z najlepszych pracownic - uśmiechnięte, kulturalne- a na ich miejsce pojawiły się dwie pyskate, dla których doradztwo i zwykła uprzejmość( która zresztą jest wpisana w ich zawód) to wyczyn wręcz nieosiągalny.
Panie K. radzimy solidniej dobierać sobie pracowników bo w tej chwili z tego naprawdę pięknego punktu zrobił Pan sobie targowisko.
A nasze "stare" Panie ekspedientki goraco pozdrawiamy ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... @ Portmonetka komentuje +4
Dziwny masz nick. W naszym regionie bardziej przystoi" Pularysek"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Portmonetka komentuje +1
A racja ze racja walczy o awans do piekieł

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Portmonetka komentuje +0
Ale się Wam wszystkim pieprzy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... dred komentuje +1
Ja zauważyłem i nr.na liście 52 nie ładnie się tak mylić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzejg Głownia komentuje +5
A tak, Piotra, zawsze mi się myli ;)
Ciekawe, że wodowiczanie nie zauważyli ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... dred komentuje +2
Panie Głownia a ta parafia Św. Pawła Ap.to gdzie takowa jest.Nie pomyliło się coś panu?.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... cdn komentuje +10
Nie wiem czy wszyscy wiedza ale przypominam . Na listach PO i Wspólnego Domu w wyborach samorządowych z 2010 roku , ręką Stanisława Kotarby zostały wprowadzone na listy osoby które teraz muszą lub musiały tłumaczyć się przed sądem lustracyjnym nijaki Radny Powiatowy PO obecnie członek Zarządu Powiatu o ps. Tomo i kolega z lisy Wspólnego Domu tw. zdzisław obecnie oczyszczony z zarzutów współpracy z SB .
Taki to obraz współpracy z agenturą dawnych służb rysuje się na nieskazitelnym obrazie i charakterze na szczęście nie Posła Ziemi Wadowickiej Stanleyu K .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... gang kopary komentuje +17
Najlepiej być operatorem koparki i chodzić w garniturze z kamizelą, a w głowie taka pustka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... emilian komentuje +2
Ubrał by się przynajmniej jakoś reprezentacyjnie, w takim stroju do obory może sobie wchodzić. Kozak z niego straszny a sam robi tyle co nic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +4
Dalej się po pupciach klepiecie? A odpowiedzi nadal nie widzę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... do@Sara komentuje +3
tak Saro ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ żenada pisze się przez ż więc jesteś żenująca

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... sara komentuje +4
rzenada to co tu wyprawiaja.. zwolnienie pracownikow to byla decyzja Pana K. napewno NIE z powodu utraty koncesjii .jak dba tak ma....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzejg Głownia komentuje +4
Przekażę :)
Trudno o lepszą rekalmę ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... do@Głownia komentuje +0
Wyrazy współczucia dla wybranki ,pewnie się wycofa jak przeczyta te brednie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +1
Wygląda na to, że dorobiłem się zagorzałego zwolennika, który od dziś będzie wierzył we wszystko co napiszę ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +2
:-) no cóż, ja tam w prawdziwość własnego nazwiska nie wątpię ;)

Zdaje się, że na tablicy ogłoszeń Parafi Św. Pawła Ap. jeszcze wiszą moje zapowiedzi przedślubne :-D.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... do@Głownia komentuje +1
Twoje prawdy są tak prawdziwe jak twoje nazwisko

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +1
@ Andrychowski sen
that's right

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrychowski sen komentuje +0

Odnośnie ul. Karmelickiej to proponuję zbadać powiązania polityczne rajcy Klinowskiego z jednym z oskarżonych.

Wtedy być może wyjdzie skąd bierze się zainteresowanie Klinowskiego tą sprawą?

Na szczęście Urząd Miejski występujący w charakterze oskarżyciela posiłkowego dobrze broni interesu ogółu mieszkańców i gminy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... xxx3 komentuje +12
Jak się okazuje radny Kocicho i pismak to bardzo dobrzy znajomi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... rudolf komentuje +1
proponuje wytrzymac z paktem o nie agresji do konca mistrzostw tak jak swiatly radny rura radzil z tzw.peło

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... m1 komentuje +9
@Głownia
Nie jestem zwolennikiem Ruchu Palikota natomiast popieram działania M.Klinowskiego.Panie Głownia użycie penisa było konieczne wreszcie ktoś zajął się sprawą gwałtów studentek na komisariacie policji w Lublinie była to skuteczna ostateczność .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +3
@ x%
No cóż kultura jak to u miłosników sztucznych penisów, jakoś nie jestem zaskoczony.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Obywatel Wadowic komentuje +7
@Też Obywatel Wadowic ( oby tylko nie z nazwy )

Nie zarzucaj Klinowskiemu że nic w sprawie afery Karmelickiej nie robi. Nawet jesli to nie on pierwszy dostrzegł przestępstwo to teraz aktywnie zabezpiecza społeczny interes mieszkańców Wadowic jako wyznaczony przez Sąd reprezentant interesu społecznego.

Aktywne dzialania Klinowskiego w celu wyjaśnienia sprawy i zabezpieczenia praw obywateli gminy w tej sprawie są profesjonalne i daleko wykraczaja poza rutynowe dzialania. Tu właśnie swe prawnicze kompetencje dobrze wykorzystuje.

Natomiast stanowisko władz gminy w tej sprawie może budzić poważne watpliwości.....

Dlatego własnie tak potrzebna jest kontrola spoleczna .....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... x% komentuje +6
@głownia
Z dużej litery to można pisac nazwisko , a nie nick jakiegoś oszołoma magistrackiego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Też obywatel Wadowic komentuje +3
@Obywatel Wadowic
Piszesz: "Jak w takim razie oceniasz korupcyjne dzialania w UM ? ( patrz sprawa np Karmelickiej ) ? Czy nie dostrzegasz w tej notce powyżej próby dyskredytowania uprawnień radnego i obywatela ?"

Tylko, że w sprawie Karmelickiej Klinowski nic nie zrobił. Pisał już o tym, kiedy sprawa trafiła do prokuratury. Więc nie przypisuj mu zasług jakich nie odniósł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... m1 komentuje +17
Piszcie dalej te brednie, w/w przedsiębiorca nie jest osobą publiczną ,aby tutaj ogłaszać orzeczenie SKO i skąd r.e.d.a.k.t.u.r ma to orzeczenie,każde pismo urzędowe jest tylko do wiadomości osoby upoważnionej, no , ale jak się ma posadę w UM to się pisze co Kocicho po spałaszowaniu gnata z kością wymyśliło, brakuje tylko zdjęcia z zasłoniętymi oczami Pawła Ko. i ogłoszenia , iż Klinowski ma wytwórnię gorzały ,którą w/w handlował ,w takim zacietrzewieniu i braku ograniczeń moralnych nadwornego pismaka dla kasy jest wszystko przed nami , tylko nikt w to nie wierzy, a pismak coraz żałośniejszy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +3
@ Obywatel
No i co z tą korupcją dotyczącą Karmelickiej? Mógłbyś napisać o co Ci chodziło?
Bo na razie to jak w Radiu Erewań, a może się okazać, że rowerów nie rozdają, tylko kradną itd. (albo odwrotnie ;))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +1
@ Obywatel
Byłbym wdzięczny gdybyś pisał moje nazwisko z dużej litery.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +0
@ Obywatel
Nie widzę, żeby ktoś tu pisał o szkodliwości wnoszenia skarg przez obywateli.
Raczej są opisywane kulisy działalności Klinowskiego, normalna rzecz, poczytaj jakąkolwiek gazetę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Obywatel Wadowic komentuje +10
@głownia

Skoro uznajesz prawo Klinowskiego do skargi na decyzję władz gminnych to czy nie powinien cię zastanowić wydzwięk i kontekst notki powyżej gdzie usiłuje się przedstawić to prawo Klinowskiego jako szkodliwe ?

Dla mnie jest to próba zniechęcenia a może i wrecz zastraszenia obywateli do podnoszenia swych racji. To element postsowieckiej mentalnosci zniewolenia obywatelskiej aktywności.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +6
Wychodzą na jaw ludzkie intencje i kompetencje "doktorów" prawa ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +1
@ Obywatel
Nigdzie nie napisałem tego co mi przypisujesz.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, czy nie potrafisz się odnieść do rzeczywistości?

Każdy ma prawo wnosić skargę, niewielu rzeczy bym bronił z taką zaciętością jak właśnie tego prawa. A że przy okazji wychodzą na jaw ludzkie intencje to tym lepiej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Obywatel Wadowic komentuje +7
@głownia

Prawo do skargi na decyzje władz gminnych ma moim zdaniem każdy obywatel gminy. Nie ma to znaczenia czy jest ten obywatel kompetentny czy nie. To jego obywatelskie prawo. Tylko w systemach totalitarnych obywatel nie ma prawa na skarge na decyzje władz. Chyba tego nie oczekujesz ?

Jesli uznajesz że prawo do skargi obywatelskiej jest przejawem " Taki właśnie ludzi, którym się wydaje, że "czy się stoi, czy się leży" każdemu się należy wychował PRL. " to nie masz pojecia o prawach obywatelskich i zapewne jesteś zwolenikiem polityki PIS i żyjesz w całkiem innej rzeczywistości...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +9
@ Obywatel
Z tego co miałem okazję zaobserwować to Klinowski i jego otoczenie są przykładem ludzi postsowieckich. Ludzi, którym się wydaje, że wszystko im się należy bez względu na kompetencje i umiejętności, czy nawet przestrzeganie prawa. Nasz "doktorek" wykorzystuje do promowania siebie ludzi rozgoryczonych tym, że ktoś był od nich lepszy, komuś (a nie im) się coś udało. Taki właśnie ludzi, którym się wydaje, że "czy się stoi, czy się leży" każdemu się należy wychował PRL.
Czy możesz napisać jakie korupcyjne działania dotyczące Karmelickiej masz na myśli?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Obywatel Wadowic komentuje +12
@wicia

a co Klinowski w tej sprawie załatwiał pod stołem ( bo to oznacza ukryte dzialanie ) ?

Moim zdaniem to właśnie on nagłosnił i uczynił tą sprawę publiczną. Klinowski napiętnował publicznie utrzymywanie nieaktualnych danych na oficjalnych stronach gminy. Powołując sie na zasadę zaufania do władzy publicznej ( bo tak powinno być ) skierował sprawę do kontroli.

Uznajesz to za działanie ukryte i niecne ? Jak w takim razie oceniasz korupcyjne dzialania w UM ? ( patrz sprawa np Karmelickiej ) ? Czy nie dostrzegasz w tej notce powyżej próby dyskredytowania uprawnień radnego i obywatela ? Czy nie widzisz że to działanie tkwi w mentalności zastraszania obywateli ?

Czy Klinowski ma rację czy nie rozstrzygnie zapewne sąd i to w jego kompetencje ufam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Alik nie kot. komentuje +2
Ale się rozgadaliście, a tu sprawa wydaje się prosta.
Przedsiębiorca nie zapłacił, stracił koncesję i handlował na lewo. Radny myślał, że coś załatwi, zrobi aferę i męczennika z Pawła K. A tu nie udało się. Ten Klinowski to ma po prostu pecha. Czego się nie dotknie to kompromitacja.
To nauczka dla innych przedsiębiorców, jakby chcieli sobie "coś załatwić".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... wicia komentuje +7
@Obywatel Wadowice

Czy Twoim zdaniem gmina jest od tego, by pod stołem załatwiać koncesje na sprzedaż alkoholu dla kumpli Klinowskiego?
Prawo obowiązuje wszystkich i pan doktor powinien o tym wiedzieć.
Klinowski wykorzystując funkcję radnego chciał załatwić koncesję dla koleżki.
Gdyby tacy ludzie dorwali się do rządzenia, to ładny mielibyśmy syf.
Zresztą Palikot i cała ta jego banda są dla mnie jako wyborcy mocno podejrzani.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Obywatel Wadowic komentuje +16
Wielbiciele rządów zwierzaków z UM nie potrafią uzmyslowić sobie że gmina jest wspólnotą obywateli a władze gminy są od ich reprezentowania, dbania o kondycję majątku gminy oraz co ważniejsze maja za zadanie rozwiązywanie wspólnych problemów obywateli gminy.

To na władzach gminy ciąży obowiązek wsłuchiwania się w problemy mieszkanców i poszukiwanie ich rozwiazań w atmosferze współpracy a nie szczucia i zastraszania.

Styl obecnej władzy naśladuje i znajduje uznanie w postsowieckiej mentalności władzy która rzadzi i dzieli sama, bez udzialu obywateli. To właśnie nasyceni postsowieckim przekonaniem ludzie o konserwatywnych pogladach, w ogromnej większości w podeszłym wieku czesto z terenów wiejskich są podstawą elektoratu obecnego układu władzy w naszej gminie. To ten sam postsowiecki model człowieka zniewolonego za młodu,bezwolnego, tęskniacego za trzymaniem go za pysk, jest też elektoratem parti PIS.

Ufarbowani na solidarnościowych demokratów, a będących w istocie grupą cwaniaków nie rozumiejacych zasad samorządowej wspólnoty, wykorzystuja to mentalne zniewolenie wielu ludzi. Od lat pasożytują na uprawnieniach gminnej władzy i starają się zachować jak najdłuzej obecny stan.

Czas jednak działa na ich niekorzyść Nowe pokolenia doświadczyły innych wzorców i wychowały się w warunkach wiekszej wolności. dzieki temu ich świadomość i potrzeby są inne. Takim przykladem jest własnie Klinowski. Tych Klinowskich będzie coraz wiecej i nic tego nie jest w stanie powstrzymać. Różne mogą być ich odcienie ale zerwanie z postsowiecką mentalnością zniewolenia bedzie ich cechą wspólną.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Wadowiczaninn komentuje +14
Fajnie fajnie tylko nikt nie weźmie tego pod uwagę że facet faktycznie się zwija z biznesem. No ale poco wspierać naszych lokalnych biznesmenów jak przecież turyści przyjadą i zostawią pieniążki tylko ciekawe gdzie?? skoro co 2 biznes pada i nic się nawet nie próbuje robić żeby temu zapobiec. W głupim ZATORZE !!!! zrobili strefę ekonomiczna i kolejne firmy dołączają a u nas?? , u nas nawet MASPEXOWI nie chciało się pomóc w sprawie nieszczęsnego wiaduktu w Kleczy to się wyniósł ironio losu do strefy ekonomicznej w Tychach. Ale wiadomo tron jest najważniejszy !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... saygon_72 komentuje +1
radny Mateusz Klinowski to nudzi się w swoim życiu,bo zajmuje się tylko pierdołami...a prawdziwe życie i problemy które nas dotyczą wcale go nie interesują...on to ma głęboko w d........e
ten facet żyje w świecie fikcji...no i coby o nim było głośno...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Andrychowski sen komentuje +1

Klinowski, Wyroba i ten Kucharski z Andrychowa już się wypalili...

Ich samobójcze gole kompromitują i Lewicę i Siłkowskie

Po co oni biorę się za politykę skoro nic im nie wychodzi?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... spotter komentuje +5
Inicjatywa Wolne Wadowice ? Ale przed kim lub przed czym wolne ? Owszem, jeśli takie stowarzyszenie faktycznie miałoby powstać w Wadowicach to za swoje główne zadanie powinno mieć uwolnienie Wadowic od gejów, lesb, ćpunów, komuchów, lewaków, palikmiotów i tym podobnych głupków, oszołomów i oszustów. A Klinowski ? No, cóż. Szkoda słów. Chłopina co rusz, to strzela sobie w stopę. Podobno doktor nauk, a taki żałosny...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... m1 komentuje +2
Taki wyrok zawsze można zaskarżyć do WSA i z pewnością tak się stanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... pirrrrlo komentuje +17
Działania Kotarby i Filipiak przypominają mi metody jakimi Pietras w Andrychowie przed 2010 rokiem zwalczał opozycję .Efekt wiadomy już nie jest Burmistrzem i tak samo pewnie będzie w tym przypadku Pan Stanisław S. i Pani Ewa F. wraz z całą tanc budą dostana po dup.....e .!!!!!!!!!!!!! I nie pomoże Święty Boże bo ludzie są już zmęczeni i potrzebują zmian . I mało jest ważne czy to będzie Inicjatywa WW czy też co innego najważniejsze aby ludzie byli niezależni i odporni na działanie Układu gabinetów władzy przy Placu Jana Pawła II choć patrząc na ten plac inny patron ciśnie się na usta .....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +0
Heh, m1 dobre.

No to Kociaczki, idę spać, jutro czeka na mnie wiele pracy. A premii za przysypianie nie będzie, sam jej sobie przecież nie dam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... m1 komentuje +4
Szynka z kością wyostrzyła punkt widzenia i ukazało się to coś...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +4
@ PYTAJĄCY

Pisałem przecież, że nie jestem yntelygentny. Bo chodziło mi głównie o sformułowanie "prawie". To raczej jak w tej reklamie, że prawie robi wielką różnicę. I to prawda. Ten cały Figurowy i Gminny są od nas głupsi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +1
do @Analityk
Masz rację .
Pora na kolacje)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012

Kompromitująca wpadka Klinowskiego i jego kolesia z iww dobitnie pokazuje w co grają.

Brawa dla urzędniczki, która nieugięła się pod presją i naciskami rajcy Klinowskiego.

Ta urzędniczka powinna dostać nagrodę za obronę praworządności.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Analityk komentuje +1
Pytający szkoda na nich czasu, oni i tak nie odpowiadają na niewygodne pytanie tylko pseudointelektualnym bełkotem próbują bronić swojego tonącego lidera...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +0
Na pewno PAN rozumie.Jest Pan inteligentny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
@ PYTAJĄCY

Może PAN jaśniej?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +2
No i teraz się przekonałem ...Dzięki
Prawie jak Figurski z Wojewódzkim ( kierowca i miłośnik)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +0
@ KIEROWCA

Kocurki teraz dopiero polują, dokładnie za 11 minut zaczną :D

@ PYTAJĄCY
Zrób jeszcze siusiu, żebyś rano nie miał niespodzianki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +5
Przepraszam za tę przydługą dyskusję.Chciałem się tylko przekonać o czymś.... Dobranoc,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... KIEROWCA PUNTA komentuje +2
DO SPANIA KOCURKI

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
No już nie flirtuj tylko spij

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +4
A jednak pan nie śpi...i jak łatwo Pana sprowokować ....Nerwus???/)))))))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +1
Nie zapomnij wypić mleczka i przytulić się do pluszowego kotka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +2
no dobla ja juz tez ide spać ......nikt nie chce sie juz ze mna bawić....spijcie dobze milosnicy i kielowcy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
@ KIEROWCA

No fakt, chodźmy spać. W trosce o pracowników naturalnie, nie pozwólmy im odpisywać do późna na komentarze. Ich to pewno zaboli, bo jutro za przysypianie nie będzie premii. :)


@ PYTAJĄCY

No, no! Tylko nie inteligent, wypraszam sobie proszę PANA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +0
do @ Miłośnik magistratu
"Ci" Jest Pan żałosny Panie inteligent.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... KIEROWCA PUNTA komentuje +12
TRZEBA IŚĆ DO SPANIA BO JUTRO ZNOWU NA KOMNATY, jutro caryca przejdzie po pokojach i jak zobaczy kto śpi na biurku to od razu będzie wiedziała kto wali komentarzami do 23.30


MIERNY, BIERNY ALE WIERNY KIEROWCA PUNTA NUMER REJESTRACYJNY KWA 2700

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
Paweł K. handluje alkoholem, ale inny aktywista inicjatywy ww Klinowskiego niejaki Leon J. i jego zięć to są ci od parkingów co niezłą kasę już nabili na kierowcach.

Jwżeli to jest ta inicjatywa ww, która chce walczyć o władzę razem z SLD i Ruchem Palikota oraz antyklerykalną partię Racja Lewicy to ja wysiadam.

No pasaran.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +3
@ KIEROWCA

Bo oni pracują na zmiany, ale te zmiany klawiaturowe są w czynie społecznym, dla ludu. Czyli praca ta wymaga pochwały i uwypuklenia. To oznacza, że szofer będzie do pracy i do domu, w obie strony :D


@ PYTAJĄCY

Przepraszam Pana, że zwróciłem się per Ty. Zachowałem się jak gówniarz i obiecuję "Ci", że więcej się to nie powtórzy. Nie znam Pana K. Nie wiem czym handluje na co dzień i w jaki sposób. Nie jestem jego księgowym. Powtarzam jeszcze raz, jeśli ktoś łamie prawo to ma ono być respektowane. Bez względu na wyznanie i orientację.


@ peter27

Nie jestem rzecznikiem. Wszystko robię non profit. Można powiedzieć "nowoczesna dziwka". Chyba se dodam do podpisu, ale obawiam się, że to już zarezerwowane stanowisko.
Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... a także hejter i wadowicki ćwok, nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS dla naczelnego
Jak zwykle robię screena każdego swojego komentarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Wincenty Walenty komentuje +13
Ostanie podrygi słaniającego się magistratu, na mieście aż trzeszczy a redaktor liczy kostkę brukową jak wychodzi z nory. Koniec się zbliża zacznijcie się zastanawiać co po wyborach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... peter27 komentuje +1
@miłośnik magistratu

Czyżbyś był rzecznikiem prasowym tej "pewnej grupy "?...;),a co do pałacu , to....też nie są moimi ulubieńcami.....
btw. sądzę, że wiem więcej niż Ty myślisz...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +0
do @ Miłośnik magistratu.
Nie pamiętam od kiedy przeszliśmy na Ty ale niech Panu będzie.
Zawiodłem się.......wciąż ucieka Pan od odpowiedzi....Czy Pan "K" działał zgodnie z prawem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... KIEROWCA PUNTA komentuje +7
@ Miłośnik magistratu

Już dawno mówiłem że pałac powinien pracować na trzy zmiany.
Ale oni tylko pracują na zmiany jak pilnują SCENY NA LOTNISKU.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +4
@ KIEROWCA

Teraz to już chyba mają płacone za pracę w godzinach nocnych. Zapewne lepsza stawka. Za utrzymywanie podwójnych i potrójnych nicków jest bonus...

Szofer na weekend :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +1
@ PYTAJĄCY

Nie porównuj mnie do PiS-u. To mnie parzy, zabija :)

Tak komentujemy. W przypadku tutejszego piśmiennictwa zawsze jednak trzeba zakładać pewne ukryte cele. I ja konsekwentnie będę się je starał pokazywać bo sutenerstwo jest godne potępienia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... KIEROWCA PUNTA komentuje +6
Widzę, że połowa PAŁACU jeszcze nie śpi.
Do spania bo jutro będziecie nie kumaci w tych waszych komnatkach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +0
do @ Miłośnik Magistratu.
Wielokrotnie zgadzałem się z Pana komentarzami,ale tylko w konkretnej sprawie.
Pana retoryka coraz bardziej przypomina mi retorykę PIS,czyli " nie ważne o czym ktoś mówi ,ważne kto mówi"
Gdyby ktoś z PO powiedział ,że PIS jest wielkie ,po godzinie Prezes zwołałby konferencje prasową twierdząc,że to straszne oszczwerstwo.
Ten artukuł (jeszcze raz przyznam tendencyjny) jest o konkretnej sprawie i myślę ,że to komentujemy a nie ,że "Pan K,albo ktoś inny od 10 lat powinni siedzieć"
Bo przecież to nie była brzoza ......
Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
@ peter27

Widzę, że niewiele wiesz o otaczającym Cię świecie ;)
Gdybyś wiedział to doskonale rozumiałbyś genezę mojego podpisu, ale to nie jest ważne.

Ważne jest to, że niestety nie byłbym jedynym, albo inaczej - traktuj Miłośnika jako pewną grupę osób. Pałacowi radzę dokładnie to samo.

I oczywiście dla twej przyjemności zamieszczam podpis.
Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... a także hejter i wadowicki ćwok, nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS dla naczelnego
Jak zwykle robię screena każdego swojego komentarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... peter27 komentuje +3
@miłośnik magistratu

Jeśli myślisz, że dla tych "drugich" (w przypadku zdobycia władzy) ma jakieś znaczenie, że na tym forum sponiewiera ich jakiś człowiek , ( który jawnie przyznaje się do tego , że jest komuchem) za sprzeniewierzenie się temu co teraz głoszą, to jesteś w dużym błędzie....Sądzę, że znasz powiedzenie, że " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +6
@ Ivona

Twoje próby sprowokowania mnie do potwierdzenia cech które mi przypisujesz spełzną na niczym. Od razu Ci mówię, żebyś nie prężyła urzędowej klawiatury. Dokładnie odpowiedziałem na Twoje pytanie i powtarzam jeszcze raz, nie musisz być faszystą, żeby wiedzieć czym to śmierdzi. Mam to napisać prościej?

Nie jestem jedynym myślącym w okolicy. Znam wielu świetnych i rozgarniętych ludzi, niektórzy pracują w pałacu a niektórych stamtąd zwolniono za okazywanie myślenia. Szkoda, że to nie oni budują Wadowice. Wtedy miasto byłoby lepsze, o wiele lepsze.

W żadnym urzędzie pracować nie zamierzam póki co. Mam wystarczająco ciekawych zajęć na co dzień. A jeśli zamierzasz zapytać czemu aplikowałem to odpowiadam, że miałem zamiar coś niektórym pokazać. No ale nie miałem zbyt dużo "szczęścia". Tak już jest jak udowadniasz dyrektorowi jednej z wadowickich placówek, że jest analfabetą. Trudno.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... KIEROWCA PUNTA komentuje +3
śmieszne, a nawet bardzo śmieszne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Ivona Ssiadka komentuje +1
@ Miłośnik Magistratu
Po pierwsze - szczerze życzę Ci znalezienia pracy w jakimś urzędzie, sam się wtedy przekonasz czy praca z ludźmi jest taka łatwa i przyjemna i sprowadza się wyłącznie do picia kawy i plotkowania...

Po drugie - sprytnie, ale zupełnie nie odpowiedziałeś na moje pytanie, a nie wierzę, że nie zrozumiałeś prostego pytania.

A co do "pierwiastka rozumu" - nie wiem czy się cieszyć czy płakać, że wydaje ci się, że jesteś jedynym myślącym człowiekiem w okolicy. Dobrze to o tobie jednak nie świadczy...

Ludzie myślący, zazwyczaj są skromni - ale może to też się zmienia w dzisiejszych czasach...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +5
@ peter27

A widzisz, ruszyłeś ciekawą kwestię. Nie sądzisz jednak, że ci drudzy kręcą sobie pętlę na szyi gdyby sprzeniewierzyli się głoszonym wartościom? Tak więc, jeżeli IWW i środowisko z nimi sympatyzujące zdobędzie pewne głosy i zaprzeczy sobie, będę pierwszym, który ich publicznie sponiewiera. Masz moje słowo. Wiem, że słowo komucha mało warte, ale zrób se screena.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... terapeuta komentuje +0
Fajny pomysł na niepłacenie rachunków. Wystarczy otworzyć Wadowice 24. Następnie oskarżyć tych, którym trzeba płacić.
Tylko czy ktoś o tym pomyślał. Oplata za alkohol to zwykły podatek, który płaci każdy obywatel. Tylko nie ten, który pomylił numery konta.
To okradanie każdego obywatela czyli i MNIE. No na to nie ma mojej zgody. Ja muszę codziennie harować na swoje utrzymanie a tu jakiś biznesmen, któremu pomaga radny NIE PŁACI. To jest SKANDAL. Z tym trzeba skończyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +3
@ Ivona

Owszem, próbowałem. Nie tylko tam i to przez 2 lata. Mogę potwierdzić, że wszelkie urzędowe stanowiska są obsadzane w bardzo ciekawy sposób. Od Urzędu Bezrobocia po skarbóweczkę. 3 na 100 urzędników ma pracę na zasadach otwartych, reszcie zasady się otwiera. Najlepiej wygląda to w Policji.

Ale odpowiem Ci także na Twoje pytanie "Skoro nie należysz do IVooVoo to skąd wiesz o co im chodzi ? "

Nie trzeba być członkiem dajmy na to jakiejś faszystowskiej organizacji, żeby wiedzieć o co jej chodzi. Tak samo jak nie trzeba być przybocznym carycy, żeby wiedzieć o co jej chodzi. To jest cecha charakterystyczna dla ludzi posiadających jakiś pierwiastek rozumu. Pierwiastek ten niestety ginie wśród obecnego społeczeństwa. Na to składa się wiele czynników i nie czas i miejsce o nich mówić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... peter27 komentuje +6
@miłośnik magistratu

Cyt. - Niestety mydlą i jedni i drudzy z czego jednym chodzi o utrzymanie koryta a drugim o coś więcej. I to jest zasadnicza różnica.
hmm....zapomniałeś tylko o tym, że jak ci "drudzy " dorwą się do koryta, to zniknie ta "zasadnicza różnica " ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Ivona Sąsiadka komentuje +7
@ Miłośnik Magistratu

Skoro nie należysz do IVooVoo to skąd wiesz o co im chodzi ?

Z tego co ja obserwuję, to chodzi im wyłącznie o "dorwanie się do władzy" bo myślą, że będą mieli wtedy bez pracy "czapkę pieniędzy". A ich liderowi chodzi najwidoczniej wyłącznie o brylowanie nieważny w jest sposób. Nie wyszło na paradach to próbuje w Wadowicach.

Zresztą sam nie tak dawno próbowałeś zatrudnić się w starostwie tylko cię nie przyjęli a dziś najeżdżasz jacy to wszyscy niewydarzeni są w urzędach... jak widać punkt widzenia, zależy od miejsca siedzenia...

Słyszałeś może o jakimś ich pomyśle dla Wadowic, o jakimś konstruktywnym działaniu, o czymś co zrobili konkretnego dla mieszkańców?

I nie pisz o zrywie demokracji, obudzeniu ducha niepodległości etc. bo to tak jak z innymi rewolucjami, zabić wszystkich a potem zastanawiać się co dalej... i zazwyczaj dla przeciętnych ludzi nie kończyły się one dobrze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +6
@ axa

No to skoro nie było to co tu wyjeżdżasz z takimi tekstami. Zasada pierwsza zasada rułociongu brzmi:

"Moja racja jest racja najmojsza" - jak w tym filmie, o poloniście

:D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... m1 komentuje +11
Ale polityczny paszkwil na zamówienie ,awans na inspektora UM pewny ,co tam asystent taki paszkwil godzien inspektora i wyższej gaży.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... axa komentuje +10
Przecież Euro się nie skończyło.. Radny Ruła apelował o zaprzestanie wojny politycznej.. a ten artykuł to niby co? Wiem wiem.. to IWW i cała reszta miała nie atakować innych.. w sumie nic nie było o tym, że to działa w obie strony, no ale kultura by tego wymagała.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Aludka z Klecza G. komentuje +3
Sama widziałam w Jaroszowicach, jak na festynie LKS - prezes pan nauczyciel Piotr P. siedział obok Pawła K. i Mateusza K. ....

Wstyd, żeby dla kilku fantów tak się poniżać i zapomnieć co ten facet robił naszej dyrektorce i całej szkole....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +0
@ Ivona

Napisałem wyraźnie jakie zasady są ważne. Nie dzielę ludzi ze względu na wyznanie. Niestety mydlą i jedni i drudzy z czego jednym chodzi o utrzymanie koryta a drugim o coś więcej. I to jest zasadnicza różnica. Do IWW nie należę, gdyby ktoś pytał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Ivona Sąsiadka komentuje +2
@ Miłośnik Magistratu

Krzysiek, nie rób z siebie pseudointelektualisty bo Ci to zupełnie nie wychodzi. Dla Ciebie zabawna jest retoryka autora artykułu - a dla mnie retoryka Klina - powieście urzędnika bo mój koleżka zawalił! Wszyscy są źli i niewykształceni, bo nie zrobili mnie prezydentem etc.

Jak piszesz o proporcji politycznej do merytorycznej to wpierw popatrz sobie na stronke np. IVooVoo która co najśmieszniejsze, uważa że nie ma nic wspólnego z polityką!

Ostatnio taką wodę z mózgu ludziom, jak wy próbujecie robić - robił Uszaty Rzecznik PRL!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +1
Słowo kluczowe zaskakujące jak zawsze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +5
@ PYTAJĄCY

Nie znam pana K. Wedle zasady którą wyznaję, prawo powinno obowiązywać wszystkich. Wedle tej teorii niektórzy powinni już siedzieć z 10 lat temu. Ale nadal chodzą i... remontują to tu to tam. Tak więc kijaszek zawsze ma dwa końce i warto o tym pamiętać. R.e.d.a.k.c.j.a wyje na jakieś niesamowite i sensacyjne doniesienia, ale na przykład o łamaniu ciszy wyborczej milczy. No ale cóż, piszący też tylko jest... kierowcą.
Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... a także hejter i wadowicki ćwok, nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS dla naczelnego
Jak zwykle robię screena każdego swojego komentarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... aneczka komentuje +3
Znam pana K. i wiem, jakie interesy za nim stoją.
Klinowskiego nie znam, ale widzę, że popadł w bardzo dziwne towarzystwo. Cóż, ta historia że 100 tysiącami od profesora też wygląda podejrzanie.
Na kilometr śmierdzi tutaj, oj nieładnie śmierdzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +0
Ilość minusów pod moimi komentarzami z jednego powodu mnie bardzo cieszy.
Dziękuje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Gąsior komentuje +0
@ Miłośnik

Prawda jest taka, że jak spóźnisz się o jeden dzień z zapłatą na przykład podatku lub pomylisz się w zeznaniu podatkowym na swoją korzyść to ci przyp..... tak, ze się nie pozbierasz. tymczasem Klinowski pan K. chcieli być ponad prawem.
Twoje komentarze są straszliwie tendencyjne. Widać po której stoisz stronie.
Nie potrafisz być obiektywny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +10
do @Miłośnik Magistratu
To prawda..artykuł mocno stronniczy,ale.....
Czy w/g Pana Pan K. (wiekszość wie o kogo chodzi) legalnie kupował i sprzedawał alkohol po 31,01?
Czy jest tak ,że jeśli Policja np.zabierze mi prawo jazdy to nadal moge prowadzić samochód bo się z tym nie zgadzam?
Nie .....bo nie jestem "biznesmenem" i nie mam układów.
Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +7
Wiadome jest, że sprawa od początku była "słaba". Oczywiście pałac nadal nie ma pojęcia po co ona była, ale mniejsza o to. Natomiast najzabawniejsza jest retoryka autora. Otóż zauważcie Drodzy Czytelnicy proporcję polityczną do merytorycznej tego tzw. artykułu. Straszne.

Obawiam się, że pałac bardzo cienko przędzie, nie ma pojęcia jak sprawnie uderzyć w opozycję bo... nie ma za wielu powodów. A jeśli już powody znajdzie to są mizerne i drugoplanowe. Piśmiennictwo coraz słabsze, rozpaczliwe wręcz. Oczekuję większego zaangażowania asystenta (za moje pieniądze) w trakcie kampanii wyborczej. Liczę na gro artykułów dot. antyklerykalizmu, narkomanii i fałszerstw finansowych opozycji. Liczę po wtóre na sensacyjne doniesienia, że Klinowski zna kogoś z miasta, że w dzieciństwie grał z kimś w piłkę a w 1999 roku podczas Bożego Narodzenia krzywo przełamał opłatek.

Sucha upadła... teraz już będzie z górki.
Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... a także hejter i wadowicki ćwok, nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS dla naczelnego
Jak zwykle robię screena każdego swojego komentarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... do@Iwona Sąsiadka komentuje +3
Ale popis kultury co za słownictwo...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Andrzej Głownia komentuje +1
Ten Klinowski to jakaś totalnie żałosna postać.
Najpierw wyssane z palca oskarżenia, których zupełnie nie umiał uzasadnić. Szczytem śmieszności było tu stwierdzenie, że p. Burmistrz naruszała zasady demokracji stwierdzając, że z nim nie rozmawia. Chodziło tu o jej stwierdzenie podczas jednego z posiedzeń Rady, gdy nasz "doktor" próbował przerywać, a ona dała mu do zrozumienia, że to nie jest swobodna wymiana zdań, lecz odpowiedź na pytania. Klinosiu zrobił z tego wielkie halo. Popłakałem się ze śmiechu ja robił z siebie ofiarę walki z demokracją.
Teraz jeszcze wciągnął swojego kumpla w spór przekonując go, że może się wyłgać bajeczkami o niewłaściwym odczytaniu numeru konta. Dziecinada na poziomie szkoły podstawowej, przy tłumaczeniu się z nieodrobionej pracy domowej.
Najlepiej chyba określił go jeden ze studentów UJ, na jego (Klinowskiego) blogu, stwierdzając, że to kolejny nieudacznik, któremu się nie udało dostać na aplikację, więc się zaczepił na uczelni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Nauczycielka z Kleczy komentuje +2
Ja dziwię się Piotrkowi, który ze mną uczy...

Po takich numerach jakie wyczynia ten gościu z naszą szkołą - Piotrek współpracuje z nim i jego przyjacielem z IWW Pawłem K. w organizacji festynu???

Piotrek zastanów się co robisz! Podaruje CI kamerkę a zepsuje całą opinię!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Ivona Sąsiadka komentuje +0
No cóż jak zwykle fenomenalne domysły Bezradnego w holenderskiej fryzurce i naciągniętej nieświeżej bluzie okazały się zwykłymi bajaniami...

A kolega "biznesmen" na którym nawet rodzina się już poznała, Paweł K., wyrzucony już z PiS - pokazuje tylko do czego potrzebna jest IVooVoo polityka - pozałatwiać swoje interesiki, wódeczka, parkingi, szambusio - a jak nie da się normalnie - to szantażować i zastraszać innych!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... j23 komentuje +9
Ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Przyjdzie taki czas że może wspólnie pośmiejemy się z tego i tych co teraz się śmieją z innych. Różnie w życiu bywa a tym bardziej w biznesie. Określenie rozżalony moim zdaniem jest co najmniej nie na miejscu. Nie wiedziałem że Inicjatywa Wolne Wadowice jest o charakterze politycznym - nie ma takiego Stowarzyszenia w rejestrze Stowarzyszeń o charakterze politycznym. A co do oświadczeń majątkowych to takich przypadków wśród radnych mamy dosyć dużo - zapominają, unikają wpisu a niektórzy nawet zapomnieli co mieli wpisać w oświadczeniach lustracyjnych. Czy ktoś był ukarany za podanie nie prawdy w oświadczeniu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... PYTAJĄCY komentuje +4
Mam jedno krótkie pytanie do pana Biznesmena.
W jakich hurtowniach zaopatrywał się po 31,01 i jakie opłaty im okazywał?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... uszak komentuje +4
W końcu ktoś napisał prawdę o Klinowskim i Koprze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... ŻAK komentuje +9
W Kronice czytałem kiedyś, jak pan K. tłumaczył się, że nie mógł dojechać do urzędu i zapłacić koncesję, bo mu samochód zamarzł. Prawda jest taka, że niestety trzeba sobie pilnować terminów. Nie wiem, co sobie K. wyobrażał, ale niestety twarde prawo, ale prawo. A Klinowski? Szkoda gadać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... Marian Colasa komentuje +3
Ten Pan gdyby miał troszkę honoru, to po takich kompromitacjach oddałby mandat dla Wspólnego Domu i zająłby się tym, za co mu płacą, czyli uczeniem logiki studentów. Sądzę jednak, że zajęcia z logiki z takim gościem nie mają nic wspólnego z logiką. Może się jednak mylę. Oby był lepszym pedagogiem niż jest politykiem i radnym. Jak na razie kompromituje się na każdym kroku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... (Ryszard) komentuje +2
Te sto tysięcy od profesora to był kompletny obciach. Biedny doktorek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
... yrek komentuje +6
Dla mnie ten radny jest niepoważny. Zupełnie mnie nie przekonuje. I nie chodzi o te szopki, które wyprawia. Wiem doskonale jak zaczynał. Kandydował z komitetu burmistrz i po prostu zdradził. Farbowany lis.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był