9a10409f24ad5b2e8e1b572c1a47c6a6.html Żona Honorowego Obywatela Wadowic znów przeżywa koszmar smoleński

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Żona Honorowego Obywatela Wadowic znów przeżywa koszmar smoleński

Email Drukuj
Przyjaciółka Wadowic Karolina Kaczorowska, wdowa po byłym prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, przeżywa straszne chwile. Prezydentowa tak silnie przeżyła ekshumację męża, że trafiła do szpitala. Teraz czeka ją kolejny pochówek męża. Państwo polskie zdało egzamin?


To zgroza! Rzeczpospolita tak traktuje swoich tragicznie zmarłych prezydentów. Jak wynika ze wstępnych na razie informacji, ciało prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, zostało zamienione z ciałem innej ofiary smoleńskiej. Przez ponad dwa lata Ś.P. Prezydent nie leżał tam, gdzie go pochowano, czyli w Świątyni Opatrzności Bożej.

Prezydentowa Karolina Kaczorowska tak silnie przeżyła ekshumację męża, że w poniedziałek trafiła do szpitala na oddział kardiologiczny. W piątek (26.10) opuściła szpital, jednak córki nie mówią jej o najnowszych doniesieniach, między innymi o tym, że ciało Ryszarda Kaczorowskiego zostało zamienione.
Pani prezydentowa jest chroniona przez córki. Trzeba poczekać na wyniki badań. To wszystko jest dramatyczne i bardzo ciężkie. Dlatego córki państwa Kaczorowskich w obawie o stan zdrowia matki nie przekazują im informacji o pomyłce - mówi Gniewomir Rokosz – Kuczyński, współpracownik Ryszarda Kaczorowskiego i przyjaciel rodziny.
O ekshumacji zadecydowała sama prokuratura. To nie była inicjatywa rodziny.
Pani prezydentowa była przekonana, że w trumnie jest jej mąż – dodaje Rokosz – Kuczyński.
Przed Karoliną Kaczorowską kolejne trudne chwile. Po badaniach i ekspertyzie w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie trzeba będzie dokonać ponownego pochówku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie znajduje się grób ostatniego prezydenta na Uchodźstwie. Dodajmy, że prezydentowi przysługuje pogrzeb państwowy, ze wszystkimi honorami dla głowy państwa. Ale nie to jest najważniejsze.

Pani prezydentowa od śmierci męża stara się kontynuować jego dzieło. Jak sama siebie określiła, jest też wielką przyjaciółką Wadowic, do których zmarły prezydent miał głęboki sentyment. Oboje bywali tutaj wielokrotnie.

Ryszard Kaczorowski otrzymał też pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Wadowic. Na placu Solidarności znajduje się tablica upamiętniająca Ś.P. Prezydenta.

Karolina Kaczorowska w kwietniu tego roku przyjechała do Wadowic na uroczystości katyńskie wraz ze swoją rodziną. Odebrała wówczas tytuł Honorowego Obywatela Miasta dla Ś.P. Prezydenta. Wraz z mieszkańcami miasta i burmistrz Wadowic Ewą Filipiak złożyła wówczas hołd tragicznie zmarłym ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Dziś była pierwsza dama i przyjaciółka Wadowic przeżywa straszne chwile, a my możemy jej tylko czysto po ludzku współczuć.

}} Zobacz też: Wadowice nie zapominają o patriotach


Marysia Reuter
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Kros komentuje +1
"Dzień bez Smoleńska" - jak najszybciej
Niech Zmarli spoczywają w pokoju,
a żywi się uspokoją w dążeniu do koryta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 10 - 2012
... j23 komentuje +8
Do @ Zemsta na Wroga - widać że lekcję odrobiłeś i masz pełną rację. To może słyszałeś też o ostatnim spotkaniu w Makowie Podhalańskim - prowadzącemu zadano pytanie ,, czy się nie boi" - odpowiedz brzmiała ,, tak ale ktoś to musi prowadzić a ja przeżyłem i tak już 67 lat". Ciekawa jest historia i powody odwołania rządu Olszewskiego - a czy to nie jest czasem pokłosie tamtych czasów i decyzji?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2012
... Zemsta na Wroga komentuje +8
Dzisiaj zginął kluczowy świadek zamachu w Smoleńsku-chorąży Remigiusz MUŚ-technik z Jaka -40.
Już kilkanaście osób związanych ze Smoleńskiem NIE ZYJE.
1.Grzegorz Michniewicz, 2.Dariusz Szpineta,3.Eugeniusz Wróbel,4.operator TVN Marek Knyż,
5.profesor Dulinicz,6.Prof,Witold Urbanowicz,7.Sergiej Trietiakow, 8.szef FSB w Twerze, 9.emerytowany szef GRU d/S polskich,10.Sławomir Petelicki.11.prof.Szaniawski12.Chorąży Zielonka......i inni

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2012
... pier.. urzedniki komentuje +2
Jak można być tak głupim i pisać cokolwiek o zamachu? Całe to pisowskie pieprzenie o smoleńsku już polakom bokiem wychodzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2012
... Zemsta na Wroga komentuje +2
W Soleńsku doszło do zamachu.Oni zostali zamordowani.
Wpiszcie w google-ewidentny oszust ekshumacja borowca.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2012
... kibic 1978 komentuje +6
"Przyjaciółka Wadowic Karolina Kaczorowska..." - coś takiego? A co to znaczy być przyjaciółką Wadowic?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2012
... O Le komentuje +5
Do wyborów ludzie , bo jak nie to dalej będą nami tacy rządzić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 10 - 2012
... @@@ komentuje +12
Jak PO to komuchy , to kim jest Kocicho?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 10 - 2012
@pier...urzędniki
Ja mam to samo ale odruch wymiotny przychodzi mi także na widok"kremówek papieskich"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 10 - 2012
... Winne są komuchy i lewusy komentuje +12
To lewackie nasienie stara się zniszczyć pamięć o wielkich Polakach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 10 - 2012
... Gastrolog komentuje +5
pier.. urzedniki
Tylko uważaj na klawiaturę bo już ci się coś zacina.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 10 - 2012
... j23 komentuje +9
Tyle zapewnień, tyle obietnic że wszystko jest robione tak jak trzeba a wcześniej tyle nienawiści, oczerniania poniżania.Czy jako naród nie potrafimy wspólnie walczyć może jak nie chcemy o nasze to może o naszych dzieci dobro? Czy nie potrafimy uszanować wyboru większości a później ludzi reprezentujących nasz Kraj? W jakim kierunku jako Naród będziemy zmierzać niszcząc i dzieląc wszystko i wszystkich? Czy władza która nas reprezentuje nie powinna walczyć o autorytet i każdego swojego obywatela nie dzieląc nas na lepszych i gorszych? Czy nam jako obywatelom a przede wszystkim rodzinom tragicznie zmarłych nie należy się prawda o Smoleńsku? Ile razy na nowo można przeżywać tą samą tragedię i ile jeszcze razy jako naród będziemy poniżani / bo chyba taki cel miała publikacja ostatnich zdjęć/? Mam nadzieję że doczekamy się całej prawdy o tej wielkiej katastrofie w której zginęli nasi współobywatele a przede wszystkim elita Polskiej władzy która miała nas reprezentować nad grobami wymordowanych w bestialski sposób 70 lat wcześniej w Katyniu też Polskiej elity a znalezienie winnych nie będzie tyle czasu trwało.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 10 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był