ee19a3d31582ddc090f4228348976f90.html A może tak? Zamiast BDI droga północna

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

A może tak? Zamiast BDI droga północna

Email Drukuj
Wobec fiaska budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej jest nowy pomysł na trasę szybkiego ruchu, która jest alternatywą dla beskidzkiego projektu. Trasa z Alwerni w kierunku Zatora, Wadowic i Andrychowa została wpisana do planów inwestycyjnych na lata 2014-2020.


Beskidzkiej Drogi Integracyjnej nie będzie, ale jest szansa na inne rozwiązanie, znacznie tańsze i nie wzbudzające tylu kontrowersji. Rząd Donalda Tuska wpisał już budowę tzw. "drogi północnej" do planów inwestycyjnych na lata 2014-2020.

Tak zwana "droga północna" połączy przede wszystkim specjalne strefy ekonomiczne Andrychowa i Zatora, a także usprawni ruch w powiatach wadowickim i oświęcimskim do autostrady A4 (do zjazdu pod Alwernią).

Budowa ma rozpocząć się od węzła autostradowego Rudno koło Alwerni, następnie powstanie nowy most na Wiśle w Podłężu i dalej trasa pobiegnie na południe od Zatora do drogi krajowej nr 28 na południe w kierunku Wadowic, a stąd w kierunku zachodnim z ominięciem Andrychowa i Kęt do Bielska-Białej.

Cała ta nowa trasa jest kilkakrotnie tańsza i znacznie bardziej realna do wykonania niż BDI. Zdaniem samorządowców to duża szansa dla całego regionu, która bierze pod uwagę warunki przyrody oraz oczekiwania mieszkańców. Będzie to też w naszych warunkach najkrótsza i najszybsza droga dojazdowa do Krakowa, Katowic i na lotnisko w Balicach.

Samorządy Spytkowic, Zatora i Alwerni już zaplanowały pieniądze na nową drogę. Wkrótce zrobią to Andrychów i Wieprz. Fundusze przeznaczy się na przygotowanie zadania inwestycyjnego, czyli opracowanie koncepcji budowy nowego połączenia.

Dużo po tej inwestycji obiecuje sobie Zbigniew Biernat, burmistrz Zatora. Częścią "drogi północnej" ma być m.in. obwodnica Zatora, która pozwoli na szybszy dojazd do rozwijającej się tutaj strefy ekonomicznej.

Co najważniejsze na razie nie ma żadnych protestów wobec tego projektu, ale takowe mogą się pojawić, gdy tak jak w przypadku BDI przyjdzie do rozmów o szczegółach i rysowaniu konkretnych wariantów tej drogi.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (21)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kiki-do pier....urzędniki komentuje +2
kolego mógłbyś przybliżyć troszkę temat tej drogi oświecim-kraków? gdzie ma przebiegać ? dzięki z góry

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 10 - 2012
... pier.. urzedniki komentuje +8
Oczywiście konfabulant red akt rek komennatrz usunął. Wiec jeszcze raz - nie ma takiej drogi w projekcie i nie będzie. Ma być zaprojektowana droga Kraków - Oswięcim a Zak z Anrychowa w końcu wyrywa się Filipaczce i chce nowej drogi Andrychów-Wieprz-Zator. Na razie jednak to jest jednak tylko i wyąłcznie propozycja i nie jest wpisana do planów,.

O jakości informacji tu przekazywanych już śmieją się na innych forach. Tak zakłąmanych wiadomosci jak tu dawno nie widziano. To lepsze niż na stronach niewiarygodne-pl

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 10 - 2012
... gnom komentuje +5
Patrząc na to, z której strony Zatora jest strefa ekonomiczna, gdzie w Andrychowie jest większość zakładów, no i biorąc pod uwagę to, że głowne skupiska domów są wzdłuż drogi powiatowej łączącej te miejsca, to nijak nie mogę sobie wyobrazić po kiego grzyba ta projektowana droga miałaby mieć cokolwiek wspólnego z Wadowicami i biec w ich kierunku ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 10 - 2012
... Dziadek komentuje +2
Nie wiesz kolego o jaką przyrodę chodzi? o nowe domy na łazówce i ewentualnie w okolicach ulicy góralskiej. W myśl zasady : Panie, niech będzie wszystko, byle mojego nie ruszali.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... Git Majonez komentuje +13
No i Zbigniew Biernat to jest łebski gość, co zaplanuje to realizuje, ściągnijmy gościa do Wadowic i nasza ziemia rozkwitnie dużo więcej za czasów jego 1 kadencji niż za wszystkie lata sami wiecie kogo (przy okazji pozbędzie się pół "rodziny" wadowickiego urzędu)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... qwerty1 komentuje +6
Ta droga jest planowana po śladzie Andrychów-Zator. Nikt o jakiś wadowicach nie pisze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... ciekawy komentuje +3
O jaką to przyrodę chodzi ludziom z Południa Wadowic (jest taki transparent na zdjęciu)? Jakiś rezerwat tam mają czy coś? Pytam poważnie, bo tylko lasy tam kojarzę, a przez góry to drogę nie poprowadzą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... zainteresowany komentuje +2
Wszystko fajnie, ale jak poprowadzą drogę z Podłęża do Zatora? Jedynie musiałaby przechodzić przez Spytkowice, a tam krótko mówiąc jest ciasno. Dookoła stawy, starorzecza, obszary Natura 2000, zabudowania. Most w Podłężu musiałby być strasznie długi lub trzeba by nazwozić masy ziemi, bo inaczej byle wylew Wisły drogę zaleje.

Chyba tylko zbudują most i dalej to nich TiR-y jeżdżą obecnymi drogami przez m.in. Przewóz. Tego można się spodziewać po GDDKiA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... Lump komentuje +13
To wpisuje się w politykę odcinania Wadowic od świata. Innymi słowy nasi sąsiedzi postanowili wypiąć się na nas i nie bacząc na przeszkody zrobią sobie własną drogę tym samym zapewniając możliwości rozwojowe swoich terenów. I wcale się im nie dziwię, jeszcze przyklasnę i pożyczę wszystkiego najlepszego z tym projektem.
W normalnym, cywilizowanym świecie, za szkody związane z niewybudowaniem BDI (straty ekonomiczne, wypadki na nieprzystosowanych do ruchu drogach) powinien grozić stryczek. Dokładnie. Dla osób, które ponoszą polityczną winę za ten stan rzeczy, a wiadomo kto ponosi, kara powinna być najsurowsza. Może wtedy władza, bojąc się o głowę, robiłaby wszystko nie dla swoich interesów a dla interesów obywateli.

I przy okazji. Pamiętam taką rozmowę z jednym facetem, któremu w pobliżu domu miała przebiegać jedyna rozsądna wersja północna BDI i o dziwo był zachwycony. Powiedział mi wtedy, że ta droga musi powstać, nawet kosztem jego domu (nowy) bo to jedyna szansa na normalność. Od razu jednak stwierdził, że plan ten upadnie - i upadł póki co dzięki naszej ukochanej IFI.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... pier.. urzedniki komentuje +11
taaa, to uchroni głownie przed rozwojem. Najlepiej zrobić zasieki przed i za Wadowicami i wszyscy przejdzmy na garnuszek czarnych. Filipiakową wynieśmy na ołtarze i zkliwidujmy te ostatnie kilka zakładów dających pracę a wzmocnijmy kuchnię alberta. Bo takim działąniem już niedługo wszyscy tam się będziemy stołowac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
Prawda jest taka, że jest przyjęty plan budowy nowego mostu na Wiśle w Podłężu, który połączy węzeł Rudno na A4 z obwodnicą Spytkowic i dalej przed Zatorem skręci w lewo na południe, aby włączyć się do DK28 prowadzącej do Wadowic.
Od Wadowic pójdzie po obwodnicy północnej w stronę planowanej obwodnicy Andrychowa i dalej na Kęty do Bielska Białej.
Takie rozwiązanie jest genialne i pięciokrotnie tańsze od puszczanie BDI przez góry i doliny Kalwarii i Lanckorony.

Taki projekt jest zgodny z interesami mieszkańców powiatu wadowickiego i mieszkańców Wadowic i Andrychowa.

Jest to też uchronienie gmin Kalwaria i Lanckorona przed katastrofą ekologiczną.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... andrus komentuje +10
Wadowice w ogóle nie powinny się wypowiadać w tej kwestii-tunel se wybubujcie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... Tp najlepszy pomysł komentuje +3
Rzad już ujął w planach budowę tej drogi. BDI według pomysłu GDDKiA było nierealne i zbyt kosztowne.
W końcu mamy problem rozwiązany i super szybkie połączenie z autostradą A4 oraz z Krakowem i Katowicami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... j23 komentuje +6
Przy takich wielkich inwestycjach jakimi są budowy dróg zaczynają się problemy w chwili kiedy są dwie odrębne grupy które pragną na tym coś ugrać. Kto ma tz. układ na kilka kilkanaście lat wcześniej wie o takiej inwestycji i kupuje w takich rejonach działki które są bezwartościowe a w czasie gdy ruszą z robotami liczą na wielomilionowe profity. Problem zaczyna się wtedy jak ta druga strona ma większe plecy i przesuwa plany na swoje tereny a tak chyba jest w sytuacji BDI. Wystarczy sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego i ustalić kto i od kiedy jest właścicielem tamtych czyli spornych terenów. Potem wystarczy trochę kasy i znajdą się tacy którym coś nie pasuje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... dziadek II komentuje +2
@ Dziadek
Każdy ma prawo do wypowiedzi - "geriatria" również.Myślę,że na pewno nie jesteś" lekiem na całe zło". I informuję cię,że przywódcą tych zebrań geriatryków był młody Pan Doktor/ok. 33lat/ i nawet pozwoliło mu to zostać Radnym Wadowic!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... neymar komentuje +13
Macie chcieli budowac BDI to byly protesty teraz bedzie stac osly w korkach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... ale komentuje +12
ilu ludzi musi zginąc zanim to BDI powstanie? nic nie dociera do naszych władz pisma petycje ani smierc ludzi ryneczek remontuja zamiast ważniejszymi sprawami sie zjąc moze radni wykażą sie inicjatywa i zaczna działac po coś ich wybieralismy-a nie po to aby na posiedzeniach kawke pili i kasę dostawali za to jeszcze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... Bow komentuje +19
W 100% popieram wypowiedź Dziadka.
Tyle że zamierzałem użyć twardszych słów.
Dużo jeżdżę na śląsk. Spójrzcie tam! Każde duze miasto ma dwupasmową szybką drogę, S1 łączy południe z północą śląska, A4 wschód z zachodem, do tego jeszcze trasa średnicowa i wiele innych. U nas kawałek zakopianki był problem zrobić.
A nasze miasta nie mają nic i kiedy jadę do Gliwic w sobotnie popołudnie (dokładnie 136km spod Kalwarii) trasa zajmuje mi minimum 2 godziny z czego 1,5h dojazd do S1 na wysokości Imielina. Protestujcie emerycie pewnie....Po co mielibyśmy mieć coś co nam ułatwi życie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... el placko komentuje +16
tak niech nic nie buduja po co ? Miasta takie jak Wadowice zamieni sie w jeden wielki hipermarket i wszystcy beda zadowoleni beda miec tanie zakupy Ale nie bedzie miec pracy A na tych manifestacjach same mechery i pulglówki którzy zamykaja nasze miasto na jakie kolwiek iwestycje i mlodym ludziom na godne zycie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... Dziadek komentuje +25
Bardzo dobrze ! niech mają inni bo kiedy Wadowicom się proponuje nigdy nic nie odpowiada nie pasuje, więc niech się inni cieszą, bedziemy mieli dalej do tej trasy, czemu nie. Popatrzcie na te twarze na zdjęciach - czyż to nie geriatria? średnia wieku około 60 i co? i zanim ta BDI by powstałą oni na pewni byliby jej głownymi codziennymi użytkownikami. Ci którzy wiedzą że są jeszcze inne miasta poza wadowicami i kalwarią i pokonuja dosyć często trasę choćby do krakowa, do bielska, nie wspomnie już o śląsku wiedzą co to znaczy. A dziadki i babcie ktorym nie pasuje ze "bedzie duży ruch koło domu" co mają do powiedzenia?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
... maszorek komentuje +6
Lepiej niech w końcu cokolwiek wybudują.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 10 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był