019349d89ad25db73ad666722b5e2b0b.html Ten prezydent był naszym przyjacielem

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ten prezydent był naszym przyjacielem

Email Drukuj
Gdyby żył, miałby wspaniały prezent na 63. urodziny. Wadowice oddały niezwykły hołd Ś.P. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, przyznając mu pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Tytuł odebrała córka prezydenta Marta Kaczyńska. Nie kryła wzruszenia.W poniedziałek, 18 czerwca, prezydent Lech Kaczyński kończyłby 63 lata. Gdyby żył, miałby wspaniały prezent na swoje urodziny. W Wadowicach nadano mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

Rada Miejska dwa lata temu, jednogłośne zdecydowała o wyróżnieniu Ś.P. Prezydenta RP tym tytułem. Radni przyznali mu go tuż po katastrofie lotniczej rządowego samolotu w Smoleńsku, w którym zginęła para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, były prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz 93 innych przedstawicieli polskiej delegacji.

W poniedziałek (18.06) na uroczystej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej rajcy gościli córkę prezydenta - Martę Kaczyńską, która zdecydowała o tym, ze osobiście odbierze tytuł z rąk samorządowców.
Jestem przekonana, że zarówno tata, jak i mama bardzo by się cieszyli z tego tytułu. Słyszałam od nich wiele dobrych słów o Wadowicach i o tym, jak byli tutaj przyjmowani. Wiemy, że rodzice mieli taki bardzo ciepły stosunek zarówno do tego miejsca, jak i mieszkańców - mówiła nam Marta Kaczyńska.
Córka prezydenta nie ukrywała, że była zdziwiona honorami z jakimi przyjęto ją w Wadowicach. Jeszcze przed sesją ludzie podchodzili do niej i chceli zamienić z nią kilka słów, Marta Kaczyńska spotkała się z naprawdę ciepłym przyjęciem.

Podczas sesji w ratuszu szewc papieski Stanisław Żmija, który nie tylko papieżowi Janowi Pawłowi II szył buty, ale również prezydentowi, dał jej osobisty podarek. To tabletki na serce Miserikordyna.
Jestem z nią, bo wiem, jak musiała cierpieć z powodu utraty obojga rodziców - mówił nam wzruszony Stanisław Żmija.
Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Marta Kaczyńska odebrała z rąk burmistrz Ewy Filipiak i przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Szczura. W swoim przemówieniu Zdzisław Szczur długo podkreślał zasługi głowy państwa dla Polski i miejscowego samorządu.
To był prawdziwy przyjaciel Wadowic - mówił przewodniczący Rady Miejskiej.
Przypomniał, że Lech Kaczyński był tym przywódcą, do którego Wadowice miały stale drzwi otwarte. Kontakty z Lechem Kaczyńskim zapoczątkowała w 2005 roku burmistrz Wadowic Ewa Filipiak jeszcze w czasie, gdy był on prezydentem Warszawy. Lech Kaczyński zaprosił wówczas Ewę Filipiak do pomocy przy tworzeniu wspólnego programu upamiętniającego Jana Pawła II tuż po śmierci papieża. W ten sposób zrodził się pomysł na powstanie Centrum Jana Pawła II w Warszawie.

Highslide JS W czasie, gdy w Wadowicach spadkobiercy rodziny Bałamuthów sprzedawali kamienicę, w której mieściło się Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, wśród współpracowników prezydenta Warszawy powstał pomysł wykupienia kamienicy przez samorząd miasta stołecznego i utworzenia muzeum, które byłoby bliźniaczym ośrodkiem dla warszawskiego Centrum. Przy projektowaniu nowego muzeum pomóc mieli twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Stało się jednak inaczej. Kamienicę wykupił biznesmen Ryszard Krauze i przekazał ją krakowskiej kurii. Ale i tak projekt nowego muzeum wykonali projektanci, którzy pracowali przy ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego.

Lech Kaczyński w trakcie swojej kampanii prezydenckiej we wrześniu 2005 roku odwiedził Wadowice i strażaków w Choczni, z którymi od tego tego momentu utrzymywał trwałą więź. Został honorowym członkiem OSP Chocznia, a od strażaków otrzymał "złoty hełm". Co roku 18 maja prezydent patronował koncertowi strażackich orkiestr dętych na wadowickim rynku. Para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy wspierała też działania Stowarzyszenia im. Edmunda Wojtyły oraz odnowy klasztoru ojców karmelitów "na Górce".

W pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II (2 kwietnia 2006) para prezydencka odwiedziła Wadowice. Ten przyjazd miał rangę oficjalnej wizyty prezydenta Rzeczypospolitej. Podobnie zresztą, jak kolejna wizyta 9 października 2008 roku, kiedy Lech Kaczyński przyjechał do Wadowic, aby otworzyć 22. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność". Na kolejne spotkanie liczyli strażacy. 18 maja 2010 roku Lech Kaczyński miał przyjechać do Wadowic na koncert strażackich orkiestr dętych. Katastrofa smoleńska przerwała jednak te plany.

Highslide JS Tuż po uroczystości w ratuszu w poniedziałek (18.06) Marta Kaczyńska wzięła udział jeszcze w mszy świętej w intencji swoich rodziców w bazylice Ofiarowania NMP oraz złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II na rynku i Pomnikiem Katyńskim na Plantach, gdzie osobna tablica upamiętnia katastrofę smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku.

Uroczystość nadania Tytułu Honorowego Obywatela Wadowic była jednym z nielicznych takich wydarzeń w kraju upamiętniającym Lecha Kaczyńskiego w 63. rocznicę jego urodzin.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (62)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Fannn komentuje +2
Jak tak rozdają Honory to dlaczego Ryszard Krauze nie został Honorowym Ambasadorem Ziemi Wadowickiej. Przecież to jego Fundacja pierwsze odkupiła DOM KAROLA WOJTYLY od nijakiego Rona Balamutha i przekazał go archidiecezji krakowskiej. To jest nie lada wyczyn chyba no nie? a były prezydent co zrobił?? bo jakos nie mogę sobie przypomnieć.......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 07 - 2012
... borba komentuje +5
"Radni przyznali mu go tuż po katastrofie lotniczej rządowego samolotu w Smoleńsku"
SZKODA ŻE PO A NIE PRZED ..
pozdro dla kumatych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2012
... kibic 1978 komentuje +11
"Jestem przekonana, że zarówno tata, jak i mama bardzo by się cieszyli z tego tytułu. Słyszałam od nich wiele dobrych słów o Wadowicach i o tym, jak byli tutaj przyjmowani."

Bardzo, ale to bardzo jestem ciekaw co to za dobre słowa o Wadowicach słyszała "panna" Kaczyńska?
Mnie jakoś trudno znaleźć dobre słowo o tym grajdołku i jego "władzy".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
@ dżołk
Zawsze należy nazywać wszystko po imieniu. Tak już jest, że w rzeczowej dyskusji z reguły biorą udział wyłącznie "komuchy". I dotyczy to nie tylko forum internetowego. Nic na to nie poradzę a i pewno Ty nie zmienisz tego stanu rzeczy. Przyspawanie do posad niestety nie jest wieczne i stąd wydaje się być całkowicie zrozumiałe używanie argumentów ad personam w stosunku do niewygodnych komentatorów. To naturalnie dowodzi kalectwa intelektualnego oraz braku rzeczowej argumentacji. Bo jak już nie ma się co powiedzieć to najlepiej walić na oślep.

@ Góral Szymoński
Czy przypadkiem nie chodzi o tego gościa co to ostatnio nabazgrolił jakieś turystyczne farmazony na "stronach lewackich"? Podobno zna dziadunia też. Ciężko powiedzieć coś więcej na jego temat. Najlepiej więc popytaj wśród jego znajomych. Choć zapewne z takim podejściem na terenie komunistycznych koszar będziesz persona non grata.
Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... a także hejter i wadowicki ćwok, nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS dla naczelnego
Jak zwykle robię screena każdego swojego komentarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2012
... Torquemada komentuje +7
Wadowice powinny być dumne, że mają takiego obywatela honorowego. Te kilka głosów "oburzenia" niczego nie zmieni. Pomyje łatwo wylewać na kogoś, gdy ma się tarczę anonimowego homo sovieticusa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2012
... dżołk komentuje +1
@Miłośnik magistratu

moja wypowiedź odnosiła się też do takich wypowiedzi jakiej udzieliłeś poniżej. Określenie "Pałacowe miernoty" to chyba też nie zachęta do rozpoczęcia jakiejkolwiek rozmowy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +5
@ dżołk
Widzisz, tu nie chodzi o to, żeby rozmawiać. Tu chodzi o rację "stanu wadowickiego". "Moja racja, jest racja najmojsza."

Pałacowe miernoty jednak myślą, że mają patent na władzę i jedyne słuszne poglądy. W rzeczywistości jednak zaciekle bronią swoich stołeczków wykorzystując do tego każdą okazję. Gdyby więc nadanie honorowego obywatelstwa Leninowi mogło im pomóc, to z pewnością znaleźliby powód, aby takie obywatelstwo nadać.

W przypadku mojego pytania odpowiedź jest tylko jedna. Nic nie zrobił dla tego miasta! I oni doskonale o tym wiedzą. A to, że ludziom się nie podoba to kwestia marginalna, bo... ciemny lud to kupi. A że przy okazji mogą się wyżyć na klawiaturach to inna sprawa. Na całe szczęście nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo jest to dla nich szkodliwe.

Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... a także hejter i wadowicki ćwok, nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS dla naczelnego
Jak zwykle robię screena każdego swojego komentarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2012
... dżołk komentuje +1
z całym szacunkiem, "Miłośnik magistratu" zadał pytanie na forum - "czym się prezysent zasłużył". To zamiast konkretnie człowiekowi odpisać (bo przecież nie musi wiedzieć) to jedziecie po facecie równo.
To czy ma inny pogląd czy nie, nie jest w tym momencie ważne. Czy odpowiedź jest jakaś ciężka że odpowiada się tym szlagierowym "jadem"? Tu nie można mądrze wymienić poglądów tylko trzeba kogoś "zbutować"?!

Żeby była jasność-akurat ja się osobiście cieszę z tego że mamy takiego honorowego obywatela i mam prawo mieć takie odczucie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2012
... ''''''''''''''''''' komentuje +3
Wydarzeniem w Wadowicach była sesja absolutoryjna dla Jacka. Został czy go odwołali ? Dlaczego nic nie piszecie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +5
Ależ ja się nie przejmuję, niby czym?
Na ..... nie ma rady :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... Preudencja komentuje +2
@ Miłośnik Magistratu- nie przejmuj się usuwaniem wspisów. Ja zdąrzyłam przeczytać:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +6
A co to?
Znowu komentarze usunęli?

No nie ma rady...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... x% komentuje +12
Im cieplejsza posadka w UM tym ładniejszy rynek ,najlepszy w czasie upałów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... koronka komentuje +10
Kudłatego szlag trafia bo nie ma o czym pisać
A rynek z dnia na dzień piękniejszy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... Anna Kossak komentuje +7
Ewcia mogła się uczesać chociaż :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... m1 komentuje +8
do@postkomuna zdycha....
Masz wspaniałe pióro powinieneś publikować u Rydzyka bo ,aż bije miłość do drugiego człowieka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
Kolejne świństwa ćpunów i lewaków.

Postkomuniści próbowali znowu zaatakować prawicę solidarnościową, ale ćpuny i lewacy posrali się ze strachu.

Ich głupie pomysły podobają się jedynie narkomanom i starym ubekom

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... saygon_72 komentuje +16
pani Filipiak jak chorągiewka,z której strony zawieje to ona tak trzepoce ;-)...teraz to bez wazeliny politycy wchodzą ;-)...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... Józef 136 komentuje +17
Proszę bardzo aby nie mówić że b prezydent Lech Kaczyński był przyjacielem wszystkich , bo ja i moja rodzina nie byliśmy z nim przyjaciółmi . Oczywiście szkoda człowieka ale sztampę , centralizm , jednolitość , i jedno myślicielstwo przerabialiśmy już za nieboszczki komuny .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... Cymer komentuje +8
Czemu Kaczynski boji sie startowac na prawicy z Ziobrem to mnie zastanawia gdyby czul sie na silach podjal by wyzwanie ale widocznie nie czuje sie na silach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... baldan komentuje +0
PIS ma w Wadowicach i powiecie duze poparcie ale nie zapominajcie ze Polska to tez cala masa metropoli i wlasnie tam PO wygrywa wybory,kiedy w koncu Jarek pojdzie po rozum do glowy ze nie ma szans wygrac z PO dopiero wtedy PIS zacznie wygrywac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... niala komentuje +11
Paskudne lewaki i ćpuny znów plują na wszystko co nasze polskie. Nic więcej im jednak nie pozostaje. Ich czas się skończył. Są marginesem, rynsztokiem.
Niech żyje niepodległa Rzeczpospolita ! Chwała bohaterom !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... uskrit komentuje +20
Rewelacyjny wywiad z E. Mrozem na ITV Wadowice

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Porwis komentuje +10
Cześć i honor dla wielkiego Polaka - Lecha Kaczyńskiego!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Tytuł artykułu... komentuje +51
... brzmi :" Ten Prezydent był Naszym Przyjacielem" W kwestii formalnej pytam: kiedy, gdzie i JAK objawiała się ta przyjaźń? Drugie pytanie brzmi: czy prezydent Kaczyński był kiedykolwiek zainteresowany Wadowicami i w jaki sposób to zainteresowanie się objawiło? Jakoś nie przypominam sobie żeby na tym, słynnym skądinąd portalu, były opisy, jak to Nasz Przyjaciel okazywał swą Przyjaźń.
Na wypadek usunięcia tego komentu zrobiłem screena.
Cześć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... do Franciszek komentuje +4
A tak w szkole specjalnej troski w Kaczynie u ktoswszyscy się starali żebyś radził se w życiu i co ? Jednak twoje ograniczenia są nie do przeskoczenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... olo komentuje +13
Cudne przyjęcie tylko brakowało kremówek i wina Carlum Wadowickiego .
:-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... j23 komentuje +25
Nadal podtrzymuje że nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Wadowice śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu było słuszne. Tak jak wcześniej przewidziałem i można to sprawdzić w komentarzach z 18.05.2012 roku że dla równowagi ducha burmistrz Wadowic Ewy po miesiącu będzie następna podobna uroczystość i jest. Nadanie tytułu tak ale ci co wręczali ten tytuł kilka lat wcześniej wyrzekli się jakikolwiek przynależności. Brynkus napisał w wyborach w 2005r burmistrz nie poparła kandydatury śp. Lecha Kaczyńskiego na prezydenta a jak wiemy była wiceprzewodniczącą struktur powiatowych PiS. To co robi się w Wadowicach jest dla potrzeby czasu. Rządził PiS włodarze byli w PiS-ie, teraz PO to popiera się PO, jest Solidarna Polska - wkłada się swoich do Solidarnej Polski. Słupki poparcia partii kierują całą lokalną polityką. Układy układziki i aby się elitom dobrze żyło. Jakie wartości przedstawiają tacy ludzie? Czy mają swój honor lub coś podobnego do niego? Co do baneru ciekawe pytanie - a jaka będzie odpowiedz? Jakoś mediom nie rzucił się w oko obiektywów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... m1 komentuje +12
@jbrynkus
Dziwię się,że Pan tam jeszcze tkwi , przecież to wstyd.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... jbrynkus komentuje +10
jeszcze jedno woronin
nikt za nic mnie nie ukarał - zawarlismy ugodę, gdyby próbowano mnie ukarać nigdy bym sie na ugodę nie zgodził. szkoda mi po prostu było czasu na pojawianie się w sądach wadowickich i wadowickiej prokuraturze, to farsa co się tam dzieje
Woronin nie tylko jesteś tchórzem, ale też niedoinformowanymn tchórzem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... jbrynkus komentuje +3
do m1
to nieprawda, jakbyś był w PiS-ie to byś wiedział co mówiłem Beacie Szydło
Nie zostałem jeszcze z PiS usuniety i długo mnie z tej partii nie usuną. A jak to zrobią to źle na tym wyjdą. ludzi ideowych już im niewiele zostało, same karierowicze nie potrafiacy wyrazić swojego zdania. vide układ wadowicki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... jbrynkus komentuje +6
woronin
licz się ze słowami - tchórzu. ja pisze pod swoim nazwiskiem, a ty uzywasz pseudonimu. Ale musisz wiedzieć, że jak kocicha wytropiono to ciebie też mozna łatwo wytropić.
Przepraszałem - za uzycie nieuprawnionych słów, bo sąd uznał, że fakty to za mało, musi być postanowienie/decyzja/wyrok sądu. To się w Polsce dzisiejszej takich tchórzy jak ty liczy. a jakie wg ciebie kłamstwo podałem, ja odkryłem, ze pani wójt miała zdolność bilokacji i wyjechała na wycieczkę zagraniczną bez delegacji, że była na spotkaniu, którego nie było - a wzięla na to delegację, że wydała gminne pieniądze na materiał wyborczy, który sąd za tak owy uznał?
Więc tchórzu gdzie tu kłamstwo?'
jak zwykle robię sreena, bo tym bardziej, że komentarz smierdzi mi tu białorusią

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... m1 komentuje +12
@jbrynkus
Chodzi mi o to ,że Pan tkwił w tym Pisie i dopiero po usunięciu zaczął negować, a trzeba było wcześniej .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Olga Konopko komentuje +16
Brawo Marta! Jesteśmy z Tobą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Woronin komentuje +10
Brynkus kłamco, lepiej opowiedz, jak musiałeś przepraszać wójt Małgorzatę Chrapek za kłamstwa, które o niej opowiadałeś. Twoje słowa są tyle samo warte, co te, za które sąd cię ukarał. Takiego kłamcy jak ty Wieprz nie widział w całej swojej historii, wiec wybacz Brynkus, ale taka gnida jak ty dziś powinna siedzieć cicho, bo znowu pójdziesz do sądu i będziesz musiał przepraszać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... jbrynkus komentuje +8
do m1
co to znaczy przejrzeć na oczy? Od dawna wiem jakie lody sie tu kręci, ale moje poczucie przyzwoitości, lojalności nie pozwalało mi i dalej nie pozwala reaagowac - choć w moim systemie wartości i tak uczciwośc jest wyżej
żeby było jasne - duzo wiem o historii Wadowic - miałem i mam dostep do źródeł - zreszta kazdy może miec - wystarczy się przejechac do archiwum. Nie uważam, że tytuł Honorowego Obywatela Wadowic nie nalezy sie lechowi kaczyńskiemu. Jak najbardziej - ale wku . wia mnie, gdy takie osoby mu to przyznają, to skandal
jak zwykle robię screena, a jeśli trzeba to opublikuję to jeszcze gdzie indziej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... m1 komentuje +12
@jbrynkus
Panie Józefie bardzo dobry komentarz, ale mam do Pana pytanie czy nie mógł Pan przejrzeć na oczy wcześniej ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... jbrynkus komentuje +15
Taki wpis opublikwalem na Facebooku przed uroczystością nadania tytułu Honorowego Obywatela Wadowic dla św. pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: zanim go tu podam jeszcse jedno ZDZISIEK BÓJ SIĘ BOGA Z TĄ TWOJĄ OBŁUDĄ
dzis w Wadowicach córka św. pmięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystej sesji Rady Miasta odbierze tytuł Honorowego Obywatela Wadowic - sesja o godz. 11. 30. Po przeciwległej stronie magistratu ukazał się Baner z napisem: Czy Beata Szydło wspiera wadowicki układ. Przypominamy, że burmistrz wadowic, której związkiz PiS trudno okreslić - czy jest w strukturach partii, czy nie? Bo przy wyborach lokalnych podczas spotkania z panem Zbignieewem Ziobro (wtedy jeszcze prominentnym politykiem PiS dyrygowała kandydatami PiS - gdzie mają usiąść i jak sobie zrobić zdjęcie z Panem Ziobro. Coś na ten temat wie Marcin Płaszczyca - wtedy plujący na swoim portalu na starostę wadowickiego z PiS, a jednocześnie kandydat z tejże partii (nie będący nigdy jej członkiem) w wyborach do rady Miasta Wadowic. zaś wiecznie popierana przez Beatę Szydło burmistrz Wadowic wykonała klasyczna wolte i w obecnych wyborach parlamentarnych poparła kandydaturę Bisztygi na senatora i Kotarby (który ostatnio jest znany w Wadowicach pod pseudnimem "Kocicho")czyli członków PO. Gdy w wyborach prezydenckich startował Lech Kaczyński odmówiła podpisania ogłoszenia popierającego jego kandydaturę. Podobnie naganne moralnie i politycznie działania podjął Zdzisław szczur - też na mieście znany bardziej z ksywki "operator koparki" niż przewodniczący, podobno jakiś krewniak Beaty Szydło. On też publicznie zademosntrował sprzeciw wobec kandydatury wystawionej przez PiS na senatora, czyli Andrzeja Pająka. A dziś ta cała b ... a będzie się ściskać i na pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego budować swoją pozycję polityczną. Ale obłuda, ale obłuda, ale obłuda. biedna Marta Kaczyńska nieświadoma do czego wykorzystują pamięć jej ojca
tak na wszelki wypadek robię screena

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Dewu komentuje +17
Dość już tych pisowczyków w Wadowicach, żygać się chce, czym ten Kaczyński zasłużył się, najgorszy prezydent, a Wadowice to tylko zakichany pis, jakaś msza na rynku, czasem Dziwisz wpadnie, jedna banda!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... do@ mordo ty moja,@ Medyceusz komentuje +11
Głupio piszesz hajter jest anonimowy, a Mm. nie , boli cię że jest inteligentny trudno z tym się człowiek rodzi, a ty możesz tylko zazdrościć i wylewać gorzkie żale, ośmieszajcie się dalej .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... aao komentuje +19
Tylko żeby być honorowym mieszkańcem danego miasta należałoby na to zasłużyć, a czym zasłużył na ten honor Ś.P L.Kaczyński i co takiego zrobił dla Wadowic, a przede wszystkim dla Polski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +21
@ detonator

Na wstępie od razu napiszę, że nic mi się nie wydaje.

Jeżeli zaś chodzi o Kaczyńskiego, Tuska, Kwaśniewskiego i Wałęsę, Pawlaka, Komorowskiego i resztę, to za żadnego nie żyło mi się dobrze bo za każdego trzeba mocno "kombinować". Żeby była jasność. Wszystkich ich wsadziłbym w wielki prom kosmiczny i wysłał...

Ciągle jest socjalizm niestety i niby wszystkich to wkurza, ale nikt nie zamierza tego zmieniać.

A ja się tylko pytałem, czym Lech Kaczyński wsławił się, aby nadawać mu obywatelstwo? Chociaż jeden RACJONALNY przykład proszę.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Medyceusz komentuje +16
@Mordo Ty Moja

Fakt typowy przykład internetowego "hejtera" *). Zresztą wynajęty przez Guzika.

Słowo Hejter jest neologizmem ( czyli nowym słowem które stosunkowo nie dawno weszło do użytku) a narodziło się w internecie. Hejter to osoba najczęściej krytykująca inne osoby lub ich prace, dodatkowo zazwyczaj krytyka Hejtera nie jest krytyką inteligentną popartą danymi tezami i argumentami a jest to krytyka poparta głównie przekleństwami. Hejter jest osobą zazdrosną o osiągnięcia innych o choćby nie wiem co jego zadaniem jest wytknięcie innym wszystkich możliwych wad i doczepienie się do do byle czego. Hejterzy najczęściej czują się anonimowi stąd też próbują ukazać że są kimś i im wszystko wolno. Rzeczywistość jednak jest całkiem inna. Hejterzy najczęściej są określani znanym powiedzeniem: „Mały pies a głośno szczeka” . Hejterzy zazwyczaj nie próbują się wykazać swoją inteligencją za to jednak próbują pokazać że znają wiele słów na K* S* D* itp.(Przekleństwa). Jeżeli trafisz na Hejtera trzymaj się na baczności i wiedz że będzie On pałał do Ciebie nienawiścią i nawet się nie skapniesz kiedy On odrobi Tobie D*pę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Mordo Ty Moja komentuje +22
Miłośnik Magistratu, czyli wszyscy wiemy kto z imienia i nazwiska, to przykład typowego internetowego hejtera. Nigdy mu się nic nie podobało. W internecie wyżywa się na wszystkich mądrzy się, pluje, ale tak naprawdę to człowiek pełen kompleksów. Zresztą prywatnie wam powiem postać zupełnie nieciekawa. Zakompleksiony, opanowany manią wielkości, a niestety intelektualnie cieniutki jak barszcz. Znam gościa od lat i niestety muszę to napisać. Po prostu typowy "wadowicki ćwok".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Sadek komentuje +5
Powiedzcie mi co ta proponuje Platforma 4B- Bogaci sie Bogaca a Biedni Biednieja-to jest elektorat ludzi na wysokich stanowiskach,kadr pracowniczych i poteznych korporacji wraz z duzymi przedsiebiostwami wlasnie tacy ludzie ich wybieraja w wyborach.PO nie dba o te najbiedniejsza wartstwe spoleczenstwa bo liczy sie dla nich interes i kasa a kase trzymaja ludzie bogaci!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... detonator komentuje +16
miłośik tak czytam nieraz te twoje wypociny to aż sie żygać chce...czasami uda ci się coś mądrego napisać ale to tylko czasami, gdyby był inteligentny a z tego co widać po twoich komentach tak ci sie przynajmniej wydaje, to porównałbyś sobie jakie życie było za lecha a jakie jest tuska-gebelskiego syna.


P.s jestem bezpartyjny ale co trzeba to widze
i pozdrawiam cie geju ćpunie czy jak tam siebie nazywasz:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Radrik komentuje +8
Szczerze mowiac jak czytam was to cienko widze szanse parti PIS zeby Kaczynski mogl wygrac wybory bo tyle razy juz przegral ze sam powinien oddac sie refleksji ze cos jest nie tak i ze nalezy oddac ster mlodszym ale Kaczynski za wszelke cene chce zdobyc wladze i to go gubi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +14
@ Preudencja
Istotnie masz rację. Im wszystkim należy się pamięć. Piszę Wojtyły, bo na zewnątrz z tego nas kojarzą. A czemu nie kojarzą z innych nazwisk? Tego nie wiem, ale to rozmowa stricte turystyczno-marketingowa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... darkos komentuje +0
Ludzie wola wybrac te populistyczne spiewki Tuska i ekipy PO wraz PSL wmawiajace polakom ze sa zielona wyspa,tymczasem fakty sa takie ze nawet w pograzonej Grecji pensja minimalna jest wyzsza niz w Polsce,ze emeryt grecki bierze mies. 2,400zl a polski emeryt niecale 1,000zl.Dopoki nie zmieni sie mentalnosc polskiego spoleczenstwa ktoremu media wmawiaja ze Polska jest rajem w europie dopoki w tym kraju nie bedzie dobrze,ja dodam jeszcze 2mln mlodych polakow zagranica i 12 procent bezrobocia i najgorsze co moze byc podwyzsza sie wiek emerytalny na szybko na kolanie bez uzgodnien z innymi partiami,bez rozmow z ekspertami mimo sptrzeciwu Solidarnosci ktora przeciez wystepuje w imie ludu,tymczasem rzadzacy traktuja protestujacych z NSZZ jak przestepcow i chuliganow,taki mamy idiotyczny kraj i rzad.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Preudencja komentuje +3
@ Miłośnik Magistratu! Czemu ty piszesz gród Wojtyły ? A może miasto Wadowity? a Może Maćka Zembatego? A może Ady Sari?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... NODI komentuje +8
uroczystosc ladna ale umowmy sie Wadowice to nie cala Polska potrzeba wrecz cudu zeby PIS z Jarkiem pokonali Platforme ktora bierze wszystkie karty od kilku lat i nie widac zeby ktos te hegemonie Platformy mogl przerwac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Precz z LEWAKAMI komentuje +25
Największą chwałą śp. Prezydenta RP jest walka z komunizmem i komunistami, którzy go nienawidzą.

Te kretyńskie komentarze postkomunistów są kompromitujące lokalną lewicę.

Ale postkomuniści są zbyt wściekli, aby myśleć głową.

Na razie krew ich zalała i będą się wściekać i wywieszać różne szmaty.

Ale te szmaty świadczą bardziej o nich niż o PiS.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +5
@ Jankes

Spokojna głowa, podpięci jesteśmy pod wszystkie krajowe struktury. Nawet całymi rodzinami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... pedobear komentuje +23
Wy sobie chyba jaja robicie o_0 Nic tylko lizanie d**y...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +12
@ m1

Mój przypadek jest beznadziejny, pozostała mi tylko trumna lub urna... oczywiście styropianowa :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Jankes Socjalista komentuje +10
Chłyt matetingoffy? A co bedzie, jak nastepnych wyborów NIE WYGRA PiS?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... m1 komentuje +1
@Miłośnik magistratu
Kupię ci Miserikordynę, abyś stał się lepszy :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +31
Na wstępie zaznaczam, że kategorycznie odcinam się od rozważań smoleńskich, nie interesuje mnie czy lipa była za mocna, czy rosyjskie pociski zbyt słabe oraz, czy mgła była na tyle gęsta, aby świetnie wyszkoleni polscy piloci mogli popełnić kardynalne błędy.

Natomiast rzucanie honorowym obywatelstwem na lewo i prawo uważam za skandaliczne. Honorowym obywatelem jakiegokolwiek miasta winien być członek jego społeczności o istotnych zasługach. Najdalej honorowym obywatelem powinna być osoba o znaczących zasługach dla kraju, która wywodzi się z okolic danego miasta.


Pytam się więc:

Co śp. Lech Kaczyński uczynił znamienitego dla grodu Karola Józefa Wojtyły, czym zasłużyłby na honorowe obywatelstwo?


Co takiego dla Polski zrobił śp. Lech Kaczyński?


Czy bez-Rada Miasta nie ma lepszych pomysłów na pozyskiwanie wątpliwych partyjnych profitów i podlizywanie się "władzy centralnej"?Proszę także o nadrobienie zaległości. Tak, tak. To już druga ściera wisi a analizy jak nie było tak nie ma. No chyba, że na analizę przyjdzie nam czekać do kampanii wyborczej to zrozumiem. Tylko niech "analitycy" uważają... na ciszę wyborczą.

Zresztą ja tylko jestem kierowcą.
Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS dla naczelnego
Jak zwykle robię screena każdego swojego komentarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Precz z LEWAKAMI komentuje +43

Komuchów szlag trafił.

Dawno tak nie pieli ze złości.

Sitwa lewicowa leci w dół na dno,
nie ruszyła bryły z posad świata.

Największe komuchy nawet nie miały odwagi się pokazać.

Brawo wadowiccy patrioci, brawo Pani Burmistrz

Niech żyje wadowicka Solidarność i prawica

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Alik nie kot. komentuje +26
Myślę, że Wadowice zachowały się godnie. Trzeba to docenić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... m1 komentuje +28
Pan Żmija takie tabletki winien wręczyć naszym wszechmocnym bo to lek duchowy i dusza otrzymuje miłosierdzie , a to włodarzom potrzebne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... nelli komentuje +36
To miłe. Myślę, że Ś.P Prezydent był naprawdę dobrym człowiekiem. Wadowice postąpiły słusznie. Brawo za cywilną odwagę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był