055d34c6708e02a3ea30dd58a31aa91a.html To już oficjalne. Premier zatwierdził termin wyborów samorządowych

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

To już oficjalne. Premier zatwierdził termin wyborów samorządowych

Email Drukuj
Premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie o dacie wyborów samorządowych. Odbędą się one 16 listopada. Premier miał czas na tę decyzję do czwartku (21.08). Formalnie kampania wyborcza ma ruszyć tydzień później.


Jak poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu, premier Donald Tusk podpisał specjalne rozporządzenie o dacie wyborów samorządowych. Premier zwlekał z tą decyzją do ostatniego dnia, czyli czwartku (21.08).

Wybory, według wcześniejszych założeń, odbędą się 16 listopada. Formalnie kampania wyborcza ruszy około 27 sierpnia, czyli po ogłoszeniu wspomnianego wyżej rozporządzenia w Dzienniku Ustaw.

Do 7 września Państwowa Komisja Wyborcza będzie musiała podać do publicznej wiadomości informacje o okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu. Do 17 września będzie można zgłaszać komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych.

Natomiast do  7 października powinnyśmy poznać wszystkich kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów i sejmików województw. Jeśli chodzi o kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów to mają oni czas do 17 października.Kampania potrwa do 14 listopada.

Kampania samorządowa w Polsce nie bez kozery określana jest multiwyborami. W niedzielę (16.11) mieszkańcy powiatu wadowickiego w 10 gminach, wybiorą trzech burmistrzów, 7 wójtów, 27 radnych powiatowych i 162 radnych gminnych, do tego jeszcze będą uczestniczyć w wyborach radnych do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wyborcy idąc do urn otrzymają 4 zestawy kart do głosowania.

Na pierwszej znajdować się będą nazwiska kandydatów na wójtów i burmistrzów, na kolejnych nazwiska kandydatów na radnych gminnych, następnie radnych powiatowych i ostatni zestaw to kandydaci na radnych do Sejmiku.

Tegoroczne wybory do rad gmin zawierają jedną ważną zmianę. Mieszkańcy gmin miejskich takie jak Wadowice, wybierać będą radnych w okręgach jednomandatowych. Gmina Wadowice została podzielona na 21 okręgów wyborczych co odpowiada liczbie miejsc w radzie.

(kp)(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (28)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... terapeuta komentuje +6
To jest oczywiste, że Wadowice trzeba bronić przed pazernością Komunistów. Ja dodam, że Polskę, Europę a nawet Świat. Ukraina jest tego dowodem. To nie jest puste gadanie i nie poparte dowodami. Nikt w to nie wierzył, nawet NATO likwidując bazy wojskowe w Polsce. Komuniści i tzw. lewica nie stosują zasad demokratycznych udając, że to ich nie dotyczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 08 - 2014
... elwin komentuje +3
Precz z PO oszustami, doprowadzili Polskę do ruiny!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 08 - 2014
Precz z lewakami z Wadowic i naszej Radoczy
Nie chcemy już was, zwłaszcza Łasaka (już wiemy ze sie dogadales z IWW)
ty niedobry ty

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2014
... Stop dla klawisza komentuje +5

Wygląda na to, że Ewa Filipiak będzie musiała uratować Wadowice przed pazernością postkomunistów tak, jak to zrobiła 25 lat temu, stając na czele i zakładając Komitet Obywatelski Solidarności w Wadowicach.

Hasło Precz z Komuną, a dziś z Precz z Lewicą jest nadal aktualne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2014
... reno5tka komentuje +2
Wadowicom grożą rządy pułkowników . Prawdziwi mieszkańcy i patrioci powstrzymają tą lewacką zarazę. Pani Burmistrz wszystkiego dobrego na tej drodze niech Bug prowadzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2014
... mieszkaniec Wadowic 2 komentuje +5
Super Pani Ewo, dziekujemy za list, teraz przynajmniej wiemy ze Jończyk to Lewica
Pani musi wygrać
i prosze sie nie przejmować pseudo wadowiczanami z Mucharza
pozdrawiamy, prawdziwi Wadowiczanie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2014
... mieszkaniec Wadowic komentuje +12
List otrzymałem... Pani Ewo ekonomiczniej jest wysłać treść tego listu do Pani kandydatów! To po pierwsze! A po drugie... to mam nadzieję, że kolejny burmistrz swój "przełomowy program, zmieniający dotychczasową filozofię i sposób patrzenia na rozwój gminy" będzie wprowadzał częściej niż raz na 20 lat!!!

PS: Proszę nie "zasypywać nas tonami propagandowej makulatury":)

Z poważaniem
mieszkaniec Wadowic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... koleszka komentuje +5
do ???
dziadu ma być przymajtkowym króliczkowego pompuniusia
a Targoszek ma kupcie zbierać (tzn. bobeczki)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... m1 komentuje +9
Powinno się gdzieś na prywatnym terenie w mieście zorganizować kosz, aby ludzie mogli wrzucić te niechciane listy i wszystkie jej odesłać na jej koszt, takiemu tupetowi trzeba utrzeć nosa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... Furiat. komentuje +4
W poniedziałek odniosę na dziennik podawczy list od Sz.Pani Burmistrz.

Dwadzieścia lat trzeba było żeby zrozumieć swoje błędy , szkoda tych zmarnowanych lat.

IWW to ludzie młodzi myślący przyszłościowo postawmy na młodych jeśli chcemy żeby w tym mieście żyło się lepiej !!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... wyborca222 komentuje +3
A ja będę głosował na Kamila Ś. z IWW wadowice. Mielibyśmy pierwszego bosego burmistrza w Polsce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... ??? komentuje +4
Ciekawe jakie stanowiska po wyborach czekają na blogerów?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... Pielęgniarka komentuje +10
Ja zagłosuje na pana Mateusza.Tylko on ma "czyste ręce".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... do elwin komentuje +0
wybierzmy nowych ludzi no ok ale kogo jak oni doswiadczenia nie maja i jak oni mieli by zarzadzac tym wszystkim.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... elwin komentuje +5
Wybory samorzadowe, to nasza szansa na oapmiętanie. Czy chcemy nadal tkwic wbiedzie, korupcji i wielkim bezrobociu w Wadowicach bez szans na poprawę czy chcemy to przerwać, by poprawic swój i tak kiepski byt. Wybór nalezy do nas, ale niektorzy juz dosc nacieszyli sie włądzą i przywilejami, nie dbając o podstawowe potrzeby ludzi,.Wybierzmy ludzi nowych, zdolnych, postawmy na młodosć!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... mertens komentuje +2
Coz z ta demokracja wadowicka roznie bywa,magistrat mowi o miescie dostatnim i rozwijajacym sie,ale nie zauwaza jak duzo ludzi jest bezrobotnych,wykluczonych przez zycie,bez domow czy kanalizacji.Co do wypowiedzi terapeuty najlepiej zebys zalozyl temat dotyczacy Ukrainy wtedy bysmy podyskutowali,wiec tak zrob.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... terapeuta komentuje +9
Wadowice z komunizmu przeszły nowoczesną demokracje. (Powstało wiele prywatnych zakładów, w których pracownik jest szanowany i jak na polskie warunki dobrze zarabia. Ze względu na reklamę nie będę ich wymieniał) Bezboleśnie i bez ofiar. Ile to kosztuje wie tylko Ukraina i cyniczny komunista Putin, Który najpierw zaatakował Ukrainę a później wysyła pomoc humanitarną. To samo jest w Wadowicach tzw. nowa młoda lewica komunistyczna IWW i inni, która nie pamięta tamtych czasów, bo nie było ich na Świeci. Tylko co komunistów zdradza. Mimo upływu czasu metody te same. Osądzić demokratycznie wybrane władze( przez nielegalne sądy) i wsadzić do więzienia. Skąd my to znamy? Po II wojnie Światowej. Ilu Polaków zostało osądzonych przez nielegalne komunistyczne sądy i słuch po nich zaginął. Jak trudno jest stosować się demokratycznie przeciw niedemokratycznym komunistą przykładem jest Ukraina i cyniczni komuniści. Jedynym wyjściem jest nie dopuścić do władzy komunistów, bo gołym okiem widać co z nich robi. Przykładów mamy multum.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... Klawikord komentuje +0
Lewica ze swymi przydupnikami nie może liczyć na sukces. Klawisze cicho siedzą i kasę liczą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... koleszka komentuje +6
Ale jaja z tym romansem w starostwie, zobaczymy jak dziadu sie do tego odniesie
i to za nasze pieniadze, wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!
odwolac staroste i wicke też

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... Mieszkający komentuje +5
I tak nie ma na kogo głosować więc będę głosował za tym aby nic nie zmieniać. Dajcie mi konkretnego kandydata z konkretnym programem a będzie miał moje poparcie, na dzień dzisiejszy nie ma nikogo takiego tutaj

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... babjag komentuje +7
Jonczas załamany ze nie wysłał listu pierwszy, teraz to jego piesek pisze na swoim czytelnym blogu (7 osób) odpowiedź tak kwa durną, że naprawde sie zastanawiam czy on zdał maturę czy jest tylko po podstawówce
dobrze przynajmniej że komputer poprawia za niego błędy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... binek komentuje +12
Przed wyborami to nawet listy wyborcom napisze, bo walczy o stołek. Filipak juz ma dośc, nikt tyle nie zarabia , niech wybuduje jakis zakłąd pracy a nie pierdoły na rynku.Ludzie nie badzcie naiwni!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... dziadu komentuje +4
a ja głosuje na siebie (dziada mucharskiego), bede najlepszym wicestarosta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... Janka z os. Pod Bliźniakami komentuje +3
a ja dostałam list od pani burmistrz i w końcu nazwano rzeczy po imieniu. Wystarczająco długo nasza pani burmistrz nadstawiała policzki. Zło jakie szerzą jej przeciwnicy zostało wreszcie nazwane złem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... Kamiho komentuje +29
Dostałem list od Pani Burmistrz Ewy Filipiak i powiem szczerze , że dawno już nie czytałem takiego steku bzdur !!! Zrobiło mi się słabo. pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... Uchachany komentuje +5
No to teraz, jak Klinowski wejdzie do drugiej tury, a IWW posiądzie siłę blokującą w Radzie Gminy, to klerykalne lobby wraz z hierarchią kościelną urwą Tuskowi te pierwszorzędowe resztki płciowe.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... kozanostra komentuje +6
coś ci sie chyba pokićkało. W Wadowicach bedzie maskara pierwszy raz od wielu lat. Sama jestem ciekawa jak się skończy ten młyn?! Uśmiałaby się gdyby Fiipiakowa jednak znowu wygrała, a na to się zapowiada bo ja na Jończyka by nie stawiała. Jakiś taki śliski jest, reszta bandy to już dawno się wypaliła a przegrane referendum pokazało jak silne są wśród nich podziały. Ciekawe czy w ogóle dadzą radę zrobić komitet?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... binek komentuje +1
Jakie mi to wybory, juz dawno ustalone kto gdzie i z jaka przewaga wygra i obejmie złote stanowiska!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był