048aa442758d68ddc8cbe21edfbfd8fa.html Trasa rowerowa przez Wadowice? Jest plan, jak ją wybudować do 2020 roku

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Trasa rowerowa przez Wadowice? Jest plan, jak ją wybudować do 2020 roku

Email Drukuj
Samorząd województwa ma sześć lat, by wybudować prawie 2000 km tras rowerowych i ponad 300 km tras biegowych. Jedną z głównych arterii rowerowych ma być VeloSkawa, która przebiegać będzie przez Wadowice. O biegaczach też nie zapomnieli.


Do 2020 roku w Małopolsce  powstanie zintegrowana sieć tras rowerowych, biegowych i narciarskich tras biegowych. Założenia tej koncepcji przedstawił Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

W ciągu najbliższych lat samorząd województwa chce przeznaczyć na ten cel 200 milionów złotych. A wszystko w ramach rozbudowy infrastruktury sportowej w Małopolsce, zgodnie z założeniami strategii rozwoju województwa.

Wśród planowanych tras rowerowych mają się znaleźć rowerowe „autostrady”, które połączą wschód i zachód województwa (np. Wiślana Trasa Rowerowa, EuroVelo, VeloSkawa), czy północ z południem (np. VeloRaba, VeloDunajec, VeloBiała, VeloPrądnik). W sumie to ponad 1265 km.

Warto przypomnieć, że oprócz tych głównych arterii, powstanie także dodatkowo 626 km tras: VeloBeskid, VeloSoła, VeloRudawa, VeloTatra, VeloPogórze, VeloRopa, VeloJura. Biegacze mogą z kolei liczyć na rozwój ścieżek sportowych. Łącznie 346 km.

Highslide JSVeloSkawa, jak sama nazwa może wskazywać, przebiegać będzie wzdłuż linii brzegowej Skawy. Według założeń jeden kraniec znajdowałby się w gminie Zator na tzw. Zaskawiu, trasa biegłaby na południe, brzegiem rzeki przez Wadowice, potem w kierynku zapory  przez Zagórze, później krętymi trasami gminu Mucharz, Stryszów, trasą dookoła zbiornika w Świnnej Porębie, po czym "wpadałaby" do powiatu suskiego, gdzie finisz zaplanowany jest pod zamkiem w Suchej Beskidzkiej.

Dodatkowo planuje się budowę kilometrów dróg biegowych dookoła samych Wadowic. Jeśli samorząd wojewódzki dotrzyma obietnicy trasa biegowa zapewniać będzie przepiękne wrażenia widokowe i ma przebiegać przez: Przy Góralskiej Drodze, Podlesie, Zawadkę, Gorzeń Górny, Niwy, Zbywaczówkę i os. Pod Skarpą.

}} Dokładna mapa trasy VeloSkawa

Czy to się uda? Czas pokaże.

Karina Płaszczyca
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (14)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Elemele komentuje +1
CZY IM SIĘ TO UDA ???

NIGDY !!!!!! BO W GĘBACH I TO PRZED WYBORAMI ZAWSZE SĄ MĄDRZY !!!

MAPKĘ NARYSOWALI I TYLE ICH ROBOTY-------"MGIELNE URZĘDASY " !!!


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... lapajs komentuje +0
dobrze by było aby aktualne szlaki rowerowe dobrze oznakować bo na nowe to nima co liczyć

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... security komentuje +3
BDI w wersji rowerowej...totalna utopia urzędasów. Znowu przed wyborami lęgna sie im kanarki w glowach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... arik komentuje +3
w wadowicach bedzie bieda i bezrobocie a nie trasa!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... Krys komentuje +4
Taki miły temat dla wielu mieszkańców, przed wyborami.
Szkoda tylko że ciągle w fazie planów nierealizowanych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... luźny komentuje +1
tia i juz nie bedzie gdzie w spokoju wyjść na spacer z dziećmi czy z psem bo trzeba będzie uważać na tą hołotę na rowerach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... babunia komentuje +1
Dziadunio.. słów Ci brakło...?...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... Fantazje komentuje +10
Fantazje opisane jedynie dlatego, żeby przykryć kolejne smrody wychodzące na wierzch i opisywane przez niezatrudnionych w urzędzie dziennikarzy. Poszukajcie, a znajdziecie.

Co z projektem burmistrz pozyskania setek tysięcy złotych na ścieżki w Wadowicach? Miało się zacząć w tym roku. A jest cisza!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... z Góralskiej komentuje +3
Do Kuzyna Koguta
Nie piszę że każdy ma znać nazwy ulic ale chyba urzędy powinny wiedzieć jaką nazwę nadała Rada Miasta ,jak patrzysz na mapki szczególnie Google to ten rejon Choczni jest umiejscowiony w Gorzeniu ,a tak w nawiasie powinno być napisane że trasa rowerowa przebiega -łaby przy ul Góralskiej
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... kuzyn koguta komentuje +1
do z góralskiej - być mozę tak jest, jak mówisz. Ale nie każdy mieszka na Górlaskiej i nie każdy jest tamtejszym listonoszem, i jeśli , specjalnie dlatego sprawdziłem sobie na mapach i powiem ci mapy wskazują, że tam jest ul Przy Góralskiej Drodze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... z Góralskiej komentuje +2
Panie Redaktorze w Choczni nie ma nazwy ulicy Przy Góralskiej Drodze ,ani Góralskiej Drogi jest UJ.GÓRALSKA, czyąby pan pracował w zakładzie energetycznym który od lat nie chce przyjąć do wiadomości że jest ul. GÓRALSKA iprzysyła rachunki na ul.Góralską Drogę a co ciekawsze poczta jakimś cudem te listy na ten nieistniejący adres dostarcza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... dziadunio komentuje +0

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... Ja. komentuje +3
W sześć lat? Już to widzę. Będą to budować tak jak zaporę...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... kałakolczik komentuje +9
Wykażmy zrozumienie dla młodych fantastów. Z fantazji, pragnień, pożądań, chęci i ludzików z wirtualnego świata składa się nasze życie. Dobrej nocy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był