02a81cb3e69ac87412d122ed552e8a77.html Aż 17 komitetów wystartuje w najbliższych wyborach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Aż 17 komitetów wystartuje w najbliższych wyborach

Email Drukuj
25 maja odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. W całym kraju wybierzemy 51 europosłów. W okręgu wyborczym, w którym znajdują się Wadowice do wzięcia jest 7 mandatów. Walkę o te miejsca zapowiada 17 komitetów wyborczych.Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła kolejne zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych chcących startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Do wtorku (11.03) PKW zarejestrowała już w sumie 17 komitetów. Są wśród nich: Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Europy Plus Twój Ruch, PSL, SLD-UP, Solidarna Polska, Polski Razem Jarosława Gowina, Ruch Narodowy, Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, Partia Zieloni, Samoobrona, Samoobrona Odrodzenie, Związek Słowiański, Demokracja Bezpośrednia, komitet Oburzeni, komitet Gospodarka Dobra Wspólnego oraz komitet Wolność.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym o powstaniu komitetu wyborczego trzeba zawiadomić PKW do 50. dnia przed dniem wyborów, czyli do 5 kwietnia, ale ponieważ jest to sobota, termin ten zostanie wydłużony do 7 kwietnia.

Z kolei 15 kwietnia o północy upłynie termin zgłaszania list kandydatów na europosłów.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 25 maja. Polacy będą wybierać 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych. W całej UE wybory odbędą się w dniach 22-25 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 751 europosłów. Wadowice znajdują się w okręgu wyborczym Małopolska i Świętokrzyskie, w którym wybierzemy siedmiu przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... lump komentuje +1
do koryta do koryta bo imunitet chyba jest potrzebny

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 03 - 2014
... ale jaja komentuje +2
to starosta nasz ma papiery?
czy ktoś coś wie wieceJ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 03 - 2014
... siema komentuje +1
Moim zdaniem zgubiła go chciwość. Za ....... papiery bierze co miesiąc 500 zł. dodatkowo. Był przekonany, że nigdy to nie wyjdzie. Podobno ktoś z Wadowic ma ksero tej decyzji, czeka na dogodny ruch. Myślę, JJ jest już po nim. Chciwość nie popłaca a oszustwo ma krótkie nóżki. Dla mnie jest niepojęte, jak można nisko upaść, sam sobie jest winien.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 03 - 2014
... dino komentuje +1
Nie wierzę aby JJ miał zaburzenia osobowości, nerwicę, moczenie nocne, czy napady agresji, itp. Niektóre nawet po nim widać. Teraz robota radnych, myślę, że są na tyle plważni a za chwilę wybory. Muszą zrobić jaknanszybciej porządek z tym śmierdzącym jajem. Wstyd takich jaj to w naszym mieście jeszcze nie było. JJ wstyd, pakuj te swoje ........paiery i wynocha. Precz
Precz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 03 - 2014
... soso komentuje +2
@ tornado jak pracowałeś w ZK to powinieneś wiedzieć że jak ktoś ma wypracowane w pełni lata mundurowe ( a podejrzewam że jj takie miał i odchodził z rangą płk i ze stanowiska dyrektora to na co mu inwalidztwo) to uszczerbek na zdrowiu w jego przypadku to jałmużna, czyli na dobrą wódkę.W służbach mundurowych zyskują ci na uszczerbku co odchodzą po 15 latach przeważnie leserzy,przez których właśnie Mordasewicz tak "jedzie" na tzw.przywileje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 03 - 2014
... basiar komentuje +0
17 komitetów, a tak naprawdę trudno będzie wybrać. Skąd mam wiedzieć kogo wybrać do europarlamentu, jeśli kampania będzie się koncentrować wokół spraw wewnętrznych Polski i sytuacji na Ukrainie? Swoją drogą polecam tę rozmowę z prof. Wodzem na temat Ukrainy jako motywu przewodniego kampanii. Wolałbym, żeby jednak partie powiedziały coś o swojej działalności w europarlamencie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... : komentuje +8
Dla mnie tylko i wyłącznie Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... demik komentuje +2
Tylko PiS moze zwycięzyc!!! Oby siew udało Radocza z za PiSem!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... @tornado komentuje +1
Jest wiedzą powszechną, że JJ przed odejściem na emeryturę mundurową pojechał na Plac Inwalidów w Krakowie, a wiemy co się tam mieści, więc dodatek za uszczerbek na zdrowiu psychicznym ma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... tornado komentuje +2
Kiedyś pracowałam w ZK i wiem, że niektórzy mundurowi odchodząc do cywila dostawali grupy inwalidzkie. Ciekaw jestem jakie papiery ma nasz starosta. Te decyzje jego są bardzo dziwne. Czy czasami on ma normalne papiery. Myślę, że ma JAJA i udowodni to. Ok. Starosto.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... Roraima komentuje +3
Tak czy owak liczą się tylko 2-3 partie. Reszta to plankton.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... olila komentuje +18
a kiedy będzie podana lista osób które będą w komisjach??tak jak to miało miejsce przed referendum

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był