c424737020c4a749d5877265b1ef2d81.html Starostwo walczy o schetynówki

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starostwo walczy o schetynówki

Email Drukuj
Starostwo Powiatowe w Wadowicach potwierdziło wojewodzie małopolskiego zamiar remontu dwóch ważnych tras z programu popularnie zwanego schetynówkami. Starostwo walczy o dodatkowe 3,3 mln złotych na remonty powiatowych szos.Jak poinformowała pani wicestarosta Marta Królik, starostwo w Wadowicach potwierdziło wojewodzie małopolskiemu udział w Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych.

Starostwo stara się o dofinansowanie remontu dwóch dróg powiatowych o dużym znaczeniu komunikacyjnym w regionie. W związku ze zwiększeniem puli pieniędzy na remonty dróg w programie ogólnopolskim istnieje szansa, że  również wnioski powiatu wadowickiego znajdą się na liście tych do realizacji.

Starostwo Powiatowe zamierza remontować ze schetynówek drogę Witanowice – Tomice i chce uzyskać 1,5 mln zł (wartość inwestycji ok. 3 mln zł) oraz drogę Tłuczań – Ryczów, na którą chce uzyskać 1,8 mln zł (wartość inwestycji ok. 3,6 mln zł). Wnioski starostwa znalazły się jednak dopiero na 15 i 23 miejscu listy rankingowej wojewody na 25 wszystkich możliwych.

Z kolei na 17 pozycji wśród 41 wniosków gmin jest przebudowa ulicy Górki w Bachowicach (wartość inwestycji 1,5 mln zł, dofinansowanie 780 tys.), to wniosek złożony przez gminę Spytkowice. O wiele dalej, bo na 23 miejscu, jest natomiast przebudowa drogi Gierałtowice – Gierałtowiczki w gminnie Wieprz (wartość inwestycji 1,7 mln zł, dofinansowanie 3,4 mln zł.).

Niedawno Minister Administracji i Cyfryzacji zatwierdził listy zakwalifikowanych wniosków gmin i powiatów o dofinansowanie w 2014 r. projektów drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

W Małopolsce pieniądze otrzymały na razie tylko cztery powiaty i pięć gmin. Na tej liście nie ma  żadnej z 10 gmin naszego powiatu, pieniędzy nie otrzymało też starostwo, które złożyło dwa wnioski. Jeszcze nic straconego, bo zakwalifikowanych wniosków może być bowiem więcej. W ustawie budżetowej na 2014 r. oraz w przyjętej przez Radę Ministrów nowelizacji uchwały w sprawie ustanowienia programu wieloletniego zaplanowano wsparcie dla samorządów w kwocie 250 mln zł.

Premier Donald Tusk poinformował, że w latach 2014-2015 na tzw. schetynówki rząd wyda 1,3 mld zł. Zgodnie z zapowiedziami premiera w 2014 r. do samorządów trafi nie 250 a 650 mln zł.  Pieniądze mają pochodzić z  wpłat, jakich do budżetu państwa dokonają Lasy Państwowe ze swoich dochodów.

Tak więc w przypadku zagwarantowania w ustawie budżetowej na 2014 r. większej puli na realizację programu, plan finansowy zostanie zaktualizowany. W rezultacie listy zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie projektów drogowych zostaną uzupełnione o kolejne projekty samorządowe. Ale tylko tych samorządów, które w 2013 złożyły swoje aplikacje. Tutaj swojej szansy upatruje starostwo w Wadowicach i gminy Spytkowice oraz Wieprz.

Według szacunków ministerstwa, ustalone przez wojewodów listy rankingowe wniosków spełniających wymogi uczestnictwa w programie opiewają na łączną kwotę dofinansowania  w wysokości  1,6 mld zł. Dofinansowanie inwestycji to średnio ok. 50 proc.


}} Lista wniosków zakwalifikowanych do dofinasowania w Małopolsce

}} Lista rankingowa małopolskich gmin i powiatów


Aktualizacja (11.02)

Karol WieczorekNAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (15)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... cd komentuje +0
to nie problem ,problem jest taki że przed Urzędem Miejskim kostka się sypie już wychodzą pojedyncze kostki .Za 2 miesiące zobaczymy koparki które będą zrywać całą kostkę.Jak nie wierzycie to sami obejrzyjcie (kostka przed Urzędem Miejskim w Wadowicach)-pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... mateusek komentuje +3
takie starostwo jaki starosta i wice starosta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... demik komentuje +3
lepiej zrobic fonntane drugą na rynku!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... koozak komentuje +4
nie ma Gminy Wadowice bo nasza kochana Pani Burmistrz tylko widzi to co z okna czyli rynek i w szerokim rozumieniu kościół

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... gość1234 komentuje +2
A nie "skalana" remontem droga powiatowa łącząca drogę krajową 44 z powiatową Brzeźnica -Wadowice, biegnąca z Kossowej przez Tłuczań (prawdopodobnie o nr 1776 K). SZCZEGÓLNIE od strony Kossowej i drogi 44- nikt nic nie robi - mimo interwencji (nigdy nie ma na nią pieniędzy) od czasu budowy tj 1984r. Ewentualnie po naleganiach przyjeżdżają Panowie z wiaderkiem łopatą i "kleją" w wielkim uproszczeniu dziury przyklepując łopatą, to co wyleją z wiaderka :)! Można sobie wyobrazić, że po takiej naprawie po tygodniu jest jak przed pseudo remontem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... dziki55 komentuje +0
a co z droga na kaczynę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... jaja komentuje +2
a co z drogom w Marcyporębie ? kiedy cos zrobią ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... demik komentuje +3
a gdzie inne drogi??? co z zygdowicami????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... aro komentuje +2
Ciekawe kto ze Starostwa mieszka w tych rejonach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... j23 komentuje +5
Starosta Jończyk zapomina że w powiecie mamy więcej gmin jak te w które inwestuje. Ale to już taktyka i to wyborcza kalkulacja gdzie można lub kto może coś ugrać w nadchodzących wyborach i tam właśnie się inwestuje - stara sprawdzona zasada. Kto będzie pamiętał o ościennych gminach jak co niektórzy radni powiatowi dbają tylko o własne interesy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... axa komentuje +4
A może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na tej liście nie ma Gminy Wadowice? Czyżby w naszej gminie wszystkei drogi były takie super, extra, hiper fajne?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... proszący o konkrety komentuje +1
Co chwilę inne programy i mydlenie oczu,ja się pytam kiedy będzie program budowy kanalizacji na osiedlu /jedyne oś.domów w Wadowicach w ilości 2 ,które nie posiada tego "LUKSUSU" wg.interpretacji naszych władz.Może ktoś z szanownych radnych to przeczyta i zrozumie że żarty z mieszkańców się skończyły,trzeba będzie zaprosić media,może coś to da.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 01 - 2014
... Krys komentuje +1
W tym temacie jak jest każdy widzi.
I co z tego.
Czyżby kolejne "przeoczenia i zaniechania " ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... Franuśa komentuje +4
Witanowice znowu będą odcięte od świata. Na około będzie trzeba jeździć znowu szanowni mieszkańcy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2014
... Piekielny Kierovca komentuje +14
No i co z tego że pieniądze się znalazły jak ludziom się nie należą dobre drogi, Miało być BDI to sie Kargule odezwały żeby budować ale nie u nich przed domem i nie będzie BDI. W naszym powiecie drogi powinny być żwirowe takie się należą Kargulom bo jak ktoś chce budować to nie pasuje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był