0fd83f61e31fa59074a7f3c47e62992f.html Putin w Wadowicach, czemu nie?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Putin w Wadowicach, czemu nie?

Email Drukuj
Władimir Putin, tak ten sam, obecnie premier Rosji, a kiedyś jej prezydent, ma przyjechać do Wadowic? - takie spekulacje pojawiły się w mediach i wśród polityków. MSZ na razie nie potwierdza, nie zaprzecza.Od razu zastrzegamy, informacja nie jest w pełni wiarygodna, a funkcjonuje w redakcjach na razie jako spekulacja. Czasami warto jednak pospekulować. Rząd Rzeczypospolitej ustami premiera Donalda Tuska w ramach ocieplania stosunków z Rosją zaprosił Władymira Putina do Polski. To fakt.

"Władimir Putin dostał w Davos od Donalda Tuska zaproszenie do przyjazdu do Polski późną wiosną. Pracujemy nad tym, aby taki przyjazd był możliwy. Stosunki między naszymi krajami wyraźnie się poprawiają, rozumiemy się coraz lepiej" - potwtierdził kilka dni temu zastępca rosyjskiego ambasadora w Warszawie Dmitrij Polianskij. I tyle na razie faktów.

Nieoficjalnie z Warszawy dowiadujemy się, że MSZ pracuje nad tym, by Putin gościł w Polsce przez dwa dni. Wizyta być może... na maj. Tylko pojawia się mały problem. Jak tu wypełnić dwa dni Putinowi w Polsce?

Najlepiej wywieźć go na prowincję i pokazać mu kawałek naszego pięknego kraju z całym swoim kolorytem. Z MSZ coś tam przeciekło. Okazuje się, że w grę wchodzą wycieczki z udziałem premiera Rosji do Gdańska i na południe Polski, czyli Kraków, Wadowice, Oświęcim i może Zakopane. Kalwaria nie jest brana pod uwagę. Dziennikarze zaczęli już spekulować.

Magda Hartman z serwisu Pardon.pl, która gdzieś dokopała się do źródła w MSZ, pisze wprost: "Jeszcze w tym tygodniu w Moskwie będzie wiceminister Kremer, przygotować grunt pod wizytę Sikorskiego. Sikorski będzie w Moskwie w marcu, przygotować grunt pod wizytę Putina. Bo ona, prawda, będzie pompatyczna, czyli oficjalna, taka z bajerami. Audiencja u pana prezydenta (...). No i w Sejmie Putin ma też gościć. Wieniec złożyć na Grobie Nieznanego Żołnierza. No i pobyć, jak już przyjedzie. Ze dwa dni. Na prowincję pojechać. (Tylko gdzie? Do Wadowic? Do Wałęsy?) To znaczy strona polska tak by chciała, by oprawa wizyty Putina była umpa-umpa. Strona rosyjska jeszcze nie wie. Polianskij zastrzega: Putin się nie zdecydował, czy będzie oficjalnie, czy roboczo."

Oficjalnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w swoim dyplomatycznym stylu niczego nie potwierdza, niczemu nie zaprzecza. Wysłaliśmy w czwartek (12.02) zapytania do rzecznika MSZ Piotra Paszkowskiego, czy to prawda z tymi Wadowicami?

"Z informacji Departamentu Wschodniego MSZ wynika, iż jeśli chodzi o wizytę premiera Putina w Polsce, to żadne oficjalne decyzje w tej kwestii jeszcze nie zapadły" - odpowiada biuro rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Cóż, niewiele, ale może coś jest na rzeczy?

W ratuszu w Wadowicach o wizycie Władymira Putina na razie nic nie wiedzą. Miasto przygotowuje się w tym czasie raczej na wizytę arcybiskupa Stanisława Dziwisza. "My premiera Federacji Rosyjskiej nie zapraszaliśmy. Wadowice nie prowadzą oddzielnej polityki zagranicznej od rządu polskiego. Nie ma jednak żadnych przeszkód, by premier tak dużego mocarstwa przyjechał do Wadowic. Dla miasta byłoby to na pewno wyróżnienie. W końcu po Warszawie, Krakowie, Wadowice są kolejnym znanym na świecie polskim miastem" - mówi Stanisław Kotarba, rzecznik prasowy ratusza.

Wadowice mają w 2009 roku swój "Rok Papieski", więc w maju pewnie będzie u nas dużo imprez. W ratuszu już nad tym pracują. Strażacy pewnie znów zagrają z wielką pompą na rynku 18 maja. Będzie więc co pokazywać gościowi z Federacji Rosyjskiej.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był