b0972f42b2ab26ce23cc576faf754706.html Obniżyć diety radnym?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Obniżyć diety radnym?

Email Drukuj
Józef Kozioł chce obniżki diet w Radzie Powiatu. Jego uchwała na razie wylądowała na dnie szuflady przewodniczącego Zbigniewa Mieszczaka. A radni kpią, że kurczaki nie głosują za rosołem.Były starosta, dziś radny powiatowy z Łączan, Józef Kozioł (klub "Samorządny Powiat") złożył w Radzie Powiatu projekt uchwały o obniżeniu diet radnych. Pomysł zakłada duże cięcia w kieszeniach powiatowych rajców. Zgodnie propozycją Józefa Kozioła taki Zbigniew Mieszczak, który pełni funkcję przewodniczącego straciłby 40 procent z 24 865 złotych rocznie, które pobiera jako dietę.

Józef Kozioł idzie jednak dalej chce obciąć o 45 procent diety nieetatowym członkom zarządu powiatu. Teraz otrzymują 23 310 złotych diety rocznie. Wiceprzewodniczący rady i szefowie komisji mieliby stracić 35 procent z aktualnej diety rocznej 18 600 złotych. Zwykłym radnym bez funkcji Józef Kozioł chce obciąć 30 procent z 12 700 złotych rocznej diety.

Highslide JS Jak mówi, pomysł z obniżką diet, to próba ratowania finansów starostwa, któremu brakuje pieniędzy między innymi na budowę szpitala. Jak wyliczył oszczędności na dietach to ok. 150 tysięcy złotych rocznie. Radny złożył uchwałę do przewodniczącego Zbigniewa Mieszczaka 24 września. Minęło już trzydzieści dni, kiedy to zarząd miał ją zaopiniować, a uchwała miała trafić pod głosowanie.

" Nie wiem, czego przewodniczący się boi, powinien wprowadzić ją pod obrady i głosujmy "- zachęca Józef Kozioł. Jak informuje natomiast Zbigniew Mieszczak, uchwała Kozioła doczeka się głosowania już wkrótce. " Na pewno na jednej z najbliższych sesji Rady Powiatu "- podkreśla.

Tymczasem wielu radnych kręci nosem na pomysł Józefa Kozioła. Jeden z koalicjantów z PiS-PO- SiR mówi nam niby prywatnie. " Już to widzę, jak wszyscy głosujemy za obniżeniem diet. To tak jakby kurczak głosował za rosołem " - mówi.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był