55e4f64b97fa30eec3da1eca21b46c7e.html 10 milionów dla szpitala w Wadowicach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

10 milionów dla szpitala w Wadowicach

Email Drukuj
Starostwo Powiatowe otrzyma duży zastrzyk finansowy z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Z funduszy unijnych dostanie 10 mln złotych na dokończenie robót budowlanych, zagospodarowanie terenu wokół szpitala oraz zakup sprzętu medycznego.Dokończenie robót budowlanych, zagospodarowanie terenu wokół szpitala oraz zakup sprzętu medycznego – na te cele przeznaczonych zostanie 10 mln zł, które otrzyma Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach w ramach dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

Umowę w sprawie dofinansowania podpiszą w czwartek (31.07) marszałek województwa Marek Sowa i starosta Jacek Jończyk. Rozbudowa wadowickiej placówki ma zakończyć się w przyszłym roku. Dzięki dofinansowaniu przyznanym przez władze województwa małopolskiego nowoczesny gmach będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów już na początku 2016 roku.

Uruchomienie nowego pawilonu wiązać się będzie również z przeniesieniem do niego oddziałów funkcjonujących obecnie pod drugiej stronie ulicy Karmelickiej, w najstarszej części powiatowej lecznicy.  W ten sposób w czterech budynkach powiązanych ze sobą pomieszczą się wszystkie oddziały Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Starostwo przyjęło, że aby tego dokonać musi wydać na całą inwestycję ok. 53 mln złotych. Do tej pory powiat finansuje budowę głównie z własnego budżetu. Starostwo może zaciągać kredyty i zobowiązania finansowe na ten cel aż do 45 mln złotych. Pieniądze na rozbudowę oprócz kredytów mają pochodzić też ze sprzedaży majątku powiatu. W zeszłym roku powiat wadowicki otrzymał 5 mln zł z centralnej rezerwy budżetowej, które obiecał Wadowicom premier Donald Tusk.

Szpital obecnie prowadzi 10 oddziałów, w tym między innymi geriatryczny i zakaźny, a także SOR i dział rehabilitacji medycznej oraz poradnie specjalistyczne, diagnostykę i ratownictwo medyczne. Kontrakt szpitala z NFZ na rok 2014 ma wartość ponad 42 mln zł.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (39)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... asin komentuje +0
ciekawi są wadowiczanie,ile tam jest zamętu,nieprzyjemnego skłócenia, parszywego traktowania rzadzących,nienawiści,przykro czytać te komentarze, czy tam nie ma mądrych i dobrych ludzi???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 08 - 2014
... olle komentuje +19
Marszałek daje dotacje na internet szerokopasmowy w Małopolsce ponad 50 mln zł , a potem odsprzedaje go za niewiele ponad 2 mln zł . Ten tort już jest podzielony.A inne dzielili i dzielą w podobny sposób dalej.
A będzie się działo tak , JJ na burmistrza , EF na radnego powiatowego , w efekcie na starostę , dlaczego tak , bo z Mateuszem K. by przegrała , dlatego się wycofa z kandydowania. na burmistrza, a króliki zamienią się tylko miejscami , i tak się to skończy.Nie chce mi się rozpisywać dlatego to tak upraszczam , a szczerze mówiąc to mi się chce rzygać , bo to wszystko nie tak miało wyglądać. Przykre to i smutne , gdzie my żyjemy ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 08 - 2014
... reksio1976 komentuje +2
Ostra kampania pani F. Jończyk naprawdę może tę panią wysadzić z siodła. No, i strach jest. Czy pan K. nadal pisuje ciepłe komentarze na swój temat?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... nieznajomy komentuje +4
I gitara :)
Umowa podpisana, pieniążki na dokończenie budowy zaklepane !
Opadła kopara, krytykanci starostwa?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 07 - 2014
... @karabasz komentuje +0
Najniższej czy minimalnej?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 07 - 2014
... Karwasz twarz, barabasz komentuje +4
W tym momencie pracownicy szpitala podpisują aneksy by przeskoczyć granicę najniższej krajowej pensji. Duża grupa zarabiała do tej pory poniżej najniższej co wykazały kontrole. Pielęgniarki i ratownicy, o innych nie wspomnę, zarabiali poniżej najniższej. Teraz będzie 20, 30 zł więcej. Pięknie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 07 - 2014
... @Państwo prawa... komentuje +7
Obiecujesz, a blogu nie ma, jak masz pisać pochwały jończyka to się nie bierz za blog, jeden już jest dziadkowy" MÓJ KING Z CHOCZNI'

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 07 - 2014
Do @ "stołki !!!".
Przyjacielu internauto ! DYSCYPLINA SŁOWA OBOWIAZUJE !
Swoje własne zdanie możesz wyrazić m.in. .... w kartce wyborczej
LICZĄ SIĘ FAKTY , a nie ..... "JEDNA PANI DRUGIEJ PANI POWIEDZIAŁA".
CIERPLIWOŚCI.
W swoim czasie na moim BLOGU, będziesz miał okazję przeczytać..... KAWE NA ŁAWE.... .A potem wyciągniesz wnioski. pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 07 - 2014
... stołki!!! komentuje +14
Jończyk niech sobie startuje na sołtysa w Choczni, w każdej chałupie będzie fundacja RÓWNAĆ, dlaczego jakiś facet z Choczni ma zakusy na burmistrza Wadowic, starostwo za małe dla licznej rodziny, no to bierzemy gminę i obsadzamy swoimi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 07 - 2014
... Mieszkaniec 41 komentuje +6
Ale niech sie Rozlicza z Kazdego wydanego grosza wydanego na szpital,a zeby nie bylo jak w przypadku muzeum papieskiego ze pieniazki poprostu przepadly nie wiadomo gdzie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 07 - 2014
... jam komentuje +4
NO to teraz WAdowiczanie Którzy tak bardzo lubią panią burmistrz mam Do Wad Szczerze pytanie i proszę o szybką odpowiedź oraz o prawdę i przejżenie na oczy.
Skoro Kasa Jest i to z dofinansowania i to Bardzo duża prawda, to po co pani bursmistrz za naszymi plecami rozmawiała ze starosta i po co chciała Dac nasza kase Jemu na ten szpital ? CZy to aby nie był by przekręt że miała by coś na tej kasie BO chyba tak jest panie i panowie portral w24 pomimo iz propagandowy sam sie zagubił i dał nam prawdziwe oblicze Pani B KAżdy to powinien widziec

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 07 - 2014
... olle komentuje +8
Beneficjent środków unijnych musi je zagospodarować i potem użytkować dokładnie dokładnie z zawartymi w umowie zapisami.W przeciwnym razie musi je zwrócić , może to nastąpić również w razie zmiany właściciela rzeczy w której zainwestowane były środki unijne. Są tam wyszczególnione terminy , sposób korzystania z tychże itd.
I co dalej ano mniej więcej tak , szpital bankrutuje , unii trzeba zwrócić dotacje , może zbankrutuje powiat , no to go zlikwidują ? nowy burmistrz będzie wytykał nowym /swoje wyczyny/ jak to rządzą , co to robią bo jak on był starostą TOOOOOOOOOOOO
A na koniec BERŁO I KORONA TYLKO LUDU JUŻ NIE BĘDZIE

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 07 - 2014
... brawo Stanisław komentuje +4
Dziękujemy, że wywalczyłeś ten szpital.
Jończyk tylko na tym koniku jedzie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... Kolejny sukces Kotarby komentuje +8
Muszę przyznać że pan Stanisław K. potrafi skutecznie walczyć o nasz szpital. Pamiętacie jak minionych kadencjach rady powiatowej pan Kotarba walczył z przeciwnikami rozbudowy szpitala.
Obyśmy mieli więcej takich radnych jak Kotarba.
Dziękujemy panie Stanisławie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... ZośkaSamośka komentuje +2
Ja pierd... ludzie ale pierd****. Kto bierze takie duże kredyty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... m1 komentuje +28
Ja i wiele osób mamy już dosyć tych przechwałek starosty, tego parcia na szkło i wypinania piersi do orderów, ktokolwiek byłby starostą taką pre - umowę by podpisał. Jak jest tak wyśmienicie to dlaczego chce dać nogę ze starostwa i marzy mu się burmistrzowanie?
Czy ktoś wreszcie zwróci uwagę na personel, który nie może dostać w jednej kwocie 390 tylko rozłożone na lata, przecież dobitnie widać, że szpital ledwo przędzie,nie ma na podstawowe potrzeby, a starosta długi chce zostawić następcom, czy starostwo zajmuje się czym innym niż szpitane promowanie własnej osobyl, nie wszystko inne leży...drogi, szkoły itd...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... eb komentuje +5
Nie możemy się doczekać czwartku i umowy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +15
Konsekwentna, spokojna i fachowa praca starosty Jończyka daje dobre owoce. Starosta bez awantur i afer buduje nowy szpitalny pawilon. To jest nowa samorządowa jakość której w naszej gminie brakuje.

Jacek Jończyk 10 : 0 Ewa Filipiak

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... abw komentuje +4
No to chyba pochwalą się tą umową?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
STAROSTA NIE GŁUPI CHOP NIE DOŁ SIE WPUSCIC W KANOŁ

HHE HHHEEEE i co o tym myslicie kundle magistrackie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... abw komentuje +6
Niech nam mieszkańcom powiatu pokażą tą umowę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... Taka jest prawda komentuje +7
Te 10 milionów tak jak i poprzednie 5 milionów od premiera załatwił Stanisław Kotarba jako szef powiatowej Platformy Obywatelskiej i zaangażowany w sprawy naszego szpitala przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Powiatu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... abwa komentuje +7
Niech nam mieszkańcom Wadowic pokażą tą podpisaną umowę i warunki na jakich ją podpisują

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... j23 komentuje +3
Oj to będzie bal!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... ww 129 komentuje +1
Chce zapytać odpowiedzialnych za organizację ruchu samochodowego po co likwidowano znak stop i postawiono ustąp pierszeństwa skoro na jezdni wymalowano znak stop/szeroka biała linia/ na ul. Jagielońskiej ,wyjazd na pl.Jana Pawła II

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... Furiat. komentuje +4
To bardzo dobrze że w końcu będzie w Wadowicach prawdziwy szpital, i już nasz sołtys nie bedzie musioł po innych śpitolach się tłumaczyć

,,CO W TYCH WADOWICACH SIĘ DZIEJE''....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... nadchodzą wybory komentuje +9
No to obaj narobili.Sowa dał,Jończyk otrzymał.....tylko to z naszych podatków.Podobnie jak z kanapkami z kawiorem ....stawia ale nie za swoje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... m1 komentuje +10
Podpisana będzie pre - umowa, a do otrzymania tej kwoty daleko

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... kuzia komentuje +2
@Kopernik sprawdź umowy które zawarlo starostwo z dziennikarzami a potem się wypowiadaj!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... nastka komentuje +5
Żeby tak chociaż raz przeczytać coś, co nie śmierdzi zazdrością, złośliwością, zaciętością .Niestety, nigdy tak nie będzie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... Kibic komentuje +2
......nie chciałbym być w skórze.....mp

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... dziadunio komentuje +15
A ja mam prośbę, do Was wszystkich, doceńcie fizyczne wręcz cierpienie, które musiało towarzyszyć pisaniu tego tekstu ;). :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... gosciowa1 komentuje +16
Glupio Wam teraz? Mnie by bylo na waszym miejscu. I co nie komentujecie? Cos cicho siedzicie? Haha! Filipiakowa sie wyglupila, odkryla za szybko swoje karty, stracila szacunek tych co jeszcze w nia wierzyli, a Starosta i tak wiedzial co zrobi i wyczekal wlasciwego momentu i macie teraz. Bedzie szpital!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... Kopernik komentuje +16
Jończyk nie potrzebuje kupionych dziennikarzy :) . Efekty pracy mówią same za siebie !

Psy szczekają Jończyk idzie po zwycięstwo !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... Umowa w sprawie komentuje +7
Jacek zmień pijarowca, bo na te plewy to nawet ograniczonego gimnazjalisty nie złapiesz !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... xixix komentuje +1
to ciekawe ile z tej kasy otrzymają inne gminy. ?? Pewnie jak zwykle po pare stówek na remont 1 metrowej długości drogi nie starczy . Wszystko wpompują w szpital który i tak sprywatyzują.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... W(tedy) komentuje +10
Panie redaktorze "mp" dlaczego nie napisał Pan , że to zasługa Pana Starosty???? He,he,he.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... mieszkaniec-1 komentuje +5
Cytat: " 5 mln zł z centralnej rezerwy budżetowej, które obiecał Wadowicom premier Donald Tusk". Nie Wadowicom, a powiatowi wadowickiemu! To spora różnica.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... Ja. komentuje +5
Szkoda że nie napisano jakie firmy będą prowadzić prace.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był