e573d78323c500511e95311c25c698cc.html Wadowice gotowe przejąć szpital, by ratować go przed likwidacją

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowice gotowe przejąć szpital, by ratować go przed likwidacją

Email Drukuj
Starosta Jacek Jończyk nie był w stanie zagwarantować Wadowicom, że nie dojdzie do likwidacji lub prywatyzacji szpitala. Władze miasta biją na alarm i składają starostwu propozycję przejęcia ZZOZ. Chcą uchronić go przed likwidacją.Od kilku dni w Starostwie Powiatowym jest bardzo gorąco. Atmosferę w urzędzie podgrzała, kolejny raz w tej kadencji, sprawa szpitala. Ale to już nie są przelewki. Na jaw wychodzą kolejne dokumenty, które wskazują, że może istnieć realne zagrożenie likwidacją lub prywatyzacją publicznego ZZOZ. Zaczęło się niewinnie.

Pod koniec czerwca Ewa Filipiak, burmistrz Wadowic, szykowała się właśnie do wykonania uchwały Rady Miasta w sprawie przekazania starostwu 750 tysięcy złotych na pomoc dla Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II.

O pieniądze na budowę nowego pawilonu wystąpił już jakiś czas temu starosta Jacek Jończyk. Do tej pory jedynie dwie gminy z dziesięciu odpowiedziały na ten apel. Wieprz i Wadowice uchwaliły konkretne sumy, Wadowice największą.

Ewa Filipiak wysłała więc do starostwa propozycję umowy na przekazanie pieniędzy. Znalazły się w niej zapisy, których domagali się radni przy okazji podejmowania uchwały. Chodziło o to, że na wypadek prywatyzacji lub likwidacji lecznicy starostwo miało zwrócić gminie przyznane 750 tys. zł.

Wadowice chciały mieć pewność, że pieniądze rzeczywiście poprawią sytuację ZZOZ, a nie zostaną przejedzone przez starostwo.

Tymczasem dwa zapisy w długiej umowie z miastem okazały się dla rządzącego powiatem starosty Jacka Jończyka nie do zaakceptowania. W odpowiedzi z dnia 7 lipca Jacek Jończyk zaproponował Ewie Filipiak, aby z umowy wykreślić zapis dotyczący zwrotu pieniędzy w przypadku likwidacji szpitala, a w przypadku jego prywatyzacji powiat miałby zwrócić pieniądze jedynie, gdyby doszło do niej w ciągu najbliższych 10 lat.

Dla wielu obserwatorów tym pismem Jacek Jończyk niemalże odkrył karty. Do tej pory zapewniał, że nie ma w planach ani likwidacji, ani prywatyzacji powiatowej lecznicy. Tylko jak rozumieć dzisiejsze opory starosty z przyjęciem 750 tysięcy złotych od gminy, skoro przeszkadza mu w umowie gwarancja, w której w istocie chodzi o to, że szpital nie będzie prywatyzowany lub likwidowany?

Sprawa ma więc dalszych ciąg.

Jak twierdzi burmistrz Wadowic, kwestia istnienia Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II ma fundamentalne znaczenie dla mieszkańców gminy oraz dla mieszkańców całego powiatu. Dlatego zaproponowana przez nią umowa, której treść zabezpiecza szpital przed groźbą jego prywatyzacji lub likwidacji, jest społecznie uzasadniona.
Proponowana przez starostę zmiana umowy pozwala domniemywać, że jednak likwidacja bądź prywatyzacja szpitala powiatowego jest możliwa w przyszłości. Z taką ewentualnością zgodzić się nie sposób - pisze w kolejnym piśmie do starostwa burmistrz Ewa Filipiak.
W korespondencji z 9 lipca burmistrz Ewa Filipiak złożyła zarządowi powiatu, kierowanemu przez starostę Jacka Jończyka, propozycję przejęcia przez gminę Wadowice prowadzenia Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II.
Ze swej strony zgłaszam gotowość natychmiastowego rozpoczęcia procedury przejęcia szpitala - dodaje w swoim piśmie Ewa Filipiak (całe pismo poniżej).
Burmistrz przekazała tę informację również do wiadomości wszystkich radnych powiatowych.

Po tym, jak sprawa korespondencji z burmistrz wyszła na jaw starostwo swoimi kanałami informacyjnymi próbuje bagatelizować sprawę. Ludzie Jacka Jończyka rozpoczęli już w Internecie propagandową kampanię dezinformacyjną, której celem ma być zatarcie istoty sprawy i faktów pochodzących z kompromitującej starostę korespondencji.


Highslide JS

(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Komentarze (80)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... nevada komentuje +2
no to powinni jeszcze raz dać dyrektorce 10.000 tyś nagrody bo mimo wszystko zeszłym razem miał mało.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 07 - 2014
... rumiany Jacuś komentuje +6
Trzeba być idiotą by nie widzieć, że szpital ledwo przędzie, co będzie mówił dziad po wyborach jak zabraknie w szpitalu na wszystko, mam nadzieję, że tych dwóch fałszywych osobników jacusiowych ludzie nie wybiorą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
Czegoś tu nie rozumiem.

Skoro władze Wadowic przesłały podpisaną umowę na 750 tys. zł dofinansowania szpitala do starosty, a on jej nie chce podpisać to co to oznacza?

Jończykowi przeszkadza punkt zabezpieczający interes mieszkańców przed groźbą likwidacji lub prywatyzacji szpitala.

Dlaczego nie chce podpisać gotowej umowy i wziąć pieniądzy na szpital?

Czy rzeczywiście planuje w przyszłości prywatyzację lub likwidację szpitala?

Jeżeli twierdzi, że tego nie planuje to co mu szkodzi podpisać umowę ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... gosciowa komentuje +4
Prawda jest taka, ze tu nie chodzi o to co kto ukrywa, bo sam Starosta ani Filipiakowa, ani zadna osoba bedaca na stanowisku Starosty czy Burmistrza w ciagu kolejnych lat nie jest w stanie przewidziec co sie stanie nie tylko z szpitalem ale z innymi placowkami publicznymi za 10 lat. Pomyslcie logicznie czy Starosta w takim razie budowal by szpital i prosil o wsparcie jednostki gminne gdyby go planowal zlikwidowac? Co Starosta chce zrobic to zlikwidowac, przez zmiane umowy miedzy powiatem a gmina , ryzyko zadluzenia finansowego szpitala, ktore moze w przyszlosci spowodowac prywatyzacje tej jednostki jesli przychody beda mniejsze niz koszty.

Druga rzecz jest taka, ze wy sie boicie prywatyzacji! Bo oznaczaloby wyzsze koszty dla Was. Bzdura! Prywatyzacja szpitali a prywatyzacja sluzby zdrowia to dwie rozne rzeczy. Nawet gdyby wadowicki szpital, wybudowany przez Staroste, za 10 lat stal sie szpitalem prywatnym to i tak sluzba zdrowia jest publiczna bo platnicy, czyli Wy, jestescie osobami publicznymi.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... rumiany Jacuś komentuje +7
Jak samopoczucie Leona Orzech, bidok już każde oświadczenie napisze byle nie wrócił Orzech z PRL, ale to nie dziad ma teczkę o zawijaniu orzechów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
no to wyszło szydło z worka
dobrze ze to opublikowałeś Marcinie
teraz przynajmniej mamy dowód co chce zrobić Jończyk z Królikową jak się dorwą do koryta w miescie papieskim. chce uciec ze starostwa bo juz wie ze starosta nie bedzie, i teraz pewnie zadłuży Gmine jak wygra
Musimy z nim walczyc, jeszcze raz dziekujemy ci za publikacje i ujawnienie podłych planów starosty Jończyka (czyli prywatyzacji szpitala)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... mieszkaniec powiatu komentuje +11
Od powstania powiatu p.burmistrz nigdy nie darzyła sympatią urzędujących starostów. Zawsze miała ich głęboko w du ****
Swego czasu chciała przejąć powiatowy urząd pracy bo czuła w tym interes, jednak się jej nie udało. Teraz chce przejąć szpital, zapewne tez ma w tym swój interes.
Zbliżają się wybory więc rozpoczęła swoją grę i próbuje dokopać swemu największemu rywalowi...


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Baasia z Wysokiej komentuje +8
takiego chamstwa i steku wulgaryzmów jak od apologetów Jończyka tu komentujących nie widziałam nigdy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... rumiany Jcuś komentuje +14
To dzieło Jacusia przyda się na kampanię, może wszystkie okna pawilonu szpitala okleić swoim rumianym zdjęciem, jak na 4 lata to nie zrobił nc

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
Imbecyla szukaj w rodzinie albo jak będziesz jechał ze kocichem to na niego popatrz. Popytaj ojca, matki. Nie bój się zwolnienia. Pierwsza dyscyplinarka może należeć do ciebie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
baranku niewykształcony to cie Gładyszysko nie nauczyło, ze urzędnika się nie da zwolnić, imbecylu.
Ja wiem ze jak twoja sitwa by sie znalazła w urzedzie tobyscie swoich powsadzali ale musze cie zmartwic, no nie da sie, no nie.
Widac jak czepiecie porami bo Jończyk sie skompromitował i wystawił blogerów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... oczko spod brewki vladiusza komentuje +6
do evy

A jakie mają wyjście inne jak walić w niego? Nie mają. Całe rodzinki i koleżaneczki polecą z urzędu na bruk. Zaczną wychodzić wszystkie machloje kocicha i królewny i to dopiero wtedy mogą być problemy. Dlatego jest zlecenie żeby zniszczyć Jończyka ale spokojnie, to się nie uda. Jończyk ujawniając listy obnażył szantażystkę która chciała storpedować budowę szpitala a potem go sobie zawłaszczyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... do SITWY z Batorego komentuje +10
Ale się sitwa z Batorego boi prawdy i sprawiedliwości. Nieustannie okupują internet i kłamią w komentarzach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... evy komentuje +8
Starosta wybudowal a Burmistrzyni chce lapnac...Niezle jaja. Jaka ta atmosfera napieta w tych Wadowicach...Wydaje sie ze kampania sie rozpoczela a tu jeszcze 3 miesiace. Widac nerwowka w obozie Filipiakowej...To prawda co mowia, ze tonacy sie brzytwy chwyta...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... wchójnoż komentuje +5
Ja słyszałem że młody bojówkarz kocicha też się o robotę boi. Taki oslizgły gad się nie uchowa. Płacą mu za pisanie komentarzy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... uważny czytelnik komentuje +3
Nie jestem żadnym Gładyszem ciemniaku. Sam sobie zaprzeczasz komentując. To zdradza że piszesz z bloku obok parku albo z urzędu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
do do jeszcze bardziej uważny czytelnik

Mój komentarz będzie tu pasował tak samo jak u dziadunia. Teraz już wiem kim jesteś. Jesteś osłem!!!!!!!!!!!!!!

ad 1. Dlaczego to Gładyszu tak ma być? Skoro Targosz startuje od Jończyka to czego ten ma się bać? swojej klatki
ad 2. Ujawnianie takiej korespondencji to dowód transparentności i odwagi. To nie co u was w starowstwie
ad 3. Mocne słowa.przeciez klawisze tez swoje mózgi mają
ad 4. Jończyk drogi kocie nie może sprywatyzować szpitala bo nie umie zrobi to Królikowa jak bedzie starostką
ad 5. przyznaje ze jesteś dziwakiem takim jak dziadunio

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... ? komentuje +13
Co zrobił Jacek dla powiatu oprócz wybudowania pawilonu, dlaczego nie stać ZOZ na podwyżki, dlaczego następcy zostawia regulację płac, dlaczego nie stać na wypłacenie 390 zł jednorazowo tylko dzieli n a lata, z tego wynika, że kosztem własnych ambicji postawił pawilon, bez wyposażenia tzw. surówkę, a inne rzeczy leżą w ZOZ .Długi dla następców i wiejemy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
Panie administratorze proszę usuwać wredne lewackie komentarze.

Komuchy mają swoje strony internetowe i niech się tam wypróżniają. Nie chcemy tu ich kłamstw.

Precz z lewicą i funkcjonariuszami służb

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
do jeszcze bardziej uważny czytelnik

Mój komentarz będzie tu pasował tak samo jak u dziadunia. Teraz już wiem kim jesteś.

Widzę, że cały czas monitorujesz co tu się dzieje i wklejasz te swoje głupie komentarze. Mam przeczucie graniczące z pewności, że twoje imię to Stanisław lub Piotr. Odpowiem jednak na twój idiotyczny komentarz.
ad 1. Dlaczego to kocie tak ma być? Skoro dziadunio startuje od Jończyka to czego ten ma się bać?
ad 2. Ujawnianie takiej korespondencji to dowód transparentności i odwagi. To nie co u was w urzędzie.
ad 3. Mocne słowa. Może popytaj na mieście wśród sklepikarzy. Krążą legendy dość ciekawe na temat tej jej inteligencji.
ad 4. Jończyk drogi kocie nie może sprywatyzować szpitala. W żadnym stopniu ta decyzja nie należy do niego. Szpital to nie wysypisko Filipiakowej.
ad 5. A z tego zarzutu możesz się tłumaczyć gdzie indziej bo albo masz dowody na tą prywatyzację albo po prostu kłamiesz. Zresztą bardziej to drugie bo kłamiesz za każdym razem gdy coś piszesz w internecie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
Przeczytałem z uwagą cały zgromadzony tu materiał. Wnioski mam następujące:
1. Jończyk wpadł w przerażenie i boi się kandydatury Gładysza i Targosza.
2. Jończyk dobrze robi, że taką korespondencję ujawnia bo pokazuje swoją słabość
3. Obecna burmistrz jest b. inteligentna.
4. Jończyk powinien odmówić przyjęcia pieniędzy i poinformować opinię publiczną o powodach prywatyzacji szpitala
5. Starosta być może przekroczył swoje uprawnienia chcąc sprywatyzować szpital

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Wyborca Marek komentuje +11
Jak na dłoni widać koalicję IWW i Filipiakowej. Mówią już jednym głosem przeciw Jończykowi bo dla nich to murowany kandydat do wygranej w wyborach. Cały urząd na wysokich stanowiskach trzęsie się ze strachu bo po zmianie ekipy wkroczy audytor i najprawdopodobniej krakowska prokuratura i CBA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... copek komentuje +13
Jończyk lepiej niech podniesie pielęgniarkom i technikom, i oddłuży szpital!!!!!
Jak tego nie potrafi, niech odda szpital Wadowicom !!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... uważny czytelnik komentuje +5
Przeczytałem u dziadunia z uwagą cały zgromadzony materiał. Wnioski mam następujące:
1. Burmistrz wpadła w przerażenie i boi się kandydatury Jacka Jończyka.
2. Jończyk dobrze robi, że taką korespondencję ujawnia bo pokazuje ona jaka jest burmistrz miasta.
3. Obecna burmistrz może się sama pogrążyć sprawą szpitala.
4. Jończyk powinien odmówić przyjęcia pieniędzy i poinformować opinię publiczną o powodach tej rezygnacji wyjaśniając elementy szantażu.
5. Burmistrz być może przekroczyła swoje uprawnienia pisząc o gotowości do przejęcia szpitala.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
Apel do dziadunia
Opamiętaj się, Mateusz ci jeszcze przebaczy i cie przyjmie
Prosze cię zrob to dla nas wyborców

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... byłam u kosmetyczki komentuje +1
@sąsiadka
Panie starosto!!!!Sąsiadka ma rację to wyjątkowa gnida.Opamiętaj się.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... kolega dzidunia komentuje +7
ale ześ dziadunio popłynoł teros
to cie Jończas wystawił na pośmiewisko i głupka z ciebie zrobil
aż mi cie szkoda chłopok

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... W(tedy) komentuje +2
Mówta co chceta a ja wiem swoje. Będę głosował na Pana Jacka Jończyka, wszak to wszystko, to brudna gra wiadomo kogo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
TO LIPA , WSZYSCY O TYM WIEDZĄ , TO ROBOTA KUNDELKÓW EWY

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... sąsiadka komentuje +6
Panie Jacku,jeżeli będzie się pan otaczał takimi"degeneratami moralnymi"jak E.W. z ul.Krakowskiej,to ja nigdy na pana nie zagłosuje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Dan@ komentuje +3
Zamiast grymasić Jończyk z Królikową powinni grzecznie wziąć te pieniądze, no chyba że uznają,ze szpital to już ich prywatna firma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... kolega komentuje +7
no widze tu aktywność Jończykowców
czyli trzepią portkami nieźle

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
Wszystko jasne. Najpierw postanowili doprowadzić do zadłużenia szpitala, co już się dzieje, potem postawić go w stan zagrożenia likwidacją, a następnie ogłosić, ze jedynym ratunkiem może być jedynie prywatyzacja. Czy to prawda, że stowarzyszenie Dać Szansę rozszerza swoją działalność na usługi zdrowotne? Czy to właśnie to stowarzyszenie, którego prezesem jest żona Jończyka, ma przejąć szpital?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Masza komentuje +8
Prywatyzacja szpitala to bardzo zły pomysł. Od dawna się już o tym mówiło.Pierwszym niepokojącym sygnałem było wsadzenie dyrektorki, przyjaciółki Królikowej, do szpitala bez konkursu. Ktoś musi za to odpowiedzieć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Orlik komentuje +3
Główni doradcy Jończyka to teraz Edek Wyroba i Gładysz z SLD. Wsadzili Jacka na minę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Tornado komentuje +10
Mem na starostę:)

Darmowy hosting zdjęć

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Obrońcy szpitala komentuje +8
Ludzie musimy wyjść na ulice i bronić naszego szpitala przed Starostą Jończykiem
Pokażmy mu gdzie jego miejsce
Precz z Jończykiem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... NIE dla likwidacji szpitala komentuje +9
Precz z Jończykiem - likwidatorem Powiatowego Szpitala im. Ojca Świętego Jana Pawła II. Nie pozwolimy zlikwidować naszego szpitala!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... go dziadunio go!!!! komentuje +4
ale ześ dziadunio popłynoł teros
to cie Jończas wystawił na pośmiewisko i głupka z ciebie zrobil
aż mi cie szkoda chłopok
no, szkoda tego dziadunia ze się dał nabrać Jończykowi
za słaby intelektualnie jest dla Jończyka
On i cały ten Targosz sie dali wmanipulować
no szkoda
no a czego sie spodziewałeś po dziaduni
ale ja wierze, że dziadunio jest na tyle silny że odejdzie z list Jończyka i sam sobie założy komitet
brawo dziadunio do przodu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... kapa straszna komentuje +8
A tornado to żonka pieprza? Bardzo uzdolniona graficzka i grafomanka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... koci koci łapci komentuje +5
Medyceusz brzmi jak kocicho. To pewnie on albo jego giermek z jedną brwią.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Tania zagrywka kocura komentuje +11
Logika tego wywodu jest na poziomie przedszkola. Równia pochyła zasuszonej raszpli się rozpoczęła. Granie szpitalem nie będzie jej wybaczone. Babsko nie wie co czyni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Maria Antos komentuje +14
Po co zatem było proszenie gminy o pieniądze? W końcu Wadowice dały najwięcej! Nie rozumiem tej zagrywki Jończyka, przecież 750 tysięcy złotych piechotą nie chodzi. Za taką kwotę można sporo kupić do szpitala. Natomiast zawaluowane, ale jednak, przyznanie się do tego, że może dojść do likwidacji szpitala uważam za prawdziwy skandal.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... gps komentuje +11
Król (czyli Jończyk) jest nagi. Wyszło szydło z wora.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Mariusz W. komentuje +15
Gdyby to gmina jeszcze chciała na siłę wcisnąć starostwu te pieniądze to może Jończyk miałby jakąś rację. Ale to on zebrał o pieniądze i jeździł po gminach, zabierał czas radnym. Sam pamiętam, jak u nas w Wieprzu na jednej sesji trzy godziny z Królikową przekonywali, że trzeba dać pieniądze szpitalowi. Propozycja Wadowic jest uczciwa i jak ktoś już napisał zagwarantowanie gminie że szpital nie będzie likwidowany to wcale nie są wygórowane warunki. Uważam postępowanie starosty za strasznie nieodpowiedzialne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... ? komentuje +16
Wspólny Dom podzielił się na dwa koryta, Jończyk wart Ewy, a Ewa Jończyka
Co Jończyk zrobił w tej kadencji oprócz tego pawilonu, który by wykonał każdy inny na jego miejscu, jak tak dobrze w szpitalu to gdzie regulacja płac, dlaczego następcy naszykował długi z wynagrodzeniami?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... nnnrywk komentuje +4
Zagrywka przedwyborcza!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... nie dla TW komentuje +14
Już nie da się czytać salw pochwalnych Jończyka, których autorami są Dziadunio i Obywatel tj. domniemani rzecznicy Jończyka. Wyłania się z nich nieprawdziwy obraz Jończyk, który jest niczym płk Putin.
Dla rządów ww. pułkowników mówimy NIE !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Tornado komentuje +5
Mem na starostę:)

Darmowy hosting zdjęć

mem1.jpg

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... berek komentuje +6
Czy to oznacza że nowym Dyrektorem zostanie K.Grzesiek a jej zastępca d.s medycznych Krupnik ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... dociekliwy komentuje +16
ciekawe czy Filipiakowa zrobiła jakiekolwiek analizy i czy wie, że porywa się z motyka na słońce chcąc aby gmina przejęła szpital. Efekt będzie taki że do 3 lat szpital zlikwidują lub sprywatyzują a gmina będzie na skraju upadłości finansowej...
Pozdrawiam i więcej rozwagi w szafowaniu publicznymi pieniędzmi pani burmistrz życzę. Swoją drogą ciekawe czy chociaż radnych gminnych spytała o zdanie???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... m1 komentuje +10
Dla pełnej wiedzy proszę opublikować pismo od starosty z dnia 7 lipca 2014 r.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... yrek komentuje +12
Prawda jest taka, że to Jończyk rozpoczął kampanię i gra szpitalem. Też pamiętam, że żebrał o pieniądze więc teraz nie widzę problemu, żeby je wziąć skoro dają, a zagwarantowanie, że szpital nie będzie likwidowany to chyba niezbyt wygórowane warunki, co nie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... m1 komentuje +16
@kasior
JJ nie jest z mojej bajki i nigdy na niego nie zagłosuję, ale nie wypisuj bzdur, do wyborów są 3 miesiące, więc trzeba być idiotą, by twierdzić, że starosta prywatyzuje szpital. Kiedyś w dalekiej przyszłości wszystkie szpitale w Polsce będą musiały być sprywatyzowane i nikt i nic nas nie uchroni, ale nie tu i teraz. Burmistrzowa niech nie gra szpitalem i niech się nie ośmiesza, bo ona tak się nadaje do zarządzania jak wilk do pilnowania owiec ;) Proszę nie wierzyć w te bzdury, skończyło się zJPII to przyczepiła się do szpitala bo i temat nośny. Bierz się kobieta za naprawę dróg, kanalizację gminy i inne rzeczy , bo miasto to nie tylko rynek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Kasior komentuje +17
Sprawa jest prosta. Chciał kasę, to dostał. Wiadomo przecież, że na piękne oczy 750 tysięcy nie dostanie. Gmina musi mieć jakąś gwarancję, że Jończyk z Królikową nie sprywatyzują szpitala. Ten Jończyk to niezłe ziółko jest.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... m1 komentuje +17
Sytuacja w szpitalu nie jest wyśmienita, pracownicy zarabiają marnie ,ale gdzie w Polsce jest w szpitalach dobrze?

Szczytem bezczelności jest wysuwanie przez EF takiej propozycji, śmietniskiem zarządzać nie umiała, czego magistraccy się dotknęli to klapa. Fakt kadrę ma, zredukowanych pracowników ze śmietniska. Ewo Filipiak szpital to nie śmietnisko , to nie rewitalizacja rewitalizacji, to cały sztab ludzi i pacjentów. Władza absolutna jednak zaślepia.
Nie dajcie się podpuszczać politykom, od prawa do lewa każdy gra szpitalem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
Nie rozumiem dlaczego Jończyk z Królikową nie chce podpisać umowy z gminą, gdzie jest gwarancja że szpital nie zostanie sprywatyzowany lub zlikwidowany?
Dlaczego domagają się wyrzucenia punktu zabezpieczającego szpital przed likwidacją?
Skoro Jończyk z Królikową zapewniają słownie, że nie chcą prywatyzacji i likwidacji szpitala to co im szkodzi podpisać umowę przygotowaną przez gminę i wziąć te 750 000 zł na budowę szpitala od gminy. Te pieniądze czekają na ich jasną deklarację już dość długo.
Chyba że co innego mówią a co innego chcą zrobić. Ale głupio wpadli jak śliwka w kompot.
Królikowa i Jończyk powinni teraz przeprosić gminę i jak najszybciej podpisać umowę na dofinansowanie szpitala przez gminę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Furiat... komentuje +12
Witam.
Jeśli Pani burmistrz zechce ze swojej skromnej emerytury po przegranych wyborach finansować ten chory szpital to nie mam nic przeciwko temu .
Tylko pytam dlaczego My podatnicy mamy utrzymywać coś co przynosi straty ?????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Helios komentuje +9
IWW pisze to samo. Ludzie, poprzez te komentarze widzę, że same z was delikatnie ujmując de**le. Redaktor przedstawił bardzo duży problem. Ludzie opamiętajcie się. Pani Burmistrz jako jedyna nie zadłuża gminy i nie robi dziadostwa. Myślę, że jeśli ona była by dyrektorem szpitala to na pewno takiego czegoś by nie było. P.S. Jak mi przecieka dach w domu to nie buduje nowego tylko wymieniam stary.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... nevada komentuje +14
Jak Jonczyk na sesji powiatowej oświadcza że idzie do wyborów pod swoim szyldem i że buduje jakąś tam długą ławkę. To się mówi o przyszłości Wadowic i klepie się po różowej pupci . Ale gdy w tym samym czasie ktoś zainteresował sie co z Wadowicką lecznicą wyprawia Królikowa do spółki ze Starostą to jest polityka . Pożeracze kawioru charczą dość głośno ale to pusty głos na puszczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... ciekawe komentuje +15
Ciekawe z czego niby gmina miałaby utrzymać ten szpital? Kampania wyborcza pełną parą...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... berek komentuje +13
Czego to ludzie nie wymyślą. Rozumiem ze po zmianie organu założycielskiego głównym specjalista medycznym zostanie dr honoris causa Kotek.I będzie ze Kotek puścił
Bąka.Doswiadczenie i wiedza podobne czyli de facto brak

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... gośkasamośka komentuje +5
do redakcji . Droga redakcji W24 bardzo proszę zwolnić z tymi newsami dotyczącymi polityków związanych z Jonczykiem z uwagi na ograniczone możliwości percepcji brodatego . Który nie nadąża z reakcja na swoim blogusiu. Jeszcze kilka takich tekstów prawdy i facetowi zapali się klawiatura pod paluchami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... AAdam komentuje +2
@Dziadunio ,,,, chłopie nie kompromituj się już ...... kapie za tobą wazelina ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... ??? komentuje +11
Tak z ciekawości sobie wszedłem na stronę Stowarzyszenia Dać Szansę na zakładkę z pracownikami i faktycznie czterech Jończyków tam figuruje. Jedna rzecz mnie zaskoczyła. W Stowarzyszeniu oprócz najblizszej rodziny Jacka Jończyka (człowieka ktory podobno założył to Stowarzyszenie) zatrudnionych jest 46 osób! Jak dla mnie 42 osoby znalazly tam pracę, ale każdy widzi to co chce... Panie Jacku ma Pan mój głos!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Grom komentuje +4
Jeszcze niedawno wielki obrońca demokracji i "niezależny bloger" Marcin Gładysz, współpracownik Klinowskiego, dziś stał się popychaczem Jończyka. Robi mu dobrze że ąz się rzygać chce. Wystarczyła obietnica startu z listy Jończyka w wyborach, a gładysz rozebrał się w sukienkę i tańczy jak mu Jończyk zagra. Żenujący spektakl upodlenia i braku własnych poglądów! I ten facet się krytykować Klinowskie. Błazen!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... dziadunio komentuje +6
Już właściwie wszystko co jest do powiedzenia w tej sprawie, powiedziałem. Teraz chcę Wam zwrócić uwagę na jedną sprawę - tytuł tej notki - WRESZCIE ktoś to powiedział głośno - Ewa to Wadowice ;)
Kurcze, Ty naprawdę w to wierzysz, co, Droga Ewo? :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Maszkaron komentuje +2
Czy wiedzieliście, że Urszula Lasa dyrektorka szpitala to dobra kumpela Marty Królik? Ładnie się babki ustawiły. Jedna blondyna, druga brunetka. obydwie farbowane. Ładny trójkącik. Podobno pułkownik lubi takie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... gosiek77 komentuje +15
No i znowu wychodzi że Klinowski miłą rację. Kompromitacja Jończyka i Królikowej. Dalej tylko jest nie byt polityczny dla tego tandemu. Lepiej nich juz idą te książki czytać po więzieniach. Taka grupa trubadurów miała by wzięcie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... gorzka komentuje +4
Ciekawi mnie ta zdrada Mateusza przez Gładysza. Klinu wyciągnął go z niebytu, gdyby nie Mati to głupi Gładysz byłby nikim i dalej siedziałby pod fartuchem teściowej. A teraz ta zdrada. Kawiorowy opozycjonista który nie ma krzty honoru. Mateusz ujawnij taśmy które nagrałeś w rozmowach z Gładyszem! Niech wszystko będzie jawne. Niech się ludzie dowiedzą kim jest ten wieśniak z Mucharza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Krys komentuje +14
Do @dziadunio
Świetnie ujął Pan temat rozgrywek szpitalem. Czyli już przyszedł czas na przygotowanie "atmosfery" pod wybory. Trzeba pokazać że pan starosta jest "be" a zwycięska jak zwykle Ewa , w tle pokrwawionych pokonanych.
Lud znowu daje się nabierać , o czym świadczą komentarze, czyli że można przyjąć że w Wadowicach jest świetnie, rozwój , praca , nie jest nudno w wakacje i nie ma ubóstwa.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... kałakolczik komentuje +10
Dalsze rządzenie naszą lokalna społecznością przez tych dwojga jak wyżej wymienionych urzędników samorządowych staje pod zasadniczym znakiem zapytania.Jak na dłoni widać, że sobie nawzajem nie ufają i prowadzą własną grę. Cierpią na tym obywatele i pogarsza się jakość ich życia. Bezrobocie i bieda pod tymi rządami zatacza coraz szersze kręgi. Nie znam lokalnego dziennikarza, który by tego nie krytykował.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Fryderyk. komentuje +18
Myślę, że ostatnie działania pana starosty źle wyglądają. Skoro chcieli mu dać pieniądze o które przecież sam prosił, to dlaczego nagle nie chce zagwarantować, ze szpital nie będzie likwidowany. Czyżby rzeczywiście coś wisiało w powietrzu. Każdemu zdrowo myślącemu człowiekowi taka postawa musi wydać się podejrzana i nie dziwię się reakcji pani burmistrz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... wyborowy komentuje +11
do dziadunio...

znajdź se babkę i jedz na wakacje

PS
Nie zapominj zabrać Jończyka... dla rozrywki intelektualnej rzecz jasna

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +37
Kto upoważnił Filipiak do składania takiej propozycji ?

Ona chce odpowiadać za szpital ? Nie potafila poradzić sobie nawet z gminną spółka EKO zarządzającą wysypiskiem odpadów i tak ją "zreorganizowała" że większość udziałów ma dziś prywatny kapitał. Filipiak niech najpierw wyjaśni dlaczego we mgle rozmyło się 17,7 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich jakie zostało zapisane na modernizacje EKO? Jednak dla Filipiak to nie była prywatyzacja.... tylko podwyższenie kapitału spółki i objecie nowych udziałów przez zewnetrznego inwestora.

Dziś chce szpitala. Obawiam się że chce zrobic to samo i gminny szpital pod rządami Ewy Filipiak skończył by jak EKO. W większości prywatny, albo i cały.

Ta propozycja to jest mega skandal. Starosta Jacek Jończyk sprawnie wybudował nowy pawilon, remontuje stare oddziały, Naoglądała się Filipiak jak była z wizytą, pozazdrościła i chce kroczyć w glorii chwały. No to już cynizm do kwadratu. Może jeszcze obieca wszystkim pracownikom szpitala podwyżki po 500 zł netto miesięcznie ? A co ma gest nie ?

Myślę, że mieszkańcy dobrze pamietaja sprawe z EKO i nie dadza się wmanwerować w koleja awanturę.

Co jeszcze Filipiak obieca by utrzymać sie u władzy ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
Jończyk już przejął wszystko. Nepotyzm i układy to jego domena. Prywatne fundacje i stowarzyszenia. Zatrudnianie znajomych i krewnych.
A teraz jeszcze prywatyzacja, a nawet likwidacja szpitala. Jończyk pobił Kramarczykową w swej obłudzie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... dziadunio komentuje +9
A tak - zapomniałem czegoś - miałem okazję rozmawiać ze starostą Jończykiem o tej sprawie. Gdy usłyszałem ze Ewa chce przejąć szpital - powiedziałem - proszę jej wzajemnie zaproponować że Starostwo jest gotowe przejąć Rynek :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
Prywata starosty z Choczni przekracza wszelkie granice. Nie można pozwolić, aby tacy jak on ludzie nami rządzili. Koniec sitwy z Batorego bliski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... dziadunio komentuje +27
Jak już tak to powinieneś mnie linkować, bajarzu.
Może zanim przemówią emocje- kilka faktów. Ewa Filipiak zadekretowała iż gminne pieniądze chce dać tam gdzie nie ma potrzeby ich lokowania - na oddział geriatrii. Doskonale wiedząc że nie ma fizycznej możliwości ich tam wydać. W jakim celu? Ano właśnie - żeby mógł się ukazać tekst pt. ja pieniądze daję, a ten fajtłapa nawet ich nie potrafi spożytkować.

Fakt drugi - kuriozalny zupełnie błąd logiczny - oto pisze autor że Jacek Jończyk jednak planuje sprywatyzować szpital - za 10 lat. Taak, to ja sobie zaplanuję że za 10 lat go kupię. Kadencja tego starosty kończy się w listopadzie. Potem albo będzie burmistrzem albo emerytem. W żadnym wypadku nie będzie miał nic do powiedzenia ws szpitala. Proste? Ba! Ale.... a nuż ciemny lud to kupi?

Fakt trzeci - KAŻDA zmiana własnościowa w szpitalu spowoduje konieczność natychmiastowego zwrotu kilkunastu milionów złotych, które szpital dostał w ostatnich pięciu latach ze środków zewnętrznych - więc czysto już hipotetycznie - gdyby przejęła go gmina, na dzień dobry musiałaby oddać te pieniądze. Ewa, masz kilkanaście milionów zaskórniaków? :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Viper komentuje +24
Jończyk kłamał od początku. Pułkownik jest skompromitowany. Czas go odwołać ze stanowiska.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był