a0dbc6eb8c25e45cdd4921056037c50e.html Idziemy po ciebie, pułkowniku!

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Idziemy po ciebie, pułkowniku!

Email Drukuj
Koniec demokracji w starostwie? Radni nie mogą zabierać głosu, gdy krytykują starostę Jacka Jończyka i wicestarostę Martę Królik. Taki jest wniosek po ostatniej sesji Rady Powiatu, a my pytamy, czy wobec ostatnich wydarzeń Wadowicom grożą rządy pułkownika?MUNDUROWI NIE LUBIĄ TRZEPANIA PO PAGONACH


Kilka tygodni temu radny Mateusz Klinowski zapowiedział, że jego stowarzyszenie Inicjatywa Wolne Wadowice przyjrzy się dokładnie pracy starosty Jacka Jończyka i jego zastępcy Marty Królik, bowiem tak samo źle ocenia rządy w starostwie jak obecnych władz Wadowic.

Idziemy po Ciebie, pułkowniku! - zapowiedział Klinowski w Internecie nawiązując do tego, że Jacek Jończyk jest emerytowanym oficerem służby więziennej. Lider IWW zagrał na czułej strunie. Od ludzi bliskich staroście wiemy, że szperanie w jego życiorysie to drażliwa zabawa. I trudno się dziwić. Mundurowi podobno nie lubią, jak się ich trzepie po pagonach.

Tymczasem jak zapowiadali, tak zrobili. Ludzie IWW pojawili się na ostatniej sesji Rady Powiatu. Co z tego wynikło?

Inicjatywa Wolne Wadowice w porozumieniu ze stowarzyszeniem Teraz Andrychów przygotowały oświadczenie skierowane do radnych powiatowych. Oświadczenie dotyczyło m.in. likwidacji etatu karetki specjalistycznej w Andrychowie oraz próby ograniczenia liczby ratowników medycznych.

Oświadczenie miał wygłosić radny gminy Wadowice Mateusz Klinowski z IWW, który zapisał się przed sesją do głosu, czym wypełnił zdawałoby się wymogi statutu Rady Powiatu.

ŁASAK NA RZĘSACH, JURCZAK W ROZKROKU


Przewodniczący rady Józef Łasak odmówił jednak udzielenia głosu radnemu. Uzasadnił to stwierdzeniem, że Klinowski nie był przez niego zaproszony i jest - nie uwierzycie - kandydatem na burmistrza Wadowic. W efekcie oświadczenie przeczytał nomen omen... Zbigniew Jurczak radny SLD, który co tu kryć znalazł się w trudnym położeniu.

Z jednej strony nie jest tajemnicą jego uwielbienie dla obecnego starosty, z którym Jurczak jako szef stowarzyszenia podpisuje umowy i któremu starostwo sypie złoto na organizowanie „kulturalnych” imprez, a z drugiej strony Zbigniew Jurczak to przecież również członek założyciel IWW.

Mimo to fortel się udał, a Jurczak stojąc w tym dziwnym politycznym rozkroku przeczytał to, co napisał Mateusz Klinowski. Ci, którzy obserwowali całą tę niecodzienną sytuację mówią, że podczas tego czytania bezcenne były miny starosty Jacka Jończyka i jego poplecznicy wicestarosty Marty Królik.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jacek Jończyk nie wytrzymał i też zabrał głos.
Oświadczenie to zawiera twierdzenia nieprawdziwe, szkalujące działalność tej rady, całej rady i poszczególnych członków zarządu. Myślę tutaj o pani wicestaroście. To oświadczenie stanowi niewątpliwie element kampanii wyborczej pana Mateusza Klinowskiego. Dobrze się stało panie przewodniczący, że nie było możliwości, że pan Mateusza Klinowski osobiście to odczytał tutaj, bo uważam, że dopuścilibyśmy wówczas do otwarcia tej kampanii na forum rady. Pan przewodniczący stoi tutaj na straży tego i będę pana przewodniczącego w tym wspierał - mówił pan starosta.
Przypomnijmy jednak nieco złośliwie, że jeszcze niedawno Jacek Jończyk zapowiadał, że starostwo pod jego rządami będzie w pełni „transparentne” i „demokratyczne”, otwarte na głosy ludzi z innych środowisk i będzie on budował porozumienie ponad podziałami politycznymi.

Jak widać na załączonym obrazku, słowo starosty chyba ciałem się nie stanie. On sam ma dziś problem z tym co mówił i nadal mówi. Jacek Jończyk chwaląc wygibasy przewodniczącego Łasaka, który stanął na rzęsach, by nie dopuścić do głosu Klinowskiego, brzmi niestety fałszywie i groteskowo.

KANDYDATÓW DWÓCH. JEDEN LEPSZY OD DRUGIEGO

Kimże zatem jest Jacek Jończyk? Nie kto inny, jak właśnie starosta biegał niedawno po redakcjach i ogłaszał ludzkości gminnej, że teraz jego celem jest kandydowanie w wyborach na burmistrza Wadowic. Zbiera ludzi „na długą ławkę rezerwowych”, zakłada partię i będzie chciał rządzić ratuszem "ponad podziałami".

No przecież, na sesji Rady Powiatu Wadowickiego spotkali się dwaj kandydaci na burmistrza Wadowic, a przewodniczący Łasak siłą swojego marszałkowskiego autorytetu zdecydował, że jeden może pleść, co chce i kiedy chce, a drugi głosu nie dostanie, bo... Klinowskiego trzeba dziś uciszyć.

Tylko, że jeśli zgodzimy się z tym, że radny Mateusz Klinowski nie ma prawa zabierać głosu na sesjach, to właściwie po co nam są rady w samorządach? Po cholerę nam Józef Łasak? Najlepiej od razu wprowadźmy rząd pułkowników i juntę wojskową.

Mateusz Klinowski nie jest rycerzem z naszej bajki. Od początku tej kadencji on z naszą redakcją, a my z nim drzemy koty ku uciesze publiczności, ale jedno mu w tym przypadku trzeba uczciwie oddać.

Tak się nam wydarzyło, że w ciągu krótkiej sesji Rady Powiatu udało się radnemu Klinowskiemu obalić wizerunek „demokratycznego starosty”. Jacek Jończyk pozostał z twarzą pułkownika, który nie znosi krytyki, sprzeciwu i chyba nie jest jeszcze gotowy do gorącej, często bezpardonowej, ale mimo wszystko demokratycznej debaty publicznej rozbrzmiewającej obecnie w naszym mieście
.


Marcin Płaszczyca
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (73)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Furiat... komentuje +1
Dziękuję za wsparcie i do spotkania przy urnach wyborczych !!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... @evy komentuje +4
Kto potrzebuje? cztery osoby w sieci i kto jeszcze?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... evy komentuje +4
Ale wy sie wszyscy boicie haha! Bojcie sie, macie racje, bo wiemy co sie stanie w listopadzie :) Probujecie jak mozecie oslabic pozycje Jonczyka ale czym bardzie probujecie tym bardziej on w sile rosnie i prawidlowo. Nie macie szans oslabic go! On jest bardzo silny i takie komentarze to tylko sie przez palce czyta. Nie jeden tak atakowany jak on by sie juz podlamal. Wlasnie takiej osoby na stanowisku burmistrza potrzebujemy. Jesli interesuje Cie przyszlosc Twojego miasta i powiatu bedziesz wiedzial na kogo gloswac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... racyja komentuje +6
Kudłaty, czego się tknął to wszystko rozpier.....ł, oblecioł wszystkie partie i wylatwoł z hukiem, aż szczynki lotały, terozki się wzioł za popieranie Jacusia, wort jeden drugiego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
Przed chwilą poszło to do Dziada, teraz wkleję ten tekst tutaj.
Dziadu sprawfził, że regularnie na jego blog wchodzi od 1500 do 2000 osób, więc ode mnie otrzymał taki oto tekst.
„Jeśli tyle osób odwiedza ten blog, to również zaglądają one na stronę IWW, co jest zupełnie logiczne. Ja tak robię, i robią tak inni. Ja porównuję styl, sposób argumentacji, i rzeczywiste działanie tych ludzi. I mi wychodzi, że ten blog stał się oślizgłym blogiem reprezentującym jedną z grup politycznych. Sam jego prowadzący jawnie i naiwnie „wykazuje uczciwość” JJ, i …… swoją. Jest to wyjątkowio obleśnie i dziad kojarzy mi się ze śliniącym się facetem, prącym do przodu, szukającym poparcia, elektoratu. Dziad jeszcze przejdzie, ale Obywatel Wadowic jest jak ohydny szczur włażący to tu to tam i zostawiający wszędzie smród.”
Dodam jeszcze, że 3 obozy polityczne, które w tym momencie ścierają się na terenie miasta i powiatu, to chyba jakaś tam norma. Wszędzie tak jest. Z blogu Dziada zrobiło się narzędzie polityczne JJ, jawnie prowadzona kampania wyborcza. Dla mnie to nie tyle wiocha, co żałosny chwyt skierowany do słabiej myślących i oceniających sytuację mieszkańców. Jeśli o mnie chodzi, to z całej siły, z całego serca chcę Wam pomóc, chcę, żeby EF poszła w niebyt.
Nie wiem, czy zauważyliście, ale ostatnimi czasy o EF cichuteńko. Może warto by było pokazać, jak miasto i powiat kręcą wspólne lody ? Nie kręcą ? A ja myślę, że jednak tak.
Ataki blogerów na IWW są podłe i słabiutkie, ale wielu ludzi kupuje to bez mrugnięcia okiem…
Tu mogę powiedzieć, że Dziad, chyba i niestety, podchodzi do swojego ewentualnego elektoratu psychologicznie i serwuje im takie teksty, w których wygląda na to że walczy on o sprawiedliwość, uczciwość i fakty.

Ja jestem z Wami !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... koziołowska komentuje +4
@szyszka ... ta samo pialiście przed referendum! hehehehe dziady jedne tylko gadać potraficie a nic nie zrobiliście pożytecznego dla Wadowic!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 07 - 2014
Prywata starosty z Choczni przekracza wszelkie granice. Nie można pozwolić, aby tacy jak on ludzie nami rządzili. Koniec sitwy z Batorego bliski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 07 - 2014
... fan wadzy komentuje +4
popierajmy naszego klawisza! Toż on elyta intelektualna i mu się należy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 07 - 2014
... berek komentuje +2
Może na Pudelku coś znajdziesz....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 07 - 2014
... romans? komentuje +16
a czy ktoś coś wie o romansie Jończyka z Panią Królik?
Pytam bo podobno to prawda, tak się mówi w starostwie o tym

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 07 - 2014
... smerf komentuje +10
Wie ktoś czy szalony ED z Jezuickiej startuje od Jacusia?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 07 - 2014
O widzę, że Wiesio od Palikociarni się pojawił. I klawisz będzie książeczkę o swoim byłym pracodawcy pisał. A o tym ile razy ten pracodawca uchronił go przed utratą emeryturki napisać nie zapomni?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 07 - 2014
SZANOWNI INTERNAUCI - KOMENTATORZY , zarówno ZA jak i PRZECIW.
W najbliższym czasie podam adres mojego BLOGU , zatytułowanego j.w.
Kto to jest Pan mgr inz. Jacek Jończyk, jaki TRANSPARENTNY lub "TRANSPARENTNY", każdy myślący zdrowo wyciągnie wnioski, po przeczytaniu serii jednego z postępowan.
CZAS - START.Daję jeszcze trochę czasu na OPAMIĘTANIE SIĘ !
Na razie do opamiętania się .... zalecam analizę słów ...."ŁASKA PAŃSKA NA PSTRYM KONIU JEDZIE".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Przytomny komentuje +9
Jako uzupełnienie zacytuję treść komentarza Bartłomieja Westwalewicza z TA:

"Zarząd skomentuje to oficjalnie, ale informacja podana przez Dziadunia jest prawdziwa - stowarzyszenie nie przygotowywało żadnego oświadczenia na Radę Powiatu a tym, bardziej nie udzielało żadnych pełnomocnictw Mateuszowi Klinowskiemu czy komukolwiek innemu do występowania w jego imieniu na sesji czy gdziekolwiek indziej.
Ktoś kto (anonimowo) twierdzi że "stanowisko wyrażone w oświadczeniu jest stanowiskiem stowarzyszenia" mówi nieprawdę.
Jednocześnie chcę przeprosić wszystkie, czyli ponad 10 tysięcy osób, które podpisały się pod naszą petycją w sprawie karetki , że ta sprawa została użyta na czyjś polityczny użytek.

pozdrawiam

Bartłomiej Westwalewicz"

Wypowiedź dostępna na blogu Dziadunia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Przytomny komentuje +9
Zbierzmy do kupy fakty. Jak ujawniono członkowie zarządu TA odcięli się od próby upolitycznienia na forum powiatu sprawy karetki, którą zarządza wojewoda. Wygląda na to, że panowie Kucharski i Klinowski samozwańczo ogłosili coś w imieniu tych osób, które dla stowarzyszenia TA podpisały petycję w sprawie likwidacji karetki. Mowa tu o 10 000 podpisów. Sytuacja jest bez precedensu bo pierwszy raz wykorzystano szczytną akcję do prywatnej wojny panów Kucharskiego (zwolniony ze starostwa) i Klinowskiego (konkurent Jończyka w wyborach). W całą narrację wpisał się też asystent burmistrz i właściciel gadzinówki urzędowej z Wadowic, który bezwiednie przyklasnął całej sprawie.

Co to oznacza? Najprawdopodobniej zarząd TA wyda w tej sprawie pismo o tym, że panowie Kucharski i Klinowski bez zgody i upoważnienia zarządu TA wygłosili oświadczenie w imieniu 10 000 osób zaangażowanych w sprawę w Andrychowie. Tym samym treść oświadczenia jest prywatnym wystąpieniem panów Kucharskiego i Klinowskiego (IWW), a to oznacza, że oświadczenie nie było niczym innym jak tanią agitacją polityczną wymierzoną w starostę powiatowego Jacka Jończyka dla zaspokojenia prywatnych ambicji obu panów.

Sprawa przypomina też idealnie zachowania na radzie miasta Wadowic, gdy rzecznik i szara eminencja urzędu Stanisław Kotarba podsuwał radnym do odczytania różne dziwne rzeczy (rezolucja na euro, Mariusz Ruła). W tym zakresie postępowanie z wykorzystaniem cenionego radnego Jurczaka w niczym nie różni się od postępowania Kotarby i to nie wróży dobrze na przyszłość.

Radny Klinowski powinien więc bardziej uważać na to co robi. Jak na razie myśli chyba, że jest głosem wszystkich mieszkańców, co jak widać prawdą nie jest. Sprawę dementi zarządu TA przybliżył bloger Dziadunio.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Furiat.. komentuje +32
Burmistrzem musi być osoba młoda wykształcona w wolnej Polsce a nie emeryci po sowieckich szkołach.

Głosujemy na Mateusza Klinowskiego , jako jedyny nie bał się przeciwstawić obecnym układom sprawującym władze i chwała mu za to.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... M.R. komentuje +16
poczynania starosty od dawna były nietransparentne, niedemokratyczne, tendencyjne, a patrząc na reakcję Jończyka nasuwa mi się na myśl przysłowie: "świni pluj w oczy, a ona i tak powie,że deszcz pada....."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
Jończyk nie wyda biuletynu bo nie bardzo miał by o czym pisać. O szpitalu, że buduje i zadłuża powiat, o długach szpitala, o środkach transferowanych na działalność Jurczaka i jego kompanów spod czerwonego sztandaru, o środkach transferowanych do stowarzyszeń w których zarządach zasiadają członkowie jego najbliższej rodziny tj. Dać Szanse, Równać Szanse. Są tacy co mówią że jest sprytny i przebiegły. Nie zgadzam się z tym bo mnie uczyli nazywać sprawy po imieniu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... zołza komentuje +25
hmmm.... porobiło się , szkoda tylko , ze Jończyk w taki sposób wykorzystuje swoje stanowisko do kampanii wyborczej. Kiedyś tak wieszał koty na Kramarczykowej a teraz nie odbiega od normy politycznje wyżeraczy. Jeszcze teraz tyko brakuje zeby wydał "Biuletyn" w którym znajdzie się 40 jego zdjęć i tekstów o osiągnięciach "wspaniałego przywódcy powiatu"! heh

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... ikcimot komentuje +1
Zabolało !!!!! - takiej ściemy w komentarzach jeszcze nie czytałem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... do demokracja komentuje +11
Na stronie IWW to możesz jedynie bluzgi poczytać i wyssane z palca informacje rozdmuchane do granic możliwości. O ile opisywane afery urzędu są zrobione dobrze o tyle walenie w Jończyka to fantazje urażonego wiceburmistrza Klinowskiego. Nawet guziczarnia skończya popierać doktorka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... demokracja komentuje +22
Tu nie chodzi o to czy Jacek Jończyk był klawiszem czy kimś innym ale o to, jak rządzi w powiecie i czy rzeczywiście różni się czymś od obecnej burmistrz. Obawiam się, że nie różni się wiele. Wystarczy poczytać o jego sprawkach na stronach Wolnych Wadowic. A teraz jeszcze ten film.. takiemu demokracie dziękujemy. Głosujmy na ludzi młodych, wykształconych, nieuwikłanych w lokalne układy. Wszyscy wiemy kto jest dobrym kandydatem i kogo naprawdę boją się układy z obu urzędów...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Kura komentuje +19
Klinowski na Starostę ! Po pierwsze ma małą rodzinę tak, że odpada "RODZINA NA SWOIM". Po drugie wywali rodzinę JJ i zatrudni młode i wykształcone osoby na ich miejsce. Po trzecie rozliczy Fundację "RÓWNAĆ SZANSE".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... separatysta komentuje +14
Pani burmistrz wypuszcza do walki swojego śpiocha(agenta) którego wylansowała, utajniony agent który teraz się ujawnia przed wyborami w jednym celu,sparaliżować konkurencje na fotel burmistrza.Swego czasu jak pan Koźbiał zgłosił kandydaturę na burmistrza to mu poszukali jakieś przekręty które po wyborach jak się okazało były pomyłką.Teraz szukają haka na Jończyka.Sama prze kilkanaście lat nic nie zrobiła,jak tir-y jeździły przez dwa osiedla Kopernika i Pod Skarpą tak jeżdżą dalej.Wykorzystanie pieniędzy unijnych blisko zeru.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... ..... komentuje +1
"Pierwszy i ostatni" ......
Jak przełknąć takie słowa ...... , chyba , ze doszło do fazy...."DESZCZ PADA"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Głupota komentuje +11
Ludzie zobaczcie sami. Jacyś imbecyle przychodą tutaj i wywnętrzają się, że Jończyk był klawiszem. No i co z tego? Taka robota. Ktoś jest sprzedawcą, ktoś koparkowym, ktoś szewcem a ten akurat był strażnikiem w więzieniu. Co to zmienia? Dla cześci pewnie to nawet jakiś agent bo za komuny pracował. Sprzedawca z lat osiemdziesiątych to też agent? Opamiętajcie się. Nic nie umiecie innego napisać tylko obelgi. Tak bardzo się go boicie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... @PIESKI DAŁY GŁOS komentuje +14
To nie pieski dały głos lecz normalni ludzie. Takie pogardliwe pisanie o ludziach, którzy nie zgadzają się z działaniami Jończyka jest wredne. Można domyślać się że tak piszą Ci co popierają byłego klawisza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Brawo Jończyk komentuje +14
Ta niby krytyka i wściekły atak obozu Filipiakowej i Klinowskiego to dobry omen. Mamy świetnego kandydata którego boją się zanim ten formalnie i w pełni stał się kandydatem do fotela burmistrza. Czego to dowodzi jak nie strachu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Rodzina Na Swoim komentuje +29
Może dobrym pomysłem byłoby stworzyć wykaz stanowisk na których w/w załatwił posadki swoim pociotkom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Pieski dały głos komentuje +13
Plujecie że Jończyk jest psychicznie chory a to wy jesteście chorzy. Klinowski poszedł tam sobie robić PR. Nigdy nie pisaliście że Klinowski któremu odbierano głos na sesji staje się ofiarą solidarucha i demokraty Szczura ustawionego przez Ewę. Strach ma wielkie oczy i boicie się tego klawisza bo już wiecie w urzędzie że od koryta was oderwą. Nagle reklamujecie biednego Klinowskiego i jego marną próbę kampanii. A może Stachu się z Klinowskim dogadał i razem stworzą komitet przeciw Jończykowi?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
Nie bardzo rozumiem podniecenie piszących komentarze. Nikt o zdrowych zmysłach nie powołałby na starostę emerytowanego klawisza. Teraz radni, mieszkańcy muszą naprawić swój błąd. Pozostawienie Jończyka na jakimkolwiek stanowisku będzie skutkowało dalszym wdrażaniem programu "RODZINA NA SWOIM".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... Leon lewicowiec komentuje +11
A gdyby tak na sesji Rady powiatu,zamierzał zabrać głos facet w czarnej lub brązowej sukience.To jacuś siedział by cicho z podkulonym ogonkiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... supcio komentuje +6
Ale ładnie razem wyglądają
Trzymam kciuki za nich
Niech im się uda w

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... kto wspiera jończyka? komentuje +21
@stary piernik

materiał potwierdza raczej, że nie Jończyka ktoś się boi tylko o n sam boi się i nie rozumie demokracji którą miał wprowadzać, przemówienie o tym że dobrze się stało, że mieszkańcy nie mają prawa głosu na Radzie Powiatu zamyka dyskusję o Jończyku jako lepszym od Filipiak kandydacie

jego zwolennicy w postaci Wyroby, Gładysza czy Targosza mają teraz zgryz, bo muszą sobie znaleźć wymówkę dla zachowania Jończyka, przecież niedawno wspierali pomysł zabierania głosu przez obywateli na sesjach a tu ich patron pokazał twarz pułkownika, stąd wściekłość w komentarzach i szambo,

to też świadczy o kandydacie jakimi ludźmi się otoczył

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... gps komentuje +16
Tak to jest jak na emeryturkę przechodzą czterdziestokilkuletnie trepy lub klawisze. Nudzi się im w domu, więc wtykają swoje brudne paluchy do życia spokojnych ludzi. Władzy się im zachciało !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... niki 2 komentuje +17
KOMU POSADA ,ZGLOSIC SIE DO STAROSTY ,USTAWIL CALA RODZINKE I POL CHOCZNI

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... szczujnia komentuje +9
Nie ma już guziczarni, teraz to jest szczujnia O nlie na opozycję, a guziczarz podobno dołączył do startu z pułkownikowych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... radekjadek komentuje +5
Jestescie wszyscy szuostami z tego samego pnia co Polske oszukali
By was wszystkich trag szlafil

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
Klinowskiego i jego dwóch kolegów ogarnęła choroba chyba. Biega wszędzie i wmawia ludziom że blogerzy sami piszą jakieś komentarze. Ciężko chyba zrozumieć że w polityce poparcie można stracić przez włąsną głupotę. Ale czy to oznacza że można gadać bzdury? Na jesieni zmiana warty. Klinowski z burmistrzową do lamusa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... iwan komentuje +7
i takie szambolenie jest w tym pięknym mieście?,dzisiaj myślałem modląc się ,że tam jest zgoda i mądrość,a teraz czytam ze zdumieniem te wypowiedzi komentujących i tak sobie dumam po przyjeździe z wadowic,że wszędzie niestatek rozumu jest,z przykrością to twierdzę.pokoju życzę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... blogery buzery komentuje +18
Same sobie blogery piszą posty i same na nie odpowiadają. Musi to być męczące tak klikać poparcie i gonić od portalu do portalu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Kichote komentuje +8
@ gosiek77

Nikt nie kwestionuje dokonań Klinowskiego a jego sposób uprawiania bieżącej polityki. Ten sposób jest głupi. Nie widziałem jeszcze żeby Gładysz czy Targosz mu odmawiali zasług na polu ujawniania afer w UM. Problem polega na tym, że nie ma takich afer w starostwie i kocicho z Klinowskim dmuchają wydmuszki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Stary piernik komentuje +13
Jeżeli Klinowski poważnie myśli o sobie jako o samorządowcu to jego postępowanie jest kompletnie niezrozumiałe. Uwikłana i ciesząca się znikomą popularnością (tylko wśród swoich z układu) Ewa jest kandydowaniem Jończyka przerażona. Z tego mógł spokojnie skorzystać Klinowski umiejętnie grając pierwsze opozycyjne skrzypce. Niestety wybrał drogę ogromnego ego i to go zgubiło. Ten materiał faktycznie w całości potwierdza to, że kandydatura Jacka Jończyka jest dla wszystkich (nie tylko układu) groźna. Ataki na jego osobę już od dłuższego czasu to dowód na słabość tak Ewy Jak i Klinowskiego. W pełni zgadzam się z tezami blogerów, to chyba jedyni myślący ludzie w tym mieście.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... gosiek77 komentuje +21
a kto to jest ta opozycja Wadowicka ...Bez Klinowskiego dalej byście dmuchali balony na rynku a o sprzeciwie wobec układu nawet żaden z was pomyśleć by nie śmiał. Klinowski dał wam to czego wam ,,samozwańczej opozycji Wadowickiej zawsze brakowało' tak zwane JAJA. Łoj marana opozycjo z waszej strony obu panom z pewnością nic nie grozi . Gładysz i Targosz maja pewnie bliżej do Staszka niż kiedykolwiek robią del z Jonczykiem i Królikową firmując ich marzenia podboju Wadowic. Polecam wszystkim film powyżej można obejrzeć jak spada maska dialogu i transparentność traci cnotę. Film o dziwo jest dokumentalny a nie pornograficzny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... aejstejvcvb komentuje +12
Klinowski i Kucharski sami tym wyskokiem "ucięli" sobie polityczne głowy :) .
Zamiast zacząć kampanię raczej ją zakończyli.
Teraz już straciliście kompletnie uznanie u opozycji wadowickiej. Został Wam powrót do Kotarby!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... dialog i demokracja komentuje +24
Wybierjta Starostę, a czeka was dialog jak to nazwał ks.prof.Tischner "dialog d.py z kijem" jak na powyższym filmiku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
TO TYLKO SONDAŻ PRZED OBJECIEM STANOWISKA BURMISTRZA , TAKI BURMISTRZ JAK JACEK ZAPROWADZI PORZĄDECZEK W TYM WADOWICKIM GRAJDOLE , TWARA REKA KLAWISZA ZAPROWADZI TU PORZĄDEK - ROZWALI WADOWICKĄ SKORUPE I UKŁADY KOLESIOWSKIE

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... nie dla TW komentuje +17
Czytam i widzę że trąby jerychońskie już zagrały tj. dziadunio, który nie jest aż tak głupi bo pseudonim dobrał sobie wzorcowo oraz obywatel, w którego wpisów nie da się czytać, ponieważ przypominają najgorsze pomyje z PRL. Ale przejdźmy do rzeczy, uważam że IWW powinno zakopać topór wojenny z Burmistrz i dla dobra Wadowice wspólnie powinni odsunąć Jończyka wraz z Królikiem na prawdziwą emeryturę ! Trzymam za to kciuki, bo zawsze lepiej z mądrym zgubić, niż...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Łasak polityczny sprzedawczyk komentuje +17
Łasak polityczny sprzedawczyk

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Fryderyk. komentuje +14
Całkiem fajna publicystyka, dobrze się to czyta. Aż strach pomyśleć co by sie działo gdyby Mateusz Klinowski miał na co dzień takiego sojusznika jak autor tego tekstu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Pan lekkich obyczajów komentuje +23
Panu Jończykowi gratuluję Płaszczycy i Kotarby. Dzięki takim artykułom ja mogę być spokojny, że w listopadzie w mieście będzie taka mobilizacja, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Pan Jończyk wygra właśnie dzięki takim artykułom. Pewnie siedzi i śmieje się w fotelu jak czyta ten portal, wkurzeni są bardziej Wadowiczanie że ktoś tak dopasowuje fakty do własnego politycznego interesu.
RODZINĘ AUTEM BĘDĘ WOZIŁ DO WYBORÓW ŻEBY NA JOŃCZYKA GŁOSOWALI. BĘDĘ PRZEKONYWAŁ WSZYSTKICH ŻEBY WYBRALI PRAWDĘ I WOLNOŚĆ SŁOWA, a nie manipulacje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Krys komentuje +24
Do wyborów pozostało trochę czasu, a już w Wadowicach jest ciekawie,
przynajmniej politycznie.
Mateusz Klinowski to wzór dla młodych i przez młodych wybrany na radnego.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... pracownik szpitala komentuje +39
Panie Starosto, na początku kadencji, w 2011 roku zlecił Pan ocenę Szpitala z wykorzystaniem narzędzia jakim jest system benchmarkingu szpitali, na pamiętnej sesji "tonący Titanic" ze śmiechem i kpiną przedstawialiście wyniki - kadencja się kończy, sytuacja szpitala jest nieokreślona (raz jest wspaniale i przyznaje Pan nagrodę dla Dyrektora, a obecne zadłużenie zaskakuje wszystkich) - pytam zatem, dlaczego nie zleci Pan kolejnej oceny ??? Ciekawi nas, czy ponownie będziecie się śmiać??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... nadużyta gościnność komentuje +21
Siostry Siłkowskie wyhodowały obywatelską żmiję we własnym mieszkaniu, mają przykre doświadczenie z nadużytą gościnnością.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
Emerytowani funkcjonariusze mundurowi dają sobie nagrody.
Są nową siłą polityczną na scenie politycznej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... myśl blogera komentuje +21
Burmistrzowa radzi sobie bez wiceburmistrza, pomawianie Klinowskiego o związki z magistratem są bajeczką dla niepoważnych taką taktykę obrał jeden z blogerów, a może uwierzą, nie nie uwierzą bo Klinowski ma tyle procesów z EF, ze tylko ktoś o kompletnie złej woli może coś takiego wymyślić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... berek komentuje +11
Gwoli ścisłości co do zwolnień ratowników przymiarka była, natomiast rzeczywiście wypowiedź starosty była w stylu jedna jest tylko racja i moja jest racja.Co do kampanii wyborczej to Jonczyk prowadzi ją też i tyle.Co do Klinowskiego kandydat na burmistrza z niego żaden.EFI obsadziła urzędy znajomymi Jonczyk obsadzi rodziną. Musi mieć też świadomość że zostanie wyciągnięta sprawa leczenia na pl.Inwalidow bo jakoś nie lubi się ludzi z uszczerbkiem na zdrowiu na stanowiskach.Calkiem niedawno jeden z kandydatów na burmistrza w nieodległym mieście przepadł bo okazał się rencista.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... hildzia komentuje +30
Jończyk obiecał transparentność i otwartość obejrzeliśmy z cała rodziną filmik i już wiemy że naszego głosu nie dostanie .. po prostu kłamał . a TEN Obywatel to kto zdeklarowany obrońca kłamstwa i biaoruskich metod w samorządzie. Kto to jest ten Obywatel bo nieźle nawija za Jończykiem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... długopis przecholował komentuje +19
Mam nadzieję że to ostatnia kadencja oszo**ma z Radoczy. Gmina Tomice przeprasza za J.Ł. Więcej tego błędu nie powtórzy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +25
Nie daleko upada jabłko od jabłoni. To przysłowie dobrze pokazuje jak polityczna historia Mateusza Klinowskiego zatoczyła koło i ponownie stał się jedyną nadzieją Ewy Filipiak i Stanisława Kotarby na utrzymanie suto opłacanych stołków.

Klinowski obiecał rozbić układ, a jest jego medialnym bożyszczem. Siostry Siłkowskie z IWW muszą być dumne z takiego rozwoju kariery ich lidera. Niech się już więcej nie martwią gminny układ to doceni. Proponuje by IWW i Wspólny Dom utworzyły wspólny komitet wyborczy. Może Mateusz Klinowski wynegocjuje wreszcie ten fotel wiceburmistrza dla siebie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... m1 komentuje +15
@mierna prowokacja z umówił przez u

O tak, nawet pojechał na odwiedziny na wczasach Marcina Płaszczycy, aby omówić tekst, szaleństwo przedwyborcze osiągnęło dno.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... @mp komentuje +14
Panie Płaszczyca... żal, żal i jeszcze raz żal:/
A tak nawiasem Pan Klinowski to dla mnie żaden kandydat na burmistrza...
Niech mi ktoś powie co ten człowiek zrobił dla miasta? nie ma o czym mówić...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... aldonka komentuje +23
Kolejny zaraz będzie Obywatel z Wadowic ...oooo jużżżżżżż żżżżż zaraz zamieści pean pod adresem swoich mocodawców. Po tym co zobaczyłam na filmiku już nigdy nie oddam głosu na tego muzykanta od trąbki . A tak PANU ufałam Panie Jończyk a tu taka skucha....brrrrrrrrrrrr

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Leon lewicowiec komentuje +24
Rodzinka na swoim oraz polityka ciepłej wody w kranie to punkty swojego programu ,które starosta realizował przez trzy lata kadencji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... bidon24 komentuje +11
Całe szczęście że Obywatele i te drugie jego koleżki tou nie piszą i nie zachodzą przy najmniej spokojnie można wyrazić to co się uważa . Anie tak jak na tym reżimowym wadowiceonline gdzie zaraz jak coś nie pomyśli tandemu Jończyk -Królik to od razu setka minusów i chamskie wpisy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... dziadunio komentuje +23
Rzekomy rozkrok, wmanewrowanego przez Klinowskiego, Zbyszka Jurczaka, to jest pikuś przy szpagacie, który wykonał autor tego tekstu. Mateusz Klinowski burmistrzem Wadowic - tak powinien brzmieć tytuł, żeby korespondował z treścią :D No, ale przecież korespondencji być nie może, bo ta gierka ma jeden cel - ocalić skórę Ewy. Niestety, do tego potrzebny by był cud, a nie portal który próbuje wypełnić mission impossible :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Kajko komentuje +17
Zaraz zaczną szczekać pieski pułkownika tzw. blogery ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... tyrol komentuje +24
Kompromitacja Jonczyka i Królika na całej linii.. A w to wszystko jeszcze zamieszany Łasak z Radoczy Kłamliwa propaganda blogerów którzy polityczny chrzest dostali na łonie IWW którzy przedstawiali starostę jako otwartego na ludzi katalizatora przestała być wiarygodna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Pierwszy i ostatni komentuje +8
A po co wy tu komentujecie. Żałosne miejsce do wyrażania jakiejkolwiek opinii o ewie i mateuszu. Są siebie warci jak i autor.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Głosuję na Jończyka komentuje +28
A wiecie czemu? Bo się go wszyscy boicie. Widać że to solidny kandydat a nie to co babcia IFI i MK.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Obudził się dopiero teraz komentuje +31
A gdzie był Mateuszek miesiąc temu jak była dyskusja o szpitalu? To są ważne pytania. Na sesje miasta nie chodzi a demokrację chce wprowadzać w powiecie. Coś mu się pokiełbasiło w główce. Namieszał nieźle. I druga sprawa. Niby Jończyk jakiś nieodporny a Filipiakowa to co? Za kwiatkiem siedzi na sesji i się chowa a Szczur radnym głos odbiera. To dopiero demokracja. Najpierw w swoim gnieździe zróbcie porządek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Mierna prowokacja komentuje +23
Klinowski pewno umuwił się z 'niezależnym' na ten tekst. Co ciekawsze sam tekst jest polityczną manifestacją 'niezależnego'. Słabe to. Rada nie jest miejscem na prowadzenie agitacji wyborczej i pod tym względem dobrze że Klinowski nie dostał głosu. Wszytsko to potwierdza tezę że układ i Klinowski są w niepisanej zmowie bo Jończyk jest dla niech ogromnym zagrożeniem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... Vicius komentuje +37
Klawisz burmistrzem? Chyba sobie jaja robicie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był