7b5b2464ce00ec4c91b8bedb29f5457c.html Umowy starosty z radnym do sprawdzenia przez wojewodę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Umowy starosty z radnym do sprawdzenia przez wojewodę

Email Drukuj
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu wystąpi do wojewody małopolskiego o opinię prawną w sprawie zbadania umów, które starosta wadowicki Jacek Jończyk zawierał z radnym powiatowym SLD Zbigniewem Jurczakiem jako prezesem TMZW.


Jak poinformował Marek Cimer, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu, sprawa umów starosty Jacka Jończyka zawieranych z jednym z radnych powiatowych SLD Zbigniewem Jurczakiem jako prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej wymaga wyjaśnienia. Chodzi o jasne stanowisko Biura Prawnego i Analiz Urzędu Wojewódzkiego, który opiniuje działalność samorządu powiatowego.

Na ostatnim posiedzeniu komisji pięciu radnych przegłosowało wniosek do przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Łasaka, by ten wystąpił do wojewody małopolskiego Jerzego Millera o opinie prawną. Komisja zajmowała się tą sprawą na wniosek radnych Klubu PiS, który złożył radny Bartosz Kaliński.

W posiedzeniu komisji brało udział sześciu radnych, jeden z radnych głosował przeciw, nieobecni byli przewodniczący Marek Ciepły i rady Zbigniew Jurczak.

Wojewoda ma zbadać, czy umowy cywilno – prawne zawierane z radnym Zbigniewem Jurczakiem jako prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej są zgodne z prawem. Umowy dotyczyły zadań publicznych z dziedziny kultury, które TMZW miało realizować na zlecenie starostwa. W tym roku zawarto dwie takie umowy w kwietniu i czerwcu na łączna sumę 4,5 tys. złotych.

Jak wynika z informacji portalu Wadowice24.pl, 3 czerwca starosta Jacek Jończyk i radny Zbigniew Jurczak złożyli podpisy pod umową na organizację pleneru malarsko-fotograficznego. Do 13 czerwca na konto stowarzyszenia starostwo miało przelać 2500 złotych.

Zawieranie umów z radnych przez starostę w samorządzie, w którym radny pełni mandat, budzi poważne wątpliwości natury etycznej, a także prawnej. Ustawa o samorządzie powiatowym wskazuje, że radny nie może świadczyć pracy i zawierać umów cywilno-prawnych ze starostwem.

Jak próbowała wykazać kilka dni temu w swoim oświadczeniu wicestarosta Marta Królik, w tym przypadku chodziło o umowę zawartą ze stowarzyszeniem, które wygrało otwarty konkurs i realizuje dla powiatu jedno z zadań z dziedziny kultury. Radny Zbigniew Jurczak jest prezesem tego stowarzyszenia i stąd jego podpis miał znaleźć się na umowie ze starostwem.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (17)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... magik z m wadowity komentuje +0
Filipiak i jurczak ,, tmzw - towarzystwo,,.M.i. Z.w.isa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
... @arik komentuje +12
cyt: " arik komentuje:
Powiem jedno:: Precz z komuną i lewactwem!!!!"

Racja - Filipiak i Jończyk na śmietnik historii

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 06 - 2014
... arik komentuje +2
Powiem jedno:: Precz z komuną i lewactwem!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 06 - 2014
... Nie lubię PiSu komentuje +26
Przecież wiadomo, ze nie chodzi o Jurczaka a o uderzenie w starostę bo zagraża Filipiakowej. Pani kazała to murzyn pisze, za coś kasę od niej bierze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 06 - 2014
... widz komentuje +7
Jak przewodniczacy komisji moze byc nieobecny podczas posiedzenia w takim waznym głosowaniu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 06 - 2014
... Precz z lewicą komentuje +5
Mam już dość tego SLD i TMZW

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 06 - 2014
... wwo komentuje +29
Zostawcie już Pana Jurczaka w spokoju, jest to wspaniały człowiek !!! Panie Redaktorze, Panu daleko !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 06 - 2014
... alibaba komentuje +18
Dlaczego próbuje się niszczyć ludzi promujących nasz region? Dlatego że nie robią to z błogosławieństwem magistratu?????
Robią - jak Pan Jurczak i kilkoro innych i chwała im za to!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 06 - 2014
... andreas22 komentuje +25
WSZYSCY BY SIĘ CHLUBILI JAKIE PIĘKNE SĄ WADOWICE!!!!!!!!!!!!! WSZYSCY BY CHCIELI NAZWAĆ ZAPORĘ JEZIORO WADOWICKIE!!!! I NAWET PAPIESKIE!!!! ALE ZLITUJCIE SIĘ TO SĄ BARDZO WIELKIE KOSZTY!!! JEST GARSTKA LUDZI ZAM IŁOWANYCH I ODDANYCH ABY PROMOWAĆ I WADOWICE I JEZIORO MUCHARSKIE!!! A PAN JURCZYK W WŁASNYM DOMU MA BIURO I PAMIĄTKI Z WADOWIC WIEKOWE I PROSI O PARĘ ZŁOTYCH STAROSTĘ I JUŻ AFERA!!!! LUDZIE DAJCIE SPOKÓJ!!! WIECIE ILE DOŁOŻYŁ??? ILE MÓGŁ ZAROBIĆ WYNAJMUJĄC MIESZKANIE??? A PRZECIEŻ TO JEST CENTRUM MIASTA!!! NIE CHCĘ OBRAŻAĆ PARTII POLITYCZNYCH ALE W TEN SPOSÓB NISZCZYMY DZIAŁACZY CO JESZCZE CHCĄ COŚ ZROBIĆ!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... Krys komentuje +30
Radny Jurczak ma ugruntowaną dobrą opinię w Wadowicach i niepotrzebne i po prostu wredne wydają się takie podchody i doskakiwania przez Kalińskiego z Tomic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... kałakolczik komentuje +9
Po konsultacji z wybitnymi i uczonymi w swej materii obywatelami wydam stosowne oficjalne oświadczenie. Prosimy o jakieś pozytywne opinie o naszym bardzo dobrym radnym Mateuszu Klinowskim. To jest bardzo zaradny i dobry radny a wy nic dobrego o nim nie piszecie. My o tym tu chcemy czytać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... Wadowiczanin_ komentuje +25
Kto nie był na wystawie malarskiej w Domu Kultury niech żałuje. Szkoda by było to zdeptać i zniechęcić do takich przedsięwzięć pana Jurczaka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... obserwatorek komentuje +27
stek bzdur. to nie jest umowa Jonczyka z Jurczakiem, tylko umowa TPZM z Powaitem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... olle komentuje +13
Nieogoleni pisarze , ogoleni malarze , artyści od siedmiu boleści , kolesie z popijaw dworkowych , do roboty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... sprawiedliwy komentuje +7
wziąłby sie jeden z drugim do uczciwej roboty. Obydwaj Panowie kojarzą mi sie typami lewymi co wszystko na opak i tylko migają się od pracy. Może jakoś ich przebrać za piratów bez oka i zębów i na rynku wystawić ? na pewno by przyciągnęli tłumy turystów i małych dzieci ! a przy okazji i gołębie ;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... @Koń Stanisław komentuje +9
Jurczak też będzie startował na burmistrza z ramienia SLD jak napisał Wyroba.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... Koń Stanisław komentuje +47
I Pan Redaktor aż do wyborów będzie do znudzenia wałkował temat :) No ale nie ma się co dziwić, pali się pod tyłkiem odkąd Jacek Jończyk ogłosił start w wyborach. Do tego doszła wojenka Kalińskiego ze Zbigniewem Jurczakiem w której ten pierwszy odgryza się za wniosek o odwołanie z funkcji radnego który złożył Z. Jurczak za kretyńską uchwałę gender której autorem był Kaliński :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był