f6fe43f8b32749e51cc842aea0939ec4.html Radni przeciw burmistrzowi. Nie będzie absolutorium

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Radni przeciw burmistrzowi. Nie będzie absolutorium

Email Drukuj
W Kalwarii Zebrzydowskiej bez zmian. Opozycyjna większość związana z poprzednikiem obecnego burmistrza rzuca mu kolejne kłody pod nogi. Właśnie zdecydowali, że nie będzie absolutorium dla burmistrza, ale nie wyjaśnili dlaczego.


Mimo pozytywnej opinii komisji rewizyjnej rady oraz Regionalnej Izby Rachunkowej burmistrz Zbigniew Stradomski nie uzyskał od Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu za 2013. To efekt dziwnego głosowania, na jaki zdecydowała się opozycyjna większość radnych.

Na sesji w czwartek (26.06) pięciu radnych głosowało "za" absolutorium, ośmiu w tym przewodniczący Tadeusz Wilk wstrzymało się od głosu. Taki wynik głosowania nie rodzi żadnych skutków prawnych, a dalsze pełnienie funkcji burmistrza nie jest zagrożone.

Nie od dziś wiadomo, że opozycja w liczbie 8 radnych, związana politycznie z poprzednikiem Stradomskiego, z przewodniczącym Tadeuszem Wilkiem na czele stara się jak może, by utrudnić obecnemu burmistrzowi życie. W zeszłym roku ci sami radni również wstrzymali się od głosowania nad absolutorium. Co ciekawe w trakcie czwartkowej sesji nikt z tych radnych nie zabierał głosu. Stąd tak naprawdę zarówno pozostali radni, jak i burmistrz oraz mieszkańcy nie mieli okazji poznać powodów dla których ośmiu opozycjoniści zdecydowali się nie udzielać włodarzowi Kalwarii absolutorium.

Wygląda na to, że oprócz politycznych intencji zaszkodzenia swojemu przeciwnikowi ośmiu radnych innych powodów nie miało. Przypomnijmy, że w przeszłości ta sama grupa rajców zablokowała w Kalwarii budowę hali targowej, co skutkowało cofnięciem milionowej dotacji z Unii Europejskiej. Ta sama grupa doprowadziła do nieprzyznania w tym roku dodatkowych pieniędzy na funkcjonowanie Informacji Turystycznej.

W grudniu zeszłego roku radni opozycji dokonali kilkudziesięciu zmian, które mogły doprowadzić do paraliżu finansowego gminy. Radni przerzucili z innych działów pieniądze i przekazali je na zakup wozów strażackich w jednostkach, w których kilku z nich pełni funkcje statutowe.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Wadowiczanin_ komentuje +0
Brzmi to strasznie. Same pretensje i brak współpracy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... nTY komentuje +8
@zołza, twierdzisz, że Marcinek nie jest już związany żadnymi umowami z kalwaryjskim urzędem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... zołza komentuje +1
@nty - informatyk jest jeden! I to nie mp.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... nTY komentuje +11
@KOZI, autor się podpisał - (mp).
Nie powinno cię dziwić, że "informatyk" Stradomskiego chwali swojego pana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014

W wielu miastach i gminach lewica coraz głośniej i bardziej bezczelnie walczy o zdobycie władzy.
Dyrektywy postkomunistów są wyraźne: udawać bezpartyjnych, niezależnych, obywatelskich, a nawet religijnych żeby tylko ludzi oszukać.
funkcjonariusze różnych służb komunistycznych będą przysłowiowymi wilkami w owczej skórze, aby tylko oszukać wyborców.
Lewica będzie ukrywać swoje prawdziwe intencje i będzie atakować uczciwych samorządowców i burmistrzów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... konasz komentuje +5
Radni do weryfikacji skoro podobnie jak jurczak czerpią z gminnej kasy będac jednocześnie prezesami w stowarzyszeniach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... KOZI komentuje +20
Witam
Po pierwsze mam uwagę do osoby piszącej artykuł, ma czelność pisać takie absurdy to powinna się pod nimi podpisać.
Radni drogi nadawco nie są związani z poprzednikiem w żadnym wypadku i proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd troszkę szacunku do ludzi i siebie samego.
Radni nie udzielili absolutorium bo dlaczego niby mieli by to zrobić?
Trzeba się pofatygować i dowiedzieć jakie są tego prawdziwe argumenty a nie wypisywać absurdy które jak zapewne podała osoba stronnicza z burmistrzem.
Na koniec dodam że nie znam artykułu na portalu Wadowice 24pl odnośnie polityki w mieście Kalwaria Z. który nie faworyzował by Burmistrza.
Drogi nadawco dla twojej informacji już teraz przygotuj się na nowe artykuły ponieważ od października będzie nowy Burmistrz. pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... Mieszkaniec 5 komentuje +4
no, żałośni ci radni, wybory wkrotce to beda mieli za swoje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... nTY komentuje +28
Burmistrz się nikomu nie tłumaczy, to dlaczego radni mieli by musieć?
Rozumiem, że ucieczki, uniki i brak wyjaśnień ze strony Stradomskiego wynikają wyłącznie z "politycznych intencji zaszkodzenia"? - czy może jest inny powód, dla którego burmistrz kryje się przed ludźmi po swoich gabinetach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był