3318c9a4cac841d74bf37771dec62a85.html Starostwo przyznaje się do umów z radnym SLD. Radni PiS żądają wyjaśnień

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starostwo przyznaje się do umów z radnym SLD. Radni PiS żądają wyjaśnień

Email Drukuj
Radni PiS w Radzie Powiatu złożyli do komisji rewizyjnej wniosek o zbadanie nieprawidłowości przy podpisaniu umów z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej. Tymczasem wicestarosta Marta Królik przyznała, że starosta podpisywał umowy z radnym Jurczakiem.


Są już pierwsze echa po ujawnieniu informacji przez portal Wadowice24.pl o tym, że starosta Jacek Jończyk podpisywał umowy cywilno -prawne z radnym powiatowym SLD Zbigniewem Jurczakiem. Niewątpliwie sprawa wymaga wyjaśnień, bowiem rodzi różne podejrzenia zarówno pod kątem etycznym, jak i prawnym.

Jak poinformował radny Bartosz Kaliński, we wtorek (24.06) Klub PiS złożył wniosek do komisji rewizyjnej Rady Powiatu wniosek o zbadanie ewentualnych nieprawidłowości przy podpisaniu umów z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej, którego prezesem jest radny powiatowy SLD.

Radni PiS chcą też, by komisja wystąpiła do wojewody małopolskiego o zasięgnięcie opinii w sprawie legalności tych umów. Treść wniosku Bartosz Kaliński opublikował na swojej stronie internetowej (www.bartoszkalinski.pl).
Wnoszę, aby Komisja Rewizyjna zobowiązała Przewodniczącego Rady Powiatu w Wadowicach do uzyskania od Wojewody Małopolskiego opinii, w sprawie legalności umowy z dnia 3 czerwca 2014 r. zawartej pomiędzy Powiatem Wadowickim a Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej oraz innych umów zawartych między tymi podmiotami - czytamy w treści pisma radnych PiS.
Jednocześnie we wtorek (24.06) swoje oświadczenie na witrynie internetowej starostwa opublikowała wicestarosta Marta Królik. W obszernym piśmie składa wyjaśnienia w związku z opublikowanej na portalu Wadowice24.pl informacji. Przedstawia procedurę wyłonienia oferentów przy realizacji zadań publicznych powiatu wadowickiego w dziedzinie kultury. Jednym z oferentów był właśnie radny Zbigniew Jurczak jako prezes TMZW.

Ponadto Marta Królik przyznaje, że Jacek Jończyk i Zbigniew Jurczak są sygnatariuszami umów, których konsekwencją było przekazanie przez starostwo pieniędzy dla TMZW.
(...)Powiat Wadowicki reprezentowany przez Starostę Wadowickiego - Jacka Jończyka oraz Wicestarostę - Martę Królik zawarł z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej (TMZW) reprezentowanym przez Pana Zbigniewa Jurczaka – Prezesa Zarządu TMZW oraz Pana Jana Bąka – Skarbnika TMZW dwie umowy na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wadowickiego w dziedzinie kultury : 1.umowę SON.032.204.2014 z dnia 15 kwietnia 2014 r. na realizację zadania publicznego pod nazwą: „Galeria Absolwentów” w okresie od 1 maja 2014 r. do 15 września 2014 r. ; na zadanie to przekazano dotację w wysokości 2 000 zł,
2. umowę SON.032.289.2014 z dnia 3 czerwca 2014 r. na realizację zadania publicznego pod nazwą „Powiatowy plener malarsko – fotograficzny” w okresie od 15 czerwca 2014 r. do 15 listopada 2014 r. ; na zadanie to przekazano dotację w wysokości 2 500 zł - wyjaśnia Marta Królik.
Jednocześnie w oświadczeniu czytamy, że według wiedzy starostwa, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej jest podmiotem posiadającym wpis w KRS i jak twierdzi Marta Królik „jest zarazem podmiotem niewpisanym do rejestru przedsiębiorców i nieprowadzącym odpłatnej działalności statutowej”.

Marta Królik zapomniała jednak dodać, że statucie stowarzyszenia znajduje się zapis, że majątek organizacji stanowią m.in. „przychody z działalności gospodarczej”.

Tymczasem Internauci komentujący informacje na portalu Wadowice24.pl zwracają uwagę, że nie tylko umowom ze stowarzyszeniem TMZW należałoby się przyjrzeć. Wątpliwości natury etycznej i prawnej budzą wśród mieszkańców również umowy zawierane przez starostwo ze stowarzyszeniem i fundacją, w których stanowiska prezesów pełnią członkowie najbliższej rodziny starosty Jacka Jończyka.

}} Więcej: Starosta podpisywał umowy z radnym powiatowym?

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (42)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... @rzetelność komentuje +18
Tomice dziękują bardzo, ale nam nie potrzeba takich ludzi. Niech sobie w wadowicach realizuje pisowski program, który jak można zauważyć jest jaki jest. My mamy swojego wójta i niech tak zostanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
W pełni popieram PiS, który wygra najbliższe wybory i pokona lewicowy nibybezpartyjny układ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Masakra komentuje +11
Transparentny Jacuś właśnie się wykoleił! Gdzie jego obrońcy z Gładyszem na czele? Taka wpadka wizerunkowa, hehehehe.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Rzetelność? komentuje +22
A jak Filipiakowa ma zatrudniać rodzinę, kiedy córka za młoda, a... mąż? Zaś tatuś zatrudniony jest do wyprowadzania pieska pani Burmistrz, który obsrywa całe osiedle.
A co do przyznania się Starostwa (jak w tytule), to dlaczego nie miało się przyznać do całkiem legalnej i zgodnej z prawem działalności? Kto zrobi "aferkę", wiemy. Bo wiemy już kto na swojej stronie internetowej pisze głupoty dzisiaj, kiedy pól roku temu sam brał udział w pewnym głosowaniu. Czemu pół roku milczał? Odpowie Brodaczowi? A może zajmie się historią Tomic, bo chyba będzie pretendował do stanowiska wójta? Wypadałoby np. po latach przypomnieć zwłaszcza młodemu pokoleniu, bo starsi mieszkańcy doskonale pamiętają, kto np. zakładał w Tomicach komórkę ORMO?
Co pan na to panie radny powiatowy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... JAK TAK MOŻNA komentuje +13
Podobają mi się pytania zadane przez Mateusza.Jasno stawiają sprawę i obnażają postępowanie Jończyka z tym że ja nie określiłbym ich jako nieetyczne . W mojej ocenie jest to rażące naruszenie prawa. Dziwię się tylko członkom zarządu że brali udział w tym procederze przez całą kadencję.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Mateusz... komentuje +18
Standardy dotyczące korupcji powinny być jednakowe dla wszystkich.
Zróbmy test i zadajmy wirtualnemu Jończykowi i wirtualnej Filipiak te same pytania. Sprawdźmy, kto ma więcej za uszami i jakby odpowiedzieli zgodnie z prawdą:Tak lub Nie.

Czy dotują Państwo organizacje radnych, którzy zapewniają wam poparcie w radzie?
Filipiak : Tak
Jończyk: Tak

Czy zatrudniają Państwo osoby bliskie z własnej rodziny na stanowiskach podległych lub w instytucjach zależnych od samorządu?
Filipiak: Nie
Jończyk: Tak (córka i syn)

Czy przekazują państwo pieniądze organizacjom, fundacjom i stowarzyszeniom, których prezesami są Państwa małżonkowie lub dzieci lub inni bliscy krewni?
Filipiak: Nie
Jończyk: Tak

Czy którakolwiek z organizacji pobierająca pieniądze publiczne samorządu ma siedzibę w Państwa mieszkaniu?
Filipiak: Nie
Jończyk: Tak

Czy są państwo założycielami fundacji/stowarzyszenia, które pobiera pieniądze publiczne i korzysta z dotacji samorządu?
Filipiak: Tak
Jończyk: Tak

A więc 5 podstawowych pytań i kto wygrywa? 5:2 dla Jończyka. Jończyk przy pięciu pytaniach musiałby potwierdzić że jego zachowanie budzi podejrzenia o nieetyczne postępowanie polityka, w przypadku Filipiak mamy do czynienia z dwoma przypadkami.
Sprawa prosta. Wybór pomiędzy Filipiak i Jończyk to jak zamiana dżumy na cholerę.

Pułkowniku idziemy po Ciebie :)


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +8
@M1 Teoretyzowanie ? Bywa przyzwoite i nieprzyzwoite. W tym przypadku jest zwyczajnie daremne. Nie goń fantazji. Sprawdzaj fakty. Nepotyzm zakłada podejmowanie decyzji w określonej sprawie. Wykaż to w tej sprawie, albo pozostań przy spekulacjach. Masz wybór. Decyduj ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... m1 komentuje +9
OW
Nie odpowiedziałeś czy to przyzwoite i czy nie trąci nepotyzmem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
Obywatel Wadowic ma kłopot z logicznym myśleniem. W jego wywodzie Zarząd Powiatu, którego starosta Jończyk jest przewodniczącym nie ma nic wspólnego z dotacją przyznaną przez tenże zarząd. Ta logika tłumaczy te wszystkie kretyńskie wpisy przez niego umieszczane na portalach internetowych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +11
@M1

Nie bardzo chyba zrozumiałaś co napisałem. Wykaż odrobinę obywatelskiej aktywności i zadaj staroście pytanie w drodze informacji publicznej Czy decydował o o przeznaczeniu środków publicznych dla stowarzyszeń we władzach których są członkowie jego rodziny ? Dostaniesz odpowiedz i nie będziesz musiała teoretyzować. Sprawdź fakty, a nie spekuluj. To jest uczciwe działanie. No i to była by Twoja nowa jakość jako mieszkanki naszej gminy ;) Jakość której oczekuję.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... m1 komentuje +10
@OW
Odpowiedz proszę co byś pisał w hipotetycznej sytuacji np.córka EF w jej domu prowadzi fundację dajmy na to Ratujmy Koty i jest prezesem, a jej mama jako burmistrz sowicie dotuje tą fundację, lub mąż EF jest prezesem innej fundacji np.Wszystkie futrzaki są chronione i również dostaje sowite dotacje, czy to jest to nowe, to jest ten standard oczekiwany przez ciebie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +13
Myślę,że osoby niepełnosprawne zasługują na pomoc samorządu każdego stopnia. To szlachetny cel. Uznaję że pomoc dla nich organizowana przez organizacje pozarządowe jakimi są stowarzyszenia jest skuteczna i najbardziej efektywna. Nie mam żadnych zastrzeżeń do działalności takich stowarzyszeń, ani do ich przejrzystego finansowania z publicznych środków.

Kolejny raz proponuję sprawdzić. Czy w powiecie wadowickim ich finansowanie było jawne i przejrzyste ? I po drugie kto imiennie decydował o ich przeznaczeniu dla wspomnianych tutaj stowarzyszeń ? Mała podpowiedz. Zarząd powiatu to ciało kolegialne i decyzje podejmowane są większością głosów. Jesteście pewni że Jacek Jończyk głosował za ich przyznaniem ? A jak głosował szlachetnie wzburzony imć Kaliński ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... @obywatel wadowic komentuje +15
nie sugeruje, że starosta Jacek Jończyk decydował o przeznaczeniu publicznej kasy powiatu dla kojarzonych z jego osobą stowarzyszeń, a twierdzę, że korzystanie przez stowarzyszenia powiązane z JJ jest zwykłym nepotyzmem. Za to już powinien polecieć ze stołka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... @obywatel.... komentuje +12
Czy elegancko i ładnie wygląda dotowanie stowarzyszeń, gdzie prezesami są najbliższe osoby z rodziny, ba nawet z tego samego domu i fundacja w jego domu, nie mógł być prezesem ktoś obcy? Czy te osoby nie pobierają wynagrodzeń?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +10
Sugerowanie że starosta Jacek Jończyk decydował o przeznaczeniu publicznej kasy powiatu dla kojarzonych z jego osobą stowarzyszeń jest zwykła bzdurą. Proponuje zapytać o to samego starostę. A najlepiej członka zarządu powiatu wadowickiego imć Kalińskiego. Coś powinien wiedzieć na ten temat ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... @obywatel wadowic komentuje +14
obywatelu - nie pieprz bez sensu. Bo taki sam Jończyk dobry, jak i Filipiakowa. Jończyk siedzi na stołku i nic nie robi - poza ustawianiem własnej rodziny i znajomych. Umowy podpisywane z radnymi, to nie tylko domena Jończyka - choć jak byś prześledził lata wcześniejsze i zobaczył ile włożył w swoje stowarzyszenia, to chyba zaraz zmienisz zdanie o współpracowniku komunistycznej MSW i uznasz jego mistrzostwo świata w nepotyzmie - godny spadkobierca Filipiakowej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... m1 komentuje +26
Panie prawie już starosto samozwańczy genderowy B.Kalinski jak wygląda sprawa z towarzyszem partyjnym Cholewką, który jest radnym i wice RM, a pracuje na kierowniczym stanowisku w UM, oprócz tego prezesuje OSP suto dotowanym przez tą radę, czy Pan jako ważny pisowiec ;) nie widzi tu nieprawidłowości?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +13
Pamiętam jak na ostatniej sesji Rady Powiatu imć Kaliński wychwalał działalność starosty Jacka Jończyka. Nawet wraz z całym PIS em głosował za absolutorium dla niego i akceptował informacje o stanie powiatowego szpitala. Sam przecież od lat jest w zarządzie powiatu i szczególnie odpowiada za całość spraw powiatu wadowickiego. Dziś robi burzę w szklance wody dmuchana aferą, co jasno udowodniła wicestarosta Marta Królik w swoim oświadczeniu.

Oceniam że taka polityczna wolta to próba wyrolowania starosty Jacka Jończyka i wymigania się od politycznej i nie tylko odpowiedzialności za sytuacje szpitala powiatowego. Ludzie jednak nie są tak głupi by tego nie dostrzec.

Zresztą to tylko taniec w rytm altówki. Trzech panów K tańczy synergicznie. No mała poprawka Jeden gra, a dwóch tańcuje jak trzeba. Żenada.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... @yyypp22 komentuje +16
Siedział cztery lata cicho jak mysz,a teraz widzi się już starostą genderostą, co mozna spodziewać się po PIS tylko szaleństwa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Tomy komentuje +4
To zdjęcie jest stare jak świat.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... olle komentuje +6
Tak się wstydzi kot jak nasra do zboża , a potem je z niego chleb.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
Prawo i Sprawiedliwość jest dla ludzi lekarstwem, który oczyszcza powiat.
Pracownicy szpitala są za PiS.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Antek komentuje +8
Marcin weź się opamiętaj i zacznij pisać normalnie, a nie tylko atakując Jończyka i to tak we wredny sposób. Marcin może skończmy już z tym jadem bo to że przeciwnicy polityczni mają go i zieją nim to nie świadczy, że ty też masz tak robić i upodobniać się do nich! Marcin Tym nie przyciągniesz czytelnika Pozdrawiam. Antoni

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... yypp22 komentuje +18
Kaliński napierd.....a w Jończyka a siedzi w zarządzie powiatu cztery lata i jak do tej pory wszystko było cacuś. Trzeba przyznać że bardzo ciekawa sprawa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... ZYX komentuje +5
No i doczekała się świeczka wieczora.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... diatryba komentuje +3
Jak ktoś pomyśli, że to nie na temat, to... przespał niezły szmat historii albo się niedawno urodził.

Zmiany ustrojowe.

Ta dyktatorska władza
tak od jednej chwili,
szast-prast! i się skończyła?
Durnie uwierzyli?

Pooddawali klucze
do pustego domu,
do pól, tych nie obsianych,
licząc po kryjomu,
że podstępu nie pozna
naród zachwycony,
hasłami o wolności
zewsząd ogłupiony.

A ci, co im pomogli,
sprytnie się wywinąć,
po latach dyktatury
z majątkiem odpłynąć,
zrobić tak, by o karze
nie mogło być mowy,
by żadnemu ciemiężcy
włosek nie spadł z głowy,
dostali główne role
nadwornych pastuchów,
tak się kończy histeria
tych społecznych ruchów.

Nowi grabią do siebie,
dyktator się śmieje,
wciąż ma władzę po cichu,
jawnie przywileje.

Już nie musi ukradkiem
korzystać z majątku,
narażać się na ludu
złośliwe przytyki,
dziś jest równy bankierom
z Francji, Ameryki!

I nikt nawet nie zajrzy
w jego konta liczne,
kocha Marksa za pomysł!
Ach! Życie jest śliczne!

Za mordy krótko trzymał,
i kradł ile wlezie,
a teraz samolotem
dupsko sobie wiezie,
nie musząc jak Gierkowa
(polska zawiść szczera!)
drżeć, że czasem w Paryżu
odwiedza fryzjera.

On może prawie WSZYSTKO,
zaczynał z Bierutem,
nie za darmo miał władzę,
trzymając pod butem,
odzierając powoli
z majątku, z godności
Polskę! A, wy wierzycie,
że on oddał włości?

Zaczaił się podstępnie,
i w kułak się śmieje,
czasem grozą z horroru
gdzieś z mediów powieje,
gdy zdejmie krwią zbroczoną
swą partyjną szmatę,
i z troską obłudnika
struga demokratę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... m1 komentuje +19
@kałakołczik
Nie napiszą, bo koledzy z drużyny Mateusza teraz obstawiają Starostę, zmienili klub i są wyznawcami innych :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... kałakolczik komentuje +12
Chciałbym abyście napisali coś pozytywnego o radnym Mateuszu Klinowskim. To bardzo znany radny i niezwykle zaradny w swoich działaniach radnego. O, - tak właśnie trzeba pisać. Znany i bardzo zaradny radny. Chyba ma zasadniczą rację w swoich działaniach w gminie bo ponoć wygrywa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym po kolei sprawę za sprawą. Nagłośnijcie przeto te jego wygrane procesy, które były chyba zdaje się wytoczone z myślą o dobru obywateli naszego miasta. Tak, tak to trzeba odczytywać - z myślą o dobru obywateli. Proszę o jakąś szerszą informację w tym zakresie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... Mateusz... komentuje +8
Oczywiście że jest umowa z radnym.przecież Zbigniew Jurczak radny SLD i Zbigniew Jurczak prezes TZMW to jedna i ta sama osoba. Fakty są niemiłosierne zarówno dla starosty, jak i radnego:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
LUDZIE!!! Opamiętajcie się! POWIAT reprezentowany przez starostę i wice zawarł umowy ze stowarzyszeniem = osobą prawną, które Jurczak jedynie reprezentuje, a nie jak twierdzi ten manipulator umowę cywilną z radnym ZBIGNIEWEM JURCZAKIEM jako osoba fizyczną. No cóż. Czego się Koteczek nie nauczył za młodu, tego KOCICHO nigdy nie będzie umiał.
Brawo dla wice za szybką reakcję.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... wyborca5 komentuje +10
Pani królik jest za głupia by wszystko wiedzieć i za mądra by w danych okolicznościach nie pamiętać wszystkiego co dla niej niewygodne, czyli swoich błędów.
Jednym słowem KOMPROMITACJA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... urząd leży komentuje +25
Jeżeli autor nie zrozumiał treści która jest na stronie starostwa to przykro ale musi się cofnąć do podstawówki do nauki czytania. Dmuchana przez kocicha afera z pionkiem od gendera to ostatni akt rozpaczy kocicha za odrzucone zaloty do Jończyka. W listopadzie nikt po was nie zapłacze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... obserwatorek komentuje +23
A Filipak woli dawać na utrzymanie tego portalu w zamian za takie artykuły niż na kulturę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... m1 komentuje +37
Zarówno UM jak i starostwo odnośnie dotacji ma wiele za uszami.Brzydko wyglądają dotacje do stowarzyszeń rodziny starosty, byłoby to do przyjęcia gdyby prezesami nie były osoby najbliższe(żona,syn) natomiast UM dotuje również wielu radnych prezesów stowarzyszeń.Komediowe w całej sytuacji jest żądanie PIS odnośnie wytłumaczenia z malutkich dotacji da TMZW, w klubie PIS jest Pani Flasz skarbnik UM, która świetnie wie ile pieniędzy idzie na stowarzyszenia radnych prezesów, między innymi na towarzyszy partyjnych(Wodyńska,Cholewka, Salachna). No cóż, ani Starosta, ani Burmistrz nie respektują ustawy i oboje działają identycznie, to nie jest nowa jakość, stare i utrwalone nawyki .Ani EF, ani JJ nie byliby dobrymi burmistrzami postępują identycznie tylko Pan Jacek Jończyk jest kulturalniejszy w obyciu od EF ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... kałakolczik komentuje +22
Nie zawracajcie mi Wy głowy tym pisaniem o tych bzdurach. O tych marnych jakichś groszach. Zbigniew Jurczak jest znanym regionalnym artystą i niejeden mógłby za nim nosić instrumenty do malowania obrazów i farbę nawet. Ja na taki lep się nie nabiorę. Ja nie z PiSu i uczciwie o człowieku myślę. Zbigniew Jurczak jest znanym i uznanym animatorem kultury. O czym Wy tam pleciecie - o jakichś 2,500 złotych ? - ludzie !!! - czy was powaliło ? - powiedziałby zapewne o tym Jerzy Owsiak, gdyby wiedział o tej sprawie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... ZośkaSamośka komentuje +2
UPS ale sie porobiło

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... @zorientowany komentuje +7
Starosta też dotuje OSP Chocznia Orkiestry nadęte , jest tam w oświadczeniu kwota 4 tys. na koncert

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... zorientowany komentuje +26
A może radni PIS w radzie miejskiej złożą zapytanie z kim burmistrz E.F. podpisuje umowy w ramach konkursów. Czy czasem nie m.in. z radnym Cholewką, radną Wodyńską

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... m1 komentuje +34
Umowa z Panem Jurczakiem jest w porządku on wynagrodzenia nie pobiera, natomiast wszechobecny nepotyzm i zatrudnianie licznej rodziny to ta nowa jakość? nie tak miało być, ale cóż niektórzy punkt widzenia uzależniają od punktu siedzenia ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... @@mosiek komentuje +16
O tak, rodzina liczna i pomaga wszystkim z całych sił np. utworzenie ekstra stanowiska dla żony kuzyna J.J. w szpitalu w trakcie zwolnień grupowych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... @mosiek komentuje +26
Córka w DPS i wiele osób z licznej rodziny pozatrudniane wszędzie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... mosiek komentuje +27
a zatrudnienie na stanowisku dyrektora szpitala osoby, która nie wygrała konkursu ? to czego oczekiwaliście dalej? same przypadki.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był