ea22dae14b5c5a391a7c1d8ea4b529fa.html Radni z Kielc też potępiają gender. Wzięli przykład z Wadowic

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Radni z Kielc też potępiają gender. Wzięli przykład z Wadowic

Email Drukuj
Uchwała Rady Powiatu w Wadowicach potępiająca ideologię gender robi karierę w Polsce. Rada Miasta w Kielcach przyjęła właśnie swoją antygenderową rezolucję. W Kielcach wzięli przykład z Wadowic. Ich uchwała jest taka sama jak naszej Rady Powiatu.


Gender wciąż aktualny. Z Kielc dotarły do nas informacje, że tamtejsza Rada Miasta, w której większość mają kluby Porozumienie Samorządowe, PiS i PSL, przyjęła właśnie uchwałę potępiającą gender.
To nie jest stanowisko, które deprecjonuje kogokolwiek z powodu wyznania. Wyrażamy pełną rolę uszanowania naturalnego porządku, który funkcjonuje od początku świata- argumentował Mariusz Goraj, radny PiS.
Zapyta ktoś, co mają wspólnego Kielce z Wadowicami? Otóż, jak się okazuje kielecka uchwała jest jota w jotę tożsama z tą wadowicką. Radni z Kielc przepisali co do słowa tekst uchwały przyjętej przez Radę Powiatu w Wadowicach w lutym tego roku.

W kieleckiej uchwale czytamy, że:
Rada Miasta Kielce, kierując się troską o przyszłość polskich rodzin i pomyślny rozwój młodego pokolenia Polaków, czuje się w obowiązku stanąć w obronie fundamentalnych, zapisanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wartości, na których opiera się ta podstawowa jednostka społeczna. Apelujemy o nieuleganie naciskom ze strony środowisk, które pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn tworzą nową ideologię gender. Jednym z podstawowych założeń tej ideologii jest twierdzenie, że człowiek może w dowolny sposób określać swoją płeć ponieważ jest ona wyłącznie kwestia kultury i osobistego wyboru oraz nadmierna seksualizacja dzieci - nawet w wieku przedszkolnym. Takie traktowanie świadomości człowieka zagraża pojęciu małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Może w krótkiej perspektywie doprowadzić również do ubiegania się o prawa rodzicielskie parom tej samej płci.
Autorem wadowickiej propozycji uchwały był radny PiS Bartosz Kaliński. Nie ma żalu do samorządowców z Kielc o kopiowanie tekstu, co więcej jest z tego powodu nawet dumny. Jak wyjaśnia, kieleccy radni szukali dobrego tekstu i zgłosili się do niego.
Uważam, że nasza rezolucja jest bardzo dobra, nikogo nie obraża i ma charakter uniwersalny. Świetnie się stało, że radni z innego miasta skorzystali z naszego doświadczenia- mówi nam Bartosz Kaliński.
}} Tekst rezolucji Rady Powiatu w Wadowicach

Highslide JS

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (24)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Edek2222 komentuje +0
Jednym z obszarów badawczych jest wpływ ideologii gender na różne elementy życia społecznego. Autorzy badań wyróżniając ideologie gender: tradycyjną, przejściową i egalitarną, wykazują że poczucie uczciwości i jakości małżeństwa zależy od wyznawanej przez małżonków ideologii[10]. Od przyjmowanej ideologii gender zależy także podział obowiązków domowych i związane z nim odczucie niesprawiedliwości. Odczuwanie niesprawiedliwości jest powiązane z egalitarną ideologią gender żon[11]. Tradycyjna ideologia gender wiąże się z z wykonywaniem bezpłatnych prac domowych przez kobiety i pracy zarobkowej poza domem przez mężczyzn. Odejście od tego modelu jest powiązane ze zwiększoną częstością rozpadu małżeństw[12]. Badane są także zmiany ideologii gender w czasie[13] a także ich zróżnicowanie geograficzne[1

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 05 - 2014
... bezprzebaczenia komentuje +4
Obawiam się ,że większość tych "radnych" (że się tak wyrażę) zapytanych czym się różni znaczenie słowa "gender" od słowa "blender" miałaby z tym kłopot.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... do edek2222 komentuje +2
radzilabym sie douczyć co to gender, bo wychodzisz na niedoinformowanego idiotę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... Edek2222 komentuje +5
To skoro Pani F. nie zgadza sie z gender to w sumie czy powinna piastować to stanowisko które piastuje??? no bo skoro nie chce równouprawnienia mężczyzn i kobiet to niech robi zjazd ze stanowiska... większość programów unijnych jest przygotowana zgodnie z doktryna gender i wtedy nie przeszkadza wam jak dostaniecie kasę np. na rozwój firmy czy zatrudnienie nowch pracowników.. ale wiecie lepiej... dyrektor z Jarkiem wam prawde powiedzieli hehehe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014
... nie lewactwu komentuje +1
edward Wurst Parówa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 05 - 2014


Czy każdy Edek z brodą jest zwykłą babą z kiełbasą?

Co na to ćpuny i lewusy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... Krys komentuje +4
A co z bezrobociem ?
I ożywieniem naszej smętnej rzeczywistości choćby przez występy fajnego rockowego zespołu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... jożin z bażin komentuje +4
Kiedy ten obiecany koncert Eneja? w sobotę i w niedzielę w Skawinie jest Skangur, Donatan & Cleo i Ira... a w Wadowicach nic, paranoja i wstyd !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... terapeuta komentuje +11
Conchita Wurst z Austrii to mężczyzna, który ma problem psychiczny. To niech się zgłosi do mnie. Gwarantuję, że ją wyleczę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... m1 komentuje +12
Niech sobie Kaliński zrobi dziecko, a potem go wychowuje jak sobie życzy, strasznie by się wypowiadał, a niedługo go bykowe chwyci, ani żony, ani dziecka to i w głowie się przewraca :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... Maryna11 komentuje +2
Dla mnie sprawa jest prosta jak ktoś chce z siebie robić idiotę to niech robi. Miejscem baby z brodą od wieków był cyrk. Tylko proszę z takich dewiantów GENDEROWCÓW nie robić autorytetów, ani nie zmuszać innych do uważania tego za rzecz normalną, bo do normy tu daleko. Conchita Wurst z Austrii to mężczyzna, który ma problem psychiczny. Mówi o sobie w formie żeńskiej i ubiera się w kobiece ciuchy. Bardzo dobrze że w naszym powiecie i kraju są jeszcze ludzie którzy trzeźwo stąpają po ziemi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... LSD komentuje +2
A jak głosował pan starosta?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... q komentuje +9
O no proszę idioci z portalu Wadowice24.pl myślą że Kielce są w powiecie Wadowickim? To dopiero dobry dowcip!!! :-D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... szasze komentuje +0
kto nie z nami i dziwolongami ten przeciwko nam nietolerancyjny !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... do Przerazony komentuje +0
Zgadzam się z Tobą całkowicie! Jeśli ktoś z krytykujących wynik eurowizji uważa gender za małe zło lub krytykuje fakt ze nasi radni zajmują się tą 'ideologią', to sam sobie przeczy !

Macie czarno na białym do czego prowadzą takie debilizmy jak genderZgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... żenła komentuje +5
Żenada tego pana z brodą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... iritt komentuje +6
i bardzo dobrze dewiacje należy leczyć a nie promować!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014Edward Wurst zwany Kiełbasą z BRODĄ walczy o GENDER

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... zyx komentuje +12
Skoro autor artykułu wystawia komentatorom pana radnego na strzał, to nie dajmy się prosić i puknijmy radnego w czółko, a przy okazji może uda się zwiększyć klikalność. Jeśli radny w swojej uchwale gwarantuje rodzicom prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, to przyjmuje, iż każde przekonanie, ideologia może być w procesie wychowawczym reprezentowane. Jeśli tak to dlaczego pan radny wyklucza, jak sam to nazwał ideologię gender. Coś się panu radnemu semantyka rozjechała.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... m1 komentuje +21
Przestańcie promować głupotę politykiera z Tomic, niech się zajmie poważną robotą, a nie podlizywaniem Kaczyńskiemu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... Przerażony komentuje +3
Niestety głupota się szerzy. Przykład Eurowizja. "Baba" z brodą i już pierwsze miejsce.
Ten świat chyba oszalał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... Mysia komentuje +19
Czas najwyższy żeby RADNI zajęli się bezrobociem, a nie takimi bzdurami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... i dobrze komentuje +3
nie jest ważne, że skopiowali.
ważne, żeby skutecznie z tym walczyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... kasieńka komentuje +18
Puk,puk kto tam ?Głupota

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był