db24b082704cd281553675ce7a32edcc.html Dziwny sojusz w starostwie. Wyroba i Królik donoszą do prokuratury

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dziwny sojusz w starostwie. Wyroba i Królik donoszą do prokuratury

Email Drukuj
Absurdalne w treści zawiadomienie o nieistniejącym przestępstwie złożyli jednocześnie do Prokuratury Rejonowej wicestarosta Marta Królik i antyklerykalny polityk lewicy Edward Wyroba. Grają razem?


Redakcja portalu Wadowice24.pl dotarła do pisma, które złożyła kilka dni temu do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach z pozycji swojego urzędu wicestarosta Marta Królik. Wicestarosta domaga się od prokuratury „szybkiego przeprowadzenia śledztwa w trybie pilnym w sprawie zagrożeń”, o których pisał niedawno portal Wadowice24.pl.

Marta Królik poucza prokuraturę, że śledztwo ma być prowadzone z urzędu, a ona sama ma być „informowana o jego postępach”.
W donosie do prokuratury Marta Królik powołuje się na pismo, które wpłynęło niedawno do starostwa autorstwa antyklerykalnego polityka Edwarda Wyroby. O jakie zagrożenia chodzi?

Highslide JSEdward Wyroba uznał, że tekst opublikowany na portalu Wadowice24.pl o zorganizowanej akcji hejtu w Internecie wymaga prokuratorskiego śledztwa, ujawnienia informatorów i prowokatorów, którzy mają dopuszczać się celowego wpisywania nienawistnych komentarzy i opinii o Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w sieci. W tym celu należy tę wiedzę wydobyć od redaktora naczelnego Wadowice24.pl .... Marcina Płaszczycy.

W tekście Ruszyła kampania opluwania muzeum. Hejterzy powiedzą ci, co masz myśleć” (4.04) ujawniliśmy treść listu, który otrzymaliśmy na adres redakcji, a który zwracał uwagę na prawdopodobne, zorganizowane działania dotyczące obniżania wiarygodności nowego muzeum poprzez m.in. komentarze internetowe. Informacja zawierała zastrzeżenie, że nie mamy pewności, że przedstawiona w nim wizja jest prawdziwa. Uznaliśmy jednak, że sprawiedliwie będzie jednak oddać go pod osąd naszych Czytelników.
Marta Królik i Edward Wyroba wiedzą, że gdzieś dzwonią, ale nie wiedzą, w którym kościele. Nie wierzę w szczere intencje ani jednej, ani drugiej osoby. Jestem przekonany o tym, że ich działania wymierzone są w naszą redakcję, aby zamknąć nam usta. Czy nie chodzi o to, by dręczyć nas przesłuchaniami i toczącym się śledztwem? Wyroba od dłuższego czasu próbuje mnie obrażać, składał już wielokrotnie różne zawiadomienia, z których nic nie wynikało. Dziś zyskał sojusznika w swej walce. Dziwi mnie jednak ten polityczny mariaż wicestarosty Królik z antyklerykalnym politykiem. W mojej opinii Marta Królik została wpuszczona przez Wyrobę w maliny - twierdzi Marcin Płaszczyca.
Highslide JSW całej tej historii najdziwniejsze jest to, że organy ścigania mają zajmować się bliżej „nieokreślonym przestępstwem”. Problem w tym, że nawet skrajne komentarze i opinie w Internecie same w sobie przestępstwem nie są, chyba że dotyczą konkretnych osób i mają charakter zniesławienia (212 kk) lub znieważenia (216 kk). Ale wówczas ściganie odbywa się na wniosek pokrzywdzonych w trybie prywatnego aktu oskarżenia, a nie z urzędu przez policję i prokuraturę. Co ciekawe, główny zainteresowany, czyli Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, nigdy takiego ścigania się nie domagał.
Ja zostałem wezwany na przesłuchanie na policję, na którym odmówiłem zeznania. Nie potrafiono mi nawet podać paragrafu kodeksu karnego w oparciu, o który ma toczyć się postępowanie, co uważam za skandaliczne - dodaje Marcin Płaszczyca.
Redaktor naczelny portalu Wadowice24.pl zapowiada, że w najbliższym czasie sam złoży zawiadomienie do prokuratury dotyczące czynu karalnego przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, a w szczególności składania fałszywych zawiadomień o nieistniejących przestępstwach.
Wywieranie nacisków na policję i prokuraturę przez polityków, by dręczyli dziennikarzy uważam za skandaliczne. To zamach na demokrację i wolność słowa. Marta Królik pisząc swoje zawiadomienie i instruując prokuratorów, jak mają postępować, czuła się bardzo pewnie. Czegoś takiego w Wadowicach jeszcze nie mieliśmy. Dla mnie pani wicestarosta utraciła demokratyczną twarz i stojąc dziś w jednym rzędzie z Wyrobą sama wystawia sobie odpowiednie świadectwo - mówi Marcin Płaszczyca.
Przypomnijmy. Marta Królik pełni funkcję wicestarosty powiatu wadowickiego od 2010 roku. Została powołana do zarządu powiatu przez starostę Jacka Jończyka. Marta Królik nie brała udziału w wyborach samorządowych i jako jedyny członek zarządu nie jest radną. Pracowała wcześniej jako kierownik filii Powiatowego Urzędu Pracy Andrychowie. Po powołaniu jej na stanowisko wicestarosty przebywa jednocześnie na urlopie bezpłatnym w PUP w Andrychowie.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (83)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... HELASPOTFOTELA komentuje +11
Ależ TU JADUUUUUUUUUUU! Aż wali po oczach jak się czyta! Na zdjęciu jak BYK widać, iż napisane zostało "w załączeniu" przesyłam....- primo , duo czemu miała służyć publikacja owego artykułu REDAKTORZE? Tertio - niektóre wpisy, to nic innego jak prywatne anse, które nie powinny nigdy mieć miejsca. Żenujący jest fakt owych potyczek WADOWICZAN, którzy za swego patrona mają Świętego JP II. Na samą myśl zalewa mnie pot, że goście ościennych powiatów ( i nie tylko) czytują ów portal . WSTYD I ŻENADA !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... @tośka komentuje +7
Masz trzy, ale z Jaszczurowej bo w UM sami uczeni, albo tacy co nie mogą skończyć, albo po Jaszczurowej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 05 - 2014
... tośka komentuje +1
do alik 7@

No cóż Ja mam 3, a jej nawet 10 nie pomoże.
Człowiekim się jest a starostą bywa...

koty za płty...sio.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... alik7 nie kot komentuje +13
@tośka
Pani Marta Krolik ma dwa fakultety. A Ty żadnego!!!!!!. Masz nieprawdziwe informacje o Marcie. Zazdrość i jad przez ciebie przemawia.

Art. 65 Kpa był tu już wielokrotnie cytowany, ale widać ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... tośka komentuje +3
To co zrobiła Vice, świadczy tylko o tym że "Królik na golasa w polityce hasa"
Zdrowy rozsądek to grunt do poprawnego stosowania prawa.
No ale p.Królik zaliczyła egzamin z prawa dopiero po 40 -stce więc co się dziwicie że u niej ze zdrowym rozsądkiem raczej krucho.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... Przyszły Starosta komentuje +5
ja ją zwolnie z wielkim hukiem,
Trzeba zbadać chorobę i smierć pani Olesińskiej z UP

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... kanon5 komentuje +6
Tylko żeby podjąć taką decyzje to Radni musieli by mieć j...a. anie tylko przepiórcze skorupki. Póki co pozwalają na wszystko płatnemu zarządowi i efekt wiadomy. Wiadomym natomiast jest fakt że Rada Powiatu składa się w dużej mierze z ludzi o lewackich i liberalnych poglądach dlatego ta garstka radnych którym ta retoryka działań Pani Królik nie odpowiada jest bez szans w głosowaniu. Oczywiście do czasu aż będzie skwapliwie realizować zachcianki czerwonej braci . Na marginesie jak wygląda sprzedaż majątku Powiatu? Schronisko w Lanckoronie filia w Zatorze , budynki w Jaszczurowej . Tak się spieszyli tak głosowali na pałę bez pomysłu tak jak chciał ich jednogłośnie wybrany starostą JJ . Panie i Panowie radni wy już nic nie możecie w tej kadencji nawet w obronie czci ,honoru i wiary nie macie odwagi wystąpić . I to ma być ,,Wspólny Dom'' ????? to będzie raczej ,,Wspólny Zgon'' (politycznych karier klakierów)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... Waluś komentuje +8
Pani Królik powinna już dawno zostać zdymisjonowana. Nikt po niej płakał nie będzie. Oprócz radnego Jurczaka w radzie Powiatu nikt jej nie popiera. Zaufanie wśród mieszkańców żadne. Starosto do dzieła.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... Gender komentuje +5
No tak.Ktoś ze starostów musi mieć jaja!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... cosmmo komentuje +5
No skoro starostą jest słabym to tym bardziej burmistrzem nie będzie z pierwszej póki . A różnica jest taka że w gminie trzeba harować ponad siły . A po trzecie to powiedzcie dlaczego cały czas padają kandydatury starych prylii co to władzę ludową utrwalali w PRLu. To już nie ma młodych fajnych zdolnych ludzi ..Era Wspólnego Domu dziadków i babki ,,carycy'' mija bezpowrotnie. Idzie nowe pokolenie a bezideowe postkomuchy i udawane styropiany na emeryturę .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... Do "ZNAWCÓW" prawa KPA komentuje +23
Pisma Pana E.W. Nie można było wrzucić do kosza.Prawo zezwala wrzucić do kosza tylko ANONIMY..... I to z pewnymi uwarunkowaniami.W TV obserwujemy akcje po anonimach o podlozeniu bomby lub ładunków wybuchowych.
Z tego co wiem , Pan E.W. Nie posiada wyroku czy innego postanowienia, ze jest niewiarygodnym.moze pisać do woli, bo takie jest prawo.DURA LEX SED LEX.
Pani W-ce Starosta mgr Marta Królik postąpiła zgodnie z litera prawa.
Jeżeli była zła interpretacja to adresat przesłanego pisma Pana E.W. Wg właściwości t.j. Prokurator Rejonowy może sie odnieść na. PIŚMIE ..... Nie poufnym.
REASUMUJAC ! : poczekajmy na dalszy bieg sprawy !
Wzywam dupochlystkow do czasów wyjaśnień, do ODCZEPIENIA sie od przestrzegajacej prawa Pani W-ce Starosty mgr Marty Królik.
Te posty negujace są zbyt czytelne..... i. z jakiej ... CENTRALI pochodzą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
... Martusia komentuje +3
No moja imienniczka powinna sama zrezygnować teraz, jak ma honor oczywiście,
nie powinna już szkodzić panu Jończykowi, Który będzie startował na burmistrza Wadowic bo starostą i tak już nie zostanie bo słabiutki jest

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 05 - 2014
KOLKA JESTES JAK JADOWITA ZMIJA , pewnie pracujesz w magistracie - to do was podobne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 05 - 2014
... Majka 1 komentuje +4
No , teraz to Jończyk musi ją odwołać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 05 - 2014
... m1 komentuje +9
@Majka
Posługuj sie swoim nickiem, a nie podszywaj pod cudzy, szkodzić to sobie sam zainteresowany szkodzi, bo zgubił kręgosłup moralny, a dla kasy nawet ogłasza wirtualne listy widmo i zmień nick

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 05 - 2014
... Majka komentuje +9
Intencją pani Królik było od początku do końca zaszkodzenie dziennikarzowi.

Po pierwsze: Wcale nie jest tak, że pismo najpierw wpłynęło do starostwa. Starostwo, co jest w piśmie Wyroby dostało jego donos "do wiadomości", który wcześniej złożył na policję i do prokuratury. Pismo zawiera zresztą pieczątki prokuratury. Tak więc Marta wysłała pismo, które w sumie już było w prokuraturze o czym doskonale wiedziała. Jej nadgorliwość wynikała z chęci zaszkodzenia dziennikarzowi.
Po drugie: Prawnicy odradzali złożenie tego zawiadomienia ponieważ nie zawiera ono żadnych konkretów, a ponadto starostwo w żaden sposób nie jest uczestnikiem sporu.
Po trzecie: Pani Marta się uparła i była w stałym kontakcie z Wyrobą, któremu zależało na odesłaniu pisma, bo on sam nie jest już wiarygodny.
Po czwarte: Pani Królik nienawidzi dziennikarza i stąd jej motywacja.

Na koniec:
Najzabawniejsze jest to, że Marta Królik popsuła swojemu szefowi staroście Jackowi Jończykowi dobre relacje z dziennikarzem, który ostatnio był mu bardzo przychylny. Vide teksty na tym portalu. Tak naprawdę swoim działaniem przede wszystkim zaszkodziła Jackowi Jończykowi, a jej dobre kontakty z Wyrobą i potajemne spotkania są nie od dziś znane w starostwie.

Jedno jest pewne. Jeśli starosta Jończyk szybko nie pozbędzie się Marty Królik nie ma co myśleć o zachowaniu funkcji po następnych wyborach. Musiałby stworzyć własny komitet i wygrać w wyborach do powiatu lub stworzyć koalicję z 14 radnymi, a to przy przy braku poparcia PiS, PO i Wspólny Dom skazuje go tylko na koalicję z lewicą, która na pewno wyborów nie wygra.
Dymisja Marty Królik jest dziś jedyną nadzieję starosty Jończyka. W przeciwnym razie może już żegnać się ze stanowiskiem. Zresztą co tu kryć, na mieście znane już jest nazwisko przyszłego starosty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 05 - 2014
... kolka komentuje +6
jeden drugiego warty Wart zając kudłatego oba jednacy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 05 - 2014
... @ fanów Królika komentuje +8
normalnie myślący, zdroworozsądkowy urzędnik, otrzymując takie pismo od E.W, powinien wyrzucić je do kosza. Urzędnik, który skrupulatnie - jak to w Wadowicach - realizuje mniej, czy więcej bzdurne przepisy prawa, chcąc zabezpieczyć własną d..., napisałby pismo przewodnie, że w załączeniu przekazuje pismo do kompetentnego organu z prośbą o sprawdzenie, czy opisane w nim fakty zasługują na pochylenie się nad nimi. Natomiast stopień najwyższy - p. vice cytując, już w pełni utożsamia się z wywodami EW, stwierdzając, że przytoczone w nim argumenty, w pełni zasługują na to, by przeprowadzić śledztwo mające na celu ściganie prowokatorów, sama stwierdzając, że zaszły przesłanki łamania prawa (cóż - wszystko wie - na wszystkim się zna). Tak więc tłumaczenia, że "ona tylko przesłała pismo Wyroby" włóżcie między bajki. Rzeczywistość jest tożsama z Wyrobą. Swój swojego zawsze znajdzie:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 05 - 2014
... Krys komentuje +7
Pani Królik kompromituje urząd który sprawuje. Właściwie to zadania ją przerastają , zarówno poprzednio w PUP jak i teraz. Ciekawe kto stoi za nominacjami, to może być interesujące, zwłaszcza w sytuacji gdy wiele osób wykształconych wszechstronnie nie ma pracy , a tu dwie. Bo o zdolnościach i odpowiednim sposobie bycia trudno byłoby coś dobrego powiedzieć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... Elemele komentuje +4
BYŁ CHŁOP U "MARTY" PIŁ, JADŁ I GRAŁ W KARTY !!!!!!!!!!!!!!

(wiecie kto to taki ?)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... @DariuszNowak komentuje +19
Ty tak samo potrafisz zrozumieć treść czytaną jak Wyroby pies. Nie zauważyłeś, ze jest to pismo przewodnie do wniosku jaki otrzymał urząd nieuprawniony do jego rozpoznania? Więc jak była tu potrzebna wiedza? Po prostu zrobiła tyle ile do niej należało. Odesłała wniosek Wyroby prokuraturze, bo ona jest instytucją uprawnioną do prowadzenia takiego postępowania jakiego oczekiwał Wyroba.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... DariuszNowak komentuje +5
Marta Krolik miala juz kilka postepowan w prokuraturze w tym nawet z wylaczeniem prokuratury z Wadowic ( za unikniecia ' ukladu') - do tej pory tj przez 10 lat nic jej nie udowodniono! . Z kolei z tresci pisma wynika ze nie tylko nie posiada wiedzy prawnej ani nie posiada zaplecza dowodowego - WSTYD JAK NA PRAWNICZKE Z UJ... za ktora sie podaje...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
Wadowice są z tego słynne , w magistracie siedzi diabeł , tam trzeba posłac egzorcyste

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... trąbka i kawior komentuje +3
A kto był twórcą Komitetu Poparcia Ewy Filipiak.....jakoś zapomniałem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... XYZ -do m1 komentuje +15
GRATULACJE ! Strzał w dziesiątkę ! A jeszcze nie tak dawno na temat .... GRYZONIA..
Szły nieprzychylne komentarze ..... Z dworu ..... Utrzymanie stołka przechyliły szale i zmianę ....zdania.Dobrze , ze w naszych Wadowicach są osoby odważne i inteligentne, może uda sie ciemny lud .....
Oświecić..... Sutannowcy powoli zaczynaja sie ......NAWRAC ! ......???
Pani W-ce Starosta mgr. Marta Królik. to wg mnie : KLASA !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... Robi się co raz ciekawiej. komentuje +10
Chyba koniec zabawy w tragikomedianta? Wyroba wysmarował u siebie kolejny wniosek i posłał dalej. Już jestem ciekawy odpowiedzi na pytania jakie zadał. I przemilczę, że obnażył też całą manipulację.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... ŻydoKomuna komentuje +1
A co Ona ma pięknego ja się pytam? Moja babcia jest ładniejsza a ma 66 lat. Mogę się założyć że ten co to pisał to jedna i ta sama osoba.
P.S.smakosz kawioru Żeby być burmistrzem trzeba mieć jeszcze poparcie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... smakosz kawioru komentuje +6
Podobno ekipa choczeńsko-wyrobowa,szykuje na burmistrza Wadowic p.Królik.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... m1 komentuje +26
E w a po skończonych studiach 38 lat temu usiadła na laurach i przestała się rozwijać, osoby z którymi współpracuje ściągnęły ją do najniższego poziomu np.gryzoń i ogniomistrz itd..taki poziom pasuje tylko do brylowania po remizach, natomiast Marta Królik jest świetnie wykształcona z urodą i dobrym gustem więc co jakiś czas ukazują się nieprawdziwe paszkwile na czyje polecenie wiadomo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... .......... komentuje +14
Pani V-ce Starosta ......" Bije. na głowę ..." URODA , WIEDZA, kompetencja, formułowaniem myśli ...." KOGO ? Trzeba sobie "dospiewac" ..... Bo gdybym napisał to komentarz zostałby skasowany ....... LUB oberwaloby sie ....... M P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... wpadka komentuje +2
ale wpadka starościny

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... Olo Manolo komentuje +2
Wyroba twarzą starostwa?Mieli już kiedyś takiego z długą brodą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
Chyba rzeczywiście bliżej Królikowej do tego środowiska .Pytanie co zrobi ta część Rady Powiatu która popiera obecny zarząd.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
Powiatowi ,,smakosze kawioru" prześcigają się w tłumaczeniu postępku starościny tak jak kiedyś Falandysz tłumaczył co powiedział Wałęsa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... Kibic z dała komentuje +19
Pani v-ce Starosta oprócz tego , ze jest piękna kobieta, ma poukładane w głowie.wystarczy posłuchać jej wystąpień na forum Rady Powiatu.sa to wystąpienia merytoryczne, treściwe.
Przesłanie podania lub skargi wg właściwości, jest obowiązkiem kompetentnego, wynikające z KPA.kto o tym nie , kompromituje sie ze swej : INDOLENCJI.
Swoją droga jako znawca praworządności w PRL - BIS,przewiduje ..... Wynik......" Znikoma szkodliwość społeczna czynu "

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... znaFca_BMW_fan komentuje +29
czytając artykuł i komentarze doszedłem do wniosku, że poziom rozumienia czytanego teksu u części odbiorców jest żenująco niski.

Pani Królik zrobiła to, do czego była zobowiązana, to znaczy: obywatel skierował do niej wniosek, który ona była zobligowana przesłać zgodnie z właściwością, czyli do Prokuratury.

Według Państwa taki wniosek miał być włożony pod nogę od biurka? Nie rozumiem oburzenia.

Pani Królik życzę zdrowia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... parafianin komentuje +2
Dziwny sojusz?A co na o dziwisz i proboszcz z Chocznie.Przy wyborach nie będzie rekomendacji!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... precz ze starostwa komentuje +9
Precz z Królikową

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... znaffza komentuje +9
Małe miasto małe sprawy
Mali ludzie, mały świat
Głupie miasto głupie sprawy
Głupi ludzie, głupi świat

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Zet1 komentuje +11
Cóż historia jakich wiele w świecie. Redaktor może na rację, że się oburza może nie. Kissinger powiedział że tylko idiota idzie na wojnę z wpływowymi dziennikarzami . Przyszłość pani Królik widzę w czarnych kolorach. Ten sojusz z Wyrobą brzydko pachnie i to jej wielki błąd. Skądinąd wiem że pani wicestarosta ma jak najgorszą opinię i w starostwie i w szkołach i w szpitalu. Cóż sama sobie piwa naważyła. Nie zdziwiłbym się gdyby po wyborach pani Królik wróciła do urzędu pracy ale nie jako kierownik ale petent.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... supermax komentuje +11
Dzień w którym vicestarosta Marta Królik opuści mury starostwa będzie najczarniejszym dniem w dla pracowników fili Urzędu Pracy w Andrychowie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... m1 komentuje +23
@Majka
A km ty jesteś nieuku podszywający się pod nick kogo innego, jakie masz prawo obrażać kogoś i porównywać do rynsztoka, największe zło tego miasta ulokowane jest na centralnym miejscu obok granitowego placu defilad, to siedlisko plotek, napuszczania mieszkańców jednego na drugiego przez asystenta, a wiesz co to jest - to siedlisko magistrackich i zmień nick

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Majka komentuje +7
Współczuje pani Marcie Królik , ale chyba źle ulokowała swoje uczucia. Z Edwardem u boku jeszcze nikt wyborów nie wygrał. Tak pożeniona z Wyrobą pani Marta znalazła się w rynsztoku lokalnej polityki. Poza tym ten związek nie przetrwa próby czasu. Cóż wychodzi na to że Marta Królik przechodzi do historii.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... do igorek komentuje +9
czyzby igorek z tomic to pan Góralczyk z super wójtem na czele?
niech się raczej wezmą za oddłużanie gminy a nie pisanie głupich komentarzy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... igorek z tomic komentuje +38
A czy płaszczu nie potrafi czytać ze zrozumieniem??? Przecież pismo wicestarosty to nic innego jak przekazanie wniosku E.Wyroby według właściwości do właściwego organu. Co w tym dziwnego ??? Zwłaszcza nie powinno dla asystenta Ewki. No ale czy taki asystent zna podstawy pracy urzędnika ??? Chyba nie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... kompromitacja komentuje +6
ale sie ta baba skompromitowała,
i ona jest wicestarostą, czy ten Jończyk zwariował?
Gdzie on miał oczy, przecież żonę ma ładniejszą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... współczujący komentuje +6
Z tego co czytam to wnioskuje że Pani Królik uprzejmie identyfikuje się z Panem Wyrobą i uprzejmie sugeruje prokuratorowi by ten niezwłocznie powiadomił ja o wynikach swojego wnikliwego śledztwa.

Ta przesadna uprzejmość mówi sama za siebie kto z kim i po co.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... precz z wicestarosta komentuje +4
Dość już tego, precz z takimi wicestarostami co tylko kase ciągną
Ja sie jej nie boje bo sie nazywam Jeleń

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
widać że liżesz .......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Królik na Madagaskar!!!!! komentuje +7
Królik na Madagaskar!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Ola (ty wiesz która) komentuje +4
Marta najlepsza, najwspanialsza, wszystko wiedzącą najlepiej. Lata mijają a charakter człowieka się nie zmienia. Żenada.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Ozi komentuje +1
Pani Vicestarosta nie zna prawa ? . Takim pismem działa niezgodnie z Konstytucja
Art. 7. mówi wyraźnie "

"Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa"
Nie widzę tam żadnej podstawy prawnej na podstawie której żąda Ona przeprowadzenia śledztwa . A Pan Płaszczyca już się musiał tłumaczyć heheh. Polska właśnie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Chyba pudło? komentuje +20
U Wyroby jest sensowna odpowiedź. I co teraz?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... m1 komentuje +35
Kocisko straciło orientację,apopleksja i fiksum dyrdum blisko: wirtualne listy - wpadka, klapa starej protektorki w Watykanie - nikt jej nie zauważył, kamera telewizorni u Siłkowskich - jak mogło do tego dojść, na dodatek jeszcze Mateusz 5 w plebiscycie, oj to za dużo na takie stare wyliniałe kocisko.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... racjonalista komentuje +50
Fakt przesłania pisma Edwarda Wyroby do Prokuratury Rejonowej Wadowice przez Wicestarostę nie jest równoznaczny ze wspólny zawiadomieniem w tym zakresie. Marta Królik nie kooperuje tutaj z E.Wyrobą. Ewidentnie wynika to z treści pisma, które dołączono do artykułu. Pismo Edwarda Wyroby przesłano zgodnie z właściwością i jego treścią do odpowiedniej instytucji. Autor artykułu nie zna podstawowych mechanizmów funkcjonowania każdego urzędu. Zostawienie tego pisma bez nadania mu dalszego biegu byłoby zaniedbaniem. Ten tytuł i artykuł jest tandetną i bardzo słabą manipulacja rzeczywistością.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Jacek z Dzwonka komentuje +20
A ja zgadzam się z p. Królik że składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa,może tylko jeżeli jest to prawdą /w co nie bardzo wierzę/ że poucza prokuratora j.w. jest niestosowne, ale zwykle zaczyna się od opluwania,wypisywania bzdur ,a następnie jeżeli brak reakcji odpowiednich służb następuje agresja fizyczna,a jezeli pan redaktor posiada taką wiedzę to nawet ze zwykłej przyzwoitości i to że być może ktoś zagraża świętemu powinien ze wszystkich sił współpracować z policją i [rokuratorem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... gazik komentuje +6
W całej tej historii żal tylko Jacka Jończyka. Po co on tę babę brał do zarządu,to nie rozumiem. Cały czas ma jakieś z nią problemy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... yrek komentuje +4
Nie wiem, dlaczego starosta Jacek Jończyk dopuszcza do takiej sytuacji, kiedy za jego plecami Królikowa knuje jakieś intrygi z Wyrobą. To jest niepoważne. Powinien ją przywołać do porządku. Mnie się wydaje,że jak na osobę która nie jest nawet radną i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją działalność przed wyborcami pani Królik ma za dużą władzę. Tak być nie powinno.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... aaddss komentuje +34
Gdzie jest według was napisane, że wicestarosta mówi prokuraturze co ma robić? Na zdjęciu wyraźnie widać że tekst kursywą to nie słowa wicestarosty tylko zacytowany wniosek Edwarda Wyroby.

Trochę pomyśleć zanim zaczniecie pisać głupoty w internecie i oskarżać o nic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... zebranek komentuje +2
raz byście pomyśleli , że coś nie ma podtekstu politycznego to by było wam lżej w życiu. Ja myślę, że Królikowa nie powinna występować jako strona i to wykorzystując swoje stanowisko w sprawie, która w ogóle nie dotyczy jej kompetencji zawodowych. To jest perfidia! Przecież wyroba jączy cały czas i z byle powodu i to co ona teraz zrobiła to po prostu wykorzystała go do swoich celów jakim wydaje się być nękanie płaskiego bo nie od teraz wiadomo, że ona go sie boi!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Maszkaron komentuje +5
Nigdy nie wierzyłem w Królikową. Takie informacje potwierdzają tylko moją złą opinie na jej temat.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... barak komentuje +9
Ciekawe czy ten artykul ma zwiazek z obecnością Starosty i v-ce Starosty w Muzeum p.Krausa.Bo w jakims sensie zalegityminozwali to Muzeum ku konstrenacji przypuszczam ratusza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Zrobiłeś widły z igły! komentuje +40
Z igły zrobiono widły w dobrym stylu płaszczenki. Pismo Królika jest zupełnie poprawne, przesyła jęki Wyroby do prokuratury i prosi o informacje, co dalej z tym się stało. To uprawnienie zawiadamiającego, o czym doskonały dziennikarz i doświadczony płaszczenko powinien wiedzieć. Ale on roni teraz krokodyle łzy gdyż poczuł się prześladowany. Tak oto głupia prowokacja o rzekomych hejterach papieskich zwróciła się przeciw prowokatorom. Punkt dla Wyroby, minus dla "dziennikarza na etacie" za jego brednie o prześladowaniach. Nie błaznuj, panie asystencie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Bobek komentuje +4
Zerwali z nim ludzie z SLD,Palikociarni oraz Racji PL,no to tuli się do starosty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... barak komentuje +22
Ktos wymyslil wyimaginowana akcje hejterow w temacie Muzeum,to teraz ma klopoty.Dla mnie ten artykul o hejcie był na wskros paranoidalny,napisanym dobrze znanym jezykiem zastepcy burmistrza(tak ostatnio okreslono Kociaka).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Fryderyk. komentuje +9
Redaktor ma rację. Wyroba wpuścił Królikową w maliny. Jakież to przestępstwa miałaby prokuratura ścigać i za co? Za to, że komuś nie podoba się muzeum i źle się o nim wyraził? W starostwie już całkiem potracili rozumy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... america komentuje +9
Ciekawe czy na najbliższej sesji Kotarba nazwie Królikową ,,Komuszkiem'' czy też ze strachu niczym nie wzruszony faktem że oddal w ręce Jonczyka w 2010 roku powiat ucałuje rączkę i wymieni kilka uśmiechów. Prawdziwy będzie to sprawdzian charakteru ponoć ten Pan,,uczciwy , odważny oraz honorowy'' jjjjjjjesttttttttt......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... B-52 komentuje +3
Uknuli to u Krausa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... dziadunio komentuje +22
Także ja przez moment się nabrałem. Przy jakieś okazji będę musiał przeprosić p.Królik że wyjątkowo szpetnie sobie o niej pomyslalem :) Przecież to co w tej notce Marty jest kursywą to po prostu tytuł wniosku Edka - a nie jej zawiadomienie. Edward pisał o tym u siebie, że wysłał kopie Ewie i JJ- więc oni to po prostu odesłali Utracie.
Ale widać, znać jak fiks że wybory już blisko :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... bbttq komentuje +7
Królikowa niczym Seremet chce nadzorować prokuraturę. Ciekawe co na to palestra i pan Utrata z Wadowic ...powinien z urzędu wystąpić z wnioskiem o leczenie co poniektórych polityków miernej jakości w pobliskim szpitalu psychiatrycznym

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... ujawnić autora komentuje +37
A ja jestem za tym żeby ujawnić kociego autora tego fałszywego listu, którego nigdy nie było. Wtedy hejterzy z UM się nauczycie że władza to nie zabawka. Wszystkie asystenty, kocury i perkusisty to prawdziwe zagrożenie a nie żadni hejterzy. Brawo Wyroba i Królikowa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Strama komentuje +3
Cała wadowicka lewica nie przyznaje się do wyroby!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... @student prawa komentuje +18
Brednie wypisujesz, aż trąci jadem magistrackim, pismo napisane zgodnie ze sztuką prawniczą, żadnych pouczeń tam nie widzę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Filipek komentuje +2
Wart Pac,pałaca.To ich polityczny koniec.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Student Prawa komentuje +13
Pismo Królikowej niewyobrażalne w dzisiejszych czasach. Jak można w takim tonie mówić niezależnej prokuraturze co ma robić i jeszcze nakazać jej informowanie. To jest skandal. Ta kobieta żyje jeszcze w głębokim PRL. Po czymś takim powinna zostać natychmiast zdymisjonowana ze stanowiska. Aż się włos na głowie jeży.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... Tomy komentuje +35
Wicestarosta odmówiła wspólnego wyjazdy z Panią burmistrz na kanonizację do Rzymu , więc jak jej nie można kupić, to trzeba obsmarować. Wstydź się M.P.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... pracownik starostwa komentuje +10
Ta pani zdecydowanie nie nadaje się do roli, którą przyszło jej pełnić. Popytajcie w starostwie, co ona wyprawia z pracownikami, jak się do nich odnosi. To z tym Wyrobą to prawda. Wyroba to jej osobisty doradca. W końcu prawda wyszła na jaw. mam nadzieję, że to jej koniec i nie będzie niszczyć innych ludziom już życia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... wirgisz55 komentuje +4
A ja się pytam jak długo jeszcze radni ,,bezradni'' będą tolerować wybryki pani Królik. Kompromitacja kolejna ekipy z Batorego a przed wyborami wspaniała doskonała promocja obłudy i zakłamania .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... niezorientowany komentuje +3
Ten wniosek do prokuratury jest po prostu śmieszny i absurdalny! Gdyby miała pani Królik miała chociaż odrobinę szacunku do pracy prokuratury i policji to odprawiłaby z kwitkiem Wyrobę i ten jego wniosek. Niestety pani wicestarosta zrobiła to co zrobiła, wystawiając się tym samym na śmieszność, ale skoro towarzystwo, sposób myślenia i działania E. Wyroby odpowiadają pani Królik to przynajmniej już wiemy jaki poziom reprezentuje...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... m1 komentuje +33
I bardzo dobrze koniec manipulowania i poniżania mieszkańców prze magistracką klikę. Jak ma czelność Marcin pisać o utracie demokratycznej twarzy, chyba pomylił osoby :D Obrażanie Marty Królik to domena tego forum, wstyd i żenada.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... K s u komentuje +31
Wstyd, co za stronniczy artykuł !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... ktosgdziestam komentuje +13
A wogóle kto to jest ta Marta Królik? Podrzędna baba która dawno powinna zostać usunięta z urzędu? Do dzisiaj nawet nie wiedziałem że istnieje.

A skoro nie wiedziałem to znaczy że nie jest potrzebna. Tyle w temacie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... zorientowany komentuje +15
Mnie to nie dziwi. Wyroba jest częstym gościem w gabinecie Królikowej. Razem knują i spiskują. Tym razem kosa trafiła na kamień. To koniec politycznej kariery naszej pięknej wicestarosty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był