ebd72a65ee4ce1b95a1015c409571a12.html Awantura o kurort. Ludzie chcą przepędzić ekologów z miasta

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Awantura o kurort. Ludzie chcą przepędzić ekologów z miasta

Email Drukuj
Burza u naszych sąsiadów. Podczas publicznej debaty nad zmianami studium zagospodarowania przestrzennego, które mają pozwolić na budowę nowoczesnego ośrodka narciarskiego, ekolodzy starli się z mieszkańcami. Omal nie doszło do rękoczynów.W Andrychowie trwają przez cały kwiecień konsultacje nad proponowanymi zmianami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Zmiany idą w kierunku umożliwienia właścicielowi ośrodka narciarskiego Czarny Groń budowy budowy kurortu zimowego.

Mają powstać nowe trasy zjazdowe, dodatkowe hotele i miejsca wypoczynku. Inwestor che wyłożyć na ten cel ponad 300 mln zł.

Ale przeciw inwestycji od dawna protestują ekolodzy z różnych organizacji, najaktywniejsza jest Pracownia na rzecz Wszystkich Istot Żywych z Bystrej. Ekolodzy argumentują, że inwestycja zniszczy naturalne walory środowiskowe w Beskidzie Małym i będzie dużym zagrożeniem dla istniejącej tutaj fauny i flory.

Podczas publicznej debaty zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury przez władze miasta w środę (23.04) spotkały się dwie strony konfliktu zwolenników i przeciwników inwestycji.

Ekolodzy przywieźli ze sobą i złożyli 5 tysięcy podpisów pod protestem przeciwko inwestycji. Mieli również transparenty. Ale i zwolennicy inwestycji byli tym razem dobrze z zorganizowani. Wielu mieszkańców Andrychowa i okolic uważa, że nowa inwestycja pozwoli rozwiązać problemy z zatrudnieniem i stworzy nowe szanse dla rozwoju gminy.

W środę zwolennicy budowy kurortu  pojawili się w MDK na debacie z transparentami, na których transparentach wypisali hasła: „Koniec z Ekoterroryzmem”, „Rozwój Polski wstrzymany przez ekologów”, Ekologia tak, Ekoterroryzm Nie”, Złote światło dla inwestycji”; „Nie odbierajcie nam pracy!”.

Po drugiej stronie sali ustawili się ekolodzy ze swoimi planszami: „Beskid Mały to nie Alpy”, „Beskid Mały turystyka Tak, degradacja Nie”, „Burmistrzu zamiast inwestora posłuchaj społeczeństwa”.

Miejscami emocje sięgały zenitu, a świadkowie mówią, że omal nie doszło do rękoczynów.
Jesteśmy tutaj, by bronić Beskidu Małego przez zniszczeniem i całkowitą degradacją- mówili przeciwnicy inwestycji.
Jak się okazuje zwolennicy przyszli na debatę, by bronić Beskidu Małego przed ekologami.
To nasze miasto i my tutaj będziemy decydować jego przyszłości. Nie chcemy pseudo-ekologów. Trzeba ich stąd przepędzić, niech wracają tam, ska przyszli - mówi jeden z protestujących zwolenników Czarnego Gronia.
Podczas debaty burmistrz Tomasz Żak i jego urzędnicy przedstawili warunki zmian studium gminy, a urzędnicy odpowiadali na pytania. Prawdopodobnie na majowej sesji zmianami zajmie się Rada Miasta. Wówczas zapadnie decyzja o dalszych losach inwestycji.

Paulina Sikora
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (34)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ekolog@do jajcarza komentuje +0
ćwoku chciał byś byc ekologiem , ale chamów i prostaków my nie przyjmujemy do naszego towarzystwa

twoj komentarz jest na poziomie budki z z piwem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... jajcorz komentuje +0
z nich ekolodzy jak z koziej dupy trąbka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
a co wy sobie myslicie ze nam tu bedziecie budowac jkies tam trasy ,,,
Kochamy ekologów

EKOLODZY W WAS NASZ NADZIEJA , MYSLE ZE NIE DACIE SIE PRZESTRASZYC , MY MIESZKAŃCY JESTESMY Z WAMI A Z WAMI JEST PRAWO

nie pozwólcie nas spacywikować i ograniczyc naszą wolnosć , nie chcemy zadnych słupów na stokach górskich i smieci po fosach , jak to jest teraz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... qaz komentuje +1
Podstawowym prawem zwierzęcia jest dobrze smakować i dać się łatwo przyrządzić ... a podstawowym prawem człowieka jest czynić sobie ziemię poddaną ... Gonić to ekologiczne tałatajstwo ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2014
... ibanez komentuje +1
A wy tam w Andrychowie nie umicie tym ekologom porządnie spuścic wpirdol? Pamiętam jak w czorsztynie leżeli na drodze przed ciężarówkami wożącymi urobek. Policja się zmyła, do szoferek kamazów wsiadło po 5ciu chłopa z pałami gumowymi i problem ekologów zastał rozwiązany.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... precz z ekologami komentuje +1
pseudo ekolodzy to są przecież
mój kuzyn był ekologiem to mi poopowiadał jak te mendziorki działają
o pomste do nieba to woła,
do roboty krwa a nie do protestów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... Ażeby Cię ..... Baranie komentuje +0
Jest demokracja.co komu ślina przyniesie na język to pisze.
Ale wypadało by wpierw wejść w temat i np. Przeczytać, ze w grę wchodzi około 4'5 - 5 % powierzchni Beskidu Malego.zwiierzyna ma gdzie mieć ostoję.wyciagi umieszcza sie na stokach północnych.A zwierzyna miewa głownie ostoję na stokach naslonecznionych gdzie wyciągi narciarskie nie maja racji bytu.polan ubywa.przejdz na Kiczere 827 m( nad Żarem) gdzie kiedyś regularnie koszono i suszono trawę.dzis są już tam samosiejki i ......porzucone maszyny rolnicze do suszenia trawy. ....... I nie ma pseudo ekologów i wymuszaczy ekologicznych.podobnie jest na Klimasce.tam była piękna hala, na wiosnę można było podziwiać piękne krokusy..... Ale jak zaprzestano kosić porosły ......samosiejki, a krokusy w tym sezonie na wiosnę były już tylko pojedyncze egzemplarze.zapytaj ekologa z cenzusem naukowym Pana mgr Jana Zielińskiego,który szuka chętnych do koszenia traw na dogorywajacych halach.przedmiotem jego jest nie tylko zanikające krkusy, ale inne storczyki i inne, które są "halolubne".wystarczy BARANI E!reszte zapytaj profesjonalistów.w niedziele na Groniu JPII bedą uroczystości z wiązane z kanonizacji.popatrz na były wyciąg.samosiejki są już ŁADNYCH rozmiarów po trzech latach zaprzestania działalności i regularnego koszenia przez ostatnich MOHiKAN - Kolegów społeczników z Wadowic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... A zeby was ... komentuje +2
Malo maja terenow na ktorych mogi by kurorty narciarskie robic ? Chyba nie akurat musieli wybrac beskid maly ! poczekajcie jak zwierzeta nie beda mialy gdzie mieszkac to do waszych domow beda sie wrowadzac dziki daniele sarny i inne zwierzeta i ciekawe czy w tedy bedziecie tacy zadowolwni i bezpieczni!!! Anar po za tym malo macie wyciagow narciarski ? a pracy jest duzo tylko duzo ludzi jest zachlanych i nie utrzciwych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... anik komentuje +3
To jest chore nic nie da się zrobić w Polsce przez ekologów. Wszystko blokują, są parki zieleni i inne to niech się nimi zajmą , niech skawe posprzątają jak im się nudzi. Nic nie robią ale na protesty maja czas.A w Andrychowie dla ludzi pracy nie ma wyjadą wszyscy za granice i ekolodzy zostaną i będą biedować. A ciekawe za co oni żyją bo nie wierze żeby z samej działalności ekologicznej były korzyści finansowe. A kurort narciarski też się przyda przynajmniej dzieci będą blisko miały na ferie na narty i nie będą musiały siedzieć w domu przed tv lub netem. To jest z dobrem dla wszystkich.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... docencie to co macie! komentuje +3
Zostawcie te lasy w spokoju co one wam robia?! Mieszkaja tam tez zwierzeta co one wam robia? Ciekawe co by bylo jak by wasze domy usuneli sila nie majac nic do powiedzenia! Zwykla kradzie natury. Panstwo nie stworz przyrody ona sama sie stworzy i nie macie prawa tego zabierac!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... andree komentuje +13
przecieź im chodzi tylko o to aby wyskubać kasę, którą poczuli - tu nie o ekologię chodzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... Jagódka , komentuje +10
my mieszkańcy zgadzamy sie z ekologami , chcemy tu spokoju , ciszy , czystego srodowisaka , nie chcemy zatłoczonych dróg , smieci po fosach jakie wyzuca hołota co przyjedzie na Groń , Pan Rusinek niech wydaje kase na zycie hulanki i inne przyjemnosci

Ekolodzy kochamy Was i jestesmy z Wami , liczymy na Was

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... larry komentuje +2
Do WC
"Jednak chce zrobić coś dla tego regionu i dla ludzi. Ilu na tym skorzysta, ilu zarobi -tego to on sam chyba dokładnie nie wie.Na pewno nikt nie straci. "

On to chce zrobić nie dla ludzi tylko dla siebie t bo to inwestycja prywatna i zyski trafią do Jego kieszeni.
A do tego czy na pewno nikt nie straci to powiedz to mieszkańcom Rzyk. Byłeś tam kiedyś? Zobacz jak dzieciaki idą do szkoły drogą bo nie ma chodników a co będzie jak ruch jeszcze wzrośnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... dociekliwemu...i WC komentuje +2
"Ale mogą np. robić zdjęcia, które dla służb będą stanowić dowód popełnienia przestępstwa. Działań, które mogą robić jest wiele, ale jak już napisałem wcześniej to wymaga zachodu i nie jest medialne. "
zdjęcia niezarejestrowanych pojazdów i X-ów w kaskach?
*www.stopquadom.pl/

WC "Jednak chce zrobić coś dla tego regionu i dla ludzi. "
Ilu na tym skorzysta, ilu zarobi -tego to on sam chyba dokładnie nie wie.Na pewno nikt nie straci.Ludzie i makroregion zyska."

CARITAS??? Nie sądzę, chodzi o biznes! Srodowisko i ludzie są tylko środkiem do osiągnięcia celu (zysku). Jako biznesmen ma do tego prawo. Na tym polega inwestowanie i podejmowanie ryzyka. Nie mam nic przeciwko temu. Nie nazywajmy tylko tego tworzeniem czegoś dla regionu i ludzi. Chodzi tylko o rozwój firmy.

"Żądanie gwarancji zatrudnienia określonej liczby ludzi na określony czas przy takim projekcie to może tylko zgłosić ktoś, kto kompletnie nie zna mechanizmów biznesu."

Sam potwierdzasz: biznes i do tego ryzykowny.
Jeśli inwestor chcę mieć gwarancję w postaci nowego planu zagospodarowania przestrzennego, powinien jasno określić co w zamian oferuję. Hasła o kilkuset milionach zmieniają się od roku. Pierwotnie ponad trzysta, później trzysta, obecnie brak danych. Od radnych i mieszkańców zależy co zyskają. Muszą sami o to zadbać.
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... Xyx komentuje +2
Do WC ! Są tzw. RAJE Podatkowe.ale Pan Rusinek , nie lokuje tam kapitału !!Czy rzucanie KŁÓD pod nogi nie zmusi do refleksji samego Pana Rusinka jak i innych potencjalnych inwestorów w PRL - BIS ?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... WC komentuje +8
Pan Rusinek jest finansowo tak niezależny,że może palić najdroższe cygara, pływać na luksusowych statkach , pić najlepsze alkohole , zwiedzać świat i mieć wszystkich w wiadomym miejscu.
Jednak chce zrobić coś dla tego regionu i dla ludzi. Ilu na tym skorzysta, ilu zarobi -tego to on sam chyba dokładnie nie wie.Na pewno nikt nie straci.
Ludzie i makroregion zyska. Żądanie gwarancji zatrudnienia określonej liczby ludzi na określony czas przy takim projekcie to może tylko zgłosić ktoś, kto kompletnie nie zna mechanizmów biznesu.
PS. Można też posłuchać tych pseudoekologów i zasadzić wszystko lasem i krzewami.
I postawić tablicę przy wjeździe."KONIEC CYWILIZACJI"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... dociekliwy komentuje +2
Do "dociekliwemu i mieszkańcom Rzyk i okolic"
Wiem jakie jest prawo i nie chodzi mi o to żeby wyręczali służby, bo tego robić nie mogą. Ale mogą np. robić zdjęcia, które dla służb będą stanowić dowód popełnienia przestępstwa. Działań, które mogą robić jest wiele, ale jak już napisałem wcześniej to wymaga zachodu i nie jest medialne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
Twoje pytanie:
" Dlaczego nie patrolują szlaków i nie ścigają ludzi, którzy po szlakach pieszych jeżdżą samochodami, quadami i motorami? Bo to i wymaga zbyt dużo zachodu i nie daje rozgłosu."
Dlatego, że nie mają takich uprawnień. Obecnie w Polsce tylko straż leśna i policja może kontrolować i zatrzymywać. W parkach narodowych dodatkowo straż parkowa.
Jeśli jeżdżącym (nielegalnie) quadami itp. zastąpisz drogę to odpowiesz za stworzenie zagrożenia życia. Sorry ale takie mamy prawo.

Wracając do "zimowego raju" .Nie jestem zwolennikiem tej inwestycji ale pewne argumenty na mnie zawsze dzialają. W calej Europie realizuję się "sporne" inwestycję. Jest to zwykły ekonomiczny wybór. Podstawowe pytanie, które zadają włodarze terenów na których inwestycja ma powstać brzmi:
" Ile nowych miejsc pracy powstanie dzięki Pana inwestycji i przez ile lat GWARANTUJE Pan utrzymanie tych miejsc ?"
Czy znajdzie się odważny jakiś radny z gminy Andrychów by zadać to pytanie inwestorowi i zobowiązać go? Czy inwestor potrafi zagwarantować?
To zwykły europejski standard. Zwłaszcza gdy się chcę finansować inwestycję z dotacji europejskich.
Skoro w maju rada miasta/gminy Andrychów ma dyskutować o zmianach, to proszę o zadanie tego pytania, może również o uzyskanie gwarancji.
Przecież dla inwestora chcecie nieodwracalnie zmienić środowisko.
Zatem nie dziwcie się ekologom, że protestują. Na chwile obecną mają tylko do wglądu plany zmian w środowisku ale żadnych konkretnych informacji o zatrudnieniu. Przecież to dla Was najważniejsze jest ile miejsc pracy powstanie!
Dyskutować zawsze warto, podejmować śmiełe decyzję również.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... dociekliwy komentuje +8
Najgorsze jest to, że z ekologami nie ma żadnej dyskusji. Zachowują się jak dzieci. Nie bo nie i już. A z drugiej strony są bardzo koniunkturalni. Dlaczego nie oprotestowali np. budowy "remizy strażackiej" na Groniu Jana Pawła II i pozwolili na postawienie koszmarnego płotu wokół niej? Bo to nie jest "polityczne". Dlaczego nie patrolują szlaków i nie ścigają ludzi, którzy po szlakach pieszych jeżdżą samochodami, quadami i motorami? Bo to i wymaga zbyt dużo zachodu i nie daje rozgłosu.
Ps. Na marginesie dodam, że nie jestem zwolennikiem całego projektu przedstawionego przez Rusinka, ale uważam, że jego część mogłaby zostać zrealizowana z pożytkiem dla lokalnej społeczności i Beskidu Małego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... GGH komentuje +5
Ekolodzy na księżyc.........

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... bezprzebaczenia komentuje +11
Na polskich "Pseudo Ekologów" najlepszy jest doktor Putin.
Parę miesięcy temu taki nasz jeden kozak pojechał z jemu podobnymi na Arktykę i próbowali robić idiotów z ruskich.
Po paru miesiącach w pierdlu szybko zmienił poglądy i prawdopodobnie z mokrym pampersem chodzi do dziś.Na konferencji pożal się Panie niby prasowej jakoś nic nie mówił o powrocie na platformę wiertniczą na Arktyce.
Mieszkańcy Rzyk, pokażcie,że jesteście prawdziwymi "Rzycanami" i poprzyjcie taki projekt, który uznacie za słuszny dla Was.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... aktywny komentuje +12
a czy pracownicy nie są mieszkańcami? to na początek. Łatwo opluwacie ludzi i krytykujecie innych. Ludzie to element przyrody i dla nich są zmiany. Nie można nas traktować przedmiotowo Państwo PSEUDO-EKOLODZY!!!
My chcemy tu żyć i pracować a nie jeździć po świecie żeby wykarmić swoje dzieci!!! dosyć takich głupich komentarzy- zastanówcie sie trochę , zanim cały świat oplujecie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... szasze komentuje +9
ci którzy chodzą po górach nie chcą inwestycji, ci którzy nie chodzą jest im to zupełnie obojętne czy zmieni się coś w krajobrazie a tym bardziej są za jeśli chodzi o dodatkowe atrakcje, skutek jest taki że tych którzy po górach chodzą i nie chcą ruiny nowoczesnego kurortu wrzuca się do jednego worka z ekologami przypinającymi się do drzew !!! absurd zupełny, decyzję przepłacono zapłacono góry sprzedano i już , teraz pozostaje sztuczny PR, pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... laremu... komentuje +8
"larry komentuje +0
dlaczego na zdjeciu widać pracowników carnego gronia z banerami)))))))))))))))))"

bo Ci z Maspexu stoją przy taśmach i nie dojechali :-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... ..... komentuje +6
Inwestycje narciarskie są w zimie.Chodze po gorach, quady jeżdżą i pseudoekologow nie ma, albo udają, ze o tym nie wiedza. Inne argumenty sprowadzają sie do myśli, jakie jeden z naszych nauczycieli nam wpajal : " z głupim sie nie pogodosz z usmarkanym se nie pojesz"
Jak wkroczą organy ścigania ..... Worek sie rozpruje ........

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... do Ekologa z książkami komentuje +2
"Pasterze Woloscy karczowali lasy i do dziś dnia wypasanie
owiec nie zniszczyło flory i fauny."
a co to ma do rzeczy i jak ma się do inwestycji narciarskich?
Czy pasterze wołoscy używali quadów i skuterów śnieżnych?
Czy wypasali do 22 przy sztucznym oświetleniu?
Czy urządzali Sylwestra z sztucznymi ogniami i petardami?
Czy stawiali metalowe konstrukcję i sztuczne nawadnianie hal?
Na jakiej podstawie piszesz, że nie zniszczyli flory i fauny? Czy pasterze wołoscy prowadzili porównawcze badania botaniczne i zoologiczne na zasiedlanych terenach? chętnie poczytam wyniki opracowań :-)
Jeśli chcesz dyskutować, to argumentuj rozsądnie.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... prawdavv komentuje +7
Ponieważ to są pracownicy czarnego gronia którzy zostali przywiezieni busem jak bydło aby stać z transparentami by wyglądało jak to się wszyscy oburzają i są przeciwni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... larry komentuje +2
dlaczego na zdjeciu widać pracowników carnego gronia z banerami)))))))))))))))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... mar203 komentuje +3
zagazować wszystkich poje##?n&#xyc;h ekologów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
Do Jacek i Placek. ..... Nie można być trochę w ciąży ..... .pisalem kiedyś i ponawiam : organy ścigania winny zbadać majątki pseudoekologow tudzież wymuszaczy ekogicznych...... Przed rozpoczęciem "działalności" ekologicznej i ...... Po kilku latach tej "działalności".znajda sie miejsca odosobnienia dla tych cwaniaków ..... Z miodem w uszach .. . Zawoja i inne miejsca to nie Alpy ....
Pasterze Woloscy karczowali lasy i do dziś dnia wypasanie
owiec nie zniszczyło flory i fauny.pseudo ekologów przepędzic i wysłać do Putina .... On im pokaże gdzie raki zimują..... W Niedzicy górale dali wystarczająca "SZKOLE" tym cwaniakom

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... WIADOMO WSZYSTKO UKARTOWNE komentuje +4
DZIWNE ZE MIEJSCOWI POZWALAJA NA TEN PROJEKT , TAK NAGLE SIE WSZYSCY ZGADZAJĄ I CHCĄ POBIĆ EKOLOGÓW

NO NIECH TYLKO PODNIOSĄ REKE NA ZIELONEGO LUDKA TO PAKA MUROWANA NA KILKA LAT , KTÓRY ŻYCAN SIE ODWAŻY POBIĆ ZIELONEGO LUDKA A JAKBY CO TO W SLEDZTWIE WSZYSTKO WYSPIEWA ZE SZCZEGÓŁAMI OD A do Z

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... JAcek i Placek komentuje +41
Małolaty z bogatych domów, którym się nudzi bo nie muszą pracować-znaleźli sobie fajne zajęcie- zostali "EKOLOGAMI"...w trosce o środowisko protestują przeciwko wszystkiemu, budowie dróg, mostów, elektrowni wodnych(bo rybki nie przepłyną), wiatrowych (bo ptaszki mogą wpaść w turbiny), węglowych (bo trują powietrze) itd itp. Jednocześnie pseudoekologom nie przeszkadza jeżdżenie drogimi samochodami, korzystanie z komunikacji, używanie zdobyczy cywilzacji (komputerów, telefonów itd itp). Nie można być trochę wegetarianinem, nie można być trochę martwym, albo trochę zdradzać żonę. Albo postępuje się ekologicznie albo nie.............HIPOKRYZJA PRZEZ WAS PRZEMAWIA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... vulcan komentuje +28
najwyższy czas zrobić z nimi porządek. dla nich ważniejszy jest jakiś pieprzony robak, czy inna wyleniała wiewiórka niż godne życie i praca dla obywateli miasta. o super ośrodku już nie wspomne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... ijak komentuje +4
Jak znajdą tam prace to bedzie im głupio...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był