71f3fa19b728a2e073be96f9bbeb956d.html Starostwo zakończyło kolejny etap rozbudowy szpitala w Wadowicach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starostwo zakończyło kolejny etap rozbudowy szpitala w Wadowicach

Email Drukuj
Zakończyły się prace przy wykonaniu elewacji wadowickiego nowego pawilonu wadowickiego szpitala. Firma Inveko wykonała dla starostwa również montaż linii cieplnej w budynku. Trzeci etap robót przy budowie nowego pawilonu kosztował 4 mln złotych.


Starostwo Powiatowe poinformowało, że zakończył się trzeci etap prac budowlanych przy nowym pawilonie Szpitala im. Jana Pawła II. Tuż przed świętami dokonano odbioru robót.

W ramach umowy zostały wykonane prace murarskie, węzeł cieplny, instalacja ogrzewcza oraz elewacja budynku. Prace wykonała firma INVEKO s.c. Agata Gut Rafał Gut z Libiąża. Całkowity koszt wyniósł 4 006 011,38 zł.

Wszystkie roboty zostały wykonane w terminach ujętych w harmonogramie rzeczowo – finansowym robót. Komisja odbiorowa potwierdziła, że roboty zostały wykonane w terminie i zrealizowano je zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym oraz zawartą umową.

Starosta Jacek Jończyk podziękował wykonawcom za dobrą współpracę, a także sprawne i profesjonalne wykonanie prac. Poinformował również, że aktualnie w Starostwie Powiatowym trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na kolejny podetap prac.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Starosta wadowicki dąży do tego, by zgodnie z planem usług zdrowotnych ZZOZ zaczął w pełni wykorzystywać nowy pawilon z początkiem 2016 roku.

Uruchomienie nowego pawilonu wiązać się będzie również z przeniesieniem do niego oddziałów funkcjonujących obecnie pod drugiej stronie ulicy Karmelickiej, w najstarszej części powiatowej lecznicy.  W ten sposób w czterech budynkach powiązanych ze sobą pomieszczą się wszystkie oddziały Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Starostwo przyjęło, że aby tego dokonać musi wydać na całą inwestycję ok. 53 mln złotych. Do tej pory powiat finansuje budowę z własnego budżetu. Starostwo może zaciągać kredyty i zobowiązania finansowe na ten cel aż do 45 mln złotych. Pieniądze na rozbudowę oprócz kredytów mają pochodzić też ze sprzedaży majątku powiatu.

W zeszłym roku powiat wadowicki otrzymał 5 mln zł z centralnej rezerwy budżetowej, które obiecał Wadowicom premier Donald Tusk. Jednocześnie Jacek Jończyk liczy jednak na pomoc gmin. Niektóre z nich wyraziły już taką wolę. Pieniądze przekazała gmina Wieprz, Wadowice podjęły w uchwale budżetowej zobowiązanie o przekazaniu powiatowi w tym roku ponad 700 tys. złotych.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (17)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... st.referent z Batorego 2 komentuje +1
aha, to juz wszystko wiem, dziekuje
a ZK to Pani wice starosta Królik???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... st.referent z Batorego 2 komentuje +6
@do elf
To nie pracownicy starostwa.To rodzina z ZK.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... do elf komentuje +6
pracownicy starostwa do pracy a nie do komentowania
my wam płacimy z podatków a wy na necie siedzicie, oj nie ładnie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... radar komentuje +0
@nodd za 7 mln szpitala do końca nie wybudujesz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... nodd komentuje +3
Tusk na jakis badziewny spot wyborczy PO, dal z budzetu panstwa 7mln.zl. Za to mozna wybudowac szpital do konca.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... elf komentuje +4
@ do komentatorów, pożal się ,Boże
A weźcie się sami malkontenci i dyletanci do roboty, zróbcie coś dla miasta, a nie tylko krytykujcie Starostę i Wicestarościnę. Obiecali i zbudowali, a za 1-2 lata szpital będzie oddany do użytku i my mieszkańcy będziemy mieć gdzie się udać przynajmniej po pierwszą pomoc, gdzie urodzić dziecko, a i 700-osób załogi ma pracę.
No chyba że zależy wam wszystkim, żeby ten szpital rozłożyć na łopatki.

No to proszę bardzo.

Gratulacje dla Pana Jacka i Pani Marty. Róbcie swoje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... więcej ZK w samorządzie! komentuje +5
Wszystko w monolitycznym żelbecie? Czy starostwo i projektanci nie słyszeli o tym, jak obecnie projektuje i wykonuje się szpitale? Buduje się tak, by w przypadku infekcji bakteryjnej można było usunąć i wymienić wypełnienia ścian, bez naruszania konstrukcji. Najpierw "konstrukcja modułowa", która świetnie sprawdza się jedynie w jednokondygnacyjnych obiektach, teraz monolityczny żelbet. Widać domeną wadowicką jest - tak w starostwie jak i w mieście - budowanie bez głowy. Nie zawsze przenoszenie poprzednich doświadczeń (rozebranie muru w więzieniu i ucieczki skazanych) jest dobrą praktyką. Cóż - by prowadzić inwestycję, trzeba się też na tym choć trochę znać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... Obserwatorek komentuje +7
Cóż z tego,że szpital będzie ładnie wyglądał z zewnątrz,czy wewnątrz,jak nie będzie w nich specjalistów ?
Wszyscy doskonale wiemy,że większość ludzi jeśli tylko może to szerokim łukiem omija wadowicki szpital. A już na pewno chirurgię,czy ortopedię...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... To-ja komentuje +9
A ten uśmiech w jaśniejącą przyszłość - " Ile tu pracy dla swoich..."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... nieprawda komentuje +6
@kałakolczik Udajesz, wkładasz kij w mrowisko, czy rzeczywiscie myslisz tak, jak napisałeś? Jedna inwestycja kosztem wszystkich innych zadań własnych powiatu! I z czego tu się cieszyć?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... Piękniśia komentuje +4
A gdzie Pani Królikowa????????????????
?????
Czyżby z niej juz zrezygnował??????????
Ale se chłop dorobił, ze ją zatrudnił

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... Elemele komentuje +1
W zeszłym roku powiat wadowicki otrzymał 5 mln zł z centralnej rezerwy budżetowej, które obiecał Wadowicom premier Donald Tusk.

Jak to w końcu jest ,bo nic z tego nie rozumiem !

"powiat wadowicki ma te 5mln zł z rezerwy,czy obiecano ??? "

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +4
Cieszy fakt, że budowa jest finansowana z własnych środków i bez udziału kredytów. Gmina Wadowice ma zdaje się jakieś kredyty i to jest niepotrzebna rzecz. Kredyt trzeba spłacać. Na przykład jak pożyczymy milion to trzeba oddać chyba z milion dwieście. Zatem dwieście tysięcy pożyczkobiorca jest do tyłu i tych pieniędzy nie będzie w przyszłym budżecie na inne cele. No to chyba to jest proste myślenie, że pożyczanie się nie opłaca i ci co pożyczają to nabijają z reguły kabzę obcym bankom. Trzymajcie tak dalej w starostwie i nie pożyczajcie bo to jest bezmyślnością i nawet chyba głupotą być może. Ja myślę tak sobie, że to nowe muzeum co powstało w Wadowicach to jak zarobi niezłego grosza to może dorzucą coś na szpital. Im tyle pieniędzy nie będzie potrzeba. Trzeba do nich może jakoś zaapelować a może sami się domyślą. Ponoć maja już bilety zarezerwowane na długi okres czasu, że aż hej,hej - daleko do przodu. Dziękuję za wysłuchanie pogadanki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... przyjaciel komentuje +12
Gdzie Kotarba, bez niego zdjecie nie przedstawia żądnej wartości , to jak niebo bez gwiazd.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014

Wiele osób zadaje sobie pytanie ile poszczególne partie polityczne załatwiło pieniędzy na rozbudowę szpitala. Ile załatwiło PO ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... maxim komentuje +11
gmina Wieprz dokłada do szpitala, ale jeśli ktoś mieszka na terenie gminy to całodobówkę ma w Andrychowie, a nie w Wadowicach!!!
Bardzo to mądre !!!
a co do fotki to oczywiście Pan J.J. musi być w końcu wybory blisko!
Powinno się pokazać pracowników firmy, którzy faktycznie ciężko pracowali, a nie nierobów w garniakach, którzy potrafią iśc po trupach byle do celu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... Piękniś komentuje +8
Przecudowna ta elewacja ale ten Piękniś na pierwszym planie jeszcze piękniejszy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był