3a71541d2a1b68b0c41b713ee0a96ac6.html Dodatkowe 10 mln zł na szpital?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dodatkowe 10 mln zł na szpital?

Email Drukuj
Jest szansa, że powiat wadowicki otrzyma dodatkową pomoc finansową na rozbudowę Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II. Chodzi o dodatkowe dziesięć milionów złotych, które starostwo mogłoby otrzymać z funduszy europejskiej. Nowy pawilon szpitala ma zostać uruchomiony w 2016 roku.


Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa na zaproszenie starosty Jacka Jończyka wizytował budowę nowego pawilonu Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Marszałek obejrzał również odnowiony pawilon „C” oraz pawilon „D” wyremontowany m.in. ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wyraził zadowolenie z faktu, że samorząd gminy Wieprz zaangażował się finansowo w tę znacznie obciążającą budżet powiatu inwestycję.

Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Urszula Lasa oraz jej zastępca Witold Ponikło przedstawili prezentację ukazującą zmiany, jakie zaszły w wadowickiej lecznicy na przestrzeni ostatnich lat, a także plany na przyszłość, których głównym punktem będzie wyprowadzenie oddziałów ze starych budynków szpitala i skoncentrowanie działalności w kompleksie połączonych ze sobą budynków.

Dyskutowano o szansach na pozyskanie środków europejskich z nowej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020, w ramach której w województwie małopolskim na szpitale powiatowe planuje się przeznaczyć 30 mln euro.

Jak się dowiadujemy powiat wadowicki ma szanse na pozyskanie dodatkowych 10 mln złotych na swoją inwestycję. Starosta wadowicki dąży do tego, by zgodnie z planem usług zdrowotnych ZZOZ zaczął w pełni wykorzystywać nowy pawilon z początkiem 2016 roku.

Uruchomienie nowego pawilonu wiązać się będzie również z przeniesieniem do niego oddziałów funkcjonujących obecnie pod drugiej stronie ulicy Karmelickiej, w najstarszej części powiatowej lecznicy.  W ten sposób w czterech budynkach powiązanych ze sobą pomieszczą się wszystkie oddziały Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Starostwo przyjęło, że aby tego dokonać musi wydać na całą inwestycję ok. 53 mln złotych. To najnowsze szacunki. Do tej pory powiat finansuje budowę z własnego budżetu. Starostwo może zaciągać kredyty i zobowiązania finansowe na ten cel aż do 45 mln złotych.

Pieniądze na rozbudowę oprócz kredytów mają pochodzić też ze sprzedaży majątku powiatu. W zeszłym roku powiat wadowicki otrzymał 5 mln zł z centralnej rezerwy budżetowej, które obiecał Wadowicom premier Donald Tusk.

Jednocześnie Jacek Jończyk liczy jednak na pomoc gmin. Niektóre z nich wyraziły już taką wolę. Pieniądze przekazała gmina Wieprz, Wadowice podjęły w uchwale budżetowej zobowiązanie o przekazaniu powiatowi w tym roku ponad 700 tys. złotych.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (8)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Banialuka komentuje +2
Ciekawe skąd marszałek "Sowa" weżmie tyle kasy ???
Przecież PO zawsze biadoli że niema nigdy na nic !!!
Myślę ,że to jest "czcza obiecanka" przed wyborami !1!

Zobaczymy -przeżyjemy !!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... Tylko prawda komentuje +2
WIECIE, ŻE TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA. NASZA BURMISTRZYNI ZE SWOJĄ ŚWITĄ RZUCIŁA CZARY NA SWOICH PRZYSZŁYCH KONKURENTÓW POLITYCZNYCH. JA UWAŻAM, ŻE SUPER KANDYDATEM TO BĘDZIE SWÓJ CHŁOP ALE ANI ONA ANI ON. MY WIDZIMY KILKU KANDYDATÓW, NIEKTÓRZY SIĘ JESZCZE ZASTANAWIAJĄ CZY WARTO. SŁYSZAŁEM, ŻE WADOWICKI KOCICHO PILNUJE WSZYSTKIEGO ZE SWOIM HAREMEM. WIECIE CO MAM NA MYŚLI, JEGO NA TO STAĆ. ON NIE MA ANI HONORU ANI TWARZY LUDZKIEJ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2014
... Zającówna komentuje +13
Jończyk chyba już czuje że to jego koniec,
nikt się juz z nim nie liczy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
... arik komentuje +3
Moije pytanie jest takie. ile na drogi zamierza powiat wadowicki przeznaczyć?? 2 czy moze 5 zł?? Precz z PO!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
... Luśka komentuje +9
@kałakolczik
Ja się też zastanawiam nad SLD lub Twój Ruch.Byle nie POPIS.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +4
W związku z tą umiarkowanie pocieszającą informacją zastanowię się czy nie oddać w wyborach głosu na Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ich głos w propagowaniu idei budowy szpitala zdaje się , że był u mnie najlepiej słyszalny. Nie jestem tego jednak pewien - zdaje mi się. " Może mi się zdawało a może śniło, że wczoraj koło mojego okna słońce świeciło ".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
... zonki donk komentuje +8
no jasne a za personel będą same anioly, które po prostu sprawią, że pacjent odleci z zachwytu! Już to widzę!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
... Duży sukces wadowickiej PO komentuje +3

Jak widać po 5 mln od premiera Tuska teraz sejmik Małopolska w ramach MRPO przekaże dodatkowo 10 mln na szpital.
Pamiętajmy że marszałek Sowa jest z PO.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był