bf981f50afebec84c8006b941748499b.html Burmistrz zaskoczył radnych. Nie chcieli go słuchać, teraz muszą go czytać

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Burmistrz zaskoczył radnych. Nie chcieli go słuchać, teraz muszą go czytać

Email Drukuj
W tej radzie panują dziwne zwyczaje. Radni skłóceni z burmistrzem postanowili pokazać, kto tu rządzi i co jakiś czas wymyślają kolejne trudności. Tym razem bojkotowali sprawozdania burmistrza z bieżących spraw. Nie udało się, bo burmistrz okazał się sprytniejszy.W Radzie Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej trwają niesnaski pomiędzy większością opozycyjną rady, a burmistrzem Zbigniewem Stradomskim. W sytuacji, gdy burmistrz nie ma większości w radzie, a obradami kieruje nieprzychylny mu przewodniczący Tadeusz Wilk często dochodzi tutaj do zadziwiających sporów, których nie ma winnych samorządach.

Jedną prerogatyw burmistrza jest przedstawianie aktualnego sprawozdania ze swoich prac na każdej sesji. Ale radni opozycji stwierdzili, że sprawozdania burmistrza są nudne i w ogóle nie warte wysłuchania. Wiceprzewodniczący rady Piotr Janusiewicz miał podobno stwierdzić, że są niepotrzebne.

Dotychczas sprawozdania ze swoich prac burmistrz przedstawiał na początku każdej sesji. Przewodniczący Tadeusz Wilk przesunął burmistrzowi ten punkt obrad na koniec. Zdaniem Zbigniewa Stradomskiego zrobił to złośliwe.

Highslide JSNa ostatniej sesji burmistrz zastosował fortel w stosunku do rajców. Zamiast czytać sprawozdanie, wydrukował je każdemu radnemu z osobna. Rozdano je na sesji w chwili, gdy właśnie rada doszło do punktu „sprawozdanie burmistrza”. Siłą rzeczy radni, aby  z nim się zapoznać musieli zrobić sobie przerwę. Czytanie zajęło im blisko pół godziny.
Skoro radni nie chcą słuchać, to muszą przynajmniej przeczytać. Teraz nie będą mogli się skarżyć, ze nie wiedza, co się dzieje w gminie - mówił nam później Zbigniew Stradomski.
Burmistrz w ten sposób wytracił ośmiu radnym opozycji jeden argumentów, którym się często posługiwali twierdzili, że nie mają wiedzy na temat bieżących spraw, bo burmistrz ich nie informuje. Teraz mają wszystko czarno na białym.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Banialuka komentuje +0
Kalwaria zebrzydowska to banda bydlakow - nie nalezy sie tym zajmowac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2014
... KIBIC z DALA komentuje +0
Obiektywnym ..... oprócz ..... chlebodawcy ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... MMMIREK komentuje +7
Do Pana (mp) :
Jest Pan bardzo bezstronnym oraz obiektywnym dziennikarzem.
Gratuluję.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... olle komentuje +1
Jak nie kijem to pałą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... czytelnikk komentuje +3
Faktycznie rewelacja. Radni wyrobili się z czytaniem w pół godziny, a poprzednio musieli słuchać dukającego te wypociny burmistrza przez godzinę. To się nazywa samokrytyka i oszczędność czasu. A zgadnijcie kto przygotowuje te sprawozdania ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... HIHIHI komentuje +1
Kozi synu sesja to nie jest walne zebranie
Kałakołczik nikt cię nie chce czytać to gaś światło i wychodź."Do swidania"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... kozi komentuje +10
Zastanawiam się czy osoba która dodaje takie artykóły nie jest stronnicza? Wychodzi na to że radni robią wszystko źle a burmistrz to najlepsza osoba na tym miejscu. Proponuje bardziej zapoznac sie z sytuacja i napisac prawde jak to jest w gminie kalwaria! Burmistrz opuszcza walne zebrania wysyłając pisma ponieważ nie chce odpowiadac na trudne pytania osób zainteresowanych losami gminy i wsi do niej należących dlatego napisał na kartce sprawozdanie i znając jego uciekł z niego żeby nie odpowiadac na pytania. Pewnie to i fortel i myśli że jest sprytny ale my wyborcy zajdziemy pana burmistrza i rozliczymy przy wyborach... pzdr.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Vicius komentuje +10
Tak to jest do samorządu pchają się same matoły.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... KIBIC z DALA komentuje +3
Nic się nie zmieniło od niepamiętnych czasów.Odszukac i przeczytac artykuł w "POLITYKA" za czasów Red.Rakowskiego p.t. "KALWARIA DOKTORA SURÓWKI".
Artykuł był chyba w roku 1972 Dla osób myślących będzie to doskonała lektura.
Trzeźwo myślących mieszkańców w Kalwarii nie brakuje,tylko powinni się skonsolidować , by nie padały takie sformułowania jak wyżej ....."banda bydlaków".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +17
Na miejscu burmistrza ustąpiłbym ze stanowiska. Jak mnie ktoś nie chce słuchać i mnie nie chce to ja mu się na siłę i na szyję nie rzucam. Gasząc światło zabieram się i wychodzę. Do swidania.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... LucynaZG komentuje +2
Kalwaria zebrzydowska to banda bydlakow - nie nalezy sie tym zajmowac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był