209baaacc42a2f963df42493c6af21df.html Starosta pisze nową strategię dla powiatu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starosta pisze nową strategię dla powiatu

Email Drukuj
Starosta Jacek Jończyk powołał konwent do spraw opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Wadowickiego na lata 2015-2020. Dokument ma określić główne kierunki rozwoju powiatu wadowickiego w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej.


Blisko pięćdziesiąt osób wzięło udział w pierwszym posiedzeniu Konwentu ds. opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Wadowickiego na lata 2015 – 2020, zorganizowanym przez starostę Jacka Jończyka. Spotkanie oficjalnie zainaugurowało prace nad nową strategią dla powiatu.

O podjęciu działań związanych z opracowaniem nowego dokumentu strategicznego zadecydowała Rada Powiatu w Wadowicach, która 24 lutego 2014 r. podjęła uchwałę w tej sprawie. Władzom powiatowym zależało, aby w prace nad strategią włączyli się także mieszkańcy powiatu wadowickiego.

Na początku marca ogłoszono publiczny nabór członków Konwentu ds. Opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Wadowickiego na lata 2015 – 2020. Do prac nad strategią zgłosili się m.in. przedsiębiorcy, nauczyciele, osoby reprezentujące stowarzyszenia i organizacje non-profit.

W skład Konwentu weszli także przedstawiciele komórek organizacyjnych starostwa , jednostek organizacyjnych powiatu, a także powiatowych służb, inspekcji i straży. Otwierając pierwsze posiedzenie konwentu, starosta Jacek Jończyk szczególne słowa podziękowania skierował właśnie do mieszkańców.
Szczególnie serdecznie dziękuję mieszkańcom powiatu, którzy na ochotnika, w czynie społecznym zgłosili się do prac nad tym dokumentem. Oczywiście mogliśmy zlecić napisanie strategii firmie zewnętrznej, ale zadecydowaliśmy, że dokument zostanie napisany przez naszych pracowników przy państwa wsparciu. Jestem przekonany, że każdy z nas dołoży swoją cegiełkę do tego, aby powstał czytelny, realistyczny i ambitny dokument – mówił starosta Jacek Jończyk.
Uczestnicy zgłosili uwagi do propozycji obszarów tematycznych, zaproponowanych wstępnie przez zespół roboczy, który tworzą pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Dalsze prace nad strategią będą prowadzone w mniejszych grupach roboczych. Pierwsza wersja dokumentu ma powstać do końca maja.

(wp)
Źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... maxim komentuje +9
Strategii Rozwoju Powiatu Wadowickiego na lata 2015-2020 - najważniejsze to zmienić dotychczasową władzę!!! a następnie wybudować BDI (droga z Głogoczowa do Bielska)!
Tylko znając życie to tylko kiełbasa wyborcza !!! podobnie jak na zbiorniku wodnym w Świnnej Porębie - każdy będzie chciał coś ugrać dla siebie!!! Gdy nie ma wyborów to nikt się nie interesuję, ale zato przed wyborami każdy pokazuję jaki to niby dobry, pracowity...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... A.A. komentuje +6
...i klasy w szkołach po 40 osób :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... nieznajomy komentuje +6
No i co, niedowiarki?
Będziemy mieć piękny, nowoczesny i przyjazny ludziom powiat :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był