5f8048cd66992d06bc4e17f0896b48e7.html Dwie gminy powiatu dostaną 2 mln zł na remonty swoich dróg

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dwie gminy powiatu dostaną 2 mln zł na remonty swoich dróg

Email Drukuj
Dwie gminy z powiatu wadowickiego otrzymają z budżetu państwa prawie 2 mln zł na przebudowę ponad 5 kilometrów dróg. Resort administracji postanowił podzielić koszt tych remontów w połowie, ponieważ całkowita kwota naprawy dróg ma wynieść nawet 4 mln zł.


We wtorek (1.04) Minister Administracji i Cyfryzacji zatwierdził przedłożoną przez wojewodę małopolskiego listę zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie z budżetu państwa w 2014 r. zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój.

Dotacja przyznana Małopolsce to 50 mln 22 tys. zł. Do programu zakwalifikowało się łącznie 37 zadań - 11 realizowanych przez powiaty, 26 przez gminy. Łączna długość dróg wyremontowanych i wybudowanych w ramach programu to ok. 62 067 mb.

W powiecie wadowickim zakwalifikowały się dwa wnioski. Jeden z gminy Wieprz drugi ze Spytkowic. I tak Wieprz otrzyma 918 213 zł z budżetu państwa na kompleksowy remont kluczowych dróg gminnych na terenie sołectw Gierałtowice i Gierałtowiczki. Łączna długość dróg , które będą naprawiane wyniesie 3905 metrów bieżących. Wieprz na ten cel będzie musiał wysupłać 918 214 zł z własnej kasy .

Natomiast Spytkowice przebudują drogę gminną w ciągu ul. Górki w miejscowości Bachowice i Spytkowice. Remontowana część będzie miała 2690 metrów bieżących. Wkład własny gminy wyniesie 748 225,78 zł. Drugie tyle dopłaci państwo. Remonty mogą ruszyć już w tym roku.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (15)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... CZERWONY 2 komentuje +1
TAAK UL.GÓRKI BĘDZIE OBWODNICĄ A W SPYTKOWICACH JEST ...ŁADNIE,CZYSTO NIE MAŚMIECI NA ULICACH........
NO TOWARZYSZE WIECIE , ROZUMIECIE.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... do spytk komentuje +1
Te pieniadze są na konkretny cel przeznaczone.Gmina nie może tych pieniędzy przeznaczyć na inny cel. A ulica Górki potrzebuje tego remontu i mieszkańcy sie z niego cieszą. Brawo dla Wójta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 04 - 2014
... spytkowice komentuje +3
Jak zwykle komentarze miernot którzy nie mogą niczym innym zaistnieć!!! Ulica Górki w Spytkowicach ma szansę stać się małą obwodnicą. Od dk 44 stronę Wadowic przejazd bez problemów!!! Brawo dla Wójta! Przyciągnąć do gminy prawie 1 mln zł- absolutny szacun!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... spytko komentuje +2
nie podzielam optymizmu tych co "klaszczą' wójtowi w spytkowicach.
- ta droga nie jest w złym stanie ,piniądze moża wykorzystać innaczej!
- droga bardzo mało uczęszczana!
wczoraj przeczytałem że na górkach (obok stawów!!!! -w dolinie karpia) ma powstać kopalnia! no super ZDEWASTOWANE ŚRODOWISKO I PEWNIE 10 MIEJSC PRACY BO KOPALNIA MA WĘGIEL ZGAZOWYWAĆ!
CZY WSZYSCY DOBRZE SIĘ CZUJĄ?????/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... Brawo Spytkowice komentuje +4
Brawo dla wójta ze Spytkowic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... rada komentuje +2
Co za radosć dla tych miejscowosci a na wadowice niema co jedz tu czleku do wadowic przez roków przez mostek lata na lacie i same dołki jakby nie dali rady z tym w calosci zrobić następnie droga z małej góry juz w babicy tam dopiero jest droga zeby jechac dalej z górki trzeba ostro zachamować albo zjechac na drugi pas bo na drodze zrobil sie straszny wał i zawieszenie w samochodach siada a juz największom rewelacja jest samo centrum sołectwa babica to juz jest skandal ktoś wydal zezwolenie na zrównanie kolo drogi ziemi i mamy teraz zapadające sie koryto rzeczki urywajace za sobą co chwile lepszy kawałek asfaltu no bo poco zalewa w czasie powodzi jedna osobe a teraz tej jednej nie zalewa a zalewa całą wieś biedni sasiedzi maja pelne piwnice wody a w ogródkach wszystko wycharatane od wody gdyż przez to poucinanie brzegow w czasie ulewy nie ma juz rzeczki po jednej i po drugiej stronie drogi jest poprostu nowa rzeka babiczanka plynaca po calej drodze na wysokosc po kolana poprostu nic tylko uwzględnic jako nową rzeke na mapie polski kiedys droga była super bo nie powiem a teraz jakby sie zaczela łamać w strone rzeczki niepowiem ale popieram tez osoby z witanowic do ryczowa tam to jakby bomba zleciała albo poligon

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 04 - 2014
... Tylko prawda komentuje +8
Szanowni Państwo! Widzimy jakie przebicie ma nasza starosta. Coś okropnego, po co on tam siedzi. Za co bierze taką kasę. Dobrze, że już niedługo test prawdy, czyli wybory. My już takim gospodarzom jak starosta, burmistrz dziękujemy. przepraszam, że użyłem tego słowa, grzeczność wymaga. Tak naprawdę to kopa w d...pę i wynocha. Im wszystko wisi no może nie jej. Jej coś innego wisi. Ale te typy tak mają.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Adammmm komentuje +4
Tak co z drogą Ryczów-Wyżrał? i co z drogą Wyżrał-Witanowice? Bo to co teraz jest to ciężko nazwać drogą, no chyba ze polną;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... .... komentuje +1
Ryczów jak zwykle nic , hmm czyli nadal obowiązuje jazda slalomem na drodze do Wadowic by jako tako przejechać te dziury , obowiązujące 50km/h .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Kierowca ;) komentuje +1
Przejedźcie sobie drogą od Tomic do Przybradza przez "górkę" tamta droga już nie tyle co straszy co stwarza niebezpieczeństwo powoli. Tragedia! Liczyłem na nową nawierzchnie w tym roku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... milicja komentuje +4
Po co w spytkowicach remontowac ta droge?? przeciez nie jest taka zla...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... :( komentuje +2
Droga niestety Ryczów --> Wyźrał wypadła z tego dofinansowania. Widać jak się stara starostwo w Wadowicach :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Obserwatorek komentuje +11
Wadowice jak zwykle gów... dostaną.
Oczywiście to zasługa m.in. wspaniałej Wielmożnej Pani Burmistrz.
Ale spokojnie. Mieszkańcy się odwdzięczą,Droga Pani i podziękują przy wyborach,które już niebawem. Droga w Wysokiej (jadąc z Wadowic do Przytkowic) to istny koszmar...
Może z wyjątkiem 100 m odcinka,tzw. "dywanika".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... ZG komentuje +3
Przynajmniej wyremontujcie jeden pas ruchu, a za kilka lat następny pas ruchu , jakoś się przejedzie przy małym natężeniu ruchu tak jak to miało miejce na drodze w Bęczynie. Mowa o pozostałości drogi Ryczów- Wyżrał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Rząca Zygfryd komentuje +6
A co z drogą łączącą Ryczów z Wyźrałem??? Jazda tam to prawdziwy test zawieszenia...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był