b919fe91cd862684c3a83ed9cd01fba8.html Radni tyłem do turystów i pielgrzymów

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Radni tyłem do turystów i pielgrzymów

Email Drukuj
Skandal w Kalwarii Zebrzydowskiej. Radni zablokowali pieniądze na funkcjonowanie jedynego w mieście punktu Informacji Turystycznej. Placówka miała działać od 1 kwietnia, ale ze względu na brak funduszy, burmistrz zmuszony był ją zamknąć do dowołania.Radni w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy od początku kadencji drą koty z burmistrzem Zbigniewem Stradomskim, znów pokazali na co ich stać. A właściwie na co ich nie stać. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej ośmiu radnych z opozycji zablokowało przekazanie funduszy na utrzymanie jedynego w mieście punktu Informacji Turystycznej.

Kalwaria Zebrzydowska w kwietniu szykowała się do przyjęcia dużej grupy turystów. Za niedługo na dróżkach oraz w klasztorze rozpoczną się misteria Męki Pańskiej, a ponadto 27 kwietnia jest kanonizacja papieża Jana Pawła II i spodziewano się, że pielgrzymi nie ominą tego miasta, które drogie było papieżowi Polakowi.

Highslide JSW tej sytuacji uruchomienie punktu Informacji Turystycznej, zlokalizowanego przy dużym parkingu, w okolicy klasztoru ojców bernardynów, wydawało się dobrym pomysłem. Urząd Miasta zapewnił zorganizowanie przedsięwzięcia, rzemieślnicy wykonali meble, ojcowie bernardyni udostępnili lokal, a Urząd Marszałkowski w Krakowie przekazał przewodniki, albumy, mapy i opracowania dotyczące historii Kalwarii.
Punkt Informacji Turystycznej działał tutaj od dwóch lat. Po przerwie zimowej miał zacząć pracę 1 kwietnia, ale w tej sytuacji zmuszony byłem podać informację o tym, że jest nieczynny z powodu decyzji radnych - przekazał podczas specjalnie zwołanej we wtorek (1.04) konferencji prasowej burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Zbigniew Stradomski.
Informacja nie będzie działała aż do odwołania, ponieważ grupa ośmiu radnych opozycji przegłosowała w zeszłym tygodniu uchwałę o nieprzyznaniu pieniędzy na utrzymanie placówki. Chodziło zaledwie o 24 tysiące złotych, które pozwoliłyby między innymi na sfinansowanie do końca października dwóch etatów w Informacji Turystycznej. Bez pracowników punkt nie ma racji bytu, ale zdaniem radnych opozycji to wydatek niepotrzebny.
Informacja Turystyczna miała działać gdzie indziej, w centrum kultury, to jest dobre miejsce- mówił podczas sesji przewodniczący Rady Miejskiej przewodniczący Tadeusz Wilk.
Tadeusz Wilk dodał jeszcze, że punkt przy dróżkach nie będzie działał, bo przecież...„nikogo tam nie ma”. Burmistrz Zbigniew Stradomski nie ukrywa, że decyzja radnych to zwykła złośliwość wymierzona głównie w jego osobę.
Jest rok wyborczy i radni prowadzą swoją politykę, czyli po prostu na złość burmistrzowi Szkoda, że zapomniano przy tym o dobru naszego miasta, bo w ten sposób wystawiamy sobie złe świadectwo przed wszystkimi turystami i pielgrzymami - dodaje burmistrz.
Jak zapowiada Zbigniew Stradomski,  zaapeluje jeszcze raz do Rady Miejskiej, by mimo wszystko wykazała się odrobiną rozwagi i nie wylewała dziecka z kąpielą, czyli po wprost przyznała pieniądze na funkcjonowanie Informacji Turystycznej.
Takie placówki z powodzeniem działają w Wadowicach, Andrychowie, Oświęcimiu, czy Krakowie. W sezonie turyści przyjeżdżający do Kalwarii Zebrzydowskiej mogli tutaj uzyskać niezbędną pomoc, informację oraz było to miejsce bardzo dobre do promocji naszego miasta i także rzemieślników, którzy przekazali swoje materiały informacyjne. Co ciekawe był to najtańszy punkt IT w utrzymaniu w naszym regionie - mówi burmistrz.
Highslide JSWe wtorek (1.04) Zbigniew Stradomski polecił wywiesić informację na budynku IT, wywiesić informację, że punkt jest nieczynny do odwołania.

Na żółtej tablicy znalazła się też wzmianka o tym, że radni nie wyrazili zgody na dalsze finansowanie tej instytucji. Tablica wymienia również nazwiska wszystkich ośmiu radnych: Tadeusz Wilk, Piotr Kumor, Stanisław Brózda, Henryk Jaglarz, Jolanta Krzeszowska- Mirocha, Paweł Hebda, Mirosław Faber i Tadeusz Chrostek.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kozi komentuje +1
Znowu radni są winni... Człowieku przestań pisac takie artykuły ponieważ się kompromitujesz... po co trzymac punkt informacyjny cały rok aby pielkgrzymi mogli z niego skorzystac dwa razy w roku: na misteria oraz pogrzeb M.B. może to nie duża suma ale w takim miejscu jakim jest gmina i brak pieniędzy zamknięcie szkoł itp. czy też zaciąganie pożyczek każdy grosz jest ważny. Jeszcze raz proszę aby podczas wypisywania artykułów nie byc stronniczym. pzdr.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2014
... Galaxy komentuje +2
Nie jest to jedyny punkt IT w Kalwarii. Akurat działający od 3 lat punkt it znajduje się w budynku gdzie odbywają się sesje RM.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Rozbawiona komentuje +4
Kalwaryjscy Radni i Burmistrz zachowują się jak dzieci. Ja Ci nie dam lizaka, bo TY mi zabrałeś auto. Ludzie może czas dorosnąć, a nie ośmieszać się w oczach wyborców?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Majelonek komentuje +5
Kalwaryjskie dziadki, które biorą pieniądze za siedzenie na sesjach i pierdzenie w stołek. rzeczywiście widać po twarzach jakie to towarzystwo. Czas skończyć z ta dyktaturą ciemniaków. W tym roku są wybory i dinozaurów trzeba wysłać na emeryturę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... larum komentuje +21
Burmistrz ma problem, bo rada się nie zgodziła opłacać etatów córki jednej radnej zwolenniczki burmistrza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... radar komentuje +0
Wiocha mądrze prawisz!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Krys komentuje +6
Do @Wiecha
Kto się kryje za pseudo Wiecha.
Obraźliwe nazwanie Kalwarii wiochą jest niedopuszczalne.
A ci co na górze to tylko umieją brać i strzyc baranki i to ma być cywilizacja ?
Sami oczywiście nic nie robiąc.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... zdzisek z fabryki komentuje +7
jesli to tylko ,,zaledwie" 24 tysiace to proponuje wydanie tej kasy przez pana ZS z prywatnych funduszy. Co to 24 tysiące złotycj

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Wiecha komentuje +15
Na zdjęciu widać, jakie to ćwoki i wiocha. Matoły do potęgi. Kalwaria to zawsze była wieś i wsią pozostanie. Jedyna cywilizacja to ta na górze, w klasztorze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był