64b426880109ee3766668c8f05649f92.html W Tomicach posłuchali rodziców. Będzie dodatkowy oddział dla przedszkolaków

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

W Tomicach posłuchali rodziców. Będzie dodatkowy oddział dla przedszkolaków

Email Drukuj
W Tomicach zamierzają zaspokoić oczekiwania rodziców, których dzieci nie dostały się do przedszkola. Trwają prace nad organizacją dodatkowych miejsc dla maluchów. To pozwoli rozwiązać problem i dzieci rodziców pracujących rozpczną od września edukację.


Dobra wiadomości dla rodziców dzieci, które nie dostały się do przedszkola w Tomicach. Władze gminy oraz  dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego zrewidowały swoje plany i uruchomią dodatkowy oddział dla maluchów.

Podczas rekrutacji rodzice 22 dzieci zostali zaskoczeni wiadomością, że nie będzie dla nich miejsc w oddziale. Rodzice nie dali jednak za wygraną, a władze szkoły zostały zasypane przez rodziców odwołaniami od pierwszej decyzji. W tej sytuacji wójt Tomic Adam Kręcioch polecił rewizję dotychczasowego planu pracy placówki na rok szkolny 20014-2015. Jak się dowiadujemy, w tej chwili trwają prace nad zorganizowaniem dodatkowego oddziału przedszkolnego dla maluchów, co pozwoli zadowolić oczekiwania rodziców.
Oboje z mężem pracujemy. Zresztą na terenie gminy. Tak więc nasze podatki idą także na lokalne przedszkole, a teraz okazuje się, że nasze dziecko nie może do niego chodzić. Czujemy się ukarani za to, że pracujemy. Uważamy, że to niesprawiedliwe. Zatrudnienie niani w tych czasach to już duży wydatek, nie stać nas na to  i bardzo liczyliśmy na to przedszkole - napisała do nas zrozpaczona matka, która pragnie zostać anonimowa.
Ustawa oświatowa przewiduje z góry założone kryteria przyjęć dzieci do przedszkoli w naszym kraju. Oprócz siedmiu podstawowych i nadrzędnych kryteriów, wśród których króluje zagadnienie niepełnosprawności, są też takie, które ustala dyrekcja przedszkola w porozumieniu z organem zarządzającym, czyli wójtem, burmistrzem lub prezydentem danej miejscowości.

Ustalenia te mają zapewnić "jak najpełniejszą realizację potrzeb dziecka i jego rodziny, zwłaszcza potrzeb rodziny, w której rodzice albo rodzic samotnie wychowujący kandydata muszą pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi".

Organ prowadzący, czyli gmina Tomice, jako dodatkowe kryterium rekrutacji do swojego przedszkola wybrało pierwotnie jednak warunek dochodowy. Dla rodzin, w których oboje rodzice pracują oznaczało to często, że ich dziecko nie zostanie przyjęte. Choć fakt pracy obojga rodziców dawał im pewną ilość punktów przy rekrutacji, to z kolei niski dochód na członka rodziny preferował osoby z rodzin, gdzie jeden z rodziców pracuje lub nie pracują oni w ogóle. W ten sposób pracujący rodzice przegrywali z niepracującymi.

Regulamin rekrutacji w tomickiej placówce jest zgodny z założeniami ustawy oświatowej, która wskazuje, że dochód "może być brany pod uwagę" (art.20c. pkt 5 ustawy oświatowej). Jednak część gmin rezygnuje z tego kryterium. Tak jest na przykład w Wadowicach, gdzie decydującym jest fakt, jak bardzo zajęci są rodzice kandydata na przedszkolaka.

Placówka przedszkolna w Tomicach w tym roku "obsługiwać" będzie cztery oddziały. W każdym, według ustawy, może być do 25 dzieci. Według wstępnej rekrutacji w oddziale 3-latków będzie 23 dzieci. To tutaj nie dostała się największa liczba dzieci, aż 14. W oddziale 4-latków uczyć się będzie 24 dzieci. Tutaj zabrakło miejsc dla ósemki.

Są także dwa oddziały 5 i 6 latków, gdzie w jednej grupie będzie 25 dzieci a w drugiej 23. Tak duża liczba 6-latków wynika z faktu, iż część rodziców nie zdecydowała się na "puszczenie" swojego dziecka do pierwszej klasy.

Zgodnie z ustawą rodzice, których dzieci nie zostały przyjęte do grupy przedszkolnej mogą złożyć odwołanie. Wiemy, że w Tomicach skorzystała z tego rozwiązania już spora grupa. Jeśli decyzja dyrekcji placówki nie będzie zadowalająca rodzic może złożyć skargę do sądu administracyjnego.

Rodzice mają nadzieję, że uda się rozwiązać tę sytuację jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego i nie będą musieli walczyć o miejsce w przedszkolu przed sądem.

(kp)
(Aktulizacja (4.04)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (35)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... xxx4 komentuje +3
Ręce opadają przy tych komentarzach, co jeden to lepszy a tak ciekawych rzeczy to się dawno nie dowiedziałem. Na takie obserwowanie i komentowanie to trzeba mieć czas albo dobrych informatorów Eugenia musisz się jeszcze trochę do informować... a tak po za tym jak by nie było to zawsze według tych komentarzy będzie źle i winna będzie temu gmina i wójt!! Nie macie innych problemów??? To prowadzi tylko do skłócenia wszystkich, a jak przyjdzie ktoś inny to myślicie że będzie lepiej ??? lepiej!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 04 - 2014
... K44- Wale rymy niebywale komentuje +4
Kręcioszek lenioszek zarabia niezły groszek. Nic nie robiąc kiese bije, a z mieszkańców wciąż się śmieje. Bo choć gmina jest bankrutem, on z radości tupie butem. Nic że ludzie są wkur..., po wyborach coś się zmieni? Nie!!! Rodzinka mówi zgodnie. Choć kredytów nabrał masę, to mieszkańcy spłacą kasę. Nasz Kręcioszek się ostanie, na kolejne 4 latka. Dla Radoczy będzie gratka!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 04 - 2014
... Wójt komentuje +3
Do Eugenia
Zwalniamy cię w przyszłym tygodniu, już wiemy którą sprzątaczką jesteś,
szkoda , że nie jesteś córką radnej Kwarciak, bo jej córke wsadziliśmy na jej miejsce,a pani radna już na emeryturze, ale córce załatwiła prace, no ale ty nie masz wchodów i takich pleców, takze sorry, takie mamy układy,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 04 - 2014
... Eugenia komentuje +6
mam na imię Wacława .... Po przeczytaniu tych komentrzy też chce dołączyc swój - zawsze bylam powściągliwa ale co tam .Zarabiam 1200zł na mieciąc i mam trójkę dzieci. Powiedzcie mi jak za to mozna zyc skoro inny ktos zarabia 12 000 zł - niewyobrazalna kwota . Ale to nie wójt tylko nauczyciele maja wiecznie mało. W piątek 4.04.14 wywiesili znowu flagi o protest . Sami nie wiedzą o co teraz chcą strajkowac. Nauczyciele w gimnazjum czy tez w podstawówce zarabiają ok 4 000 jak nie wiecej i jeszcze mają malo
a co z nadgodzinami ? W gimnazjum są projekty unijne za które maja niezłą kase (lepiej zebyscie nie wiedzieli ile maja za godzine ... przepraszam , za 45 minut). A obsługa czyli sprzątaczki za darmo muszą chodzic do pracy w sobotę. Niech sie tym ktos zajmie i pomysli ze sprzątaczka to też człowiek. To że sprzątaczka to nie znaczy ze jest gorsza - dodatkowo wykonuje prace fizyczną ! Nie wstyd wójtowi i dyrektorom szkół że jest taka różnica mniędzy personelem . Jeszcze jedno, sprzątaczka nie mówi że jest zmęczona sprzątaniem , a nauczycielki wiecznie narzekają ze są umordowani .
Za to wam do cholery jasnej płacą nie male pieniądze. A jak sie nie podoba to przyjdą młodzi za was z energią i uśmiechem na ustach ,że moga dzielic sie swoją wiedzą i wykonywać zawód.
Ostatnia sprawa jak ma byc dobrze w gminie , jeśli do osrodka kultury przyjęto księgową J.H , a matka jest główną księgową jak córka moze księgowac a matka zatwierdzać. Czy tego tez nikt nie widzi ? Codziennie widać pielgrzymki ludów gminy do sklepów . Gdzie jest przełożony ? - Robcie zakupy po pracy tak jak my - "zwykli ludzie"
Dziekuje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 04 - 2014
... Szpila komentuje +5
Dokładnie fgh. Prawda jest taka że Kręcioch nie chciał zrobić tego oddziału przedszkolnego i nie było by go gdyby nie ten artykuł na Wadowice24.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... fgh komentuje +3
Ja bym zmienił tytuł - W Tomicach zaskoczyli że będą wybory do samorządu na jesień więc będzie dodatkowy oddział dla przedszkolaków


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... do szok komentuje +5
Bliźniemu nie zazdrość. Rację masz tylko w tym, że to 12000zł miesięcznie dla wójta z naszych pieniędzy z podatków idzie i jak by ciężko pracował i robił dobrą robotę to OK, ale nie robi nic i gmina się stacza. Wystarczy ją porównać z sąsiednimi gminami. Radni powinni mu o połowę tą pensję ściąć i przekazać np na dofinansowania do szkółek piłkarskich dla młodzieży czy naprawy przepustów pod drogami. Koniec utrzymywania lenia i darmozjada!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... szok komentuje +3
"?" Oj, ja nikomu za płot nie zaglądam, bo powodzi mi się całkiem nieźle. Zatem mój komentarz nie jest napisany z pobudek zazdrości, a raczej zwykłej obserwacji codzienności. Co więcej, jako że jesteśmy ponoć społeczeństwem obywatelskim, mamy prawo do oceny życia społecznego, władzy, instytucji, co więcej-do oceny negatywnej, gdy na to zasługuje. Skoro władza, duchowieństwo nie zachowują się w tym kraju fair w stosunku do ludzi (już pomijając szczebel centralny, którego częściami składowymi są właśnie takie małe społeczności)-dlaczego o tym nie rozmawiać? :)

Pozdrawiam, Obserwatorka-Studentka-Szok

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... "?" komentuje +0
"Szok" spoczywa na laurach i jak kiedyś... się należy, a tymczasem praca, praca, i jeszcze raz praca, wykształcenie nawet zaoczne i można mieć lżej, lepiej wygodniej. I tak jak w winnicy, nieważne kiedy się przyszło do pracy, ważne na jakie warunki płacowe się umówiliśmy.
Nie patrzeć na nikogo tylko przed siebie i byłoby inaczej. Niektórzy patrzą za płot, jak się też sąsiadowi powodzi i z zazdrości płodzą później takie komentarze.
Wszyscy mamy równe szanse, tylko nie umiemy wykorzystać talentów, którymi jesteśmy obdarzeni. Prościej jest narzekać i urągać Władzy, Duchowieństwu, Inteligencji, Wykształciuchom.
Pozdrawiam Tych ostatnich.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... P@pcio chmiel komentuje +1
Do "Szok" . W końcu !!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... ciapek komentuje +1
Cuda sie dzieja w tych Tomiczkach naprawde co jeden to lepszy Ja zarabiam 8000 tysiecy i sie nie chwale ani nie zazdroszcze I nie patrze nikomu do kieszeni a pochodze z kapusniaka !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... iwan komentuje +1
Nie mogę zrozumieć komentujących. Nie było miejsc - źle, władze znalazły pieniądze i wszystkie dzieci będą w przedszkolu - też źle.

Wychodzi na to, że nie jest ważne czy ktoś coś zrobił dobrze, czy też nie o tak każdy anonimowy komentujący obrzuci błotem. Tak już my Polacy mamy. Najlepiej nam wychodzi dopiec innym.

Całe szczęście, że durnych komentujących jest garstka. Na szczęście zdecydowana większość potrafi myśleć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... MAMA komentuje +1
Super oddział uda się otworzyć. A teraz poproszę o świetlicę dla dzieci w podstawówce od godz. 7.00 rano. W innych przedszkolach to standard niestety nie w Tomicach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... do wójta Tomic komentuje +4
Wójcie abdykujcie, niech Grabowski Witek zostanie wójtem albo Szymczak może będzie lepszy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... obserwatorka komentuje +4
tak brak miejsca w przedszkolach Tomicach Witanowicach a to po jakiego grzyba było zamykać szkoły w Zygodowicach i Lgocie ludzie coraz więcej poszukują miejsc dla swoich pociech zróbcie tam dodatkowe sale ale przecież łatwo było zamknąć trudniej otworzyc byl bus tak tylko 1 rok i nie ma obicywanki cacanki a w sasiedniej wiosce gminie było by miejsce to Panowie wójtowie nie moga sie dogadac zeby jeden płacił drugiemu za dziecko ale podatki to umiecie podnosic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... Szok komentuje +18
Okazuje się,że dodatkowy oddział zostanie otworzony, a dlaczego? A dlatego,że zbliżają się wybory, zatem pan Kręcioch musi zdobyć poparcie, by kolejną kadencję pogrzać stołek. Szanowny pan zarabia 12 tys.złotych, ale GMINA TNIE KOSZTY! Na jesień zgaszone latarnie, bo...GMINA TNIE KOSZTY. Obsługa w szkole zarabia najmniej, niektórzy dostają nagrody za docenienie pracy, ale ...bezterminowe, gdyż... GMINA TNIE KOSZTY. A dla nauczycieli darmozjadów jest wszystko. :) Jedna z pań w kasie w urzędzie gminy w Tomicach poszła na urlop macierzyński, na zastępstwo zatrudniono tymczasową inną. Kiedy świeżo upieczona mamusia wróciła na stanowisko, pani na zastępstwie też nagle została na stałe, gdyż znalazł się dla niej etat. Oczywiście warto zaznaczyć, iż nowa pani pochodzi z Radoczy-rodzinnej miejscowości szanownego pana Adama Kręciocha. :)Przypadek? Nie sądzę. Wielka polityka prorodzinna Tuska, a mamusie zapisują do przedszkola dzieci w wieku 2,5 roku, kiedy wiekiem wymaganym są 3 lata. Najchętniej zostawiałyby dzieciaczki na 12 godzin, płacąc tylko za wyżywienie. W głowie się nie mieści, co dzieje się w tym kraju, co dzieje się w naszej gminie. Jeśli ma się znajomości, to pan Adam załatwi pracę w urzędzie, jeśli nie- adios.

PANIE ADAM-niech pan choć połowę z tych 12 tys.odstąpi,to samo pańska ŚWITA (pseudointeligencja, bo skoro ze stanowiska SPRZĄTACZKI robiąc zaoczne studia na jakiejś Wyższej Szkole Robienia Pierogów, można nagle stać się urzędnikiem, panią z biura, śmiechu warte...) to gmina nie będzie tak musiała pasa zaciskać! Trochę pomyślunku!

ŻYCZĘ, AŻEBY JAK NAJSZYBCIEJ ZAKOŃCZYŁ PAN , PANIE WÓJCIE, SWĄ KADENCJĘ.

Dodam w ramach ciekawostek, że proboszcz parafii Tomice niedawno zakupił samochód za 100 tysięcy złotych. Myślicie, że z pensji nauczania religii w szkole...? ;)

Pozdrawiam myślących i mam nadzieję,że może kiedyś sytuacja w naszej gminie się zmieni. Póki co - brak słów.

A, bardzo proszę NIE USUWAĆ MOJEGO KOMENTARZA! NIKOGO W NIM NIE OBRAŻAM, NIE SZYKANUJĘ, STWIERDZAM TYLKO POWSZECHNIE ZNANE FAKTY NA FORUM PUBLICZNYM. SKORO W POLSCE OBOWIĄZUJE WOLNOŚĆ SŁOWA- PROSZĘ SIĘ Z TYM LICZYĆ, W PRZECIWNYM RAZIE WYSTĄPIĘ NA DROGĄ SĄDOWĄ W ZWIĄZKU Z ŁAMANIEM MEGO PRAWA. :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... niania komentuje +1
Chetnie zaopiekuje sie dzieciaczkami :) jak nie maja miejsca w przedszkolu. Kilkadziesiat metrow od przedszkola:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Wójt do bani komentuje +7
Nie można przyspieszyć wyborów i wypieprzyć to towarzystwo na zbity pysk
Za co oni do cholery biorą tyle kasy?
Panie Góralczyk ile pan masz na miesiąc?
Bo twój kolega wójt ma 12000

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Zbych komentuje +9
To ja się pytam za co ten wójt bierze 12000 zł z naszych podatków jak każdy, powtarzam każdy problem go przerasta? To nic się w naszej gminie nie da zrobić? Jeśli tak to niech na urzędzie wywiesi tabliczkę: wójt nic nie mogę Kręcioch...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... jonczyk komentuje +4
mamo przedszkolaka - co to znaczy chcecie mieć dzieci a potem za darmo? Kto powiedział, ze za darmo. Przecież ludzie chcą płacić za przedszkole. Dlaczego tak stawiasz sprawę? Ta sytuacja to kompromitacja rozwiązań prorodzinnych w tej gminie! Takie ładne przedszkole, w środku na pewno znalazłoby sie miejsce na jeszcze jeden oddział przedszkolaków wystarczy dobra wola wójta!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... mama przedszkolaka komentuje +4
dziwnie jesteście - jak nie ma miejsc to jak mają przyjąć? wielkie halo robicie tylko po co - zawsze jest jakiś odsetek nie przyjętych dzieci i nie ci to inni rodzicie są wkurzeni - wszyscy by chcieli mieć dzieci a potem puścić je najlepiej za darmo na 10 godz przedszkola żeby ktoś się nimi zajmował

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Kacha komentuje +7
To prawda! Również w Witanowicach sa podobne problemy 17-nasioro dzieci nie zostało przyjętych do przedszkola.... Jak rodzice maja pracować swobodnie skoro dla dzieci nie ma miejsca w PRZEDSZKOLU!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... przedszkolak komentuje +8
Najważniejszym kryterium przyjęcia dzieciaka do przedszkola jest znajomość rodziców z dyrekcją. Tak było, jest i będzie w naszym kraju!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... ikcimot komentuje +5
metoda chowania głowy w piasek nie zadziałała. Już rozbudowa była fikcją, bo tak naprawdę tylko parter jest do dyspozycji przedszkola a więc pomieszczeń nie przybyło.
Wykonanie to był koszmar. Dzieci wychodziły z przedszkola z bólem głowy bo tak śmierdziało..
Teraz też zamiast pomyśleć o zwiększeniu ilości oddziałów kombinuje się kogo przyjąć a kogo nie.
Jest awantura i dopiero teraz będą szukali rozwiązania.
Na około brakuje dzieciaków a tu nie mogą poradzić sobie z ich nad stanem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... MAMA komentuje +7
Dlaczego autor artykułu pisze że rodzice sześciolatków nie puszczają dzieci do pierwszej klasy, to nie nasza wina że ustawodawca tak przewidział, że nie musimy tego robić. A tak poza tym to przedszkole było otwarte od godz. 6.15. do 16.45, a w szkole lekcje zaczynają się o 8.00 bo rano świetlica nie działa a po południu świetlica jest tylko do 15.30. To bardzo przepraszam kiedy człowiek starał się o zapis dziecka do przedszkola trzeba było spełniać kryterium, że obydwoje rodzice pracują, a teraz to jeden musi się chyba zwolnić z pracy żeby móc dziecko odprowadzać i zabierać ze szkoły. A pan dyrektor uważa że nie ma takiego problemu i wszystko zwala na rodziców, że nie tylko mówią o tym po kątach a nic z tym nie zrobią. Niestety jako dyrektor szkoły odpowiada za zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w szkole. Więc nie będę się wypowiadać na temat dzieci które koczują w szatni od 7.00 rano bo nie miały z kim w domu zostać, ale o tym to pan dyr nie wie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
Jaki wójt takie przedszkola

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Tommiczanin komentuje +11
Po raz kolejny apeluję: Kręcioch na Madagaskar....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... żołna komentuje +4
Krys ty nieuku. Naucz sie najpierw podziału administracyjnego naszego powiatu a później się wypowiadaj! ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... mama komentuje +5
Przyczyna tego bajzlu jest prosta nie było żadnej rozbudowy przedszkola w Tomicch. Tak jak były 3 sale dla przedszkolaków tak zostało tyle tylko że przenieśli do nowego skrzydła. Zwykłe oszustwo. Dlatego nie otwarli 2 oddziałów skoro było na tyle dzieciaków. Dobrze że moje dzieci już są starsze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... terapeuta komentuje +26
Choć komentarz - ksztok - jest emocjonalny trudno się z nim nie zgodzić. Obecnie w Polsce nagradza się ludzi za ubóstwo i brak zaradności. W dobie szalejącego bezrobocia decyzja jest skandaliczna. Może w końcu komunistycznie przestaną myśleć, włodarze. Dla przypomnienia. Polska nie jest krajem komunistycznym, przestała nim być 25 lat temu. W naszym kraju obecnie liczy się zaradność. To prowadzi do rozwoju. Takie decyzje jakie podjęli włodarze to stagnacja. Powinni być ukarani. Działają na szkodę kraju.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... Krys komentuje +3
To co się dzieje w papieskiej gminie jest skandalem.
Celowo chce się ograniczać dzietność rodzin zwłaszcza pracujących i po ślubie.
Czyli władza lokalna popiera tym samym ludzi żyjących "na wiaderko"
Wniosek : w naszym papieskim mieście nie warto zawierać związków małżeńskich, rodzić dzieci i posyłać tych dzieci do przedszkoli i szkół.
A tak się wszyscy użalają że coraz mnie się dzieci rodzi.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... mama komentuje +0
a wypychac szescioletnie dzieci do pierwszej klasy to umieją- dyrektorki od siedmiu boleści!!!!!! przedszkola brak jak powinno byc na porządku dziennym żeby dzieci miały równe szanse w szkole!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... matka komentuje +7
Dlaczego w naszej gminie nic nie może być normalne? Dlaczego wójt i dyrektor nie zrobili pełnych 25 osobowych oddziałów, tylko mimo że było tylu chętnych których trzeba było odrzucić, to jeszcze zmniejszyli oddziały z 25 do 23?!!!! SKANDAL!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... lump komentuje +5
i miej tu dzieci

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... ksztok komentuje +29
Co za c..je. To jest ewidentny objaw bezprawia. Najlepiej uczyć dzieci z rodzin patologicznych gdzie starzy mają kasę na alkohol z zapomog, dofinasowań i wszystko w tyle. A matka z ojcem co muszą tyrać na dobrobyt dzień i noc to jeszcze powinni zabierać ze sobą dziecko do pracy. No tak z tego wynika. Dobrze że nie zaskarżyli ich do MOPSu że pracują we dwoje i nie mają czasu opiekować się dzieckiem. To co się u nas dzieje to jest chore ku..stwo, złodziejstwo, bandytyzm i debilizm

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był