d6c690f6ce20914860de1a05598cecaa.html Starostwo zachęca dyrektorów: Wysyłajcie dzieci do naszych szkół

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starostwo zachęca dyrektorów: Wysyłajcie dzieci do naszych szkół

Email Drukuj
W Starostwie Powiatowym w Wadowicach odbyło się spotkanie wicestarosty Marty Królik z dyrektorami gimnazjów z powiatu wadowickiego oraz z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat wadowicki.


Na spotkanie zostali zaproszeni dyrektorzy z 45 gimnazjów z powiatu wadowickiego oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest starostwo.

Głównymi tematami spotkania były zapotrzebowanie na zawody i specjalności na rynku pracy na terenie powiatu wadowickiego, ranking szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat wadowicki oraz oferta szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych na rok szkolny 2014/2015, a także zasady rekrutacji do tych szkół.

Wicestarosta Marta Królik przedstawiła dyrektorom informację o zapotrzebowaniu na zawody i specjalności na rynku pracy. Ofertę szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych na rok szkolny 2014/2015, a także informacje o naborze uczniów do Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Zespołu Szkół Specjalnych przedstawił Jerzy Kotaś – dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach.

Jan Góralczyk, prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego i właściciel zakładu obuwniczego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w swym wystąpieniu zachęcał do tego, aby młodzież podejmowała naukę w zasadniczej szkole zawodowej w zawodzie obuwnik, a także w technikum w zawodzie technik obuwnik.

Jolanta Król, kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wadowicach omówiła współpracę dyrektorów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w zakresie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015.

(wp)
Źródło: Starostwo Powiatowe
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... bazyliszek z Tomic komentuje +0

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... dodo komentuje +4
A co szkoły oferują?zacznijmy od początku edukacji
-edukacja wczesnoszkolna uczy sie dzieci wszystkiego i niczego robi się dzieciakom mętlik w głowie
- klasa IV ogromna przepaść bo to co uczyli dzieci od I-III do niczego sie nie nadaje tylko przybywa nauki wymagania i cuda niewidy
- klasa VI egzamin do którego dzieci same sie przygotować musza bo w szkole jakoś brak czasu nauczycielowi , a dziecku mało jest 24 godziny na dobe żeby nadążył z nauczeniem i opanowaniem zadanego materiału a nauczyciel uczy TYLKO 18 godzin tygodniowo!!!
- gimnazjum wytwór ministerstwa totalne belo juz całkowite robienie wody z mózgu dzieciom i egzamin
- szkoła średnia tworzy kolejnych bezrobotnych bo ilu ludzi po skończeniu szkoły znajduje pracę nawet po studiach ludzie pracy nie maja i to nie ważne gdzie do szkoły sie pójdzie czy Wadowice Andrychów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... NIEWDZIĘCZNI DYREKTORZY komentuje +6
To gdzie są Ci dyrektorzy z gimnazjów bo na zdjęciu jakoś ich nie widać?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... arik komentuje +4
Co z tych szkoł w wadowicach?? I tak zadnej pracy nie ma, jest ryneczek i fontannna!!! Kitu młodizeży nie wciskajcie!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był