7bc118ebd44af87ba43b5d4e455b2e0a.html Tak wygląda nowy pawilon Szpitala Powiatowego. Ładny?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tak wygląda nowy pawilon Szpitala Powiatowego. Ładny?

Email Drukuj
Dobiegają finału prace przy wykonaniu elewacji nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Po zdemontowaniu rusztowań można już zobaczyć, jak wygląda on z zewnątrz. Ale w środku zostało jeszcze dużo do zrobienia.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Kilka dni temu usunięto rusztowania z budynku nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Dzięki temu można zobaczyć, jak będzie się on prezentował. Prace przy elewacji są już na ukończeniu. Co prawda jest jeszcze dużo do zrobienia.

Pawilon czeka wykończenie pomieszczeń wewnątrz oraz okolicy wokół budynku. Bryła nowego pawilonu łóżkowego wygląda na pozór bardzo surowo, swoim wyglądem ma komponować się z pozostałymi budynkami szpitala głównie pawilonem C oraz Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, z którymi została połączona.

Przypomnijmy. Prace przy budowie nowego pawilony trwają od 2012 roku. W zeszłym roku starostwo odebrało obiekt od firmy Budimex S.A. z Warszawy, która wystawiła budynek. Wartość wykonanych robót zgodnie z zawartą umową wyniosła 8 704 145,93 zł brutto.

Jednocześnie Firma Erbud realizowała dla powiatu kontrakt na budowę dwóch budynków tlenowni (wraz z wyposażeniem technologicznym) oraz agregatowni (wraz z instalacją elektryczną).

Zgodnie z podpisaną umową, powstały tutaj stacja transformatorowa, przyłącza cieplne, zasilanie elektryczne, sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa, odwodnienie oraz oświetlenie terenu a także drogi, place i parkingi.

Wartość kontraktu w tym wypadku wynosi 3 222 456,62 zł. Jak przekazał swego czasu serwisowi Wadowice24.pl starosta Jacek Jończyk ma on nadzieję, że całkowite zakończenie inwestycji nastąpi pod koniec 2015 roku.
Chcielibyśmy, aby zgodnie z planem usług zdrowotnych ZZOZ zaczął w pełni wykorzystywać nowy pawilon z początkiem 2016 roku. Naszym celem jest oddanie do użytku budynku w pełni funkcjonalnego na pięciu kondygnacjach - zapowiada Jacek Jończyk.
Uruchomienie nowego pawilonu wiązać się będzie również z przeniesieniem do niego oddziałów funkcjonujących obecnie pod drugiej stronie ulicy Karmelickiej, w najstarszej części powiatowej lecznicy.  W ten sposób w czterech budynkach powiązanych ze sobą pomieszczą się wszystkie oddziały Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Starostwo przyjęło, że aby tego dokonać musi wydać na całą inwestycję ok. 53 mln złotych. Do tej pory powiat finansuje budowę z własnego budżetu. Starostwo może zaciągać kredyty i zobowiązania finansowe na ten cel aż do 45 mln złotych.

Pieniądze na rozbudowę oprócz kredytów mają pochodzić też ze sprzedaży majątku powiatu. Ponadto 5 mln zł na rozbudowę szpitala w Wadowicach z rezerwy budżetu centralnego przekazał powiatowi premier Donald Tusk. Jacek Jończyk liczy też  na pomoc gmin. Powiat mógłby pozyskać w ten sposób ok. 12 mln zł. Jak dotąd wolę przekazania pieniędzy powiatowi wyraziły samorządy Wadowic, Wieprza oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (33)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... uóu komentuje +6
oj ludzie, ludzie, że wam nie dogodzi z niczym to wiadomo od dawna, wasze komentarze to jak wyścig szczurów: kto bardziej skrytykuje, kto napisze coś głupszego, kto bardziej ośmieszy, i myślicie że kim wy jesteście? za kogo wy się uważacie, do tych piszę co wiecznie coś krytykują , co im nic nie pasuje, do tych pismaczków co wypowiadają się na temat o którym pojęcia nie mają, wstyd, wstyd, wstyd. a jak wam ten szpital w Wadowicach nie pasuję i wręcz jest wam solą w oku, to dlaczego jak się wejdzie choćby na sor to ludzi tyle, że aż ciemno na korytarzu, to po co tam chodzicie skoro tak źle? to wasze wieczne narzekanie nudne się już robi, wymyślcie coś nowego. osobiście mam dobre wspomnienia z obsługą na sor i oddziale.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 04 - 2014
... Krys komentuje +4
Nie chodzi o budynek, tylko o leczenie, a tego brak.
Już jest trudność dostania się na wizytę do Podhalanina.
Rano cały czas niby "zajęte", a jak już odbiorą to nie ma bloczków.
Leczenie w naszej służbie zdrowia im. JP II jest świetnie pokazane
w serialu "Daleko od noszy"
To po co nam ten piękny budynek ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... tenor komentuje +1
Będzie tak jak w TV w serialu < SZPITAL > ? jak się to ogląda to się słabo robi ale to tylko film a u nas będzie jak zawsze czyli bez zmian .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... wadowiiczankaaa komentuje +3
Jak by wyremontowali stary, pokazali fotkę i się zapytali czy ładny to by różnicy nie było. To co się dzieje w tym kraju to jakaś paranoja. Fajnie jak się wydaje nie swoje pieniądze. Gdyby Państwo funkcjonowało jak firma, to by politycy wszędzie szukali oszczędności, inwestycje były by przemyślane, a nie wydawali na prawo i lewo kasiorę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... nono komentuje +1
moze sie da jeszcze uratowac...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... Zośkasamośka komentuje +5
Gyby każdy Polak złożył się po 1 zł, to prosty rachunek
30mln polaków * 1 zł= 30mln zł
30mln * 10 zł = 300 mln
30 mln * 100 zł = 30000 mln= 3mld
30 mln *1000zł= 30 mld
30mln* 10000 zł- 300 mld

Proszę mi powiedzieć co nasz rząd robi z naszymi podatkami????

Głosuje na PIS bo wiadomo że nic nie zrobią ale też nie spier***olą.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 03 - 2014
... DariuszMiecz komentuje +8
Wszystki fajnie , tylko dlaczego do tej pory nie ma w Wadowicach np. Wadowickiego Centrum Onkologii z szeregiem specialistow.!? Tyle jest osob chorych na raka I bedzie coraz wiecej. Ciagle pacjenci w 2 lub 3 stadium musza trafiac np do Gliwic I placic tam ciezkie Lapowki aby zachowac lozko aby pozyc jeszcze kilka miesiecy dluzej. SKANDAL!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 03 - 2014
... osm komentuje +2
...tak na marginesie - lampy na słupach zewnętrznych mają oświetlać teren , a nie świecić P.Bogu w okno - . Takie kule są nie efektywne i nie estetyczne ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 03 - 2014
... kiw komentuje +26
wybudowali nowy szpital?, co z tego jak lekarze do d.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 03 - 2014
... lolo komentuje +13
A za "kolorek" nagroda. 15, 20 a może nawet 30. Ciekawe ile żarcia, wódy i limuzyn będzie zamówionych na odbiór "kolorku".
Za "oszczędności" na obsadzie karetek już się nagroda szykuje... ZDYCHAJCIE głupki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... demik komentuje +0
ale ma 5 kondygnacji!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... To-ja komentuje +2
Bezkształtny kolos. W środku lepiej nie będzie. Cóż, jaki pan taki kram

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... uwaga uwaga komentuje +8
Chciałem przestrzec wszystkich państwa przed firma PDF Polskie Doradztwo Finansowe
na naszym terenie dyrektorem jest Wojciech Madej. To co oni wyprawiają to przechodzi ludzkie pojęcie.
Wkrótce powstanie strona internetowa informujaca wszystkich klientów i przyszłych klientów na dziwne transakcje z kont klientów


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... zi3i komentuje +2
Teraz tylko duuuuża kaska potrzebna na wyposażenie tylko skąd ja zdobyć....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... demik komentuje +5
niech Kwaśniewski da kasy bo buduje wille na mazuraCH ZA CO ZA PAŃSTWOWE PIENIADZE, GIMNA tOMICE NIE MA Ksy na nic ale na wypłąty sute ma, !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... xxx kapa komentuje +18
Jaki ten kraj jest zjeban...... jacy Ci Polacy są zjeban ..... Ludzie ogarnijcie się szpital powstaje a wy ino narzekacie. Co niektórzy to tam się znajdą albo ich bliscy o ciekawe czy wtedy będziecie tak narzekać. Wredny kraj, wredni ludzi WREDNA CAŁA POLSKA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... ZOŚKAsamośka komentuje +3
A nie lepiej wyremontować było stary szpital i doposażyć go porządnie. Na co komu mury w nie ma sie na czym leczyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... x y z komentuje +9
A czego innego mogliśmy się spodziewać po komentarzach ? Mieszkańcom nie dogodzisz, choćby miało się stawać na głowie - szpital to nie dyskoteka, tu nie będzie laserów i innych pierdół.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... onaN komentuje +0
niczym Copernicus z "Lekarzy" TVNowskich :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... Jankes Socjalista komentuje +10
Piękna umieralnia...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... euzebia komentuje +4
A te stare budynki to są teroz do rozdupcenia czy co?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... jaaaaaa komentuje +31
Budynek jak budynek...Nic tu po wyglądzie,ważne aby lekarze i cały personel spełniali swoje obowiązki tak jak się należy!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... bez pracy komentuje +24
A kto w nim będzie leczył ci sami lekarze co teraz?/to aż strach sie bać, rzeżnia zero specjalistów , a jakie mniemanie o sobie mają , szkoda tylko wydanych pieniędzy na ten budynek bo jaka jego zawartość będzie jak zostaną zatrudnieni specjaliści dobrze wykształceni z praktyką oddział dziecięcy chociaż przeniesiony na nowe miejsce woła o pomstę , porodówka też co z tego że nowa odnowiona a lekarze i położne masakra oddział wewnętrzny to samo chirurgia jeszcze gorzej może zainteresować sie SOREM!!!i opieka całodobowa jacy lekarze tam przyjmują

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... rafalski komentuje +26
Co z tego,że pięknie się prezentuję jak lekarze nie potrafią leczyć (poprawnie)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... soso komentuje +9
A jednak Jacek dał rade,mimo że na starcie już był krytykowany niemiłosiernie i to w trudnych czasach.Zdążył przed wojną którą wypowiedziała Rosji nasza "wyśmienita" klasa polityczna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
To nie IWW świętuje z Komuchami 1 maja a sam Starosta Jończyk wraz z kolegą ze Wspólnego Domu ...a ponadto przypomnijcie sobie ilu TW zainstalowali w tym KOMITECIE .Teraz jak na dłoni widać komu się pod d.....pali . Przyspawani do swoich stanowisk myślą że są nietykalni ! no to się okaże już w listopadzie ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014


Mówiłem wam że wpadną w nerwy. Uderz w stół a lewica i IWW się odezwą.

Już widać ich głupie komentarze, stękanie i brudzenie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... Leonsio komentuje +14
Tylko że pusty w środku !!!!! a to że fasada jest kolorowa to niema się czemu dziwić. Tak funkcjonuje właśnie cały ten układ . Na wierzchu pięknie uczesany, elegancki ,opalony a w środku ,, zgniły i zepsuty do cna '' . Dlaczego okazujecie nam te fotki ? chyba po to żeby nas w....ć ..na maxa!!!!. Może lepiej podać ile kasy Starostwo wydało na ten super betonowy hangar ile było z własnego wkładu ile dostało od premiera ile pożyczyło i ile dołożyły gminy . A na koniec ile jeszcze trzeba do tego dołożyć . CZAS PŁYNIE nieubłaganie ...Szpital budują to dobrze tylko KOMU? oby się nie okazało że za rok lub dwa lata nie będzie on już publiczny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... Wiosnaa komentuje +15
Ładny czy nie ładny, ważne żeby świadczone usługi przez ten szpital były na bardzo dobrym POZIOMIE.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
Brawa dla powiatowej koalicji PO i PiS

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... kibic komentuje +34
Szpital ma leczyć , a nie wyglądać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... Grysik komentuje +1
Trochę brzydki. Oby w środku prezentował się bardziej okazale.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
... kałakolczik komentuje +6
Faktycznie - nie wygląda to za ładnie. Tak jakby na modłę architektury północnokoreańskiej. Taki blok epoki gierkowskiej. Tak jakby. Obym tam się nie znalazł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był