5c53c507673ba26f225e27e52e15a3b3.html Ideologia gender w powiecie potępiona

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ideologia gender w powiecie potępiona

Email Drukuj
Rada Powiatu Wadowickiego jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie sprzeciwu wobec ideologii gender. Za przyjęciem stanowiska glosowało 22 radnych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom radni lewicy nie głosowali przeciwko, właściwie w ogóle nie głosowali.


Tak kończy się gorący spór ideologiczny ostatnich tygodni w łonie samorządu powiatowego. Rada Powiatu Wadowickiego przyjęła jednogłośnie na poniedziałkowej (24.02) sesji uchwałę w sprawie ideologii gender. Projekt uchwały na początku zaproponowali radni Prawa i Sprawiedliwości, autorem był radny Bartosz Kaliński.
Propozycja naszego stanowiska to odpowiedź na wezwanie biskupów polskich wyrażone ostatnio w liście Episkopatu do wiernych. Gender to ideologia szkodliwa i nie możemy być wobec niej obojętni - mówił nam radny Bartosz Kaliński.
Jeszcze w poniedziałek na sesji radny Kaliński zaproponował zmianę w treści uchwały, ale jej wymowa pozostała ta sama. Uchwała z założenia miała być sprzeciwem wobec głośnej ostatnio ideologii gender. W warunkach wadowickich nosi ona tytuł: „Stanowisko Rady Powiatu w Wadowicach w obronie konstytucyjnych praw rodziny w obliczu zagrożeń wynikających z ideologii gender”.

Na sesji rady poparło ją 22 radnych z komitetów PiS, Wspólny Dom, PO , PSL i Lepsza Przyszłość. Radni lewicy z SLD, którzy w ostatnich tygodniach publicznie wielokrotnie krytykowali pomysł wprowadzenia takiej uchwały zachowali się dosyć niejednoznacznie. Trzech radnych SLD nie wzięło udziału w głosowaniu. Tym samym uchwała sprzeciwiająca się ideologii gender została przyjęta jednogłośnie.

Highslide JSJuż po głosowaniu Bartosz Kaliński dziękował radnym za takie poparcie. Chyba sam nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku. Zbigniew Jurczak, radny SLD z Wadowic, pytany przez nas, dlaczego nie głosował „przeciwko”, skoro nie popiera stanowiska, odpowiedział, że sam fakt nie wzięcia udziału w głosowaniu jest protestem przeciwko tej uchwale.

Wynik jednak poszedł w świat, a SLD mimo jasnego początkowo stanowiska, straciło możliwość jego wyartykułowania w postaci głosów „przeciwko”.

Co ciekawe podczas poniedziałkowej sesji nie doszło w ogóle do dyskusji nad samą treścią uchwały. Nikt nie próbował nawet wyjaśniać, jakie zagrożenie niesie za sobą ideologia gender. Nikt też o to nie pytał.

Radni, w tym przedstawiciele SLD, skupili się głównie na kwestiach procedury wprowadzania uchwały i utknęli przy problemach formalnych. Czesław Rajda i Zbigniew Jurczak chcieli, by w związku z wprowadzeniem autopoprawki do uchwały zdjąć ją w ogóle z porządku obrad. Do treści uchwały odniósł się jedynie w swoim emocjonalnym wystąpieniu rady senior Stefan Jakubowski.
Jeśli temu złu się nie sprzeciwimy, to kolejne pokolenia nam tego nie podarują - mówił radny Stefan Jakubowski.
Co zapisano w stanowisku Rady Powiatu?
Apelujemy o nieuleganie naciskom ze strony środowisk, które pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, tworzą nową ideologię gender. Jednym z fundamentalnych założeń tej ideologii jest twierdzenie, że człowiek może w dowolny sposób określać swoją płeć, ponieważ jest ona wyłącznie kwestią kultury i osobistego wyboru. Takie traktowanie płciowości człowieka zagraża małżeństwu, jako związku kobiety i mężczyzny. Może też doprowadzić do przyznania praw rodzicielskich parom tej samej płci - czytamy w uchwale którą przyjęto w poniedziałek (24.02).

Highslide JS


(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (46)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.

Komuchy mogą uprawiać swój gender, ale nam niech dadzą spokój

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 03 - 2014
... 1972 komentuje +13
Oj Kaliński co to z ciebie wyrosło??? Debil albo koryciarz. Lepiej żeby to był debil.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... wolny człowiek komentuje +4
Nie zagłosuję już na PiS !!!
Chcą przywrócić pobór do wojska !!!
Wstyd !!!
Prawo i Sk..........o !!!!
A popierałem ich od 14 roku życia !!!
Koniec !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2014
... ALICJA P komentuje +3
SZANOWNI PAŃSTWO, KTÓRZY CZYTACIE KOMENTARZE. PRZED CHWILĄ PRZECZYTAŁAM TEN STRASZNIE NAPISANY KOMENTARZ, ALE NAPISANY PO PRAWDZIE. NAPRAWDĘ W GEODEZJI JEST XIX WIEK. LUDZI PRZED DRZWIAMI OK. 20 OSÓB A ZA BIURKIEM JEDNA PRZEMIŁA PANI. PANI MARZENA CO ONA MOŻE SAMA ZROBIĆ, JA JEJ WSPÓŁCZUJĘ, ALE INNI LUDZIE SĄ BARDZO WKURZENI / TO MIŁO POWIEDZIANE / A NA KOGO NA STAROSTWO CZYLI NA STAROSTĘ, ŻE TAK NIEMRAWO ZARZĄDZA STAROSTWEM. JEŻELI MY PROSCI LUDZIE, KTÓRZY WPŁACIMY NA TO ABY TAM BYŁ PORZĄDEK NIE POMOŻEMY TO KTO TAM ZROBI PORZĄDEK - NIKT BO KAŻDEMU TO POWIEWA. PANIE STAROSTO TA MIESZKANKA POWIATU WADOWICKIEGO, KTÓRA TAKŻE NAPISAŁA SWÓJ KOMENTARZ MIAŁA 100% RACJĘ, KTO TAM MA ZROBIĆ PORZĄDEK. PAN ZA TO BIERZE NASZE POTĘŻNE PIENIĄDZE NIE ZA SIEDZENIE I PIERDZENIE W STOŁEK TYLKO ZA ROBOTĘ. ZA CHWILĘ WYBORY OCZEKUJEMY WSZYSCY JAKIE PAN BĘDZIE SZUKAŁ DLA SIEBIE GNIAZDKO. MY WYBORCY BĘDZIEMY OCENIAĆ I WYBIERAĆ. NIECH PAN O TYM PAMIĘTA, JEŻELI PAN MOŻE TO ZROBIĆ. DO USŁYSZENIA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... kałakolczik komentuje +1
Pisze się gender a czyta dzendzer - tak , hę ? Znam trochę język angielski i chyba dobrze to rozumowo pojmuję. No,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... lolo komentuje +21
Ciekaw jestem kiedy nasi dzielni radni podejmą stanowisko potępiające użycia broni przez Berkut na Majdanie wobec cywilów! Stanowisko radnych dotyczące gender i np. użycia broni przez milicję ukraińską ma takie samo znaczenie – ŻADNEGO!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Ptolemeusz komentuje +4
Tym wszystkim, którzy uważają, że walka z gender to ciemnota polecam zobaczyć do jakich idiotyzmów dochodzi w krajach, gdzie władze wprowadzają to zboczenie (Francja , Szwecja). Bierzmy przykład z Chorwacji, gdzie sąd najwyższy zakazał wprowadzania gender w przedszkolach i szkołach.
Czekam kiedy samorząd w moim mieście potępi tę zarazę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Maciejj komentuje +1
Nie rozumiem po co jakieś głosowanie. Ludzie jak widze jak dwie osoby tej samej płci trzymią sie za ręce to mam odruch wymiotny. Jeszcze chcą mieć prawo adoptować dzieci. Ten świat oszalał P.S. Nie chodze do kościoła.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Róża R. komentuje +13
Prawda.Dwóch najbardziej oddanych obrońców kościoła w Wadowicach to Panowie Jończyk i Kotarba.Sława Watykanowi!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Mieszkanka powiatu komentuje +28
Głupota sięgnęła swoich szczytów :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... dociekliwy komentuje +18
Dwudziestu dwóch ich było i z otwartą przyłbicą poszli w bój ! Don Kichot też walczył z wyimaginowanym wrogiem, ale On przynajmniej miał klasę i robił to we własnym imieniu, a nie całego powiatu !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... wicek komentuje +5
Znalazłem jakże trafny komentarz p. Marcin Rozmus - natemat.pl :

A ja się zastanawiam, na ile elementem owego "układu" i "sitwy" - o ile rzeczywiście istnieje jest pan radny Klinowski? Cóż jest lepszego dla władzy niż rzekoma opozycja, bez żadnych szans na przejęcie władzy, którą można przedstawić jako wariata? Czy jest ktoś lepszy w Wadowicach niż radny Klinowski - wszędzie węszący księżowskie spiski i wylewający swoje antyklerykalne obsesje, oburzony "kultem JP2" (który niezależnie od wiary i niewiary jest praktycznie jedyną przyczyną większości turystycznych wizyt w mieście i obrotu ciasteczkami w kawiarniach), ale za to wierzący w kosmitów?
Jeżeli rzekomy "układ" nie miałby radnego Klinowskiego musiałby go sam wymyślić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... gewo komentuje +17
Gender i budowa szpitala to dwa priorytety tego Zarządu. Robią co chcą z nauczycielami,
( nie ma pieniędzy na dodatki motywacyjne, więc zabiera się dotychczasowe) Mam nadzieję, że przynajmniej ta grupa wyborców właściwie oceni tych ludzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... iritt komentuje +4
Nigdy w Wadowicach nie będzie kolorowej chołoty!!!!! czyli palimłociarni i im podobnych zboli!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014

Czy komuchy dadzą przykład i zaczną zmieniać płeć?

Niech swój bełkot poprą czynami.

Czytaliście jakie głupoty o gender popisał Szkutnik?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... !!!!!!! komentuje +11
Oj nieładnie p.M.P - brak dodawania postów w opinii brukowaca niewygodnych. Przecież to godzi w wolność wypowiedzi, a to ze strony właścieili portalu nieuprzejmość (czytaj chamstwo)!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... nie dla zboków komentuje +17
Dla polskiego katola,molestowanie jego dziecka przez "duchownego"to norma społeczna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... JJJ komentuje +32
Po pierwsze jaka rada takie uchwały, po drugie gender nie jest ideologią, a małym wycinkiem nauki zwanej SOCJOLOGIA. Przestańcie wybierać "nieporadnuch" powtarzających na posiedzeniach rady kazania niedzielne wysłuchane bez zrozumienia. Wybierzcie w końcu ludzi, którzy zajmą się lokalnymi problemami i zaczną je rozwiązywać, a nie takich, którzy wiecznie starają się włazić księżą pod sutanny, których oni wstydzą się nosić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Janusz B komentuje +6
oj jak zwykle widac ze wszystkie komentarze pisze 3-4 chorych psychicznie z nienawisci za upadek komuny ekstremistow spod znaku sierpa i mlota. jest was kilku w Wadowicach z 2 w Andrychowie i Spytkowicach. Znamy wasze nazwiska i mozemy wam powiedziec jedno: socjalizm zdechl i juz nie wrocy. good bye

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... iznowu komentuje +14
i znowu odbiegamy od reszty europy
no ale cóż lubimy być dziwakami

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... OdwołaćFilipiak komentuje +15
idioci.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Roraima komentuje +6
Precz z lewusami, zbokami, ćpunami i innej maści degeneratami !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Wadowice są lewicowe komentuje +25
Kiedy uchwała potępiająca zboków,alkoholików i darmozjadów w kościele rzymsko-katolickim?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Mieszkaniec Wadowic komentuje +26
Widać, że w naszym kościelnym mieście politycy nie są oczytani, po za byciem oczytanym z listami episkopatu. List Pasterski na Niedziele Świętej Rodziny - słusznie jest w nim powiedziane - Ideologia gender [...] zdecydowana większość nie wie czym jest ta ideologia. W tym problem tkwi, że nigdzie nie określają sami czym jest - tylko za co uważają i jak kościół zdefiniował gender. Gender w żaden sposób nie łączy się się z określeniem tożsamości seksualnej (fizycznej), więc osoby stwierdzające, że gender jest powiązany z homoseksualnością. Co więcej nawet transgenderyzm, nie określa konieczności zmiany płci, lub ubierania się w stroje definitywnie określające płeć. Jeśli jesteśmy tacy kościelni to proszę sobie przypomnieć, że sam św. Paweł mówi "każdy jest obdarowany przez Boga inaczej" (1 Kor 7,7). Ogół cech przypisanych do danej płci fizycznej został ustalony nie w XXI czy XX wieku. To zbiór który kształtuje się i formuje od kiedy nawet Jezus nie stąpał po Ziemi. Czy jeśli mężczyzna pragnie zostawać w domu, wychowywać dzieci, gotować im obiad gdy w między czasie kobieta jest w pracy i zarabia na utrzymanie finansowe rodziny to znak aby ich potępić? W Wadowicach tak. A czy w Wadowicach Joanna d'Arc będzie uważana za święta? Chyba powinna bo przecież prawie sto lat temu kanonizował ją papież Benedykt XV. Przecież ubierała, stroje przypisane mężczyznom - kościół jak widać nie miał wtedy problemów. Więc średniowiecze nawet było mniej ciemne niż Wadowice obecnie.

Co do kieckosutann - Sutanna wywodzi się z tradycji - oznaczenia przynależności do Boga. Kiedy kształtowała się główna religia naszego kraju mężczyźni ubierali długie szaty - nie było spodni. Wojsko rzymskie nawet nosiło coś w stylu spódnic. Sutanna jest oznaką przynależności i aż podziw że w bardziej papieskim niż Papież mieście księża wychodzą na ulice w spodniach. Jeśli czytają to księża niech przypomną słowa Prymasa Tysiąclecia "Sutanna nie jest ubiorem w szeregu innych strojów, ale jest wyznaniem wiary przed ludźmi, jest odważnym świadectwem danym Chrystusowi, jest przyznaniem się do Kościoła. Kiedy raz przybrałem ten strój, muszę nie tylko pytać siebie, czy go noszę, ale w rachunku sumienia pytać - jeśli to miałoby się zdarzyć - dlaczego zdjąłem znak wiary i kapłaństwa. Czy z lęku? Ze słabości? Nie! Zdjęcie stroju duchownego to to samo, co usunięcie krzyża przydrożnego, aby już nie przypominał Boga."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Bolek i Lolek komentuje +27
Bartuś przyłożył swoje łapki do tematu zastępczego, którym ksi.ęża chcą odwrócić uwagę społ.eczeństwa od ped.ofilii w Kk. Może się mu przypomniało i tak jakoś ciepło zrobiło na duszy? I stąd ten zapał do robienia wody z mó.zgów mieszkańców?
No to teraz Bartuś uchwała o kas.tracji ksi.ęży!
Niech czytelny sygnał idzie z Tomic!
Czy zawsze Wad.owice muszą być wzorem ciemn.oty i zacof.ania?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... myszka24 komentuje +16
jeżeli się czegoś nie rozumie nie powinno się na ten temat wypowiadać a tym bardziej tracić cennego czasu który można było wykorzystać znacznie lepiej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... Precz z komuną komentuje +4
Po nawale postów w zaledwie godzinę po napisaniu artykułu widać, że komuchy w powiecie wadowickim wpadły w szał. Jęczą i płaczą bo całkowicie polegli lol.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... do Kalińskiego komentuje +28
Wytłumaczcie mi, czy z dniem uchwalenia tej uchwały księża w Wadowicach będą chodzić w spodniach zamiast w kieckosutannach ?

Ludzie to jest znak dla was aby w czasie wyborów nie głosować na tych radnych którzy zajmują się wirtualnym zagrożeniem gender niż tym, co nas bezpośrednio dotyczy.

Lecznictwo, szkolnictwo, drogownictwo leży w powiecie, a oni się pierdołami zajmują byle się przypodobać sukienkowym aby ci o nich nie zapomnieli w czasie wyborów.

Wszystko w walce o głos z ambony.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... wstyd dla radnych powiatowych komentuje +23
Ciemnota rodem z średniowiecza!!! Kogo wybraliśmy do tej Rady od siedmiu boleści????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... j23 komentuje +23
Bartek jaki jest stan dróg powiatowych? Kiedy będą budowane nowe drogi chodniki? Może chociaż remonty?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... agnieszka2 komentuje +19
Żałosne, jakby nie było ważniejszych problemów. Za co oni biorą pieniądze?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... barak komentuje +11
Mam pytanie jak to teraz bedzie bo widzialem grupe mezczyzn w Mlynie u Jacka w spódniczkach w szkocką kratę.To chyba radni zabronią występowanieaw kraciastych spódnicach mężczyznom na terenie powiatu-należy nakazać im chodzenia w spodniach ..Czas na kolejną cenną inicjatywę ustawodawczą radnego Kalińskiego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... kałakolczik komentuje +12
Obecnie priorytetem powinno być zniesienie celibatu wśród zakonnic i księży. Trzeba nad tym zagadnieniem mocno popracować i wysłać czytelny sygnał do wyższych władz. Brakuje nam dzieci i Polska dziadzieje starzejąc się w sposób zastraszająco szybki. Gdyby wszystkie kobiety i mężczyźni w Polsce [ zdolni do prokreacji ] rozruszali się trochę to Polska ma szansę przetrwać. Jeśli nie będziemy płodzić i rodzić to do czego jest nam potrzebne to całe dzendzer , hę ? Gadać to prawie każdy umie ale płodzić i rodzić to już nie wszystkim się chce. Jedni nie umieją tego robić , inni nie mogą a jeszcze innym po ludzku się nie chce. Leniwce jedne czy co , hę ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... demik komentuje +7
Grodzka przerał, precz z gender i komuną!!!! Polksa to kobieta i męzczyzna!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... nieznajomy komentuje +19
Super !!!
Od jutra kończy się w powiecie bezrobocie, praca na czarno i umowy śmieciowe - czas atakować pracodawców o podwyżki !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... Tomuś komentuje +27
Załamałem się tym Bartkiem, czy naprawdę nie macie się czyms sensownym zająć, jak naprzykład odwołać wicestaroste bo wszyscy mówią, że szkodzi edukacji.
No ludzie, weźcie się do cholery do roboty, mamy wazniejsze tematy od jakiegoś głupiego gender co nie wiadomo kto to wymyślił a ktoś jeszcze madrzejszy podłapał i się ty zajmuje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014

Była dziś cała szpica lewicy z Wyrobą, Jurczakiem, Drożdżem na czele. Byli też z IWW, jeden długowłosy, a drugi z brodą.

Brakło tylko Anki Grodzkiej.

Ale mimo to gender u nas dostało czerwoną kartkę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... gburek komentuje +41
Papież Franciszek swoje, a skansen baranów - swoje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... Wojtek Baran komentuje +18
Mam nadzieje, że Pan Bartek nie będzie kandydował na wójta Tomic bo pan Adam ma wygrane w pierwszej turze. Bartku coś ty narobił. Zajmij się czymś pożytecznym

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... czarownica komentuje +35
Po prosty, szkoda słów!!za co ci ludzie biorą pieniądze? czy nie ma innych problemów? My , szarzy obywatele mamy swoje, ale ich to nie obchodzi. .Gender - głupota ekstremalnie niedouczonych =wolę nie kończyć, bo jeszcze by się ktoś obraził. Wyrazy współczucia dla tych, co zagłosowali za!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... jaroszowianka komentuje +12
No i dobrze,że potępili.To całe gender jest sprzeczne z naturą i tylko ogłupia ludzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... beatkrz komentuje +35
Ale ciemnota

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
POSTKOMUNISTOM nie pozostało nic innego jak tylko .... "pływac"...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... czesławkolejzbaw komentuje +17
czyli Rajda i Jurczak dali d..y! Po co sie pchaja na tych radnych skoro nie potrafią odpowiednio zareaagowac na pisowską propagandę? Szkoda gadac, własnie dzieki takim postaciom w SLD jak Rajda czy exposłanka Talaga, bo chyba Jurczak nie jest w SLD, lewica traci poparcie a Płaszczyca ma radochę i możliwość kpin na lewice! Szkoda gadać, trzeba bedzie chyba głosowac na walikota!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... Róża Dębińska komentuje +7
I bardzo dobrze. Jestem przeciwna gejowaniu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... radar komentuje +41
To teraz pora na potępienie pedofilii w KK.Mysle ze Wadowice to dobre miejsce na to.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był