Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kolejna gmina obniża opłaty za śmieci

Email Drukuj
Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Zbigniew Stradomski zdecydował się na obniżenie opłat za odbiór śmieci od mieszkańców. Rada Miejska przyjęła jego propozycje. Od 10 marca większość mieszkańców gminy zapłaci za śmieci 5 zł. Dla rodzin wielodzietnych przygotowano pakiet ulg.


Kalwaria Zebrzydowska jest kolejną gminą w powiecie wadowickim, która zdecydowała się obniżyć opłaty za odbiór śmieci od mieszkańców. Rada Miejska przyjęła uchwałę autorstwa burmistrza Zbigniewa Stradomskiego o nowych taryfach, które będą obowiązywać od 10 marca.

Nowa stawka to 5 zł miesięcznej opłaty od mieszkańca w gospodarstwach, zamieszkiwanych maksimum przez cztery osoby. W przypadku większej liczby osób zamieszkujących nieruchomość za piątą i szóstą osobę opłata wyniesie 3 złote, a za siódmą i kolejne 1,5 zł.

Stawki dotyczą opłat za śmieci segregowane. W zdecydowanej większości gospodarstw w gminie mieszkańcy przyjęli taki właśnie sposób odbioru odpadów. Dotychczas podstawowa stawka wynosiła w Kalwarii Zebrzydowskiej 6 zł miesięcznej odpłaty od osoby.

Wprowadzenie nowych stawek opłat zaśmieci wymaga od gminy ponowne zebranie od mieszkańców deklaracji dotyczących sposobu odbioru odpadów i liczby zamieszkiwanych daną nieruchomość osób. Taki obowiązek nakładają na gminę przepisy ustawy o gospodarce odpadami.

Jak informuje tutejszy Urząd Miasta, nowe deklaracje będzie można składać w urzędzie i u sołtysów po 10 marca. Przypomnijmy, że wcześniej swoje opłaty obniżyła m.in gmina Wadowice.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (8)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ciapek komentuje +0
A w Tomicach kiedy bedzie mniej kasuja za wszystko pieniadze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... j23 komentuje +1
Obniżkę opłaty za śmieci jako pierwsza wprowadziła gmina Lanckorona i w tej gminie nie zrobił tego wójt tylko wnioskowała grupka radnych która została poparta przez większość rady. Z wypowiadaniem umów jest inna bajka tu idzie walka o grubą kasę a po 18 miesiącach pobytu na rynku śmieciowym pozostaną tylko rekiny które w przyszłości będą dyktować stawki za odbiór odpadów komunalnych. Złoty i pewny interes ale nie dla wszystkich.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... Nowak_ komentuje +5
W uchwale Burmistrza jest haczyk. Tam jest jasno napisane, że chodzi o wspólne gospodarstwo domowe. Większość dotychczasowych deklaracji jest zafałszowanych i mieszkańcy aby płacić mniej wpisują błędnie dużą ilość mieszkańców, która nie jest wspólnym gospodarstwem domowym w świetle ustawy. To będzie weryfikowane i traktowane jako oszustwo podatkowe, a składający fałszywe oświadczenia karani.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... Strad Fan komentuje +0
W kalwarii juz tanio :) u nas narazie komin

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... Maximus Segregatus komentuje +1
Wkleic do google.pl hasło "Nakło wzór do naśladowania" i wszystko będzie jasne...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... Kalwaria komentuje +0
gdzie Ci kalteks zrezygnuje... szalonyś czy jaki?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... lump komentuje +10
zbliżają się wybory po wyborach 12 zł

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... wwwww komentuje +2
I będzie tak jak w wadowicach firma wypowie umowę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był