Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Uchwała przeciw gender gotowa. SLD rozsyła wici, będzie burza na sesji?

Email Drukuj
Na najbliższej sesji Rada Powiatu zajmie się jednak uchwałą potępiającą ideologię gender. Treść uchwały jest już gotowa. Przyjęcie stanowiska zaproponowali samorządowi radni PiS, lewica z SLD na czele jest temu przeciwna i wzywa mieszkańców do udziału w sesji.


Mimo gorącej dyskusji i ostrego sprzeciwu ze strony opozycyjnego w Radzie Powiatu SLD uchwała potępiająca ideologię gender została wprowadzona do porządku obrad najbliższej sesji rady. Sesja odbędzie się w poniedziałek (24.02), SLD wzywa do uczestnictwa w niej mieszkańców.

Highslide JS Uchwałę na wniosek radnych PiS wprowadził do porządku obrad przewodniczący rady Józef Łasak. Autorem stanowiska jest radny PiS i członek zarządu powiatu Bartosz Kaliński. Poparli go wszyscy radni PiS w Radzie Powiatu. Naszym zdaniem PiS w tej sprawie może liczyć również na wsparcie koalicyjnych radnych z komitetów PO oraz Wspólny Dom.
Propozycja naszego stanowiska to odpowiedź na wezwanie biskupów polskich wyrażone ostatnio w liście Episkopatu do wiernych. Gender to ideologia szkodliwa i nie możemy być wobec niej obojętni - mówił nam radny Bartosz Kaliński.
Przeciwny wprowadzaniu takiego stanowiska przez Radę Powiatu jest między innymi radny SLD Zbigniew Jurczak.
Potępiamy wszystko czego nie pojmujemy ograniczonym do wiary rozumem. Kilku radnych powiatowych, a jakże - magistrów, inicjuje uchwałę potępiającą gender, bo – jak twierdzą – i tak mają większość w radzie. Suplement do Mroków średniowiecza Józefa Putka w wydaniu PiS-u – twierdzi Zbigniew Jurczak.
Zdaniem Bartosza Kalińskiego komentarze radnego Jurczaka są przesadzone i oderwane od rzeczywistości. Sama uchwała to tylko stanowisko, do którego jego zdaniem radni mają pełne prawo.

SLD w Wadowicach postanowiło jednak, że będzie zdecydowanie sprzeciwiać się działaniom prawicowej większości w radzie w tej sprawie. W weekend członkowie SLD za pośrednictwem poczty mailowej rozesłali do mieszkańców Wadowic swój sprzeciw oraz projekt proponowanej uchwały. Wezwali wadowiczan do wzięcia udziału w najbliższej sesji, by mogli sami ocenić poziom powiatowej debaty.
Uchwała w sprawie gender będzie kolejnym dowodem jakości intelektualnej radnych powiatowych o czym warto pamiętać - twierdzi Zbigniew Jurczak.
Warto przy okazji zauważyć, stanowisko w sprawie gender jest pierwszą w tej kadencji uchwałą, która tak mocno rozgrzała powiatowy samorząd. Przez ostatnie trzy lata w Radzie Powiatu ze świecą można było szukać podobnych sporów. Zazwyczaj w 27 radzie dochodziło do zgodnych głosowań.

Rządzący powiatem starosta Jacek Jończyk mógł liczyć na poparcie nie tylko koalicji, ale również opozycji, w tym właśnie SLD. Niezorientowani w powiatowej polityce obserwując sesje rady mogli nawet pomyśleć, że opozycja tutaj nie istnieje. Dopiero stanowisko PiS w sprawie gender obudziło opozycję z trzyletniego letargu.

}} Projekt uchwały w sprawie potępienia gender
Highslide JS


(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (25)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... do mix komentuje +0
Pis to nie prawica na litość. Oni tak się tylko zwą . Proszę sobie poczytać definicję socjalizmu , lewicowości i zobaczyć że dokładnie pasuje do PISu
PiS jest partią bardzo lewicowo socjalistyczną w poglądach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 02 - 2014
... mix komentuje +2
zgadzam się maxim, problem w tym że pisiury myślą że mają prawo do dyktowania innym co mają robić, lub czego nie wolno robić .Są wierzącymi katolikami, i myślą że tylko wierzący ma rację, reszta to wrogowie których trzeba wyeliminować, ukarać, zamknąć w więzieniu. Jak przekonać PIS , że ludzie się różnią ? Na boga miłego , kiedy prawica to zrozumie????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2014
... dd komentuje +0
Won szkoły publiczne i wtedy rodzice wybiorą czy posłać dzieci do szkoły z religia czy bez.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2014
Religia won ze szkół publicznych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... security komentuje +1
Indoktrynujcie swjoe dzici, wnuki. Od moich dzieci rece precz lewactwo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... genderk komentuje +4
Czy opublikujecie jak głosowali radni? Ciekaw jestem zwłaszcza JEDNEGO radnego powiatowego co o gender wie i sądzi hahahahaha--to typ KOGUT więc można się domyślać,,,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... maxim komentuje +18
Ciekawe jest to, że pojedyńcze osoby piszą w imieniu np całych miejscowości "cała Chocznia" itp. Jeśli się nie myle to nie pamiętam by ktoś szedł z ankietą do każdego mieszkańca i pytał o zdanie!!!
Więc jak coś piszecie to w swoim imieniu, a najlepiej miejcie odwagę podpisać się z imienia i nazwiska!!!
Co do tej ideologi to wg mnie każdy ma swój rozum i sam odpowiada za siebie więc nie ma prawa kościół czy też państwo narzucać nam swojej woli!!!
Jak ktoś chce zmienić płeć na inna to jego prywatna sprawa i ma do tego prawo!
Jeśli ktoś jest homoseksualną osobą to też tylko jego sprawa i ma do tego prawo!
Jeśli ktoś uważa inaczej to polecam lekturę konstytucji!
Szkoda że polskie społeczeństwo nie jest tolerancyjne, a każdy chce się wtrącać w życie innych!
Ludzie pilnujcie swoich spraw! Nie macie innych problemów? Ważniejszych i bardziej życiowych!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
ZGADYWANKA ?
Kto przedstawiony na zdjęciu ma wypisane na czole :
"PANU BOGU ŚWIECZKE , A DIABLU OGAREK '"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... Dominik komentuje +3
Równouprawnienia kończą się jak trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... Uwaga komentuje +23
Wszystkie pisuary w całym powiecie zostaną złapane i przebrane w babskie ciuchy na pierwszy rzut idzie inicjator Kalinski zaraz potem ogniomistrz z rady miejskiej, suknie już się szyją z poważaniem GENDER :D :D :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... katz komentuje +5
Co jest grane, czyżby Klinowski wrócił do Wspólnego Domu bo nagle przestał krytykować Filipiakową a przyczepił się do Jonczyka i blogerów?
Historia często zatacza koło a powroty synów marnotrawnych to w polityce zjawisko nagminne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
Rodzina nigdy nie była rozumiana jako związek kobiety i mężczyzny ! W doktrynie katolickiej nawet istnieje pojęcie „Świętej Rodziny”, czyli związku kobiety i dwóch mężczyzn – Maryi, Józefa i Jezusa. Oceniając jakąś ideologię warto głębiej poznać własną, bo może się okazać, iż mają one ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż się powiatowym neofitą wydaje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... Ale jajka! komentuje +17
Jaki Kaliński takie stanowisko! Zresztą czego spodziewać się można po radnym z Tomic? Kiedy tam na okrągła młócą, no to tylko klepisko i cepy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... m1 komentuje +34
Ręce opadają jak się czyta te idiotyzmy, które tu wypisujecie, brak zielonego pojęcia o temacie, no, ale Kliński chciał zabłysnąć, jak się nie m innych pomysłów to się idzie w populizm, a i przy okazji myśli, ze zbierze punkty u kaczora, młody, a ograniczony. Patrzcie kogo nie wybierać bo to człowiek bez kręgosłupa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... @jbrynkus komentuje +7
kandydować na burmistrza :
-wymogi- osoba powinna posiadać majatek wartości min.500 tys zł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... Gender komentuje +17
To jest obrzydliwe szyderstwo. Chodzi o to, aby pokazać że fajnie jest być chłopcem i równie fajnie być dziewczynką.

Nauczycielki wprowadzając równościową perspektywę do swojego programu wychowania przedszkolnego mogą obawiać się zarzutów ze strony rodziców, że wchodzą w obszar, za który odpowiedzialni są rodzice -
cyt:
mama_synka (gość) 3 lutego, 18:09 Odpowiedz
moim zdaniem chłopiec to chłopiec a dziewczynka to dziewczynka. jeśli dziewczyna jest homoseksualna i zakocha się w innej dziewczynie to nadal jest dziewczyną. na siłę robienie z chłopca dziewczynki mija się z celem. uważam, że facet powinien być facetem a kobieta kobietą! jesteśmy ludźmi, ale facet nie będzie w ciąży i nie będzie rodził. mamy inną płeć i tego nigdy nie zmienimy. kobieta ma być kobietą a mężczyzna mężczyzną! tak zostaliśmy stworzeni! nie bawcie się w bogów czy ewolucję... zostawcie to naturze. jestem za równouprawnieniem i za tolerancją wobec lesbijek czy gejów. każdy ma prawo do miłości, ale cholera gej to nadal facet!

Szczególnie ważne jest więc, by pamiętać, że rodzice nie są do końca tymi, którzy powinni ostatecznie decydować o tym, czy w przedszkolach powinno się pracować na rzecz równouprawnienia, ponieważ często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... zender komentuje +8
Ja tam mogę być Gender, zamiast wstawac codziennie rano do roboty i zasuwać w pocie czoła za marne pieniądze wolę być gender i siedzieć w domu prać sprzątać wychowywać dzizeci i oglądać TVN a kobiety niech zapierdzielają na budowie. Skoro jest równouprawnienie zapraszam wszystkie kobiety na budowę do noszenia cegieł, do wnoszenia mebli na czwarte pietro. Równouprawnienie nie dotyczy jedynie pracy za biureczkiem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... lump komentuje +11
za cholere nic z tego nie pojmuje czyli chłopu uciąć babie zaszyć i nie będzie w domu straszyć ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... dać sznse komentuje +15
@jbrynkus
Jemu bliżej do Beaty Kempy i ojca dyrektora.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... Gender komentuje +12
Polityka gender domaga się m.in. zrównania mężczyzny i kobiety poprzez uczynienie ich takimi samymi, likwidacji tożsamości płciowej mężczyzn i kobiet, likwidacji „przymusowej heteroseksualności”, równouprawnienia a nawet uprzywilejowania wszelkich związków nieheteroseksualnych (...) są stosowane coraz bardziej agresywne techniki wywierania wpływu na dzieci i młodzież. Takie działania owocują zanikaniem wszelkich norm moralnych, brakiem poczucia wstydliwości, blokowaniem sumienia. Pedagogika seksualna bezpośrednio niszczy rodzinę i małżeństwo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... jbrynkus komentuje +19
To dopiero będzie news, a nie jakieś tam gender. Okazuje się, że chyba do Jarosława Kaczyńskiego dotarło, że Szydłowa popiera burmistrz Filipiak, która oficjalnie jest w drużynie PO. Tak ją samo PO przedstawia. Więc chyba Jarosław Kaczyński zareagował i jak wieść niesie nakazał Beacie Szydło, by szukała innego kandydata na burmistrza Wadowic, którego będzie popierał Pi. Tym kanydatem ma być starosta Jończyk, który ma wstąpić do PiS, a przynajmniej zadeklarować taki krok.
Jak ten news zostanie usuniety, to będzie niezbity dowód na jego prawdziwość. Choć są i inne podstawy, by tak sądzić. Posłowie z regionu nie chcą się na ten temat wypowiadać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... druhna Józefa komentuje +7
Cała Chocznia patrzy co zrobi starosta.Lider Wspólnego Domu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... dziadunio komentuje +19
"Jeśli się dobrze rozumie nauczanie Kościoła, to Kościół głosi, że człowiek nie jest tylko zwierzęciem, a więc należy nie tylko do biologii. Natomiast pojawia się idea gender, która przedstawia konflikt płci w wymiarze kulturowym, co może budzić niepokój. Ale gender jest przede wszystkim metodologicznym opisem kultury, w której role męskie i żeńskie zmieniają się. Gender jednak nie jest bynajmniej jakąś złowrogą ideologią. Spójrzmy na to w ten sposób: gender zauważa i jakoś promuje wymianę ról. Co to oznacza w praktyce? Kobieta realizuje się w życiu zawodowym - i nie przestaje być kobietą, a mężczyzna może spełniać opiekę nad dzieckiem, biorąc urlop tacierzyński, zarezerwowany wcześniej dla kobiet. Czy przez to przestaje być mężczyzną?

Trudno nie widzieć tych przemian. Byłoby lepiej, gdybyśmy mądrze i uważnie dyskutowali nad tym, co zmienia się w relacjach między mężczyznami i kobietami, a nie od razu podejrzewali wszędzie obecność spisku przeciw wartościom tradycyjnym."


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014

SLD szaleje. Jurczak zaczyna swój chocholi taniec wokół gender.
Może Jurczak da przykład i poeksperymentuje ze swoim gender?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... m1 komentuje +48
Biedne pisowskie oszołomy już same nie wiedzą jak podlizać się Kaczyńskiemu, Boże chroń Polskę od rządów szaleńców z PIS.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był