fa2df465ee6a6d23636f904133e84d6a.html Naskarżyli do CBA na starostę, że chce prywatyzować szpital

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Naskarżyli do CBA na starostę, że chce prywatyzować szpital

Email Drukuj
To bzdura, nie ma żadnych planów prywatyzacji – mówi portalowi Wadowice24.pl starosta Jacek Jończyk. Samorządowiec ucina spekulacje w sprawie prywatyzacji Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II. Twierdzi, że najważniejszą sprawą jest dokończenie jego rozbudowy.


To już nie pierwszy raz starosta Jacek Jończyk musi dementować pogłoski o prywatyzacji Szpitala Powiatowego Jana Pawła II w Wadowicach. Tym razem pisze odpowiedź do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, do którego wpłynął donos w tej sprawie.

Starosta nie zna adresata donosu, CBA wystąpiło do niego z prośbą o odpowiedź w sprawie planów prywatyzacji i przekształcenia lecznicy w spółkę prawa handlowego.

W tej chwili CBA nie prowadzi jednak żadnego postępowania śledczego w tej sprawie, a wystąpienie z pytaniami do starostwa ma jedynie charakter formalny. Chodzi o wyjaśnienia, jaki jest naprawdę stan faktyczny. No właśnie jaki jest?
Nie mamy żadnych planów prywatyzacji szpitala powiatowego, ani nawet części jego działalności. Obowiązuje nas uchwała rady Powiatu z 2005 roku, która mówi o tym, że szpital ma pozostać publiczny- mówi nam starosta Jacek Jończyk.
Jak dodaje, w tej chwili najważniejszą sprawą dla powiatu jest dokończenie inwestycji rozbudowy lecznicy o dodatkowy pawilon E. Skąd więc pogłoski o prywatyzacji? Zdaniem starosty komuś zależy na rozgłaszaniu nieprawdziwych oskarżeń.
Budowanie tego typu atmosfery wokół naszego szpitala w roku wyborczym może służyć tym, którzy na szpitalu chcą zyskać politycznie - dodaje Jacek Jończyk.
Starosta przyznaje, że w ciągu jego kadencji kierowano do samorządu powiatowego propozycje przejęcia szpitala lub części jego działalności. Starosta zna przynajmniej sześć takich ofert od prywatnych pomiotów.
Nigdy nie korzystaliśmy jednak z takich propozycji - mówi Jacek Jończyk.
W jego opinii lecznica już teraz może być łakomym kąskiem dla spółek medycznych, a co dopiero po zakończeniu jej rozbudowy.

Samorządowiec zapowiada jednak, że do końca swojej kadencji zamierza wypełniać uchwałę rady z 2005 roku gwarantując ZZOZ funkcjonowanie jako placówki publicznej. Nie ma więc mowy o przekształceniu zakładu w spółkę prawa handlowego.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (35)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ALICJA P komentuje +0
SZANOWNI PAŃSTWO, KTÓRZY CZYTACIE KOMENTARZE. PRZED CHWILĄ PRZECZYTAŁAM TEN STRASZNIE NAPISANY KOMENTARZ, ALE NAPISANY PO PRAWDZIE. NAPRAWDĘ W GEODEZJI JEST XIX WIEK. LUDZI PRZED DRZWIAMI OK. 20 OSÓB A ZA BIURKIEM JEDNA PRZEMIŁA PANI. PANI MARZENA CO ONA MOŻE SAMA ZROBIĆ, JA JEJ WSPÓŁCZUJĘ, ALE INNI LUDZIE SĄ BARDZO WKURZENI / TO MIŁO POWIEDZIANE / A NA KOGO NA STAROSTWO CZYLI NA STAROSTĘ, ŻE TAK NIEMRAWO ZARZĄDZA STAROSTWEM. JEŻELI MY PROSCI LUDZIE, KTÓRZY WPŁACIMY NA TO ABY TAM BYŁ PORZĄDEK NIE POMOŻEMY TO KTO TAM ZROBI PORZĄDEK - NIKT BO KAŻDEMU TO POWIEWA. PANIE STAROSTO TA MIESZKANKA POWIATU WADOWICKIEGO, KTÓRA TAKŻE NAPISAŁA SWÓJ KOMENTARZ MIAŁA 100% RACJĘ, KTO TAM MA ZROBIĆ PORZĄDEK. PAN ZA TO BIERZE NASZE POTĘŻNE PIENIĄDZE NIE ZA SIEDZENIE I PIERDZENIE W STOŁEK TYLKO ZA ROBOTĘ. ZA CHWILĘ WYBORY OCZEKUJEMY WSZYSCY JAKIE PAN BĘDZIE SZUKAŁ DLA SIEBIE GNIAZDKO. MY WYBORCY BĘDZIEMY OCENIAĆ I WYBIERAĆ. NIECH PAN O TYM PAMIĘTA, JEŻELI PAN MOŻE TO ZROBIĆ. DO USŁYSZENIA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... barak komentuje +2
Hesiu a jak to Widzisz?Czy dawny medyk tez był otwierany wcześniej czy proponujesz by w ogóle nie zamykać tylko swoiste noclegownie zrobić.są tacy ktorzy o piatej przychodza...A te nowa przychodnia tez otwieraja wcześniej?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... Hesia komentuje +1
W przychodni na Wojtyłów to jakiś koszmar jest.Ludzie chorzy, z gorączką muszą czekać rano na mrozie i chłodzie ,żeby się zarejestrować do lekarza.Czy nie można wcześniej otworzyć,żeby ludzie czekali w godnych warunkach? A miało być tak dobrze:(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... @barak komentuje +4
Moim zdaniem też, nie zanosi się na prywatyzację szpitala ale chętnie poznałbym stanowisko zarządu powiatu w sprawie przekazywanych środków stowarzyszeniu Dać Szansę gdzie podobno szefem jest żona starosty Jończyka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2014
... barak komentuje +11
Na prywatyzację szpitala się nie zanosi.Z prostej przyczyny.Okazałoby się ile osób musiałoby polecieć na bruk,a tak można mnożyc i tworzyć stanowiska dla krewnych i znajomych.Jak wieść gminna niesie procesy o naruszenie praw zwalnianych pracowników wszystkie zostały przegrane.A jeśli tak to kto za to poniesie odpowiedzialność.Za wypłacone odprawy ze stosownymi odsetkami ze środków ZZOZ-u,bo przecież nie Dyrekcja za to zapłaci.Za swoje fochy i pomysły typu tworzenie kancelarii Dyrektora ZZOZ-u i innych "dziwnych "stanowisk.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... mamamamamam komentuje +4
Dotychczasowa pani prezes stowarzyszenia Dać Szanse potrafi tylko błyszczeć przy odbieraniu nagród. W styczniu nawet nie wiedziała ze brakuje jej kilku tysięcy na wypłaty dla pracowników, ot taka wspaniała pani A. Chyba troche za dużo wzięła na swoją wychudzoną ostatnio główke :) Drodzy rodzice, którzy potraficie tylko narzekać. Na zebraniu było niespełna 80 rodziców, a w stowarzyszeniu jest ok 250 dzieci. Ileż można było oddać głosów na kogoś innego niż p. J?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... Asia A. komentuje +3
Brawo. Donosił na innych, teraz donieśli na niego. Niech już się pakuje, ba Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... nie donosiciel ;obsarwator komentuje +17
Tak P.Starosta nie jest święty jak go malują i sam się ogłasza.Swoją rodzinę poustawiał na państwowych posadach nie wspominając o swoich dzieciach i reszcie.Tyle w temacie iż to są fakty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2014
... KTO NA TO ODPOWIE komentuje +16
Nie trafił donosiciel z tematem szpitala . Może i Jończyk myśli o prywatyzacji ale na razie się z tym nie zdradza. Co innego stowarzyszenie "Dać szansę". To mógłby chyba być temat. Starostwo przekazuje środki stowarzyszeniu (umowy opublikowane na stronie starostwa) a starosta chyba jest z tym stowarzyszeniem "faktycznie" mocno związany.
Pytanie jest proste. Czy zarząd powiatu może przekazywać środki na działalność stowarzyszenia jeżeli przewodniczący zarządu jest w związku rodzinnym z jego władzami nie mówiąc o członkach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2014
... Patipi komentuje +7
Ale zdjęcie w kasku zajefajne :P w latach młodości nieraz oglądałem u pewnej dentystki taką gazetę z przepięknymi zdjęciami naszego sojusznika o tytule Kraj Rad i to zdjęcie strasznie mi się z tym kojarzy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2014
... j23 komentuje +13
OKOSY do działań. Protesty strajki pochody w obronie tego co publiczne. Nie ma ich? Co się stało? Brak przywódcy czy też nie ta osoba na stanowisku starosty przeciwko której można by uknuć jakąś intrygę? Gdzie Krupnik? Chyba nie pod Kluczem ........ na obiadku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... m1 komentuje +7
@Antoni
Właściciele przychodni już w maju wiedzieli iż muszą szukać innego budynku, bo szpital nie będzie im nadal wynajmował, akurat znam tą sprawę i to nie starostwo wypowiedziało umowę prywatnej spółce Medyk, a szpital, który ma inne plany na zagospodarowanie tego miejsca, zresztą kokosów od Medyka nie dostawali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... ANTONI komentuje +4
Może i spieprzył przychodnie może jest nieudolny ale czy wam to się podoba czy nie szpital wybuduje bez opowieści takich jak w ubiegłej kadencji latały w koalicji która ponoć chciała rozbudowy szpitala poświęcili nawet wicestarostę i tak się nie udało nawet ruszyć rozbudowy. Stasiu i niestety to nie ty tylko Jończyk wybuduje. Dzisiaj nie ma się co dziwić zazdrość to najgorsza choroba więc piszą. Jak chcecie z prywatyzować to należy tylko wymienić ekipę i dopuścić Panią wiadomo jaką z swoimi radnymi i szybko będzie to załatwione tak jak firmy na terenie gminy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... eeeeeeeeeeeeee komentuje +10
A co na to OKOSY?--- MAJĄ JUŻ KOKOSY!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... Jako komentuje +4
El blogerzy, brońcie swegi chlebodawcę, do klawiatury marsz!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... dd do m1 komentuje +3
Masz rację w obecnej sytuacji i ustroju mogłoby tak się stać. Sama prywatyzacja nie rozwiązuje do końca problemów.trzeba większych zmian ustrojowych w zarządzaniu państwem. Zmiany od podstaw. Raka trzeba wyciąć w całości ,a nie kawałeczek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2014
... m1 komentuje +5
@dd
Też nie jest to regułą zobacz co stało się w Kościerzynie tam szpital powiatowy jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i w styczniu okazało się, iż jest na krawędzi bankructwa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
@ "Heniek". .... " donos napisał haker Kocicho ".
Na pewno nie.Ze względu na błędy ortograficzne, donos taki byłby odrzucony.
Kocicho nawet jak mówi , to z błędami ortograficznymi.... , nie mówiąc już o błędach stylistycznych i .... tautologii ..... ale na rzecznika się nadaje ......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... @Gnom komentuje +8
Z ciebie prawdziwy gnom. POZ to działka fili.piakowej, czyli gminu, a nie starostwu. to i pretensje do ratusza sobie skieruj, że się gnieciesz w podhalaninie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... dd komentuje +3
Oby wszystkie szpitale były prywatne. Wtedy zaczną być rentowne i leczyć . Państwowe instytucje nie mają szans powodzenia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... UFO 3 komentuje +7
IWW skumało się ze Swięczkowskim byłym szefem ABW z czasu PIS to i pewnie rentgen głowy wykonali staroście co on myśli są lepsi jak Freud

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... wróżbita Maciej komentuje +10
Dobrze wiemy, kto podważa ciągle działania Jończyka, wręcz ma obsesję na jego puncie, spotyka się z byłymi prokuratorami odnośnie szpitala i chce być burmistrzem oraz starostą zarazem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... terka komentuje +5
Papieskie Wadowice - ale lubicie donosić !
Potraficie tylko krytykować - żałosne są te komentarze!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... ? komentuje +7
W iww są tacy specjaliści od szpitali Klinowski i Koper, ostatnio mącili w Tychach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Walenty2 komentuje +14
A może ktoś błyskotliwy zauważy, że to Stowarzyszenie "Dać szansę" założone jest przez Jończyków - to primo, a w wyborach na prezesa Stowarzyszenia nie było innych kandydatów - to secudo. Pozdrawiam. Rodzic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Heniek komentuje +13
Każdy rozsądnie myślący wie, że donos napisał haker Kocicho.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Krys komentuje +17
Właściwie to już niczego nie ma , wszystko czego ta solidarnościowa władza się tknie to sprzedaje symbolicznie "bo się nie opłaca" , oddaje "bo nie wiadomo co zrobić". Nie ma pracy , nie ma możliwości życia, tylko na obczyźnie , ale i tam nas za dużo i nas nie chcą.
W całej historii żaden okupant nie narobił tyle zła co obecny.
Czyj szpital będzie ? Jakie to ma znaczenie jak i tak dostać się nawet na SOR nie można, a co dopiero do szpitala.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... pytanie komentuje +22
A dlaczego została wyrzucona prezes "Dać szansę" i teraz żona Jończyka zarządza tym stowarzyszeniem,
czy on już zwariował?
Wszędzie wsadza swoją rodzine

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Tomy komentuje +16
Niech donosiciel lepiej odwiedzi swojego przyjaciela Michała C. w Wadowickim Z.K , a nie prowadzi brudną kampanię.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Zofia tercjarka komentuje +16
O ile znam wiernego syna naszego Kościoła,to szpital zostanie przekazany fundacji katolickiej na chwałę Boga i Watykanu.Amen !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... korektor komentuje +7
@Gnom
A co ma starosta wspólnego z przychodnią POZ która jest spółką?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
CBA nie reaguje na anonimy. Ma wystarczającą ilośc materiałów "jawnych", z którymi
nie zawsze może wszcząć postepowanie z różnych powodów , między innymi od "WYTYCZNYCH" CENTRALI.... typu ...."ZBYCHO" ..... "RYCHO" .....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... nieznajomy komentuje +15
@Gnom
Starosta nie jest od zabezpieczania podstawowych świadczeń medycznych.
Do nauki, gimbusie !

A przychodnię "rozpieprzyli" sami lekarze z przyczyn formalno - rodzinno- rozwodowych :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Gnom komentuje +22
Może sprywatyzować nie chce, ale przychodnię ogólną rozpieprzył. Teraz ludzie kłębią się w masakrycznych kolejkach w Podhalaninie i na Wojtyłów. Niestety, nie zagwarantował konstytucyjnego prawa każdego obywatela do podstawowych świadczeń medycznych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... wołek komentuje +16
Donosy, donosiki, donosicielstwo.
Wadowice to miastko hejterów. Połowa narodu kombinuje jak i na kogo donieść, jak przywalić zza winkla. Rzygać się czasami chce od tej wadowickiej obłudy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był