9cb6f38fcf017c48dc0da78e728fabaa.html Zbigniew Jurczak: Potępienie gender to mroki średniowiecza

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zbigniew Jurczak: Potępienie gender to mroki średniowiecza

Email Drukuj
Nie milkną echa propozycji radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie uchwały potępienia ideologii gender przez Radę Powiatu. Lewica podjęła rękawicę i postanowiła postawić się prawicy. Zdaniem radnego SLD Zbigniew Jurczaka taka uchwała zbliża nas do średniowiecza.


Radny powiatowy SLD Zbigniew Jurczak postanowił ostro skrytykować pomysł radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu, by samorząd specjalną uchwałą potępił ideologię gender.

W najnowszym wpisie na swoim blogu radny powiatowy SLD Zbigniew Jurczak z Wadowic  szczerze przyznaje, co taknaprawdę o tym myśli. Jest też o Kościele, Janie Pawle II i średniowieczu.
Coraz  więcej młodzieży potępia komunę i PRL. Takie opinie wygłaszają sfrustrowane dzieci PRL-u nawiedzone duchem IPN-u. Chyba mają rację: coraz więcej młodzieży potępia jakąkolwiek wiedzę, bo jej po prostu nie ma. Zmieniły się całkowicie oczekiwania społeczne. Zachwaszczeni konsumpcjonizmem odważni rzucili się po 1990 roku odrabiać zaległości a większość czekała na wizyty Jana Pawła II i cud, który każdemu da mamonę - twierdzi Zbigniew Jurczak.
Według jego analizy demograficzny wyż kształcił się, gdzie się tylko dało a dało wszędzie, a „powiatowa prowincja obrosła akademicką chałturą, dającą dyplom za pieniądze”.

Kto za to odpowiada? Winny jest znany, radny nie ma problemu z jego wskazaniem.
Kościół skutecznie pilnował tej obłudy i zakłamania kropiąc, błogosławiąc i strojąc się w autorytety wszystkiego i wszystkich: uczelni wyższych, telewizji, gazet, szkolnictwa i parlamentu. Rozum został zakopany a cząstkowe przejawy zdrowego rozsądku wyemigrowały. Zresztą  utopiono je w powodzi emocji podpartych kościelnymi frazesami i powszechną nauką religii. I mamy efekty. Potępiamy wszystko czego nie pojmujemy ograniczonym do wiary rozumem. Kilku radnych powiatowych, a jakże - magistrów, inicjuje uchwałę potępiającą gender, bo – jak twierdzą – i tak mają większość w radzie. Suplement do Mroków średniowiecza Józefa Putka w wydaniu Pis-u - zapisał Zbigniew Jurczak.
Propozycja uchwały Prawa i Sprawiedliwości jak na razie nie została przegłosowana przez Radę Powiatu. Z przyczyn formalnych przeniesiono ją na następną sesję. Jak się dowiaduje uchwała będzie gotowa w nowej wersji tekstowej.

}} Jak wygląda propozycja uchwały radnych PiS (zobacz tutaj)

Marysia Reuter
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (34)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... terapeuta komentuje +8
Ateista to człowiek chory, którego trzeba leczyć i bardzo mu współczuć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... szasze komentuje +0
ateista to chyba "samo przez się" człowiek bez nadziei.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 03 - 2014
... Janek O komentuje +9
Brawo radny Jurczak, oświaty nigdy za wiele.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2014
... terapeuta komentuje +16
A to coś nowego. Zrozumieć ateistę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... dociekliwy komentuje +16
Do "Karol.M."

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem Panu nie bardzo wychodzi. W swoim komentarzu odniosłem się tylko do faktu wykorzystywania i nadużywania terminu gender przez różnej maści środowiska. Natomiast Pan napisał cytuję: " To, co przedstawia się dziś jako "ideologię gender" (zmuszanie dzieci do masturbacji, zmiana płci w czwartym roku życia, dewastacja rodziny, obowiązkowe ubieranie chłopców w sukienki, żeby coś udowodnić), jest dość perfidnym, ale skutecznym politycznie wymysłem". No to ja się Pana uprzejmie pytam, czym jest ta wypowiedź ? I ja Panu uprzejmie odpowiadam, bo Pana manipulacja jest zbyt grubymi nićmi szyta. Otóż jest to prawie dokładny cytat z listu Episkopatu, czytanego dwa lub trzy tygodnie temu we wszystkich polskich kościołach !!! Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... Karol. M. komentuje +9
Do "dociekliwy".
Kolego, ja do kościoła nie chodzę , więc niczego mi kościół nie wciska. Za to ty dajesz sobą manipulować i nawet o tym nie wiesz - no chyba, że jesteś homo nie wiadomo, a to już inna sytuacja. To, co przedstawia się dziś jako "ideologię gender" (zmuszanie dzieci do masturbacji, zmiana płci w czwartym roku życia, dewastacja rodziny, obowiązkowe ubieranie chłopców w sukienki, żeby coś udowodnić), jest dość perfidnym, ale skutecznym politycznie wymysłem. Od kilku tygodni nieznany wcześniej szerszemu gronu ludzi termin „gender” znajduje się na ustach wszystkich. Mówią o nim: feministki, biskupi, wierni, ateiści, naukowcy, ideolodzy, konserwatyści i geje. Gender jest wszechobecne. Pytanie tylko: po co to właściwie jest ? I tu odpowiem cytatem z Piotr17.
" Gender w dalekiej perspektywie ma prowadzić do homoseksualizacji społeczeństwa.
W Polsce całą sprawę gender przejęły ekstremalne, silnie opiniotwórcze środowiska feministyczne wspierane przez niektóre media np. TVN. W sukurs przyszły im równie mocne środowiska homoseksualne i partie polityczne takie jak Ruch Palikota czy SLD.
To naprawdę nie prowadzi do niczego dobrego - to jest chore ".
Niestety taka jest prawda.Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 02 - 2014
... dociekliwy komentuje +15
Do "Piotr17".
A Ty dajesz się robić w balona przez Kościół, który wymyślił "ideologię gender". A coś takiego nie istnieje. Gender to nauka (na zachodzie również kierunek studiów powstały w latach 80-tych ubiegłego wieku) zajmująca się kulturowo-społecznymi uwarunkowaniami tożsamości płciowej, czyli mówiąc prościej, to nauka badająca jakie role i zachowania przypisywane są do konkretnej płci w danej kulturze i społeczności. A to, że różnej maści ideolodzy wykorzystują wyniki tych badań do swoich celów, to już zupełnie inna śpiewka !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 02 - 2014
... korektor komentuje +14
@terapeuta
"Trzeba było rozliczyć czerwonych za krzywdy wyrządzone polakom. "
Kto to wg.Ciebie są "polacy"?
Naucz się pisać albo poddaj się terapii u dobrego polonisty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 02 - 2014
... mucha komucha komentuje +5
miłosierni wierni nie pryskają innym w twarz :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 02 - 2014
... Mała Mi komentuje +20
Tak,lepiej wysyłajcie swoje pociechy na "nauki"do księży,biskupów,zakonnic i zakonników.Oni po praktycznych zajęciach na Dominikanie odpowiednio wyedukują wasze dzieciaki.Lekcje zaczną się od zlizywania pianki z kolan.No i oczywiście jeszcze za te przyjemności trzeba będzie duchownym zapłacić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 02 - 2014
... Krys komentuje +20
Te wredne komentarze to chyba od miłosiernych wiernych, którzy zapomnieli że radny został wybrany i reprezentuje swoich wyborców i mówi to co oni myślą.
Zagłuszanie logiki nic nie da , siła argumentów robi swoje.
Gender nie pozwala na tradycyjne bicie żon i to godzi w katolicki model rodziny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... @mucha komucha komentuje +13
Naprawdę, błysnąłeś inteligencją. Szkoda tylko, że słomy z butów nie wyjąłeś. No ale wtedy nie byłoby widać, żeś przecież katolik miłujący siebie samego a w zadku mający bliźniego swego.

Brawo panie Zbyszku. Poszło pedof.ilom w pięty!
:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... HOWGH komentuje +7
Szkoda czasu na wywody starego capa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... mucha komucha komentuje +6
Tekst Zbyszka J : "powiatowa prowincja obrosła akademicką chałturą, dającą dyplom za pieniądze” - hmm no ktoś w jego najbliższym otoczeniu tez taki dyplom zdobył!! wiec niedouczeni też dostają całkiem niezła posadke! i takich później mamy np. urzędnikow :) Wiec skoro otacza się takimi ludzmi to myśli ze wszyscy z prowincji kupuja dyplom!!! To jest obraza dla madrych i wysoko wykształconych młodych ludzi!równiez z prowincji . Bo czym się rozni od człowieka z wielkiego miasta? a Z.J niech lepiej da sobie już spoój i zajmie się wnukami i kogo tam jeszcze ma. Zwolnij miejsce młodym energicznym , inteligentnym ludziom którzy chcą cos dobrego zrobić!Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... mateusek komentuje +6
Chciałbym zebys to ty panie Jurczak został burmistrzem a nie moj kolega paweł koperek

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... brzydal komentuje +13
czytając te komentarze to widać większość katolików którzy to żyjąc w zgodzie z naukami kościoła tudzież wytycznymi JPII oraz Pismem Św. miłują swego bliźniego jak siebie samego.Lepiej pluć na wszystko i wszystkich bo to jest cacy.Okazując szacunek innej osobie każdy pokazuje swoją godność oraz jak jest ta osoba sama szanowana w społeczeństwie.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... gender komentuje +13
banda skertynialych palantow pisowskich jak slucham tych matolow jestem za przymusowa aborcia wsrod tych palantow ze by sie to to nie rozmnarzalo

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... dryjh komentuje +6
Panie Jurku na starość Ci rozum więdnie.
Gender to brzydkie feministki, vide Anna Grodzki a prawdziwy gender to Marit Bjoergen i inne babochłopy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... beatkrz komentuje +28
."Jak ma zrozumieć ateista, wierzącego. Kto mu pozwolił zabierać głos i opowiadać te dyrdymały za nasze pieniądze."
A jak ma zrozumieć wierzący ateistę. Zwłaszcza tego żyjącego we współczesnej Polsce - prześladowanego i muszącego ukrywać swoje poglądy. Składającego się razem ze wszystkimi ze swoich podatków na świątynie i naukę religii w szkołach. Ateista to też człowiek, zwykle lepszy człowiek. Kieruje się moralnością a nie strachem przed Bogiem. Czyli działa z uczciwszych pobudek, a nie z egoizmu i w nadziei nagrody na lepsze życie po smierci. We współczesnej Polsce dużo jest biedy, głodnych dzieci, ludzi bezdomnych. Wydaje mi się, że każdy, kto ma w sobie odrobinę człowieczeństwa, musi w głębi serca być trochę lewicowy. Nie widzę w tym nic złego. Większość ludzi których znam to katolicy, chodzący przykładnie do kościoła i uważających się przez to za lepszych. Ale tylko niewielki promil z nich to dobrzy ludzie, przynajmniej w Wadowicach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... Piotr17 komentuje +16
Polaków robi się w balona. Pod pozorem walki z zaściankiem dąży się do kompletnej zmiany świadomości społeczeństwa.
Gender w dalekiej perspektywie ma prowadzić do homoseksualizacji społeczeństwa.
W Polsce całą sprawę gender przejęły ekstremalne, silnie opiniotwórcze środowiska feministyczne wspierane przez niektóre media np. TVN. W sukurs przyszły im równie mocne środowiska homoseksualne i partie polityczne takie jak Ruch Palikota czy SLD.
To naprawdę nie prowadzi do niczego dobrego - to jest chore.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
Załosny komuszku ..... daj se siana ..... d...e

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... terapeuta komentuje +25
Czerwonym nie wolno korzystać z komputera dlatego, bo kłamią. Jurczak powinien odejść od komputera, bo mu się zapali od tego kłamstwa i będzie nieszczęście. Za komuny nie było tego wynalazku i tego nie zbadano. Dlatego jest śmieszny mówiąc, że zakaz gender to średniowiecze i wymysł kościoła. Jak ma zrozumieć ateista, wierzącego. Kto mu pozwolił zabierać głos i opowiadać te dyrdymały za nasze pieniądze. Tyle kosztuje miłosierdzie. Trzeba było rozliczyć czerwonych za krzywdy wyrządzone polakom. Teraz będą udawać odnowionych i mieszać w naszych głowach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... szasze komentuje +7
kościół zły :) a SLD to chyba pełzająca komuna z 5 % poparciem :) i panowie w charakterystycznych marynarkach i sweterkach jak za czasów Andropowa haha ... komuno prze wróć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... security komentuje +10
Panie Jurczyk zostaw pan nasze dzieci w spokoju. Jeśli pan chcesz wpajaj gender swoim dzieciom, wnukom. Niech śmieszna władza odchrzani się od naszych dzieci.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... Krys komentuje +34
Gender obala katolicki model polskiej rodziny, kiedy to mąż leje żonę ile wlezie i o to chodzi.
Dobrze jest że radny Jurczak utożsamia się z opinią swoich wyborców i ją przedstawia.
Nie tak jak radni z PiS, którzy reprezentują stanowisko episkopatu.
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... Witold2 komentuje +0
Przynajmniej ładne zdjęcie dali.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... Apel do kocicha komentuje +25
Odejdź chłopie od komputera bo żeby zrozumieć co Jurczak ma do powiedzenia trzeba rozumu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... Apel do Jurczaka komentuje +13
Jurczak złóż mandat. Nie chcesz SLD powiatów to daj przykład i złóż Jurczak mandat radnego powiatowego!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... ja,jan komentuje +6
Dobrze mówi tak dalej a SLD znajdzie się tak przy władzy jak Korwin Mikke ze swoimi pomysłami,tak więc pozwólcie pleść mu bzdury a nawet nie trzeba będzie iść do wyborów aby znikła ta formacja z życia naszego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... Gnom komentuje +15
Coś się Jurczakowi popier..liło w główce. Niech zmieni lekarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... yrek komentuje +7
Nie podoba mi się ten język. Obie strony powinny rozmawiać ze sobą po ludzku, a nie rzucać jadem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... szasze komentuje +11
szender wymyślono na uniwersytetach jako opis zjawiska, teraz znowu okazuje się że szender wymyślił kościół jako ideologie hahah ???? hahah nie no jaja zupełne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... no1 komentuje +7
a ja tępie lewactwo. gender to ich smieszna bron ktora zostanie unicestwiona po nastepnych wyborach.
good night left side.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... kropka komentuje +20
Ideologia gender do niczego dobrego nie prowadzi.
Nie pozwólmy się ogłupić wielkim ''nowoczesnym''.Nikt nie chce być uznany za ciemnego i zacofanego,ale każdy powinien mieć swój rozum,swoje wartości i swoje własne zdanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był