f9a083ef88be906c43c3e0afb36437d9.html Mała gmina liderem Małopolski

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Mała gmina liderem Małopolski

Email Drukuj
Wójt Lanckorony Zofia Oszacka ma powody do radości. Jej gmina została wyróżniona przez kapitułę Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Lanckorona znalazła się w gronie tegorocznych laureatów konkursu – Lider Małopolski. Za co takie honory?Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski już po raz czternasty przyznała Tytuły "Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce - Lider Małopolski".

Konkurs wyróżnia najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym, ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, ekspansywne firmy z Małopolski, z nowymi technologiami, tworzące nowe miejsca pracy.

Lanckorona, mała gmina w powiecie wadowickim, otrzymała tytuł Lidera Małopolski za wypromowanie marki Lanckorony, jako miejscowości tętniącej życiem artystycznym.
Lanckorona to jedna z najbardziej malowniczych historycznych miejscowości w Małopolsce, pozostająca na uboczu i z dala od dużych ośrodków miejskich. Staraniem samorządu i społeczności lokalnej dokonano rewitalizacji unikatowej zabudowy oraz - po zniszczeniu wielu domów przez osuwisko - wybudowano piękne osiedle. Miejscowość przyciąga swoim urokiem, niepowtarzalną atmosferą i pozytywną energią mieszkańców ściągając do niej artystów z całej Polski- czytamy w uzasadnieniu wyboru gminy powiatu wadowickiego.
To w sumie osobisty sukces wójt Zofii Oszackiej, która od wielu lat stara się uczynić swoją miejscowość atrakcyjną turystycznie i rozpoznawalną w regionie.

Uroczyste zakończenie konkursu połączone jest z wręczeniem dyplomów i krótką prezentacją Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce - LIDER MAŁOPOLSKI 2013. Uroczystość odbędzie się pod patronatem marszałka województwa i wojewody Małopolski oraz orezydenta Krakowa, 26 marca w Sali Obrad Sejmiku Województwa.

Konferencja ma być okazją do promowania i zaprezentowania "lokomotyw Małopolski", czyli najważniejszych inicjatyw oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji wpływających na rozwój regionu.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (8)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... przyjezdny komentuje +6
Jaki Lider??? W zeszłym roku okazało się, że szkoła w Lanckoronie ma najgorsze wyniki, nauczyciele to stado zwaśnionych bab!
Kanalizacja, owszem położona ale tylko głównymi drogami, nawet bez planu przyłączy. Teraz każdy na własną rękę ma się dołączyć, a niestety mieszkańcy nie lepsi od nauczycieli, zero porozumienia, wszystko się im należy - myślenie rodem z komuny, nadal tkwią w tamtych czasach.
Rynek wyremontowany, ale w normalnych butach chodzić się nie da - tak krzywo, a do tego zakład komunalny sypie w zimie mułem, żeby nie było ślisko, ale syf jak cholera. I to ma być lider, pewnie jeszcze ekologii!!! O podatkach i głupocie urzędników nie wspomnę, bo szkoda zdrowia.
Jedynie duchowo... no może... anielski festiwal... ale raz do roku i mieszkańcy do roli Aniołów raczej się nie nadają. Szczególnie pijący piwo u góry rynku, albo tuż pod oknem domu Pani Wójt. Ręce opadają!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... j23 komentuje +9
Fajnie sami siebie nagradzają. Jak nie medal Za Ofiarność i Odwagę to jakiś dyplom może statuetka a gmina przez zadłużenie i różne dziwne inwestycje zaczyna tonąć. ,, Dokonano rewitalizacji unikatowej zabudowy " - gmina dokonała rewitalizacji zabudowy - Której zabudowy? ,, Po osuwisku wybudowano piękne osiedla " - o tej piękności przez kilka miesięcy pisały wszystkie lokalne media. W uzasadnieni zapomniano napisać ile będą płacić mieszkańcy za ścieki jak gmina przestanie dokładać 16zł do m2. Zapomniano napisać że ludziom tak dobrze się żyje z uwagi na jedne z najwyższych podatków w powiecie wadowickim. Nie napisano w jaki sposób w tak biednej gminie można szybko się dorobić pomnażając swój kasę kilkanaście razy. O wielu różnych i dziwnych rzeczach zapomniano napisać w uzasadnieniu ale na tą uroczystość aż warto będzie się wybrać 26 marca - Sejmik.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... WC komentuje +0
Zazwyczaj kobiety to komuś dają.
A jak sobie dają to faktycznie szkoda....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... ziom komentuje +5
Przydało by sie w tej gminie pomyśleć o kanalizacji ponieważ w upalne dni to nie idzie okna otworzyć zwłaszcza wzdłuż drogi do Jastrzębi. A o jej nawierzchni to lepiej sie nawet nie wypowiadać bo można plomby potracić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... demik komentuje +4
a najlepsza jest gmina tomice bo zadłuzona!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... Sama sobie komentuje +1
Jak to sama sobie dała?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... WŁADZE SGiPM komentuje +5
Wyróżnienie od SGiPM .Wiceprzewodniczący stowarzyszenia SGiPM Zofia Oszacka.
Co jest warte takie wyróżnienie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... jest liderem w zadłużeniu komentuje +10
Proszę pokazać stan zadłużenia w stosunku do budżetu gminy Lanckorona.

Lanckorona to miejscowość, która osiadła na mieliźnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był