7951232b096cc26e5d9299a783e1b961.html Związkowcy ze szpitala odpuścili. Podwyżek płac na razie nie będzie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Związkowcy ze szpitala odpuścili. Podwyżek płac na razie nie będzie

Email Drukuj
Administracja starosty Jacka Jończyka po serii trudnych spotkań ze związkami zawodowymi uzyskała zawieszenie sporu zbiorowego w szpitalu.  Starostwo i władze szpitala zyskały kilka miesięcy na ostudzenie gorących nastrojów w powiatowej lecznicy.


Jak poinformowała na ostatniej sesji Rady Powiatu (27.01) wicestarosta Marta Królik w szpitalu w Wadowicach doszło do zawieszenia sporu zbiorowego pomiędzy związkami zawodowymi, a dyrekcją ZZOZ.

Faktem jest, że po kilku spotkaniach negocjacyjnych, w których uczestniczyli przedstawiciele związków, dyrekcja szpitala i członkowie zarządu, udało się uzyskać czasowe porozumienie.

Związki wstrzymują się ze swoimi żądaniami płacowymi do czasu rozstrzygnięcia rozmów szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie zapłaty za nadplanowe zabiegi i porady medyczne w 2013 roku. Gdyby NFZ zgodził się z wypłatą dodatkowych pieniędzy, wówczas będzie można usiąść do stołu rozmów w sprawie zwiększenia płac.

Jak poinformowała Marta Królik, aby spełnić wszystkie żądania płacowe pracowników ZZOZ szpital potrzebowały dodatkowe 4 mln zł. W tej chwili jest to nierealne.

Jak się dowiadujemy, poprzedni rok placówka zamknie na minusie finansowym, dodatkowo 2014 wcale nie będzie lepszy, bo szpital otrzymał mniejszy kontrakt od Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpital negocjuje jednak z Narodowym Funduszem zdrowia zapłatę za nadplanowe usługi medyczne z poprzednich lat, co mogłoby poprawić stan jego konta.

Zawieszenie sporu zborowego ma jednak charakter czasowy. Dyrekcja szpitala i starostwo zyskały czas do kwietnia, bo wówczas związki mogą znów upomnieć się o swoje.

Przypomnijmy. W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II od kilku miesięcy trwał spór pomiędzy związkami zawodowymi, a dyrektorką Urszulą Lasą w sprawie podwyżek pensji.

Początkowo związkowcy proponowali podniesienie pensji wszystkim pracownikom ZZOZ o 7 %, do tego dochodziła jeszcze wypłata zaległej premii średnio po 200 zł na pracownika oraz wypłata nagród rocznych w wysokości jednej pensji. Związkowcy kierowali swoje żądania do dyrektorki Urszuli Lasy. Otrzymali odpowiedź, że na razie o podwyżkach mowy być nie może. Urszula Lasa poprosiła związkowców o wyrozumiałość ze względu na trudną sytuację finansową lecznicy. W ZZOZ w Wadowicach zatrudnionych jest 600 osób.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (22)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Palikociarnia komentuje +3
Pytanie do starosty.Na jakim etacie zatrudniony jest kapelan?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2014
... ZOZiak komentuje +3
Bo cały ZOZ nie potrafi sie zjednoczyć w ważnej sprawie tylko łażą po korytarzach i spiskują jeden na drugiego. ZAkłamani pracownicy i już. Wiem co mówię...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2014
... Leon lewicowiec komentuje +2
Starostwo tak bardzo oszczędza a komisje poborowe organizuje u karmelitów za co płaci 9 tyś zł.Czy w starostwie,UM,szpitalu,domu kultury,bibliotece itp. brakuje pomieszczenia gdzie można zapisać poborowego do rejestru?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2014
... dobani.pl komentuje +6
Ja mam pomysł na panią dyrektor....Albo płaci pracownikowi należycie albo niech zapomni o tym że szpital dostanie akredytacje.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... stefan23 komentuje +3
TEN KTO NISZCZY SZKOLNICTWO I OPIEKĘ ZDROWOTNĄ SKAZUJE SWOICH OBYWATELI NA POWOLNĄ DEGRADACJE I ZAGŁADĘ!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... ktoś mniej ważny komentuje +7
Jak już w szpitalu nie będzie miał kto kogo leczyć, a w szkole kto kogo uczyć to i tak wezmą się za to co im zostanie, bo przecież trzeba oszczędzać i przynosić zyski!!!! jak szpital państwowy i szkoły państwowe mogą przynosić zyski tego nie wiem, ale może byłam na jakiej imprezce w czasie wykładu o jednostkach budżetowych i ich finansowaniu. Jedno wiem na pewno i utwierdzam się w tym każdego dnia, choć jestem młodym obywatelem, to uważam, że każdy kto dostaje się do władzy, nagle z dnia na dzień dostaje MAŁPIEGO ROZUMU i nie wie za co się brać żeby było dobrze więc niszczy wszystko na około co tylko sie da
!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... TEMU PAŃSTWU DZIĘKUJEMY komentuje +7
Marnie wyglądają rządy tandemu Jończyk-Królik. Najlepiej mają się te dziedziny których nie zdążyli zreformować.Strach pomyśleć że mogliby jeszcze piastować funkcję przez kolejne lata.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... ktoś mniej ważny komentuje +4
Starostwo tnie koszty, gdzie tylko może.....ale na imprezki powiatowe i promocje kasa się zawsze znajdzie, tylko co to za promocja Starostwa, jak ludzie wolą się leczyć w okolicznych szpitalach, uczniowie uciekają do szkół z poza powiatu, ciekawe kiedy się obudzą nasi władcy, kontrakt z z nfz już jest mniejszy, a nagroda za ścięcie kosztów dla p. dyrektor wypłacona, uczniowie wybiorą inne szkoły to i subwencja będzie mniejsza, nie dość że i tak tną na szkołach i nie dają tego co może szkoła dostać (subwencję oblicza się na 1 ucznia) bo nie tak by większość szkół wyglądała - ciekawe na co wydają pozostałą część???!!!! Szpital w budowie a jak tak dalej pójdzie to będzie świecił pustkami!!!! Gratuluje odwagi, współczuję rozumu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... Trolli komentuje +10
W naszym kraju panuje społeczne przyzwolenie na płacę minimalna, dziesięciu będzie strajkować a w tym czasie pracodawca zatrudni nowych, chętnych za niższą stawkę. Nowoczesne niewolnictwo, w imię prawa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... poł komentuje +15
kto wybiera taką dyrekcje?
Dobry gospodarz dbałby o szpital i jego pracowników. Bo fachowy, doceniany i zadowolony personel to korzyść dla pacjenta, szpital rośnie w rankingach, pacjent chce się tutaj leczyć. A Polska to kraj gdzie gospodarz chce zrobic kariere na plecach pracowników, dla siebie i owszem a dla pracownika wielkie...g. Jescze raz gdyby kto nie rozumiał -dyrekcja jest gospodarzem, ma dbac o gospodarstwo jakim jest szpital. A szpital to nie tylko infrastruktura to przede wszystkim pacjent i personel. Wszystko w temacie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... Trolli komentuje +7
Związki :7 % podwyżki, po burzliwych negocjacjach strony zgodzą się na .................2 %, i wszyscy szczęśliwi. Porażka. A rachunki trzeba płacić, gaz, prąd, tam nie ma negocjacji że w kwietniu zapłacę, światłem w lodówce nie wyżyje, stopem mam do roboty jeździć ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... Hipolit Kwass komentuje +17
W Wadowicach potrzebna jest nowa siła polityczna.Wywalić na zbity pysk obecny układ kościelno-mafijno-rodzinny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
Czas biegnie szybko a do kwietnia tylko dwa miesiące. Co może "Boski Jacek" przygotować załodze szpitala? Najlepiej gdyby odpowiedzieli Ci radni którzy Go popierają, zarówno ci z prawa jak i z lewa. Żeby tylko się nie pokłócili czyj On jest.
ps. chichot historii?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... też pracownik komentuje +18
do barak - Termin akredytacji wyznaczony był na marzec, ale firma za 100 tyś. oceniła, że trzeba przesunąć i tak zrobiono. Zgadzam się z Tobą i dodam jeszcze, Pracownicy "zaciskają pasa" a nagrodę dostanie dyrektor.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... barak komentuje +10
Czekaj tatka latka!W obecnej sytuacji finansowej NFZ nie wypłaci nadwykonań bo po prostu nie ma z czego.Jakoś nikt nie zainteresował się czemu kontrakt jest niższy i kto to tak załatwił-zwłaszcza kto zlikwidował łóżka porodowe i inne licząc na to że NFZ da taki sam kontrakt na mniejszą liczbę łóżek szpitalnych.Systematycznie rośnie ilość administracji,biały personel ,który ma leczyć co rusz dostaje do wypełniania kolejny papier i Titanic płynie...Termin akredytacji wyznaczono na czerwiec 2014-w lipcu będzie posiedzenie zarządu z tematem nagrody rocznej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... jam komentuje +4
Szpital na minusie to o jakich premiach rocznych mowa ??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... Elaborat komentuje +10
Jakie podwyżki??? Za co??? Pielęgniarki łaskę robią jak podłączą kroplówkę. Welflonu nie umieją dobrze założyć, a pacjentem nie przejmują się wcale. Lekarze też wszystko mają gdzieś, a za godzinę pracy biorą po 100zł albo więcej. Za co się pytam???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... j23 komentuje +15
Historia kołem się toczy. W 2010 roku krzyczeli przeciwko tamtej władzy a teraz inni krzyczą przeciwko nim a szpital jak był do bani tak nadal jest. Nadchodzą wybory rośnie apetyt na przejęcie władzy a i może przy okazji szpitala. Kto stoi za tymi protestami i kto próbował przejąć szpital?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... pracownik komentuje +27
Dyrektorka ma pełne poparcie!- tak powiedział Starosta. Ale mam nadzieję że mieszkańcy czyli pracownicy szpitala i starostwa i ich rodziny pójdą do głosowania i pokażą staroście gdzie jego miejsce. "Nieważne jakimi środkami" - tak nie wolno postępować nawet z wiąźniami wiec skąd on ma takie zapądy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... Staroste odwołać komentuje +29
ludzie nie mają co do garnka włożyć, a Lasie 10tysięczne premie dawać jak najbardziej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... pracownik komentuje +31
Jak zwykle przekłamane informacje. Prawdą jest to że został zawieszony spór zbiorowy do 10.04.2014r jednak spełnienie postulatów nie zostało uwarunkowane od rozmów z NFZ. Jest to czas w którym Dyrekcja ma przygotować i przedstawić sposób rozwiązania postulatów. Chyba przekłamane informacje znowu dostarczono do Pani Królik, że takie rzeczy opowiada. Podpisano tzw. "protokół rozbieżności" więc jak się nie wezmą do roboty to po 10 kwietnia wchodzi na zakład zewnętrzny mediator- może nawet przysłany przez ministra pracy. Wtedy nie będzie się dało nic ukryć bo zlecone na zewnątrz ekspertyzy pokażą dokładnie na co (na kogo) wydawane są pieniądze w szpitalu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... piguła komentuje +34
Znowu ich ograli.Ważne że sobie dają premie po 10 kawałków.Sorry taki mamy klimat w starostwie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był