cef8f7c8e388336c43f5859ac766642a.html Likwidują połączenia bo im się nie opłaca. Starostwo ma działać

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Likwidują połączenia bo im się nie opłaca. Starostwo ma działać

Email Drukuj
Spada liczba zastrzeżeń do Starostwa Powiatowego dotyczących działalności prywatnych przewoźników. Infolinia dla niezadowolonych działa i starosta postanowił podzielić się uwagami mieszkańców z samymi przewoźnikami. Przewoźnicy też mieli swoje "ale".


Starosta Jacek Jończyk we wtorek (28.01) spotkał się z przewoźnikami świadczącymi usługi na terenie powiatu wadowickiego. Zapoznał ich z uwagami płynącymi od mieszkańców powiatu oraz wynikającymi z przeprowadzanych kontroli. Przewoźnicy mieli też okazję podzieleniem się swoimi spostrzeżeniami na temat działań podejmowanych przez powiat, policję oraz Inspekcję Transportu Drogowego.

Jak poinformował inspektor Wydziału Komunikacji i Transportu Kazimierz Gałuszka, w 2013 r. na specjalną infolinię działającą w Starostwie , tel. 33 823 26 40, wpłynęło 19 zgłoszeń (w 2011 roku było ich 75, a w 2012 r. – 31). Niedociągnięcia zgłaszano również telefonicznie, bezpośrednio do pracowników Starostwa oraz drogą elektroniczną. Główne zastrzeżenia pasażerów dotyczyły nieprzestrzegania rozkładów jazdy oraz niewykonywania kursów.

Obecna na spotkaniu policja poinformowała, że w 2013 r. przeprowadzono 155 kontroli pojazdów, które zakończyły się wystawieniem 52 mandatów oraz zatrzymaniem 58 dowodów rejestracyjnych. Do głównych przyczyn wystawienia mandatów zaliczyć należy: brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmowy przez telefony komórkowe, przewożenie nadmiernej ilości pasażerów. Główne przyczyny zatrzymania dowodów rejestracyjnych to z kolei: zły stan techniczny pojazdów (np. nadmierne zużycie opon, brak hamulców) oraz brak aktualnych przeglądów okresowych.

Jak podkreślano problemem jest to, że po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazd naprawiany jest tak, aby przejść badania techniczne, a po niedługim czasie policjanci ponownie zmuszeni są zatrzymać dowód. Pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że nierzadko kierowcy odmawiają przewoźnikowi wykonania kursu niesprawnym pojazdem.

Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć też przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego.
ITD w 2013 r. wydała 8 decyzji o nałożeniu kar, odebrało 11 dowodów rejestracyjnych oraz wystawiło 11 mandatów.W momencie kiedy umundurowani inspektorzy ITD podejmują czynności służbowe, przewoźnicy szybko zaczynają jeździć zgodnie z rozkładem lub zawieszają kursowanie na czas kontroli - podkreślał na spotkaniu w starostwie Jacek Kocjan z oddziału terenowego ITD w Chrzanowie.
Przewoźnicy nie pozostali bez słowa. Dyskutowali o swoich prawach i ważnym dla nich był fakt, że na przystankach nie ma miejsca, w którym mogliby zawiesić rozkład jazdy. Podkreślili także, że likwidacja niektórych połączeń spowodowana jest opłatami za korzystanie z poszczególnych przystanków.

Przedstawiciele starostwa obiecali zająć się sprawą jednocześnie podkreślając, że przepisy związane z poborem opłat są bardzo nieścisłe i cały czas czekają na interpretację przepisów, która ma nadejść z Ministerstwa Transportu. W związku z tym, że głównymi zastrzeżeniami pasażerów są nieaktualne rozkłady jazdy starosta zobowiązał przewoźników do bieżącej aktualizacji swoich kursów.

Michał Gruszecki, (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (25)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Papieżowo City komentuje +1
Popieram to jest konkretne podejście do rzeczy...Wszystkie MĄDRE miasta tak robią...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2014
... Obserwatorek komentuje +4
Alternatywnym rozwiązaniem niewątpliwie,a także jednym z działań zmierzających
do nie tak dawno odnowionego wadowickiego dworca PKS było by przeniesienie busów
z Placu Kościuszki właśnie na dworzec przy obwodnicy.
Można by było do tego wykorzystać przystanki "widmo" zlokalizowane w rejonie obwodnicy.
Moje założenie jest następujące - przykładowo bus z Krakowa:
ulica Lwowska-Plac Kościuszki-następnie: ulica gen.Sikorskiego "Tesco" - Wojska Polskiego (przystanek przy obwodnicy,ludzie mieli by dużo bliżej do przychodni MARMED) i dalej obwodnicą do Dworca Autobusowego przy ul. Piłsudskiego.
Dużo ludzi by zyskało. Po co busy mają się gnieść na Kościuszki,skoro mogłyby startować z Dworca Autobusowego,następnie jechać na Kościuszki,by stamtąd zabrać ludzi. Co o tym sądzicie ? :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2014
... tokaj komentuje +0
maja cb radia kierowcy co rusz slychac jaka droga i zwalniaja w tych miejscach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2014
... mieszkanka30 komentuje +4
ja to sie dziwie jak sie wyprowadzałam z wadowic 7 lat temu autobusy jezdziły i było do wyboru czy busem czy autobusem teraz wrociłam na stare śmieci i co autobusu nie uświadczysz busów jak na lekarstwo przeładowane a w stanie technicznym nie wspomne bo wstyd autobus to nawet nie wiem czy oprocz tych dalekobierznych żaden chyba juz nie jeździ polityka że pożąl się boże .
w każdym mieście są i autobusy i busy i nikt nie narzeka a wadowice coś na opak poszło i to co dobre zlikwidowali przedtem i bus i kierowca autobusu zarobili teraz stratny ino klient bo wyboru nie ma . W tym wszystkim jedno ważne pytanie po kiego ten przystanek był budowany koło oś:XX lecia był budowany (chyba po to żeby wydać kase) jak teraz stoi i niszczeje ?!!!?? Pora chyba żeby ktoś mądry zabrał się za wadowice bo na razie tylko rynek upiekszany a reszta kuleje i to bardzo a wdzą to najbardziej ci co są z zewnatrz tak jak ja po powrocie dziwic sie nie moge niektórym zmiana na gorsze oczywiście

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2014
... upi....... komentuje +5
Tak PKS jechał w piątek,świątek i w niedziele.Było to pewne,jak na rozkładzie jazdy był to jechał.Teraz ani rozkładów jazdy a w sobotę i w niedziele to jakby nie istnieli na "rynku przewozowym".Dla nich liczy się tylko kasa,kasa,i jeszcze raz kasa.Panowie a może tak zrobić eksperymentalne kursy tak po ludzku jak to na zebraniu mówicie,że jesteście dla ludzi no i decydujecie się na taką prace.P o d r o z w a g e; pasażer.....................

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2014
... demik komentuje +2
zmienić chrzastowice, inny przewoźnik niech jest bo ten biletów nie wydaje i liczy suto z abilet!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... Krys komentuje +2
Ja z busów jestem bardzo zadowolona, nie wiem co tu krytykować. Nie ma żadnego porównania z dawniejszym PKS.
Chyba że działa zasada jak coś działa to zniszczyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... Pommes komentuje +13
do KRISTOPER

MkTrans to jedna z najlepszych obecnie firm. Bardzo czesto podrozuje do Krakowa razem z ''Panem z Tatuazem'', zawsze otrzymwalem bilet!!! i jako stalego klienta uswiadomil mnie o znizkach, i nie jezdze zadnym innym przewoznikiem!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... BUS I JA komentuje +5
KRISTOPER. Z choinki się zerwałeś ??? Wiem , pewnie jesteś od Jani.... bo takie głupoty i kit to tylko Wam można wciskać. Skoro było tak naprawdę wrzuć gdzieś skan tych anulowanych biletów hahaha . Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... olo komentuje +13
Firma Zbigniew Frączek - czyli wasz popularny Comfort Bus (który nic nie ma wspólnego z komfortem) nie jeździ zgodnie z rozkładem ponieważ:
1. pseudo sprawne samochody są w fatalnym stanie technicznym - Policja powinna kontrolować pojazdy tej firmy zaraz po "wyjeździe" ze stacji diagnostycznej i sprawdzić czy te pojazdy w ogóle tam trafi czy też trafił tam sam dowód rejestracyjny!!!
2. busy tej firmy aby mogły wozić jakichkolwiek pasażerów muszą jeździć wcześniej niż zatwierdzony przez Starostwo (i nie tylko) minutowy rozkład jazdy aby wyprzedzić konkurencję i zdobyć chociaż jednego naiwnego pasażera na "komfortową podróż"

Więcej ciekawych informacji na temat praktyk tego przewoźnika otrzymacie Państwo pod numerem telefonu: 884 907 106

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... j23 komentuje +11
Sami sobie jesteśmy winni. Był PKS było źle bo busy są dobre. Po zlikwidowaniu PKS i uzależnieniu nas od busów właściciele firm przewozowych czują się pewnie z uwagi na brak konkurencji. Kto nam teraz może pomóż w sytuacji kiedy te same busy w czasie kampanii wyborczych wożą plakaty z twarzami rządzących. Co jest ważniejsze dla władzy ,, plebs" czy możliwość reklamy w następnych wyborach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... mini komentuje +12
DLACZEGO COMFORT NIE JEŹDZI TAK JAK MA NA ROZKŁADZIE????/////TYLE RAZY SPÓXNIŁEM SIĘ NA POCIĄG W KRAKOWIE ŻE MASAKRA I MUSIAŁEMM CZEKAĆ DO RANA A NA ROZKŁADZIE EWIDENGTENIE PISZE ŻE JEDZIE......DLACZEGO NIE JEŹDZI????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... Maratończyk Chocznia komentuje +7
Trochę jest lepiej po kontem dawania biletów. Ale facet co kontroluje busy na trasie do Krakowa to trzeba nad nim się zastanowić. Nie raz jak zatrzymywał busy do kontroli to wsiadł, a kierowcy kazuje stać i czekać jak sprawdzi wszystkich, a tu ludzie jadą z pracy albo ze studiów i chcą do domu jechać po całym dniu. Ten facet chyba nie ma pojęcia o swojej pracy. Jestem ciekaw czy też by tramwaj kazał sobie zatrzymać np. na Rondzie Mogilskim lub przy Teatrze Bagatela żeby wszystkich ludzi sprawdzić???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... qwertyy komentuje +14
Najlepsi są kierowcy comfortu - trasa Cieszyn - Kraków bus jeździ jak chce, dla niego to bez różnicy 10 minut w tą czy w drugą, bo przecież byle by dojechał. Na telefon kontatkowy nikt nie odpowiada więc skargi się złożyć nie da.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... inffuat komentuje +4
@giffrit
Kobiety i księża!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... giffrit komentuje +9
No i proszę jak pan Gruszecki pracownik Starostwa Powiatowego w Wadowicach pięknie współpracuje z Redakcją Wadowice24.pl . Ktoś powie że Starosta nie lubi W24 bo w niego walą ? ten w błędzie ot tak powoli spuszczają ciśnienie aby w listopadzie pospolitej ciżbie ogłosić ze w razie niepowodzenia pani burmiść jest inny świetny kandydat ......Który to jest wspaniałym gospodarzem ,świetnym mówcą ,wie co i jak przeczytać i komu a w dodatku jest zabójczo przystojny , modny i inteligentny NO I PO PROSTU kobiety za nim szaleją .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... demik komentuje +4
Chrząstowice niech zmienią bo jezdza jak chcą a ceny biletow wyższe jak w miastach masakra!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... kaskaa komentuje +2
comfort upadniee :pppp

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... Papieżowo City komentuje +28
Ha ha pięknie to napisał MAXIM I MISIEK1...Cała prawda o busiarni. A i ludzie z ich upartym zachwalaniem busów nie są bez winy. Wykończyli PKS, po PKP psy wieszają, ale jak busiarze walą w cyca z jazdami w weekendy to się płacze na forum. Moje rozwiązanie to wszystkie busy wywalić na dworzec PKS i stamtąd niech startują i niech podjeżdżają pod szpital zabrać ludzi. Zawsze wtedy mozna jeszcze wskoczyć do pociągu w razie czego anie tak że cały transport publiczny jest rozpieprzony po całym mieście. Janiso i Jerzybus staje gdzie indziej, Interpalm też Traf Line też gdzie indziej...K....wa gdzie tu logika? Wszyscy przewoźnicy na jeden plac jako punkt początkowy a nie taki burdel.Przecież fajny dworzec PKSu w Wadowicach niszczeje. Andrychowskie władze są dużo mądrzejsze...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... nemsi komentuje +10
Juz tyle napisano o busach w przeszlosci i wciaz walkowany jest ten temat budzacy wiele zastrzezen i kontrowersji.Jedno jest pewne prywata nie idzie w zaden sposob z bezpieczenstwem,nie mowiac juz o komforcie jazdy,wiele do zyczenia pozostawiaja ceny biletow.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... KRISTOPER komentuje +6
NIECH CZYM PREDZEJ ZAJMĄ SIĘ KONTROLAMI PRZEWOŹNIKA MKtrans.
odkąd jeźdze z Panem z Wadowic z tatuażem to za kazdym razem dostaje bilet a ponizej pisze "anulowany" kasa do kieszeni zamiast do szefa!!! zwrocilem mu uwage to dwa razy wydał normany, ale poźniej znow.. chyba mnie nie zapamietal. zadzwonilem do szefa ale nikt numeru podanego na skargi nie odbiera.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... misiek 1 komentuje +22
Wam to nikt nie dogodzi. Jak pks jeździł to wybieraliście busa bo było 20gr. taniej a teraz beczycie. Co chcieliście to macie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
Najgorszy przewoźnik w powiecie Wadowickim PRZYBRADZ-TOMICE-FRYDRYCHOWICE-WADOWICE.kierowcy sa w porządku, najbardziej szanuje Pana P. (POZDRAWIAM:) ) ale szefostwo? porażka... szef i synalek nie jeżdzą o wyznaczonych godzinach tylko spóźniają sie sporadycznie, mają za nic ludzi i ich uwagi, odpowiada opryskliwie na wszystkie pytania podróżujacych ich busami aw dodatku rok temu odwolali dwa ostatnie kursy (tj. 21:00 , 22:15)

POWINNO SIĘ ZWOŁAĆ PRZETARG, JESTEM PEWNA, ŻE ZNAJDZIE SIE DUŻO INNYCH CHETNYCH PRZEWOŹNIKÓW NA JAZDE TĄ TRASĄ BO JAK NARAZIE JEST KPINA..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... maxim komentuje +22
tak... jak policja lub ITD stoi i kontroluje to busy nie jeżdżą przeładowane, bo kierowcy przez radio dają sobie na wzajem znać! A po kontroli wszystko wraca do tego co było!
Stan techniczny... niech policja sprawdzi wszystkie busy jakie jeżdżą w naszym powiecie i zobaczymy ile dowodów odbierze, a za kilka dni niech powtóry taką kontrol to się okaże ile ma naprawione usterki, a ile tylko podbite dowody!!!
Był PKS to jeździł nie patrząc na to czy mało osób jedzie! Jechał i zabierał ludzi by mogli dostać się do pracy i do domu, a teraz łaskawi właściciele jeżdżą po kilka kursów w sobotę lub w niedzielę, a Ty człowieku jak nie masz auta to albo po proźbie do sąsiada albo na nogach ... Bo oni muszą zarabiać ile tylko się da, najlepiej to by jeździli tylko wtedy kiedy chcą, a ludzi to jak bydło upchanych w busie przewozili! Byle kasa była!
Nie liczy się człowiek, komfort, bezpieczeństwo liczy się tylko zysk!!!
Czemu Pan Jończyk nie ustali wymogu jazdy w takich godzinach by każdego dnia można było dostać się do pracy na każdą zmianę i z niej wrócić (ludzie nie pracują tylko od poniedziałku do piątku, ale także w weekendy!)...? Jedynie co to tylko gada! A jak busy w niedzielę na suchą nie jeździły bo przewoźnik miał konkurencję to gdzie był???
Jak by chcieli to by zrobili porządek... jednak widać tylko pozory !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... autobus komentuje +8
Koniecznie potrzeba zrobić spotkanie z władzami starostwa i ustalić nowy rozkład jazdy busów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był