c38f1f228cfa40fcbb38914a467f8845.html Gender w powiecie. Radni wzywają do uchwały potępiającej nową ideologię

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Gender w powiecie. Radni wzywają do uchwały potępiającej nową ideologię

Email Drukuj
Radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości wezwali Radę Powiatu do uchwalenia stanowiska samorządu w sprawie ideologii gender. Inicjatywa radnych to odpowiedź na list Episkopatu Polski do wiernych.


Po długiej świątecznej przerwie w poniedziałek (27.01) zebrała się Rada Powiatu Wadowickiego. Program obrad nie zawierał jednak żadnych decydujących rozstrzygnięć. Większość punktów to sprawozdania. Poniedziałkową radę nieoczekiwanie ożywiła jednak inicjatywa radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy zgłosili propozycję zajęcia stanowiska w sprawie gender.

Dyskusja o gender rozpalona od jakiegoś czasu przez hierarchów katolickich, przez posłów i media krajowe rzadko docierała na niższe szczeble, do samorządów. Ale kilka dni temu uchwałę potępiającą ideologię gender zaproponowali radni PiS w Sejmiku Województwa Małopolskiego. W Wadowicach miało być podobnie.

Projekt stanowiska Rady Powiatu w sprawie gender przyniósł na sesję radny PiS Bartosz Kaliński.
Propozycja naszego stanowiska to odpowiedź na wezwanie biskupów polskich wyrażone ostatnio w liście Episkopatu do wiernych. Gender to ideologia szkodliwa i nie możemy być wobec niej obojętni - mówił nam radny Bartosz Kaliński.
Pod projektem podpisało się ośmiu radnych PiS (Bartosz Kaliński, Franciszek Penkala, Bożena Flasz, Ireneusz Cholewa, Eugeniusz Kurdas, Stefan Jakubowski, Jan Sikora i Marek Cimer). W Radzie Powiatu zasiada 27 radnych.

Radni PiS chcieli, by ich uchwała znalazła się programie poniedziałkowych obrad. Do tego jednak nie doszło. Przewodniczący Józef Łasak, który nie wprowadził jej do porządku obrad z przyczyn formalnych. Podobno została za późno zgłoszona. Radni PiS nie dają za wygraną.

Według naszych informacji projekt uchwały ma powrócić na kolejnej sesji. PiS jest zdeterminowany, nawet jeśli pozostali radni z komitetów SLD, PSL, Wspólny Dom i PO nie będą chcieli jej poprzeć i tak zamierzają ją głosować.

Zdaniem radnego SLD Zbigniewa Jurczaka uchwała jest w ogóle niepotrzebna.
Nie sądzę, że powinniśmy się tym zajmować. Ponadto mam wątpliwości, czy zgłaszający dokładnie wiedzą, o czym mówią. Sama dyskusja nad uchwałą może być ciekawa. Może w końcu ktoś z nich wytłumaczy mi, czego się obawia i co to jest dla nich ten gender- mówi nam Zbigniew Jurczak.
Highslide JSZ kolei Bartosz Kaliński z PiS też podkreśla, że dyskusja o gender w powiecie może być owocna. Nie upiera się przy propozycji tekstu uchwały i gotowy jest razem z innymi radnymi popracować nad jej redakcją. A co znalazło się w projekcie uchwały wniesionej do Rady Powiatu przez PiS? Oto najważniejsze zdania.
Sprzeciwiamy się zmianom świadomości społecznej, postaw i powszechnie przyjętego systemu wartości opartego na poszanowaniu godności człowieka i rodziny, od zawsze rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny. Uważamy, że promowanie takiego światopoglądu może doprowadzić do wyniszczenia jednostki i rodziny, a w efekcie do destabilizacji całego naszego społeczeństwa - napisali radni.
Następnie dodają:
Rada Powiatu Wadowickiego wyraża swój głęboki sprzeciw wobec promowania ideologii gender, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży oraz realizacji programów nauczania opartych na jej założeniach. Podzielamy stanowisko Episkopatu Polski z listu pasterskiego skierowanego do wiernych w ostatnią Niedzielę Świętej Rodziny, że pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn atakuje się małżeństwo i rodzinę.
(mp)
NAPISZ DO NAS: portal@wadowice24pl

Komentarze (49)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Hipolit Kwass komentuje +12
Panu,panie radny to szuwar na tomickich stawach kosić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... @sceptyk komentuje +2
to nie ma Grodzkiej (go)? To co to w sejmie siedzi?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... sceptyk komentuje +12
Do "niedoinformowani"

Nie ma żadnej ideologi gender ! Jest nauka, która od ponad 30 lat zajmuje się kulturowo-społeczną tożsamością płciową. I nie ma to nic wspólnego z propagowaniem jakichkolwiek zachowań seksualnych. Ideologia gender to wymysł Polskiego Kościoła i nic poza tym.
A w jakim celu się to robi, to już inne pytanie. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2014
... Krys komentuje +11
Z tego co ostatnio ustalono to przecież PiS jeszcze za swoich rządów wprowadziło do Polski Gender.
Czyli nie wiedzieli co wprowadzają ?
Upojenie złością i nienawiścią spowodowało amnezję ?
Radny dostaje dietę z budżetu , a nie z episkopatu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... niedoinformowani komentuje +6
gender mainstreaming to co innego niz obecna ideologia gender.

debil jakim wg ciebie jest kaczynski, wiedzial to - w przeciwienstwie do ciebie, nieuku.
wyrwane z kontekstu zdania obnazają twoje niedoinformowanie, lub bazowanie na mediach manipulujacych prawdą.

dla zainteresowanych - mainstreaming dot.rownouprawnienia na polu pracy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... OdwołaćFilipiak komentuje +16
Jak niski trzeba mieć poziom inteligencji aby przyjmować takie uchwały? Zresztą, mało inteligentni z PiS chyba zapomnieli o jednym - kto gender wprowadził.

"Politycy PiS wprowadzają swoich wyborców w błąd, ukrywając prawdziwych ojców chrzestnych gender mainstreaming. Wystarczy zajrzeć do stosownych dokumentów, żeby przekonać się, kto zatwierdził i podpisał stosowne dokumenty 'wpuszczające' gender do polskiej polityki" - pisze ks. Sowa. I wskazuje na "Program Operacyjny Kapitał ludzki Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia 2007-2013". Dokument pochodzi z 2006 r. i jest sygnowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Na pierwszej stronie możemy dowiedzieć się, że "dokument został przejęty przez radę ministrów", czyli ówczesny rząd Jarosława Kaczyńskiego.

Dokument odnosi się m.in. do zasady równości szans kobiet i mężczyzn. "Zapisy rozporządzeń na lata 2007-2013, zarówno rozporządzenia ogólnego (...), jak i rozporządzenia w sprawie Europejskiego Funduszu Społecznego (...) zobowiązują państwa członkowskie do przestrzegania zasady równości szans kobiet i mężczyzn oraz włączania tej zasady w główny nurt polityk. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zasada gender mainstreaming będzie wdrażana na każdym etapie realizacji programu" - czytamy w dokumencie. I dalej: "Na etapie wdrażania przyjęto zasadę, iż przygotowywane projekty będą oparte o diagnozę uwzględniającą sytuację kobiet i mężczyzn w danym obszarze i ocenę wpływu na sytuację płci (gender impact assessment)".

Głupota naprawdę nie zna granic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... czarownica komentuje +4
Głupota Ewentualnie Nadmierna Durnota "Elit" Rządzących

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... paluch tomasz komentuje +21
Bozia rozumu nie dała :( Czemuś nas Panie pokarał takimi radnymi?!?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
Precz z pisuarami!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... Petent komentuje +6
Kaliński Polskę zbaw - prosimy o Ciebie bardzo

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... peja komentuje +5
Mój ulubiony znak drogowy: zakaz pedałowania :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... wolny człowiek komentuje +4
Czy naprawdę ludzie muszą się tak kłócić?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... m1 komentuje +35
Boże chroń Polskę przed dojściem do władzy Kaczyńskiego, Szydły, Pawłowicz i reszty szaleńców z PIS -u

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... Moniak komentuje +10
pogonić tego genderowca Kalimskiego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... robi 6 komentuje +2
Wole już Kalińskiego od Kręciocha,
Potrzeba nam takiego wójta jak Pan BArtek,
Brawo nowy wójt

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... ojciec kalinowski komentuje +2
Dobry tekst na Wadowickiej Palikociarni.Zobaczcie warto.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014


Gender mi wisi jak wszystko co lewe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... arcykaplan komentuje +21
gender studies - interdyscyplinarny obszar badawczy obejmujący sposoby przejawiania się płci kulturowej, czyli męskości i kobiecości w społeczeństwach, oraz to, jak łączy się ona z instytucjami społecznymi, gospodarką, władzą, tożsamością, seksualnością.

Nadmienię, że wyrósł w latach 70. ub. wieku!

Gender natomiast to suma cech, zachowań, stereotypów i ról płciowych przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w ramach danej kultury w drodze socjalizacji, nie wynikających z biologicznych różnic w budowie ciała pomiędzy płciami.

To się rozwija lata, ale dopiero teraz KK postanowił uznać to za zło. Kolejny temat zastępczy. A kogo obchodzi Rada Ich Wysokich Eminencyj Polskich, na którą powołują się radni PiS? Nie mają czego innego do roboty? Zima jest, jest co robić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... dziewczyna w spodniach komentuje +29
Pogońcie tych pisowskich nieuków do szkoły.Klechy też chodzą w sukienkach a im to akurat nie przeszkadza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... gender komentuje +24
mnie tylko interesuje czemu pis przyciaga samych kretynow ,ktorzy nie wiedza co to jest samodzielne myslenie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... demik komentuje +6
Trzeba tepić te durne pomysły o gender!!! Polska to nie kraj bagna i zobczenia!!!a Jozef zaskkakuje radzie negatywnie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
PiS jest prawicowe.

Zaś lewicowe są partie komunistyczne, faszystowskie itd. - socjalizm światowy (komunizm) i socjalizm narodowy (NAZIZM)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
1. cytat Twojego wpisu "Może teraz PiS mocniej uderzy w ideologów lewicowych"....

Czy nie widzisz że właśnie PiS jest partią o najbardziej lewicowych (socjalistycznych) poglądach. To jedna z tych partii która umówiła się że będzie się nazywać prawicą ,a głosi poglądy ściśle i mocno lewicowe.
Poczytaj co to socjalizm , lewicowość i porównaj ideologią PiS . Książkowy przykład socjalizmu wychodzi. PiS jest bardziej na lewo w poglądach niż SLD. To że oni głoszą poglądy pro Kościelne to nie jest równoznaczne z byciem prawicą.
Nie ma obecnie w rządzie w Polsce prawicy.

2. Jeśli Pan Krzysztof Bęgowski (zwany Anną Grocką) obciął sobie to i owo.Następnie przebrał się, a Sąd Polski uznał że jest kobietą i wydał mu taki dowód osobisty to ja może przykleję sobie wąsy , trochę sierści na plecy,zamocuje ogon i powiem że czuję się wewnętrznie kotem to Sąd Polski mnie nim uzna. DO tego dochodzi w tym świecie obecnym. Jak będę oficjalnie tym kotem (bo przecież takie mam wewnętrzne przekonanie ,a to wystarcza:)) to nie będę musiał płacić podatków ,ZUSów idt. bo od zwierząt się nie pobiera tych opłat. Jak w jednym przypadku można wydać oficjalnie fałszywy dowód to czemu w innym nie?
Jakby przykładowo znaleziono zwłoki niezidentyfikowane Pana Krzysztofa Bęgowskiego (zwanego Anną Grocką) to testy medycyny sądowej jasno by powiedziały: Ciało płci męskiej w wieku średnim idt... Męskim!!! a Państwowy sąd w pisał w dowód kobieta.
Mówię Nie absurdom. Ktoś się może przebierać w co chce w kota, kobietę,lokomotywę lecz żadna państwowo instytucja nie powinna tego potwierdzać i legalizować .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... żabka komentuje +7
W komentarzach zajeżdża Klinowskim...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... Wadowicka Palikociarnia komentuje +31
Szanowny panie radny Kaliński.Bardzo proszę o podanie chociaż jednego przykładu promowania tz.ideologii Gender w naszym regionie.Jeżeli nie to niech pan i reszta pisu zajmie się merytoryczną i konstruktywną pracą na rzecz mieszkańców powiatu.Przypominam Wam że diety radnych oraz pensje starosty wypłaca budżet państwa a nie episkopat.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... Szczęśliwy komentuje +9
A ja sobie wezwałem karetkę z Andrychowa żeby mi doszyli narząd żeński bo nie mam a chcę. Może zanim zlikwidują pociągi, prąd, gaz, wodę, ścieki, odśnieżanie i wreszcie radni wszelkich szczebli dostaną godziwe diety, to mój rodzic pierwszy i rodzic drugi przyjadą w odwiedziny zobaczyć jakiego pięknego chłopca nam z chłopakiem urodziły znajome lesbijki ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... ja5 komentuje +7
Gratuluję wszystkim radnym powiatowym (bez względu na zabarwienia polityczne) którzy zajęli się tym problemem i dążą do przegłosowania tej uchwały. Gorąco Was dopinguję. Nie zrażajcie się idiotycznymi komentarzami. Miejcie świadomość, że zdecydowana większość ludzi popiera wasze poglądy, tylko najzwyczajniej w świecie nie wylewa swojej żółci na forach internetowych. Widać że te wszystkie wpisy to robota garstki lewicowych fanatyków. Róbcie swoje - powodzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... ikcimot komentuje +7
drzewo bez korzeni choćbyśmy jak kombinowali nie urośnie, nie zakwitnie, nie wyda owoców.
człowiek bez wartości moralnych, bez rodziny, bez ojczyzny będzie tylko egoistycznym zblazowanym osobnikiem.
Każdy kto sądzi że można życie wypełnić półśrodkami, przemilczeniem i pseudo poprawnością jest w błędzie.
Są chwile kiedy powinniśmy być bezkompromisowymi.
Teraz jest ten czas!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... anty komentuje +6
super to juz moja 4 letnia siostra bedzie patrzec na uprawiajacych seks ludzi i sie o tym uczyc i w dodatku plec sb wybierze w przedszkolu !!!!! super bo tak wyglada gender , ideologia gejow i lesbijek , ktora juz we Francji panuje, XXI przynosi wielkie zmiany , niekonieczne dobre

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014

Może teraz PiS mocniej uderzy w ideologów lewicowych, którzy bałamucą ludzi.

Jurczak z SLD oraz IWW powinni pomyśleć zanim zaczną krytykować.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... precz z antyPOlakami komentuje +6
Bardzo dobrze! Popieram tą inicjatywę. W Polskę pójdzie jasny przekaz: Wadowice zgłaszają stanowcze weto indoktrynacji naszych dzieci lewicowym szlamem!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... Krys komentuje +34
Radni zostali wybrani przez mieszkańców i żeby służyć MIESZKAŃCOM, a nie podlizywać się episkopatowi. Zdjęcie napisu z UM "Samorząd wadowicki zawsze wierni JPII" niósł nadzieję że ten samorząd może coś zrozumiał , że czasy się zmieniły i ludzie również.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... gut komentuje +13
Aleś Kaliński pomysłowy, ja nie moge

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... Talitubiś komentuje +20
Radni PiS Powiatu Wadowickiego powinni zająć się odśnieżaniem miasta.
Może w ten sposób uczciwie by zarobili chociaż na ułamek kwoty, którą na nich wydajemy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... Kasia87 komentuje +10
Do Sz. P. Obserwator 1999
Otóż Gender, to wcale nie pojęcie abstrakcyjne. Wypadałoby się dokształcić i zrozumieć podstawową różnicę między płcią biologiczną a płcią kulturową ;-) polecam zagłębić się w ten temat, który dotyczy nas wszystkich i zarazem każdego z osobna :-) Hmmm pomyślmy... w końcu to nie my sami sobie wybieramy, czy jesteśmy chłopcem czy dziewczynką, mężczyzną czy kobietą. Rodzimy się z pewnym ,,wyposażeniem" danym nam w genach, danym przez Pana Boga (wersja dla wierzących) i nic tego nie zmieni. Nawet operacje plastyczne i terapia hormonalna będą wówczas na drugim miejscu zaraz po naszej realnej, wrodzonej tożsamości. A gender traktuje o tożsamości nabytej ;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... kuriozum komentuje +11
Pan Bóg płacze nad nami i z wielkim bólem sprowadzi plagi egipskie na nasz naród

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... PALIKOCIARNIA komentuje +31
No tak.Trzeba czymś przykryć molestowanie dzieci przez zboczonych księży.Dlatego panowie purpuraci/chodzący w kieckach z koronkami i w stringach/wymyślili czarnego luda o nazwie GENDER.Przy pomocy zaczadzonych kadzidłem działaczy pisu straszą nim parafianki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... beatkrz komentuje +16
uszczypnijcie mnie!!! to przedwczesne prima aprilis?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... liipi55 komentuje +18
Radny Kaliński . Członek Zarządu Powiatu ehhhhh aż ciężko uwierzyć że facet zrobi coś wbrew Jonczykowi i całej matni Wspólnego Domu . Udawana rozgrywka aby odwrócić uwagę od spraw związanych ze Szpitalem im. JPII . Tam szykuje się dopiero prawdziwy dill na miarę Papieskich Wadowic . Widać była posłanka Sawicka miała 100% RACJI .!!! W Wadowicach już niedługo się pewnie przekonamy . AAAAA Gender no cóż może na następnej sesji się uda wprowadzić pod głosowanie . I tak do końca kadencji ...mało istotne sprawy będą głosować bez znaczenia dal zwykłego mieszkańca Powiatu .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... hahaha komentuje +35
Jacy radni powiatowi taki problem hahaah:), przecież oni sami nie wiedzą co to jest Gender,,niech lepiej słynni radni powiatowi zajmą się chodnikami przy drogach powiatowych, bo tych brakuje dotkliwie, niech pomyślą nad komunikacją busami, bo to dopiero porażka, a nie marnują czas za nasze podatników pieniądze na rozważania o problemie, którego nie ma,,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... if komentuje +13
Czy to się dzieje naprawdę?....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... demik komentuje +8
I bardzo dobrze, super projekt,, trzeba tepić PO i komunę!!! Dosc oszustwa tylko PiS ma normalny program,a widze że WD to chyba z PO teraz trzyma, nie ładnie tak słuzyć Panu Bogu i mamonie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... jojo komentuje +5
Jedynymi bezradnymi w mieście są członkowie chorej w całości IWW wraz z operatorem który kręci sesje i robi z siebie debila. Normalni zdrowi ludzie pracują tylko chorzy siedzą w domach i zastanawiają się jak tu komu dokopać. Nie udało się z referendum nie uda się i na wyborach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... ? komentuje +20
Szaleństwo w mięście kwitnie, niedługo bezradni z RM pewnie będą rezolucje pisać, herbami pieczętować tylko wpierw przewodniczący będzie się musiał nauczyć wypowiadać słowo gender :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... iritt komentuje +6
kolorowej hołocie mówimy NIE!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... obserwator1999 komentuje +34
"Sprzeciwiamy się zmianom świadomości społecznej, postaw i powszechnie przyjętego systemu wartości opartego na poszanowaniu godności człowieka i rodziny, od zawsze rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny. Uważamy, że promowanie takiego światopoglądu może doprowadzić do wyniszczenia jednostki i rodziny, a w efekcie do destabilizacji całego naszego społeczeństwa - napisali radni."
Po pierwsze.
Kompletne pomieszanie z poplątaniem w tym fragmencie. W pierwszym zdaniu jest mowa o systemie wartości opartym na poszanowaniu godności człowieka i rodziny a w drugim zdaniu słowa, że promowanie takiego światopoglądu (czyli tego, o którym mowa dosłownie kilka wyrazów wcześniej) może doprowadzić do wyniszczenia jednostki i rodziny! Kompletna paranoja panie i panowie bezradni.
Po drugie.
Niektórym to już się chyba całkiem w du.....pach poprzewracało i nie mając żadnych mądrych pomysłów, chcą zaistnieć w polskim piekiełku poprzez wymyślanie takich absurdów! Zresztą podobnej miary głupoty wymyślali już bezradni Wadowic w słynnej uchwale o obronie czci (nie wiadomo zresztą czyjej).
Po trzecie.
Jaśnie państwo niech się weźmie do uczciwej roboty a nie straszy i mąci ludziom w głowach jakimś abstrakcyjnym, jak znam życie kompletnie niezrozumiałym przez siebie, wymyślonym przez kościół rzymskokatolicki czarodziejskim słowem, które może znaczyć dosłownie wszystko i zarazem nic nie znaczyć!
Kompletny debilizm!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... j23 komentuje +6
Wspólny Dom nie jest w koalicji z PiS i PO skąd wywodzi się starosta wadowicki Jończyk? Czy WD nie jest KWW Ewy tej burmistrz z Wadowic zawsze wiernej zasadą JPII. Nie powinno nigdy dojść do takiej koalicji w powiecie ponieważ wyborcy nie wiedzą na co głosowali czy PiS, WD a może PO - z resztą wszystko jedno a pozostałe działania mają za zadanie pokazać że niektórzy jeszcze istnieją.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... m1 komentuje +32
Ale ciemnogród, ręce opadają.
Czego te pisuary nie zrobią by się podlizać Kaczyńskiemu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... mieszkanniec komentuje +58
Panie radny Kaliński zgłaszasz jakieś pierdoły aby odwrócić uwagę od poważnych problemów i zarazem przypodobać się biskupom.
Proszę zgłosić projekt uchwały, która spowoduje zwiększenie miejsc pracy dla mieszkańców, odciąży miesięczne budżety domowe lub spowoduje, że będzie się nam żyło lepiej.
Czasami się zastanawiam, czy to Gender nie zostało sprowadzone jak aborcja do nieziemskiego problemu aby bałamucić i straszyć opinię publiczną.
Pan jako przedstawiciel PiS-u na Wadowice i reszta tych, co popierają takie bezsensowne uchwały najwyraźniej nie macie pomysłu na rządzenie tylko chcecie zaistnieć na chwytliwym temacie.
Wybory już w tym roku więc radny Kaliński się dobrze zastanów czy zostałeś wybrany aby służyć mieszkańcom czy wypełniać wolę Episkopatu Polski, bo po tym artykule to już sam nie wiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był