fdfb98fcd438375e4d0b06248336d7be.html Rząd dał pieniądze. Tutaj ziemia nie będzie się już osuwać

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rząd dał pieniądze. Tutaj ziemia nie będzie się już osuwać

Email Drukuj
Prawie 193 mln złotych przekazano w 2013 roku małopolskim samorządom na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej i usuwanie skutków osuwisk. Za tę kwotę wyremontowano między innymi około 365 km dróg. Z tego ponad 1 milion zł trafił do Wieprza.


Jednostki samorządu terytorialnego województwa małopolskiego w 2013 roku otrzymały środki finansowe na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej oraz usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi lub przeciwdziałanie tym zdarzeniom.

W powiecie wadowickim to m.in. do Wieprza powędrowały spore środki, na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi. Dzięki kwocie 1 078 520,00 zł z budżetu państwa i wkładowi własnemu gminy wykonano dokumentację projektowo-budowlaną dla zadania pod nazwą "Stabilizacja osuwiska wraz z zabezpieczeniem drogi gminnej nr 000003 Wieprz Podgórze Wieprz Królewski w Wieprzu w km 0+130-0+260" oraz ustabilizowano osuwisko wraz z odbudową drogi gminnej nr 000003 Wieprz Podgórze Wieprz Królewski w kilometrach 0+130 i 0+154 .

W ramach środków rezerwy celowej budżetu państwa ,,osuwiska” Wojewoda Małopolski zawarł umowy z 26 jednostkami samorządu terytorialnego, w tym z 20 gminami, 5 powiatami i Województwem Małopolskim na realizację 38 zadań, w tym 27 zadań realizowanych przez gminy, 9 zadań realizowanych przez powiaty oraz 2 zadań realizowanych przez Województwo Małopolskie.

Umowy dotacji zostały zawarte na łączną kwotę 31 456 615,00zł, w tym z gminami na kwotę 13 152 672,00 zł, z powiatami na kwotę 11 162 674,00 zł oraz z Województwem Małopolskim na kwotę 7 141 269,00 zł.

Natomiast w ramach środków rezerwy celowej budżetu państwa ,,powódź” Wojewoda Małopolski zawarł umowy ze 151 jednostkami samorządu terytorialnego, w tym z 134 gminami, 16 powiatami i Województwem Małopolskim. Umowy podpisano na realizację 552 zadań, w tym 486 zadań realizowanych przez gminy, 64 zadań realizowanych przez powiaty oraz 2 zadań realizowanych przez Województwo Małopolskie. Koszt tych zadań 161 598 832,00 zł, w tym z gminami na kwotę 103 224 001,00 zł, z powiatami na kwotę 53 539 587,00 zł oraz z Województwem Małopolskim na kwotę 4 835 244,00 zł.

W samym powiecie wadowickim na 26 zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych wydano ponad 6 mln zł.

Na terenie gminy Brzeźnica wyremontowano części dróg w Bęczynie, Tłuczani, Kopytówce i Brzezince. W gminie Kalwaria Zebrzydowska wyremontowano drogi w Zarzycach Wielkich i Barwałdzie Średnim. W gminie Lanckorona wyremontowano odwodnienie piwnic w budynku Urzędu Gminy a także most w Zerembówce, i drogę Izdebnik-Krakówka oraz kanalizację deszczową na Rynku i przyległych ulicach w Lanckoronie.

W gminie Mucharz wyremontowano drogi w Jaszczurowej i dokonano drenażu uszkodzonej murawy płyty boiska sportowego przy Gimnazjum w Jaszczurowej. W gminie Spytkowice wyremontowano drogi przy ulicach Starowiejskiej, Wróblówki, Wąwozowej, Rzemieślniczej i Kanada. W gminie Wieprz odnowiono nawierzchnię drogi we Frydrychowicach i Przybradzu. Także starostwo powiatowe otrzymało pieniądze z budżetu na remonty dróg Stronie-Zachełmna-Budzów, Frydrychowice-Przybradz, Babica-Witanowice oraz Spytkowice-Miejsce.
Powołany przez Wojewodę Małopolskiego Wojewódzki Zespół na bieżąco dokonuje analizy oraz oceny zadań zgłaszanych do realizacji przez jednostki samorządu terytorialnego pod względem formalnym, jak i możliwości oraz zasadności ich realizacji - informuje Jan Brodowski, rzecznik prasowy wojewody.
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Apis komentuje +0
W tej gminie - Lanckorona - zostały zbudowane domy dla tych, którzy byli poszkodowani przez osuwiska i są wykorzystane w 50%. W tej gminie "osuwiskowym" przez całą noc świecą się latarnie, a w innych miejscach są wyłączane. Jest zbudowana taka oczyszczalnia, że ludziom nie tylko śmierdzi (i to dość intensywnie) w domach, ale także wyjątkowy zapach unosi się z kanalizacji - np. na ulicy Św. Jana - co może poczuć każdy uczęszczający do kościoła. O opłatach nie będę wspominać, gdyż dzięki naszym wyjątkowym radnym-bezradnym płacimy najwięcej w powiecie, ale cóż kogo wybraliśmy tego mamy... niestety :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2014
... j23 komentuje +5
W Lanckoronie zalało Gminę, Rynek, kanalizacje deszczową w Rynku? Ta gmina pod każdym względem jest inna i lepsza od pozostałych. W tej gminie woda płynie do góry a przedsiębiorcy płacą 24.08zł za metr sześcienny ścieków.Prywatne osoby 6.48 plus dotacja z gminy 16.30zł do metra sześciennego ścieków. W tej gminie przetarg na wywóz odpadów komunalnych został wygrany za nie całe 3 zł a mieszkańcy po obniżce płacą 5 zł plus zakup worków. W tej gminie są prawie największe podatki w powiecie i płace niektórych urzędników. W tej gminie mieszkańcy wiedzą że żyją.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był