3b8c10bc5215f37f6884b7cd55a2c899.html Prezydent dziękuje staroście Jończykowi. Nie zgadniecie za co!

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Prezydent dziękuje staroście Jończykowi. Nie zgadniecie za co!

Email Drukuj
Starostwo z dumą ogłosiło, że prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski przesłał staroście Jackowi Jończykowi podziękowania za zaangażowanie w przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w... więzieniu.Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej Starostwa Powiatowego, prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski przesłał staroście Jackowi Jończykowi ciepłe podziękowania za jego osobiste zaangażowanie w przeprowadzenie na terenie powiatu wadowickiego ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

Kancelaria prezydenta przesłała swoje podziękowania jeszcze przed świętami. Nie wiedzieć czemu, starostwo postanowiło pochwalić się nimi dopiero teraz. W swoim liście prezydent Bronisław Komorowski dziękując za „znakomite przeprowadzenie akcji Narodowego Czytania w Wadowicach” zachęca do włączenia się w tegoroczną akcję, w trakcie której będziemy czytać utwory Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie twórczości Aleksandra Fredry starosta Jacek Jończyk zorganizował we wrześniu zeszłego roku w wadowickim Zakładzie Karnym.
Było to unikatowe, w skali kraju podejście do tematu, które pozwoliło włączyć się w tą ciekawą inicjatywę osobom osadzonym - informuje Starostwo Powiatowe w swoim komunikacie.
W Zakładzie Karnym tworczość Fredry czytali starosta Jacek Jończyk i wicestarosta Marta Królik. Wspólnie przeczytali utwór „Ojczyzna nasza”. Wiersz „Nasz kraj” zadeklamował z kolei funkcjonariusz wadowickiego więzienia – Ryszard Cich. Poszczególnym interpretacjom utworów Fredry przysłuchiwali się nie tylko osadzeni, funkcjonariusze i pracownicy zakładu karnego, ale także wójt gminy Tomice – Adam Kręcioch.

Narodowe Czytanie to zapoczątkowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

}} Zobacz, jak prezydent dziękuje staroście:
Highslide JS

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (19)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... * kałakolczik * komentuje +1
Patrzę ja co rusz i coraz częściej na parę tych w sposób jakże kompatybilny i chyba jednakowóż się w niezwykle świetny sposób ze sobą współgrających i dopasowujących się do siebie polityków lokalnych niższego szczebla. Nie zawsze zastępca lubi swojego szefa. Tu mamy chyba klasyczny przykład znakomitego współgrania, dopasowania swoich ról i całokształtu współpracy. Na obecnej scenie politycznej całego kraju uznaję, że to jest ewenement. Kochani !! - trzymajcie tak ze sobą tę swoją władzę. Niechaj Pan Bóg Was wspomaga.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... demik komentuje +2
od takiego prezydenta ja bym nic nie chciał!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Krys komentuje +5
Czytanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło i dobrze że więźniowie czytają i że się ich to tego zachęca. Tylko dlaczego to jest taki wyczyn i taka oprawa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... pytanie do starosty komentuje +8
Jakie efekty przyniosła wasza ubiegłoroczna wycieczka do Gandawy.Co zostało wdrożone
w polskie realia aby poprawić byt najbiedniejszym w naszym regionie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Alik nie kot. komentuje +3
Ładna para.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... j23 komentuje +3
Musi się punktować przecież wybory nadchodzą posadki żal. Miejmy nadzieję że po zmianie rządu będzie więcej chętnych do czytania za kratami w odkupieniu za swoje winy i przekręty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... karo5 komentuje +8
@Tymian@ nikt do nich nie mam pretensji . ! Po prostu wybraliśmy ich nie po to aby jak obwoźni trubadurzy czytali po więzieniach ,,Pana Tadeusza'' . Funkcja Radnego Starosty czy Burmistrza nie powinna raczej polegać na takich występach . I nie tego społeczeństwo oczekuje od przedstawicieli ,,samorządu''. W tym przypadku od tych dwojga ,,mulatów'' spodziewać się nic lepszego nie można .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Cyganek komentuje +5
Jest się czym chwalić, skromy człowiek taki list chowa do szuflady na pamiątkę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... AntyAnty komentuje +8
Tacy zatroskani o dobro społeczne... To czemu nakazują dyrektorom otwierać klasy po min. 28 uczniów, co skutkuje klasami nawet i 36 osobowymi?
Rozmontowywanie edukacji trwa. Czekać aż zaczną padać pierwsze szkoły...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Tymian komentuje +2
Czepiacie się... ehh!
Temu narodowi nigdy nie dogodzi :/
Dobre i to,coś się dzieje.
Może faktycznie nie jest to informacja na pierwszą stronę ale co przeszkadza że ktoś o tym napisał?
Zawsze będziecie mieć pretensje do władzy choćby nie wiem kto pełnił funkcję burmistrza czy starosty...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... drewer komentuje +10
To sa jakieś jaja ... Z TYM LISTEM .. Komorowski powinien wysłać liścik na Batorego ale nie za czytanie tylko za wzorowe uprawianie ,,nepotyzmu'' . I jeszcze ta opalenizna solaryczna .. żenada .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... m1 komentuje +8
Burmistrz ze Staskiem też mogła coś poczytać, że też Stanisław na to nie wpadł, jak cudownie by to wyglądało Ewa ze Stanisławem na granicie, mikrofony w dłoniach, TV Bieniek natychmiast puszcza w eter, a zniewolony lud gminny słucha...:D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... kotek anusia komentuje +5
jak oni ładnie razem wygladają, żona pewnie znowu zła musi być na pana staroste

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... gfnfmnsd komentuje +6
Biedni więźniowie. Może pan Owsiak (pełen szacunek za to co robi) w przyszłym roku zorganizuje zbiórke na doposażenie wiezien. Jakas telewizja satelitarna, playstation, e-booki, laptopy, smartfony, itp. Pomóżmy im oni tak cierpią. hahah Ten kraj jest chory.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... mgr resocjalizacji komentuje +8
No to niech teraz Komorowski wraz z Jończykiem czytają Fredrę Trynkiewiczowi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... * kałakolczik * komentuje +4
Jeden obywatel znany określonej szerszej społeczności światowej to swego czasu ponoć chełpił się tym, że on nie przeczytał w życiu żadnej książki. Jemu dali w podzięce za " całokształt " nagrodę Nobla i chyba dużą banię dolców. Może nawet ponad melon. Niektórzy więźniowie są tak dobrze oczytani w paragrafach, że mogliby nawet być może reprezentować innych obywateli w sprawach karnych jako mecenasi - samouki. Ogólnie powiem tak, że podzielam pogląd, że ludzie czytający dużo więcej wiedzą od nieczytających. Ale czy są mądrzejsi to ja mam w tej kwestii już wątpliwośći. No weźmy tego niejakiego noblistę - prawda ? - nie czytał książek a duży wór dolarów mu dali. Nie mogę sobie przypomnieć jak nazywa się ten jegomość. Cholerka jedna - ta pamięć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... Gość komentuje +8
Bo się popłacze prezydent pochwalił , chore żeby o było pochwalić za co a tu za takie bzdety ,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... Czesław Pajkert komentuje +19
Zwaliło mnie z nóg.Zapewne kolejny dodatek do emerytury....za odwagę!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... Mieczysław II komentuje +4
To pięknie. Gratulacje. Prawdziwy bohater.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był