037cc036a1583214c48bcbb998dd2852.html Radni przerażeni, chcą im ciąć diety

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Radni przerażeni, chcą im ciąć diety

Email Drukuj
Blady strach padł na radnych powiatowych. Na najbliższej sesji będą głosować uchwałę o obniżce swoich diet. To pomysł radnego Józefa Kozioła. W końcu mamy kryzys, trzeba oszczędzać.Józef Kozioł, radny powiatowy z Łączan (Samorządny Powiat) jeszcze we wrześniu zeszłego roku złożył propozycję cięć w powiatowych dietach. Uchwała trafiła do szuflady przewodniczącego rady Zbigniewa Mieszczaka (PiS) i zdążyła już w niej pożółknąć.

"Pewnie myśleli, że o niej zapomnę. Ale przestraszyli się interwencji wojewody. Radni mają prawo wnosić propozycje uchwał i przewodniczący nie ma prawa ich blokować" - mówi Józef Kozioł. Nie ukrywa, że uchwała według jego wstępnego rozpoznania bardzo jest w niesmak rządzącej koalicji PiS-PO i SiR. Radni tych ugrupowań tracą bowiem najwięcej jako członkowie zarządu, przewodniczący i wiceprzewodniczący komisji.

Zgodnie z propozycją cięć taki Zbigniew Mieszczak, przewodniczący rady, straciłby nawet 40 procent z 24 865 złotych rocznie, które pobiera jako dietę. Józef Kozioł chce obciąć o 45 procent diety nieetatowym członkom zarządu powiatu. Teraz rocznie za diety uzbierają na swoim koncie 23 310 złotych. Wiceprzewodniczący rady (Józef Łasak i Zofia Moskwik) i szefowie komisji mieliby stracić 35 procent. W ich przypadku wynosi ona 18 600 złotych rocznie.

Zwykłym radnym bez funkcji Józef Kozioł chce obciąć 30 procent z 1086 złotych diety miesięcznej. Jak wyliczył Józef Kozioł, oszczędności to około 150 tysięcy złotych rocznie. "Nie oszukujmy się. Radni nie są najbardziej zapracowanymi ludźmi w powiecie. W czasach kryzysu dieta radnego, która ma być ekwiwalentem za poświęcony czas, wyższa niż pensja pielęgniarki, czy choćby szeregowego pracownika starostwa, jest po prostu niemoralna. Dodatkowe pieniądze powiatowi są potrzebne, między innymi na rozbudowę szpitala" - mówi Józef Kozioł.

W poniedziałek (23.02) na sesji Rady Powiatu samorządowców czeka dzień prawdy. Uchwała w końcu trafiła pod głosowanie. Czy radni zgodzą się obniżyć swoje diety? "Każdy ma wybór. Już sam fakt, że rada nie zbierała się od dwóch miesięcy świadczy o tym, jak bardzo są zapracowani radni. W tej sytuacji głosownie nad uchwałą jest tylko potwierdzeniem tego, co większość wyborców widzi gołym okiem" - mówi Józef Kozioł.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był