e3c42b9bb713e2a6a3d8b4404ba17f7f.html Starostwo planuje swój jubileusz

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starostwo planuje swój jubileusz

Email Drukuj
W starostwie szykuje się impreza. Na razie nie znane są jeszcze jej szczegóły, ale już wiemy, co urząd chce świętować. Będzie feta z okazji  dziesięciolecia powiatu. Trochę to jednak spóźnione?Jesienią 1998 roku odbyły się w całym kraju pierwsze wybory do rad powiatu. Radni na pierwszych sesjach wybrali starostów, a potem zarządy powiatu. Od 1 styczna 1999 roku formalnie istnieje coś takiego w polskim systemie ustrojowym jak powiaty i starostwa. Dziesięć lat już przeżyliśmy ze starostwem w Wadowicach. Różnie bywało.

Dziś mało kto już pamięta, że były pomysły, by powiat wadowicki w ogóle nie istniał na mapie, albo by jego siedzibą był Andrychów. Tymczasem obecny zarząd powiatu pod kierunkiem starosty Teresy Kramarczyk i przewodniczący Zbigniew Mieszczak jakby o tej rocznicy sobie zapomnieli. W innych powiatach starostowie zorganizowali imprezy promujące ostatnie dziesięciolecie. Mniejsza o to, w końcu nie jest to najważniejsza sprawa dla powiatu wadowickiego.

Tymczasem jak się dowiadujemy, w zarządzie powiatu, jak i w biurze Rady Powiatu w ostatnich dniach trwa dyskusja, jak uczcić w Wadowicach tę rocznicę. Podobno gorącym zwolennikiem jubileuszu są starosta Teresa Kramarczyk i przewodniczący Zbigniew Mieszczak. Złośliwi, a tych nie brakuje mówią, że trochę to wszystko spóźnione.

"Z tym jubileuszem jest jak z rocznicą ślubu. Jeśli się o nim nie pamiętało na czas, to lepiej z kwiatkami do żony nie przychodzić po miesiącu lub nawet dwóch " - radzi anonimowo jeden z radnych opozycji.

Jak się dowiadujemy, jednym z elementów rocznicowych obchodów będzie przyznanie Medalu Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego księdzu kardynałowi Stanisławowi Ryłce. Watykański hierarcha urodził się i wychował w Andrychowie. Był wieloletnim współpracownikiem papieża Jana Pawła II.

Co do innych szczegółów na razie nic pewnego nie ustalono w zarządzie powiatu. Zdaniem byłego starosty wadowickiego Józefa Kozioła (był starostą w l. 1999-2006) powiat nie powinien zapominać o jubileuszu.

"To trochę sposób na promocję. Dziesięć lat temu, gdy zaczynaliśmy łatwo nie było. Jako starosta przyszedłem do pracy 2 stycznia 1999 i dowiedziałem się, że szkołom odcięto gaz, bo kuratorium nie płaciło rachunków. W pierwszych latach istnienia powiatu udało nam się wiele spraw załatwić. Powołaliśmy centrum pomocy rodzinie, przejęliśmy szkoły średnie, domy pomocy społecznej. Udało się wybudować halę sportową w Kalwarii, czy pawilon ratunkowych. Osiągnięcia tego dziesięciolecia są duże" - ocenia Józef Kozioł.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był