754352ffdb14e0eb729a99182bb04c04.html Jest już pierwszy komitet. Proponował nam start w wyborach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Jest już pierwszy komitet. Proponował nam start w wyborach

Email Drukuj
Zarejestrował się pierwszy komitet wyborczy w powiecie wadowickim. Wystawi kandydatów do rad gmin i powiatu wadowickiego, a także kandydatów na burmistrzów w Andrychowie, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.


W PKW w Krakowie zarejestrował się w środę (27.08) pierwszy komitet wyborczy z powiatu wadowickiego. Chce powalczyć o miejsca w radach gmin, Radzie Powiatu, może sejmiku, a także o najważniejsze fotele wójtów i burmistrzów w naszym regionie. Komitet przyjął nazwę „Mieszkańcy Razem”.

Od środy zaczyna swoją działalność, zapowiada publikację własnej strony internetowej i dużą kampanię we wszystkich dziesięciu gminach.
Jesteśmy komitetem obywatelskim i bezpartyjnym. Chcemy jednoczyć ludzi, którzy są zniechęceni do samorządowców, którzy rządzą gminami od wielu lat. Osoby bezpartyjne, aktywne w swoich miejscowościach zapraszamy do współpracy. Jesteśmy bardzo otwarci - mówi nam Krzysztof Chorąży radny gminny z Lanckorony, pełnomocnik komitetu Mieszkańcy Razem.
Jak dodaje, jego komitet zamierza wystawić kandydatów na burmistrzów w trzech miastach powiatu Andrychowie, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. O nazwiskach nie chce jeszcze jednak mówić. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, w Wadowicach kandydatem komitetu mógłby być Mateusz Klinowski, założyciel stowarzyszenia IWW.
Sprawa poparcia komitetu dla kandydata na burmistrza Wadowic nie jest jeszcze rozstrzygnięta, trwają rozmowy. To wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie - mówi Krzysztof Chorąży.
On sam potwierdził nam jednak, że w najbliższych wyborach wystartuje jako kandydat na wójta Lanckorony. W przeszłości Krzysztof Chorąży był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale dziś z tą partią nie chce mieć nic wspólnego. Pełnomocnik komitetu „Mieszkańcy Razem” zapowiedział, że z wystawieniem kandydatów na radnych do powiatu oraz wójtów i burmistrzów nie powinno być problemów, bo jest wielu chętnych.
Nadal jednak trwają rozmowy, a rozmawiamy z każdy. Zapraszany. Dla Pana redaktora też znajdzie się dobre miejsce, bo jesteśmy otwarci na różne środowiska- proponował żartobliwie redaktorowi Wadowice24.pl pełnomocnik komitetu Mieszkańcy Razem.
Z kalendarza wyborczego wynika, że 8 września mija termin do kiedy partie polityczne, stowarzyszenia, organizacje społeczne oraz wyborcy mogą składać zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Dopiero od dnia wydania przez PKW postanowienia o przyjęciu zawiadomienia komitet wyborczy może m.in. rozpocząć zbieranie podpisów poparcia pod listami, prowadzić agitację wyborczą.

7 października minie termin zgłaszania list kandydatów na radnych: gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, radnych miejskich. Na listach w wyborach do rad powiatów, rad miejskich, sejmików oraz rad dzielnic Warszawy obowiązują 35 proc. parytety, czyli liczba kobiet lub mężczyzn na listach nie może stanowić mniej niż 35 proc. liczby wszystkich kandydatów.

Do 17 października do północy komitety będą miały czas na zgłoszenie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (dodatkowy termin jest możliwy, gdy żaden kandydat nie zostanie zgłoszony lub gdy zostanie zgłoszony tylko jeden).

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (18)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... hrześnik komentuje +1
widze, że już nawet łacina nie jest dziaduniowi obca, gratuluje
jeszcze by coś z greki dorzucił i zaczne go już szanować, he he
jak to ujął mój chrześnik - wujku dziadunio to ładna żenua - wszystkie dzieci z niego leją

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... PKW 2010 komentuje +4
Krzysztof Chorąży w 2010 roku startował razem z Teresą Kramarczyk w komitecie "Lepsza Przyszłość"
Razem z nimi startowali również:
Grzegorz Opyrchał - radny powiatu
Jędrychowska Dorota
Kachnic Mariola
Dragan Łucja
Stela Piotr
Wąs Jolanta Elżbieta
Kubas Tomasz Mariusz
Warchał Paweł Marek
Górkiewicz Janusz
Wiktor Stanisław Jan
Wójcik Jan Stanisław
dane z PKW geografia wyborcza 2010 roku
Jak myślicie, które osoby dostały pracę z poręczenia cioci ?

Teraz się przefarbują na mieszkańcy razem :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
... jam komentuje +3
najelpszy jest kit z klinowskim haha oj bajki pisać panie redaktorze ciekawe jak sie z tego w24 wytłumaczy ale przynamnie jasno widac kto co pisze ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
no precz z nimi z Wadowic,
przeciez to nie wadowiczanie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
... STARA GWARDIA SIĘ JEDNOCZY? komentuje +2
Nie mówimy o policjantach lecz milicjantach (jak wstępował do milicji to milicjant).
ps.dotyczy to również klawiszy co to rozpoczynali kariery w czasach sekretarzy .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
... m1 komentuje +3
Chyba lepszy policjant na emeryturze niż naczelnik więzienia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
... STARA GWARDIA SIĘ JEDNOCZY? komentuje +4
To może jest błąd w nazwie komitetu,nie mieszkańcy razem lecz milicjanci razem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
... @wraca stare komentuje +4
Gdyby tylko policjant, żona i dzieci by coś mogły powiedziec

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
... WRACA STARE? komentuje +12
Prośba do redaktora o usunięcie zdjęcia tego Pana,chyba byłego milicjanta. Tacy ludzie pchają się do samorządu.......................koniec świata.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
... jam komentuje +1
haha omg jakie komentarze :P jutub to musi być na jutub ^_^
*+*

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 08 - 2014
... terapeuta komentuje +8
Lewicowy komunista, ateista prosi Boga o pomoc w wyborach na burmistrza Wadowic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 08 - 2014
... * prezes * komentuje +10
Ja, jako " prezes " i niezwykle szeroka rzesza moich sympatyków będziemy promować i popierać Mateusza Klinowskiego. Na stanowisku burmistrza chcemy prawego, uczciwego, zdolnego, młodego, doświadczonego, znającego zagadnienia samorządowe i prawne - człowieka - Mateusza Klinowskiego. Pana Boga prosimy o wsparcie za jego kandydaturą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 08 - 2014

Będziemy głosować na prawych i uczciwych od Ewy, która zastała Wadowice zrujnowane i uczyniła prawdziwie europejskie miasto..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 08 - 2014
... wyborca komentuje +11
Komitet nr.14 WYBORCY WOLNE WADOWICE, ja z rodziną i znajomymi oddam na nich głos

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 08 - 2014
... elwin komentuje +5
Tacy ludzie ciemni jak w Polsce są to nci dziwnego że bieda i potem jada jak niewolnicy za grancię na zmywak albo na zbiory. powinni jzu nie wracać, bo jak głosują na tkaich ludzi jak pisza, to jak w Polsce bedzie dobrze?>

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 08 - 2014
... m1 komentuje +17
Komitet IWW już jest głosujemy na ludzi uczciwych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 08 - 2014
Pamiętajmy, żeby nie głosować na lewusów i im pokrewnych różowych farbowańców. W zasadzie wybór jest prosty. Głosujmy na doświadczoną i solidarnościową kandydatkę panią Ewę, która jest jedyną zaporą przed nawrotem PRLu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 08 - 2014
... winel komentuje +17
"pan Choraży zawsze zdąży" ale nie ze swoją opcją i nie wtym towarzystwie. na Burmistrza Wadowic i tak wybierzemy Ewę Filipiak!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był