811d442d33cd685808924be37f279fa9.html Wójt gani mieszkańców za kombinowanie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wójt gani mieszkańców za kombinowanie

Email Drukuj
W związku z rewolucyjną w naszym kraju ustawą dotyczącą segregacji śmieci od nieco ponad roku właściciele nieruchomości powinni stosować się do sztywnych wytycznych środowiskowych. Niestety nie wszyscy tak robią. W Stryszowie wójt upomina swoich mieszkańców.


W związku ze stwierdzeniem licznych przypadków nieprzestrzegania zasad segregacji odpadów komunalnych przez część mieszkańców gminy w najbliższym czasie przeprowadzona zostanie kontrola zawartości worków - brzmi komunikat Jana Wacławskiego, wójta gminy Stryszów.
Highslide JSJak informuje dalej samorządowiec wobec mieszkańców, którzy złożyli deklaracje o segregowaniu odpadów, a tego nie przestrzegają zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, celem wystawienia decyzji naliczającej podwyższone opłaty, jak za odpady niesegregowane.

Przypomnijmy od nieco ponad roku w Polsce obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami. Oznacza to, że w gospodarstwach muszą znajdować się pojemniki lub worki na na różne materiały. Aby skutecznie segregować śmieci mieszkańcy powinni dysponować pięcioma workami w różnych kolorach. Do każdego z nich można wrzucać odpowiednie odpady.

Być może nie wszyscy o tym wiedzą, ale firmy odbierające odpady w poszczególnych gminach, prowadzą dokumentację fotograficzną wyrywkowych worków ze śmiećmy. Jeśli sytuacja nieprzestrzegania prawa powtarza się nagminnie firma zwraca się do gminy o wyjaśnienie sytuacji. Wiąże się to przede wszystkim ze wzrostem kosztów segregacji odpadów.

A więc pilnujcie się!

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (15)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... maxriter komentuje +2
tych śmieci co nie zabierają takich jak styropian i inne to panu wójtowi zawieść pod dom niech on się martwi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... Do Dziadunia komentuje +5
Dziadunio pamiętaj, że mądrości nie da się nauczyć, takim trzeba sie urodzic,
no masz pecha chłopku roztropku,
idź lepiej przyszywać pompon króliczkowi bo się odpiął od pupusi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... Pan Ogniomistrz komentuje +4
@Mik
Firmy sprzątające nie przyjmują odpadów budowlanych, je trzeba wyrzucać osobno, co do folii no to do zwykłego kontenera.
Tak, wyrzucajmy śmieci do lasu, do czasu, aż gminie lub osobie która zarządza terenem leśnym przyjdzie płacić karę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... terapeuta komentuje +14
A czyje to są śmieci? Lepiej wyrzucić w las tam przyjmują bez segregacji i nie trzeba płacić. Gdy pojawia się przepis dyscyplinujący od razu jest problem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... Mik komentuje +6
Proszę mi powiedzieć, dlaczego firma nie zabiera folii, styropianu, geowłókniny ? To nie są śmieci??? Bo ja mam z tym zrobić? może spalić, płace za odbiór śmieci!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... kabaret a nie śmieci komentuje +9
Tak wójt straszy,że będą kontrole a nie wie jak kieruje ludzmi ta firma. Niedawno jak oddawałem żółty worek dostałem niebieski i pracownik powiedział, że jak zapakuje tak jak na fotografii (plastik do niebieskiego worka) to nic się niestanie bo i tak wszystko trafia do tej samej sortowni i tam i tak wszystko jest zmieszane razem. Więc ja się pytam kogo słuchać wójta czy pracowników którzy tak właśnie mówią ? Bo w takim razie niepotrzebnie jest przeprowadzona ustawa, z której i tak nic nie wynika bo zawartość i kolor worka nie gra roli dla pracownika, a wójt wielce szuka powodu do karania.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... stryszowianin komentuje +10
Bardzo dobrze, dlaczego ktoś kto ustalił sobie stawkę niższą i tym samym ma segregować śmieci, ma dokładać firmie roboty i kosztów??? wie gdzie jest urząd? niech sobie deklarację zmieni!! za chwile przez takich agentów, firma sobie cenę podniesie i będziemy przez nich płacić 2 razy tyle

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... binek komentuje +12
I dobrze, niech lenie śmierdzace naucza sie roboty. Jak nie posegregowane będa to trza wypiepszyć worek do ogordu, nich zbiera i nauczy sie przestrzegania zasad. Kombinowac to moze ale w domu swoim a nie tutaj!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... tutu d komentuje +8
W takim razie firmy odbierające śmieci proszone są o pozostawianie prawidłowych worków,bo ja zawsze dostaję tylko na bio odpady pomimo,iż segreguje śmieci

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... Jm13 komentuje +4
Witam, szanowni państwo uważam, że takie działania są właśnie pomocne nowej firmie odbierającej nieczystości. MPO było większą firmą i mogło do odbioru naszych odpadów oddelegować większą ilość pracowników. Co ma zrobić obecna mała firma, której nie stać na dodatkowe zatrudnienie osób do powtórnego przeglądania naszych śmieci??? Czy tak trudno dołożyć trochę staranności żeby właśnie pomóc "TEJ NOWEJ" w dotrzymaniu warunków umowy?? Czy kierownictwo firmy ma odwiedzać nasze domy z prośbami o łaskawą segregację - nie !!!
Mała sugestia, że ktoś to robi źle nie powinna budzić zdziwienia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... @mieszkanka komentuje +14
Proponuje wszystkich tych co żle segregują wyłapac, nie zabierać worków, a po interwencji tel. skierować na 1 tydzień do pracy na hale do segregacji śmieci lub zapłacenia kary !!!!
Tak to działa w UE !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... Segregator komentuje +6
Co to za sens segregowania odpadów jak firma KALTEX i tak wszystko ładuje do jednego wora :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... pomysły wójta palce lizać komentuje +3
jak wywoziła firma ustawiona z wójtem to przez rok wszystko było oki żadnych nieprawidłowości, po prostu sielanka he he he, po roku zmieniła się firma wywożąca i pilnuje bo nie jest to moloch MPGO, tylko nieduża firma która musi rywalizować na nierównym rynku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... gonzo komentuje +11
pocałujta w d..e wujta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... wielki brat komentuje +10
wielki brat patrzy... nawet w śmieci! he he heh no na Polaczków tylko bat potrzebny bo oni we krwi mają machloje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był