6d6e2bd30b5223f199f04ce373b16537.html Mieszkańcy mają już dosyć podtopień

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Mieszkańcy mają już dosyć podtopień

Email Drukuj
Burmistrz Ewa Filipiak spotkała się z mieszkańcami z terenów, które zostały w Wadowicach zalane podczas ostatniego oberwania chmury. Oczekują oni od miasta pomocy, a przede wszystkim załatwienia raz na zawsze problemu podtopień.

Dużo żalu mają do instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczenie przeciwpowodziowe właściciele posesji położonych w pobliżu Choczenki w Wadowicach, głównie z ulicy Nadbrzeżnej. W ciągu ostatnich czterech lat byli już trzykrotnie podtapiani.

Ostatnia ulewa spowodowała, że znów muszą oczyszczać piwnice i domy, kupować nowe meble, krótko mówiąc zamiast cieszyć się latem zajęci są usuwaniem skutków podtopień.

W czwartek (7.08) mieszkańcy ulicy Nadbrzeżnej, osiedla XX-lecia spotkali się w ratuszu z burmistrz Wadowic Ewą Filipiak. Przyszli w nadziei, że gmina zajmie się ich problemem. Spotkanie zorganizowane przez burmistrz miało na celu zebranie ich opinii i informacji o szkodach, co ma pozwolić na pomoc, a także rozwiązanie powtarzających się kłopotów z wylewaniem Choczenki. Do ratusza przyszło ponad 40 osób.

Uczestnikom rozdano ankiety, w których mieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące szkód z ostatniej ulew i jakiej pomocy oczekują. Burmistrz zaprosiła przedstawicieli Regionalnego Zarządu Dróg Wodnych z Krakowa, do którego należy trzymanie i zarząd nad korytem i brzegiem rzeki. Mieszkańcy nie ukrywali, że mają pretensje do gminy, że ta niedostatecznie interesuje się ich losem.
Ile mamy czekać, żeby w końcu ktoś wziął się do roboty? Dosyć już tych podtopień - mówiła starsza pani, której mieszkanie zostało trzeci raz zalane w ciągu ostatnich czterech lat.
Padło wiele gorzkich słów pod adresem urzędników i strażaków. Emocji i oskarżeń nie brakowało. Ale były też konkrety.

Mieszkańcy zwracali uwagę, że do do wylewania Choczenki przyczynia się m.in. zwężenie koryta rzeki, brak jego pogłębienia, niedostateczne utrzymanie wałów, w tym brak regularnego koszenia traw i czyszczenia brzegów rzeki. Podkreślano również, że od dłuższego czasu kanał odprowadzający wodę na stawy był zamknięty, na domiar złego w okolicy mostu na ulicy Nadbrzeżnej właścicielka jednej z firm wybudowała mur, który w opinii specjalistów o 1/5 zawęża przepływ wody w rzece. Ostatnia ulewa i podniesienie wody w Choczence spowodowało podmycie mostu na Nadbrzeżnej i jego dalsze istnienie stoi pod znakiem zapytania.

Jak przyznał Paweł Nabielec, dyrektor z RGZW w Żywcu rozwiązanie problemu podtopień wcale nie będzie proste i wymaga współdziałanie wielu instytucji, z czego sama gmina ma niewiele do zrobienia.
Prawdą jest, że koryto rzeki należy do nas , do RZGW, ale już wały i ich utrzymanie należy do instytucji zależnych od marszałka województwa - mówił Paweł Nabielec.
Zdaniem Ewy Filipiak mimo wszystko trzeba podjąć trud i spróbować raz na zawsze załatwić problem Choczenki. Ewa Filipiak zaproponowała mieszkańcom stały kontakt i kolejne konsultacje. Są one potrzebne między innymi dlatego, że podczas spotkania pojawił się pomysł rozebrania mostu na ulicy Nadbrzeżnej, na co nie zgadzają się wszyscy właściciele działek. Burmistrz obiecała, że będzie w stałym kontakcie z reprezentantem mieszkańców Markiem Łasakiem.

RZGW właśnie zleciło wykonanie ekspertyzy, która ma wyjaśnić dokładnie, dlaczego dochodzi do podtopień, a także przygotować plany zmian na tym obszarze.

Z kolei, ci którzy ucierpieli podczas wylewu rzeki mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z udokumentowanymi stratami, by uzyskać pomoc rzeczową i ewentualnie finansową. W czwartek (7.08) Ewa Filipiak starała się również wysłuchać indywidualnie każdej osoby, która została poszkodowana podczas ulewy.

Na spotkaniu nie zabrakło też incydentów o charakterze politycznym. Brali w nim bowiem udział przedstawiciele wadowickiej opozycji, dla których oberwanie chmury i nieszczęścia ludzi z Nadbrzeżnej to doskonała okazja, by całą odpowiedzialność za zjawiska pogodowe przenieść na burmistrz Filipiak.

Radny Mateusz Klinowski rozdawał na spotkaniu ulotki i namawiał do startu w wyborach z jego komitetu. Z kolei właściciel lewicowego portalu internetowego biegał po sali i robił zdjęcia ludziom, by potem wykorzystać ich frustrację w swoich publikacjach. Niektórzy zdenerwowani nie zgadzali się na takie manipulacje i protestowali. Wygląda na to, że sprawa podtopień na Nadbrzeżnej będzie jednak cynicznie wykorzystywana w rozpoczynającej się kampanii samorządowej. Ale czy takie działanie pomoże mieszkańcom?

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (46)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... borys komentuje +3
człowiek się nauczył narzekać i nie wiele robić , wszystko źle , idziecie do wyborów i wybieracie to co było i znowu narzekanie , klimat się zmienia i należy pomyśleć o regulacji rzek Choczenkę pogłębić a gdzie jest możliwość to poszerzyć a tych ludzi z Choczni nauczyć żeby dbali o porządek i środowisko bo jeszcze im dużo brakuje do osobistej kultury, ten obszar powiatu wadowickiego jest na poziomie plebsu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2014
... gonzo komentuje +1
a po wyborach po ile będą śmieci woda ścieki podatki ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... Gość komentuje +3
Zrobi się kanał ulgi, albo wychodek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... gaza komentuje +15
No naprawdę - ulewne deszcze przeszły przez całą Polskę, ale jakoś w niewielu miejscach efektem były zalania i takie straty. Można było tego uniknąć, poprawiając infrastrukturę i ludzie mają prawo być rozżaleni, że przez lata nic w tej sprawie nie zrobiono.
Problem w tym, że sami poszkodowani musieli zorganizować spotkanie z burmistrz, tak jak Radny Klinowski musiał w piśmie z pytaniami o podjęte działania pokazać, że w ogóle jakieś działania podjąć powinna.

No przepraszam, ale to teraz mieszkańcy pracują za burmistrz?

@ Klinowski pobudzał ludzi, ale mieszkańcy go olali - Panie Kotarba, łaski trochę, bo aż się przykro robi. Ewa Filipiak pokazała klasę? Nawet You Tube można już zobaczyć, jak starsza kobieta, której dom kolejny raz został zalany, skarży się na brak działania urzędników, a Filipiak chodzi sobie odwrócona do niej tyłem i rozmawia z innymi ludźmi. To jest klasa?

A poszkodowani walczą o mieszkania?? Naprawdę? Proponuję zamieszkać koło nich i po następnej burzy zobaczymy czy o mieszkania, czy o sprawne studzienki burzowe.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Fuful komentuje +10
a widzieliście co jeden bloger napisał o dr. Klinowskim ? czepi się słówek - zarobił, a zarobił z tytułu bycia starostom.... jakby nikt nie wiedział, że oprócz tego ze jest starostą ma emeryturę mundurową 77 875,27 pln w 2013 roku z tytułu zatrudnienia na stanowisku starosty - 154525,38 = 232 400,65
Ciekawe, ile osób chcących dorobić na emeryturze bo im nie starcza na życie nusiało z tego zrezygnować bo im wtedy Państwo zabierać chce te głodowe emerytury, a tu...6489 pln miesiecznej emerytury.... i do tego etat

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Do poszkodowanych komentuje +6
Pobudowali się na terenach zalewowych i teraz sami powinni sobie pluć w brodę!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... binek komentuje +18
Listopad- i nastanie nowa era dla Wadoiwc, pamietajmy by wybrac nowych madrych i dnających o mieszkanców ludzi!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... st.referent komentuje +4
Ja będę głosował na pana Jacka ale bez Wyroby.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... yrek komentuje +10
Problem stary jak świat i trudno go rozwiązać. Nieważny, czy burmistrzem będzie Filipiak czy ktoś inny. Akurat pogoda ma to głęboko gdzieś kto sprawuje władze w mieście. Woda zalewa i zalewać będzie tych, którzy mieszkają na terenach zalewowych. jak budujesz dom 10 metrów od rzeki to się nie dziw, że cię zaleje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
@podtopiona
Pora na swojego kandydata do rady gminy.Zapraszamy startować z listy Inicjatywy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... podtopiona komentuje +17
W Gorzeniu koło Muzeum Zegadłowicza zalewa nas co roku , zawsze radzimy sobie sami robiąc zapory z workami z piaskiem , wystarczyło by udrożnić rowy z Gorzenia Dolnego i zrobić większe przepusty pod mostkami ale podobno nie ma na to kasy , Pani sołtys z Gorzenia nie zalewa no to się będzie kobieta przejmowała , koło swojego domu ma pięknie wyłożone rowy korytkami a reszta niech sobie radzi u Pani burmistrz też byliśmy i nic. Jak to jest że na różne imprezy są pieniądze a żeby pomóc mieszkańcom to nie ma .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... kłapciatyjednobrew komentuje +10
Tak znalazłeś. Sam go napisałeś bo nie masz co do roboty. Wstyd! To wstyd dla burmistrz to spotkanie i taka jest prawda.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Z małej wody wielki szum komentuje +5
Świetny komentarz znalazłem w Internecie, który doskonale oddaje istotę spotkania.
Warto się z nim zapoznać.
"Bardzo dobre spotkanie, bardzo korzystne dla burmistrz Wadowic, która uszanowała rozżalonych mieszkańców i w bezpośrednich rozmowach zajęła się konkretami. Jedna z pań nawet przeprosiła panią burmistrz za zbyt nerwową wypowiedź, ale usprawiedliwiał a się że ją do tego namówiono. Właściwie przeciwnicy polityczni magistratu zrobili wszystko aby podgrzać atmosferę, ale większość mieszkańców zorientowała się w tym i zaczęła bronić władz miasta.
Ciekawi mnie dlaczego żadna z poszkodowanych osób nie skorzystała z oferowanych mieszkań przez powiatowe centrum kryzysowe?
Co do pana Klinowskiego to zupełnie nie rozumiem gościa. Czy zależy mu zniszczeniach gwałtownej ulewie, czy na reklamie politycznej swojej osoby, czy jeszcze na czymś innym?"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Pseudo Poeata komentuje +8
Korzystając z Wolnej Chwili
Taki krótki wierszyk Moi Mili:

Gdy do stołka przyzwyczai się tyłek
Spodziewaj się różnych zagrywek
Są przemowy, dłoń uściski
Gry pozorów mój milusiński

Czuj się ważny i szanowana
Twój los to poważna sprawa
O Ciebie zadba Gmina
Bo Kampania się zaczyna.

Pożar czy wyleje rzeka
Władza z solidarnością nie czeka
Pomożemy, Naprawimy, zaradzimy
Tylko przy urnie Cię widzimy

My najlepsi. Głosuj na nas!
Rośnie ogromny obietnic las.
Który w końcu rzeczywistość zetnie
A tyłek ten sam na stołku blednie.

Morał taki mój przyjacielu
Chodź widzi go tylko niewielu.
Polityka to Teatr taki
Aktor Gra a Widz wypruwa sobie flaki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Czas na zmiany komentuje +30
Nadchodzi pora aby w Wadowicach oraz w powiecie wymienić polityków,których jedynym celem jest interes własny oraz ich rodzin.Sitwę wymienimy na młodych zdolnych i gniewnych!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... binek komentuje +4
Zmienic włądzę, to podtopien nie bedzie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... ekspedyt komentuje +26
Jak widać, chodzenie w procesjach z relikwiami nie skutkuje ochroną "tatusia" z zaświatów!
Czas wziąć się do uczciwej pracy, posprzątać ulice po zalaniu, ograniczyć ilość (bez)radnych i zweryfikować ich płace do poziomu rzeczywistego wkładu pracy. Wysokie zarobki zobowiązują do realnych działań, a nie jedynie pobieraniu tzw. kasy, za samo bycie radnym i bezproduktywną obecność w urzędzie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Wypad komentuje +3
a ten Mareczek kręcone włoski i kozia bródka co to za typ przebrzydły?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Kamiho komentuje +5
mieszkańcy mają już dosyć, ale zupełnie czegoś innego. Nie będę wymieniał bo mój komentarz zostanie usunięty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... m1 komentuje +26
To nie ludzie powinni przychodzić do UM, to przedstawiciele UM winni zjawić się z ankietami w każdym domu, a nie tylko brylować w TV jak to zrobił niedorzecznik.
Podziwiam Mateusza Klinowskiego i będę na niego głosować, to miasto zasługuje na wykształconą młoda ekipę, a nie na wybór między dżumą, a cholerą(Jończyk z Królik i Filipiak z Kotarbą)
Królikowa niech sama idzie mieszkać do Radoczy, kobieta nie rozumie co mówi, nawet najbiedniejszy człowiek chce mieć swoje miejsce na ziemi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... berek komentuje +17
Ciekawi mnie czemu Rada Miejska lub radny Kaliński na Radzie Powiatu nie zaproponowali petycji zakazujacej rzeczce Choczenka wzbierania i zalewania świętego Miasta Wadowice co potwierdzaloby ze rzeczka sympatyzuje z lewica.Nalezy rzeczke usunąć poza granice miasta Wadowice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... ZośkaSamośka komentuje +14
Proszę państwa, a co da zrobienie wału na nadbrzeżnej jak i tak ten mostek przytrzyma wode i będzie cofnięta. To pogorszy sytuację. Zaleję 2 stronę miasta. Szczerze, to trzeba podnieść most i pogłębić rzekę. P.S. A co pani Burmistrz ma do rzek ???????????? Chyba instytucje pomyliliście. Kobieta chce wam pomóc, a w z mordą na nią. Nie ładnie komentujący..... Ojjj nie ladnie.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... ogryzek komentuje +13
Nie chodzi tylko o to że Choczenka zalewa jak kanalizacja jest zrobiona woda przy większym deszczu zalewa ulice płynie rzeka studzienki zapchane ile wody ludzie mieli w domach w mieście ile lokali zostało zalanych Magnolia lokal do zamknięcia tak zalało wszystko w tym mieście jest do poprawy żle zrobiona jest kanalizacja miejska i zalewa wszystkich kiedy to władza zobaczy jakich fachowców wybrała bo nie liczy sie jakość tylko cena bo to sa te przetargi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... kałakolczik komentuje +20
Jakby nie Mateusz Klinowski, jego zwolennicy, sympatycy i współpracownicy toby w Wadowicach nastał totalny bałagan. Nie chcę i nie wolno użyć mi mocniejszego słowa. Niektórych mocno chwyta za nogi i nieraz prawie, że za twarz. Potrzebny jest nam taki działacz społeczny wraz z ekipą. Pana Boga proszę aby dał mu łaskę i poszedł do góry w rządzeniu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Furiat. komentuje +16
Do @Klinowski pobudzał ludzi, ale mieszkańcy go olali

Zobaczymy w listopadzie ludzie oleją ale takich co piszą takie głupoty i cały ten układ.

Najwyższa pora władzę przekazać młodym myślących przyszłościowo , a nie cofać się w ciemno grud na każdej ulicy pomniki kapliczki itp. jeśli komuś marzy się Watykan to niech tam wyjedzie.
Jest demokracja każdy ma prawo wyboru .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... zatroskana komentuje +9
Mieszkańcy ul.Podstawie też zostali zalani, ale na spotkanie z władzami nie zostali zaproszeni.Ciekawe czy radny widoczny na jednym ze zdjęć ,który ma działke przy tej ulicy REPREZENTOWAŁ mieszkańców i wypełnił za nich ankiety dotyczące strat.Oj wybory wkrótce

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... gimbus komentuje +12
Pewna siebie? IFI? Chyba na kiblu bo co 5 minut wybiegała z sali.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... leming komentuje +9
Prowokacja z Batorego nie wypadał zbyt okazale . Filipiak jak za dawnych czasów . Pewna siebie dobrze zorganizowana elokwentna i radząca sobie doskonale w sytuacji.
Najlepszy moment jak do głosu dorwała się Wicestarosta Królik w imieniu innego Członka Zarządu robiła kampanię . Mimo wszystko marnie jej szło choć brąz rzucał sie w oczy na tle całej reszty . To penie efekt letnich wakacji spędzonych na działce w Wadowicach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... O co tyle hałasu? komentuje +9
Deszcz jak deszcz, raz leje raz nie. Wadowice i tak ominęły największe deszcze, ale ludzie są rozpieszczani, ciągle pomoc oferują instytucje gminne i podległe służby od strażaków przez różnych wolontariuszy i ośrodki pomocy społecznej.
I dobrze, bo gdyby wszędzie dbano tak o mieszkańców, jak tutaj to byłoby całkiem przyzwoicie.
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zniszczenia to zapraszam do Mszany.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Potop komentuje +13
Cytat: "Ewa Filipiak zaproponowała mieszkańcom stały kontakt i kolejne konsultacje". No tego nie trzeba chyba komentować . Jedynie należy "podziękować..."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... separatysta komentuje +8
Zaniedbania są na każdym odcinku.Za PRL-u były udrożnione fosy ,przepusty wzdłuż dróg i pod nimi.Teraz w ogóle nie ma czegoś takiego.Wzdłuż torów kolejowych na linii Wadowice-Bielsko od strony północnej był potężny rów odwadniający, który zbierał wodę.Firma "Gomex" elektryfikując linię zlikwidowała go wstawiając do niego słupy trakcyjne.I teraz przy pierwszej lepszej burzy czy ulewie woda zbiera się i zalewa domy położone wzdłuż torów po półn.stronie.Na domiar złego zlikwidowano wiele przepustów pod torami zasypując je.W czasie tej ostatniej ulewy napór wody na nasyp kolejowy był tak wielki, że podmyło tory na kilku odcinkach i zalało domy na Zawalu położone wzdłuż drogi i poniżej.Ale nie ma się co dziwić jak w stronę Choczenki jest tylko jeden przepust pod torami znajdujący się dopiero na wprost działek w Wadowicach i jeszcze do tego zaledwie metrowej średnicy.Powstało tam wielkie jezioro które "wystąpiło z brzegów i porwało drogi dojazdowe do domów zalewając parę domów i firm przy ulicy Łazówka.Przy nastepnęj takiej ulewie mieszkańcy muszą pomyśleć o wysadzeniu w odpowiednim miejscu nasypu i wypuszczeniu wody do Choczenki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Krys komentuje +27
Do Klinowski pobudzał ludzi ...
Bez względu ile jadu ludzie miłosierni i o tzw. dobrych, z klasą wyleją na radnego, to i tak nie zatrzymają chęci zmian u młodych wyborców.
Ileż lat można trwać w maraźmie i nie móc nawet poradzić sobie z kanalizacją burzową.
Radny Klinowski widzi potrzebę zmian i to dobrze.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Choczniak z Zawala komentuje +3
Najwiyncy wody to loło sie z Malatowskiego Pagórka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... anonim 333 komentuje +35
NIE MA JAK PRZYPISYWAĆ SOBIE CZYJEŚ ZASŁUGI I STARANIA. TO Z INICJATYWY PANA MARKA ŁASAKA (JEDNEGO Z POSZKODOWANYCH) MIAŁO MIEJSCE TO SPOTKANIE. PANI BURMISTRZ SPRYTNIE MANIPULUJE MEDIAMI. PRAWIE JAK W RANCZU W WILKOWYJACH!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... kolega komentuje +4
Marek , nie daj się !!! Potrzeba właśnie takich Ludzi jak TY , Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... hmmm komentuje +16
a co to pan redaktor ma monopol na gonienie z aparatem po takich spotkaniach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Zofia tercjarka komentuje +12
A wystarczyło wystawić relikwie naszego umiłowanego Jana Pawła w wieży Bazyliki i po problemie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... haha komentuje +2
a czego oni chca od strazaków? hahah

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Obywatel Wadowic komentuje +33
Ustawowym zadaniem własnym gminy jest ochrona przeciwpowodziowa. To nie pierwsza w lokalna powódz w Wadowicach. Na nic są zaprzeczenia Ewy Filipiak i próby scedowania odpowiedzialności na inne instytucje. Gmina ma reagować i przeciwdziałać powodziom oraz pomagać poszkodowanym. Co władze gminy zrobiły by zapobiec kolejnym lokalnym powodziom w tej części miasta ?

Opłacana propaganda nie uchroni mieszkańów przed szlamem z kanalizacji i wodami z Choczenki. Czara goryczy mieszkańców już się przelała. Dość tego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... sersz komentuje +2
Mieszkańcy mają już dosyć podtopień. A my myśleliśmy że maja dość polityki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
JAK ZWYKLE NAOBIECUJE I SZUCI PAPIERY W KĄT

,,,,,,,,,,,,,,TAK JEST Z DROGA KTÓRA NALEZY DOGMINY TO DROGA POPRZECZNA OD ULICY SIENKIEWICZA ,KTÓRA PROWADZI W STRONE BIEDRONKI , DO DZIŚ TAM ROSNĄ KRZAKI ,,,, , WCZESNIEJ EWA ZATWIERDZIŁA I PODPISAŁA PRZETARG NA SPRZEDAZ DZIAŁEK.... 6 LAT TEMU OBIECAŁA ŻE ZROBI DROGĘ I DO DZIŚ NIC W TEJ SPRAWIE NIE ZROBIŁA ,,,, MAM NA TO PISMO , ZRESZTĄ WSZYSCY CI CO KUPILI TE DZIAŁKI MAMY TAKIE PISAMA I ZAPEWNIENIA ŻE BEDZIE DROGA ,,, TAKIE SMOJE BOJE , BIECANKI CACANKI , TO TYLKO ONA POTRAFI WCISKAC TAKI KIT

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... dziadunio komentuje +37
Ludzie przyszli do Ewy Filipiak po pomoc a ta zaproponowała im..... konsultacje. Paradne. Jedno można powiedzieć z całą pewnością - burmistrz miasta nie przyszła do ludzi to ludzie wybrali się do burmistrz. I zrobili piekło. Ich święte prawo - jednym z obowiązków gminy jest ochrona przeciwpowodziowa. Zapora w Świnnej zapewnia miastu spokój od wylewania Skawy- Ewie pozostaje ogarnąć kanalizację burzową i kilka potoków. Co i tak ją przerasta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... @Klinowski pobudzał.... komentuje +12
Kogo to pobudzał? Przynajmniej jeden kompetentny w całym siedlisku miernot, a co masz do Romów? spróbuj ty cwaniaku mieszkać na działce

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Osiedlowy komentuje +25
ZRÓBCIE W KOŃCU COŚ Z TĄ CHOCZENKĄ!!!!!!!!!!!,
Teraz burmistrzowej nie będzie zależało bo kadencja się kończy poza tym osiedla kopernika nie zalewa, tylko podtapia XX Lecia. Dodatkowo przez to że na naszym osiedlu nie mieszka żaden radny liczący się w radzie miejskiej, to po co robić coś na tym osiedlu. Takie firmy ubezpieczeniowe powinny się zgłosić do burmistrzowej o zwrot odszkodowań za to że PRZEZ TYLE LAT NIE POTRAFIĄ RAZ A DOBRZE ZROBIĆ WAŁÓW NA TAKIEJ RZECZCE.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... kupa komentuje +4
haha wadowice....zrubcie wał to za tydzień go rozdupcy :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
Nie ma ostatnio szczęścia polityk Mateusz Klinowski. Ludzie znowu go olali i nie pozwolili na wygłaszanie politycznych tyrad w stylu al'a Fidell.
Ostatnie ulewne deszcze stały się dla wielu polityków okazją do atakowania władz samorządowych i podnoszenia ludziom ciśnienia. Jednak klasa z jaką burmistrz Ewa Filipiak ugościła swoich mieszkańców w urzędzie powinna wzbudzić podziw nawet u najbardziej zajadłych wrogów. W sumie spotkanie było merytoryczne gdyby nie przemówienia grupy jednej mniejszości, która prawdopodobnie walczy o mieszkania.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był