c16f18cc3bd240993a326951e4ec132c.html Ewa Filipiak silna w samorządzie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ewa Filipiak silna w samorządzie

Email Drukuj
Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak bez problemu uzyskała od Rady Miasta absolutorium za wykonanie budżetu z zeszłego roku. Radni nie mieli zastrzeżeń do jej pracy, opozycja wstrzymała się od głosu, a główny przeciwnik nawet nie pofatygował się na sesję Rady Miasta.


Jeszcze przed weekendem majowym Rada Miejska (30.04) zajęła się udzieleniem absolutorium za wykonanie budżetu z poprzedniego roku dla burmistrz Wadowic Ewy Filipiak. Podczas sesji za absolutorium dla burmistrz głosowało 13 radnych, pięciu się wstrzymało, nikt nie był przeciwny. W obradach nie wzięło udziału trzech radnych.

Radni nie mieli poważnych zastrzeżeń do burmistrz w sprawie realizowanego w 2013 roku budżetu. Udzielenie absolutorium władzy wykonawczej, to nic innego jak zgoda na przedłożony radzie i przeanalizowany przez władzę stanowiącą w gminie aspekt merytoryczny i finansowy sprawowania władzy pod względem dysponowania mieniem i środkami finansowymi gminy.

Poprzez instytucję absolutorium radni wyrażają ocenę z finansowego wykonania budżetu, a nie oceniają poprawności sprawowania mandatu burmistrza czy też wójta, czy też nie oceniają politycznego zaangażowania w realizację programów przedwyborczych. Na to będzie czas przed wyborami.

Udzielone burmistrz absolutorium jest ostatnim w tej kadencji samorządu 2010-2014. Jesienią odbędą się wybory, w których mieszkańcy zdecydują, kto będzie kierował gminą przez najbliższe cztery lata.

Powód nie wykonania budżetu może stać się przyczyną nie udzielenia absolutorium. Natomiast żadne antypatie polityczne czy też osobiste niechęci nie są wystarczające dla udzielenia negatywnej oceny absolutorium. W naszych samorządach, szczególnie tam, gdzie opozycja walczy o swoją szansę w następnych wyborach, często udzielenie absolutorium związane jest z politycznym zamieszaniem.

Podczas sesji Rady Miasta (30.04) opozycja tym razem odpuściła i choć pięciu radnych wstrzymało się od głosu to i tak brak sprzeciwu to bardzo dobra ocena dla działań finansowych administracji burmistrz Ewy Filipiak.

Co ciekawe, na sesji rady po raz kolejny zabrakło radnego Mateusza Klinowskiego. Samorządowiec, który zapowiedział już start w jesiennych wyborach na burmistrza, w ostatnich miesiącach wykazuje się bardzo dużą nieobecnością podczas prac Rady Miejskiej. Dla części wyborców może być to sygnał, że radny Klinowski to kiepski kandydat, by reprezentować ich interesy.

Mateusz Klinowski nie ma ostatnio dobrego czasu. Jest mniej aktywny, przez swoje błędy utknął w sądach, a do tego bardziej angażuje się w sprawy publiczne w Krakowie, czy też... w Tychach niż w Wadowicach. Radny szukał swojej szansy politycznej w starcie w eurowyborach z  listy Partii Zielonych. Ale poniósł porażkę zanim jeszcze wybory się odbyły. Nie udało mu się zebrać wystarczającej liczby podpisów pod jego kandydaturą.

Brak pomysłów i niewyrazista postawa radnych opozycji, nieobecność w Wadowicach jej lidera Mateusza Klinowskiego  oraz duże poparcie radnych Wspólnego Domu, PO i PiS wskazują, że przed zbliżającymi się wyborami Ewa Filipiak ma wciąż silną i stabilną pozycję w samorządzie.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (19)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... tornado komentuje +2
Czy przez was nie przemawia czasem mały stan patryjotyczny względem własnych partii???
Bo odnoszę wrażenie że przywiązanie do danej partii w tym kraju jest ważniejsze od dobra wspólnego o którym tu nie ma ani słowa moi drodzy.
A jest to dowód na to, że układy partyjne ponad wszystko.
Proponuję wyborcom nie głosować na krzykaczy partyjnych tylko tych co są na końcach list wyborczych, dając im taką liczbę głosów by ten na pierwszym miejscu schował się ze wstydu za to co dotychczas zrobił temu narodowi czy społeczności.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... n komentuje +0
" silna " ??? , chyba w " gębie :"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 05 - 2014
pora najwyższa wysłać lewusów i ćpunów w kosmos

tam sięgną po władzę absolutnie lewacką

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2014
... dd komentuje +1
Opowiadania o współczesnych czasach

link do you tube:

https://www.youtube.com/watch?v=tnAYrzw3sqs

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... radar komentuje +1
Panowie nie wiecie? Przed następnym referendum!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... raf1511 komentuje +2
No właśnie coś nagle ucichło z tym koncertem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... jożin z bażin komentuje +4
kiedy ten obiecany przed referendum koncert Enej-a?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... dd komentuje +0
do Wesoły Gil

Przecież PiS to lewica A nazywać się mogą jak chcą -są lewicą i socjalistami

W tych czasach nie w parze idzie nawet żarliwa wiara i socjalistyczna lewicowość
Oficjalnie tego się nie mówi. Przykładem w Polsce jest PiS Partia pro religijna a w założeniach poglądach , programie bardzo silnie lewicująca socjalistyczna. Na siłę jednak wpajająca że niby jest prawicą.
Nic z prawicy nie ma Proszę poczytać co to socjalizm i pomyśleć co głosi PiS Pasuje znakomicie prawie 100% PiS jest bardziej na lewo niż SLD . PiSowcy wykrzykujący na innych że są lewakami sami nie wiedzą ,nie chcą wiedzieć że są nimi (socjalistami) często jeszcze bardziej. Elity władz PiS oczywiście zdają sobie sprawę że nie są prawicowi, ale taki jest nacisk w Unii na socjalizm . Chodzimy do Kościoła to po wpieramy ludziom że jesteśmy prawicowcami , głosząc jednocześnie hasła rażąco socjalistyczne.

Fragmenty w skrócie definicji encyklopedycznych socjalizmu.
fragmenty zaczerpnięte i wycięte z encyklopedii internetowych np.Wikipedia

SOCJALIZM - doktryna gospodarcza postulująca upowszechnienia świadczeń socjalnych i poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe... odrzucenie idei kapitalizmu oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej.Wkrótce, na gruncie marksistowskiej wersji socjalizmu, powstały ideologie: komunistyczna oraz socjaldemokratyczna. Elementy ideologii socjalistycznej były łączone m.in. z: nacjonalizmem, chrześcijaństwem ...
Socjaliści twierdzą na ogół, że kapitalizm koncentruje władzę i bogactwo w małej grupie społecznej, która kontroluje środki produkcji i czerpie bogactwo poprzez system wyzysku...Tworzy to warstwowy system społeczny oparty na nierównych stosunkach społecznych, niezapewniających równych szans dla każdego człowieka

1. ideologia głosząca dążenie do ładu społecznego opartego na zasadach , równości i racjonalnego zarządzania gospodarką przez państwo;
itd itd że ma być równość społeczna , wyrównywanie różnic , sprawiedliwość społeczna

Takie słowa nadal głoszą nasi politycy.

A teraz Definicja lewicy w skrócie

LEWICA- ideologia głosząca dążenie do ładu społecznego opartego na zasadach wspólnoty, równości i racjonalnego zarządzania gospodarką przez państwo;
...Dziś do lewicy, w szczególności w krajach europejskich, najczęściej zalicza organizacje o poglądach socjaldemokratycznych czy socjalistyczno-demokratycznych, zielonych...
W latach 60. XX wieku pojawiła się Nowa lewica. Tym mianem określa się w skrócie różne grupy radykalnie lewicowe odwołujące się do idei ekologicznych, internacjonalistycznych, feministycznych, a także pacyfistycznych.

Ja jestem przeciw takim ideologiom

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... Tomus komentuje +8
Klinowski i Odrozek to najgorsi radni, tylko by jęczeli i obrażali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... arik komentuje +23
miejmy nadzieję że ludzie juz tych włądz nie wybiorą!!Nie dajmy sie nabrac na hasełka ulotne!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... Mikasa komentuje +10
A ja będę głosowała na tych "khaki"od Palikota!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... arik komentuje +10
gDZIE BY nie uzyzkałą jak taki smaorzad, jedna smietanka!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... omar komentuje +4
czerwoni w Wad. nigdy nie będą rządzić . !!!! zresztą jacy oni czerwoni bardziej ,,zieloni'' albo ,,kaki'' lub w kolorze tęczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... Wesoły Gil komentuje +13
Wadowiczanie mają już dosyć PO,PIS oraz Wspólnego Domu.Pora na Lewicę!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... zaczyna się komentuje +14
do wyborów jeszcze trochę czasu EWIE dziękujemy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... cosmmo komentuje +21
na szczęście to nie radni wybierają burmistrza . A mieszkańcy którzy nie należą do Wspólnego Domu PisU , PO . Tak też proszę nie forować wyroków.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... 252222 komentuje +35
Ona nie jest zła ,tylko to obok : nawiedzona pielęgniara i moja miłość Szczur ( pamiętasz jak ryczałeś w stanie wojennym w pewnym zakładzie ,którego już nie ma a potem sam go skończyłeś.GNIDO. Znajdź mnie po IP to możemy iść do sądu.Mam świadków,których też wykiwałeś. GWIAZDA SOLIDARNOŚCI WADOWICKIEJ ? WSTYD!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... dd komentuje +20
Polska kronika filmowa z PRL :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... yrek komentuje +10
To prawda. Choć jeszcze pół roku temu byłem jej przeciwnikiem, dziś jestem gotowy na nią głosować, albo w ogóle nie pójdę do wyborów. Niestety nie ma zawodnika, który zagroziłby jej pozycji. Z drugiej strony wcale nie jest takich złym burmistrzem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był