20fb7dbc1a1ba68ac4a3c415cbcbf452.html Radosne święto. Cieszmy się Wadowicami

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Radosne święto. Cieszmy się Wadowicami

Email Drukuj
Koncertem pieśni patriotycznej na rynku, mszą święta za Ojczyznę w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz uroczystym przemarszem pod pomnik dwunastaków – tak Wadowice uczciły Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Było biało-czerwono i optymistycznie.To majowe, radosne święto popsuła nieco pogoda. Chłód i pochmurna aura nie zniechęciły jednak mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja w Wadowicach. Kilkaset osób przysłuchiwało się w sobotę rano (3.05) koncertowi pieśni patriotycznej na rynku, który zagrały lokalne zespoły "TAKT" i "FENIKS".

Grupa wolontariuszy z organizacji „Młode Wadowice” rozdawała w tym czasie śpiewniki. Po koncercie w bazylice Ofiarowania NMP wierni wzięli udział w mszy świętej za Ojczyznę. Homilię do wiernych wygłosił ksiądz infułat Jakub Gil. Po mszy poczty sztandarowe i delegacje kombatantów, przedstawicieli władz miasta, starostwa, szkół, stowarzyszeń i innych instytucji w mieście przeszły w uroczystym przemarszu pod pomnik dwunastaków na ulicy Lwowskiej. Tutaj złożono kwiaty. Przemarszowi towarzyszyła orkiestra dęta OSP z Kleczy i Choczni.

Pod pomnikiem dwunastaków zgromadziła się liczna grupa mieszkańców, w tym dzieci z biało-czerwonymi chorągiewkami. Do uczestników pochodu przemówiła burmistrz Ewa Filipiak.

Burmistrz przypomniała o niedawnych uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II, zwróciła uwagę na duże zainteresowanie Wadowicami w kraju i zagranicą. W tym kontekście nawoływała do tego, by mieszkańcy czuli się dumni ze swojego miasta.
Dobrze by było aby wadowiczanie umieli się cieszyć z własnego miasta, aby święty Jan Paweł II tchnął w nas więcej optymizmu (...) Bądźmy dumni z naszego miasta i nie mówmy o nim źle. Jeśli są jakieś sprawy do załatwienia, to dyskutujmy i załatwmy je, ale pamiętajmy, że to jest nasza Mała Ojczyzna. To tutaj żyjemy, mieszkamy i pracujemy - mówiła Ewa Filipiak.
W uroczystościach Wadowicach więzła udział grupa Francuzów z miasta Naours w Pikardii. Francuska delegacja przyjechała, by zwiedzić Wadowice i nawiązać z miastem Jana Pawła II współpracę. Delegacji przewodniczył burmistrz Naours Jean Michel Bouchy.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... terapeuta komentuje +11
Pachnący maj wiosenny
kwiatami drzew przepełniony
z trawy zielony
z słońca ciepły.

Idę środkiem maja
Wielkością oszołomiony
ktoś mnie zaprasza
jakiś nieznajomy.

....................itp.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 05 - 2014
... Przyszły Starosta komentuje +4
a gdzie moja Zajęczyca?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 05 - 2014
... O redaktorze komentuje +4
Mówiła o redaktorze tego portalu. Niech nie zapomni tych słów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +4
Za naszą najukochańszą przeszłość, młodość i zielone lata , dzisiejsze takie sobie, jutrzejszą świetlaną przyszłość, za Święto 1 - go Maja, drugiego i 3 - go Maja i za Niedzielę Zwykłą - wznoszę toast - " Wprost ". Czekam na następny długi weekend.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... terapeuta komentuje +10
To jest kwestia jakimi jesteśmy ludźmi. Myślę, że nas nie było na to stać. Stąd te długi, które spłacaliśmy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... Krys komentuje +8
Do @terapeuta
Więcej dawniej było entuzjazmu w narodzie, ludzie chętnie brali udział we wszelkich uroczystościach , czuli się jedną wielką rodziną. Rodzinne były imprezy zakładowe,
a nie jak teraz tzw. imprezy integracyjne tylko dla pracowników.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... terapeuta komentuje +16
Komuniści szli pochodzie, bo musieli, bo zmuszała do tego władza. Teraz jest demokracja o którą walczyliśmy i z nią nie potrafimy sobie poradzić. Znowu narzekamy. Jesteśmy narzekaczami. Kolejne 50 lat narzekania, zamiast wziąć się do roboty. Demokracja jest trudna ale lepsza od braku demokracji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... gonzo komentuje +18
hxf dziewice kupiły kwiaty za swoje a magistraccy urzędnicy na fakture i tu jest różnica

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... Kozaczek komentuje +3
warte odnotowania- od tego roku w końcu prawidłowo, wszyscy politycy w tym kraju, zrobili sobie rozetki. Tak jak to wiele lat temu promował Lech Kaczyński i jego świta. Rozetka ma symbolizować białego orła na czerwonym tle, a nie jak to taj pory tło było białe a środek czerwony nie wiadomo skąd! Dobrze jednak , że późno niż wcale. Prezydent nie idzie w zaparte. To się liczy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... p. komentuje +0
Grały połączone orkiestry OSP z Choczni i z Kleczy (bez Dolnej)!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... hxf komentuje +5
Dziewice siostry Siłkowskie były pierwsze składać kwiaty przed pomnikiem jako iww.Kilkanaście minut wcześniej kwiaty złożyli tam przedstawiciele opozycyjnego do wadowickich władz Stowarzyszenia Inicjatywa Wolne Wadowice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +18
Gdzie się podziały tamte chłopaki i dziewczęta, które przed laty tysiącami przychodziły do Rynku na pochód 1- majowy - gdzie i kiedy wyparował nam z głów patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny, - jak to się stało? - nie sposób tego zrozumieć. Dzisiaj małe grupki i z zasady i chyba w jakiejś większej całości to ludzie i pracownicy funkcyjni instytucji i państwowego garnuszka tutaj się pokazują. Bo tak trzeba.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był